انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

انجام پایان نامه ارشد

انجام پایان نامه میکروبیولوژی

گروه میکروبیولوژی
میکروبیولوژی گرایشی از رشته زيست­شناسی سلولی–مولکولی است که در دانشکده علوم‌زیستی دانشگاه شهید بهشتی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فعال است. مقطع کارشناسی ارشد پيش از مقاطع ديگر در سال 1374، کارشناسی در سال 1384 و دکترا در سال 1388 دایر شد.
در این گروه دانش میکروبیولوژی از دو جنبه مفاهیم بنیادی، پایه و کاربردی آموزش داده می‌شود. میکروارگانیسم‌ها جزء لاینفک زندگی بشری در سه قالب همزیستی مسالمت‌آمیز، کاربری مفید و بیماری‌زایی می‌باشند. شناخت این وضعیت از دیدگاه‌های مختلف و مدیریت آنها  به سمت کنترل آلودگی‌ها و بهره‌گیری از محصولات آنها در بهبود شرایط زندگی بشری از اولویت‌های آموزش میکروبیولوژی در این گروه می‌باشد.
میکروبیولوژی تنوع وسیعی در زمینه‌های علمی مختلف دارد، از جمله میکروبیولوژی غذایی، پزشکی، محیطی، صنعتی و ویروس‌شناسی که آشنایی دانشجویان با آنها در مقطع کارشناسی صورت می‌گیرد.
 
اعضای هیأت علمی و دانشجویان
 
  4 دانشیار و 1 استادیار.
  تعداد دانشجویان دکتری                  19 نفر
  تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد      27 نفر
  تعداد دانشجویان کارشناسی            105 نفر
دانش آموختگان این رشته بر اساس توانایی‌هایی که در روند آموزشی خود کسب می‌کنند می‌توانند در زمینه‌های ذیل ایفای نقش نمایند.
   - مدیریت تشخیص میکروبی آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، مواد غذایی و صنعتی.
   - همکاری در ساخت کارخانجات مواد غذایی، دارویی، بیوتکنولوژی و فرآورده‌های بیولوژیک از طراحی اولیه تا مراحل اجرایی.
  -  نظارت بر بهداشت عمومی، اماکن و مواد غذایی از دیدگاه آلودگی میکروبی.
  -  مدیریت ضدعفونی و استريل­سازی محصولات پزشکی، فرآورده‌‌های دارویی و بیولوژیک.
  -  مدیریت و هماهنگی اجرایی پروژه‌های پاکسازی محیط‌های آلوده شده به فرآورده‌های نفتی.
  -  مدیریت کنترل کیفی و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، دارویی و بیولوژیک.
  -  انجام کارهای پژوهشی و آموزشی در زمینه نانوبیوتکنولوژی و ارزیابی زیست سازگاری فرآورده‌های مربوطه.
 

طرح‌‌های تحقیقاتی
اعضای هيأت علمی گروه ميکروبيولوژی طرح­های بسياری را در قالب طرح‌های داخلی دانشگاه، طرح‌های  کاربردی و درخواست شده از طرف صنايع و طرح‌های مشترک همکاری با موسسات پژوهشی مثل پژوهشگاه ناباروری ابن‌سینا، بیمارستان‌های تشخیصی طبی، پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست­فناوری، واحد آنفولانزا انستیتو پاستور، آزمایشگاه تشخیص سازمان انتقال خون در زمینه تشخیص و بهبود سیستم‌های تشخیصی ویروس‌ها، وزارت نفت در پاکسازی محیط‌های زیستی آلوده شده به فرآورده‌های نفتی، استخراج فلزات از جامدات (bioleaching)، پاکسازی پساب های صنعتی از فلزات سنگین توسط میکروارگانیسم ها، تولید بیوسورفاکتانت و  آنتی بیوتیک را در دست اجرا در دست اجرا داشته و دارند.  بيوتکنولوژی صنعتی و محيطی، شناسایی و بررسی باکتری‌های تولیدکننده عفونت‌های بیمارستانی، تولید آنزیم‌های مورد استفاده در شوینده‌های صنعتی با بهره‌گیری از باکتری‌های مهندسی شده نيز از جمله زمينه­ها و فعالیت‌های پژوهشی این گروه می‌باشد.
در حال حاضر آقای دکتر غلامحسین ابراهیمی پور مدیر گروه میکروبیولوژی می باشند.

http://sbu.ac.ir

سفارش پایان نامه