انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

انجام پایان نامه ارشد

مقالات ISI نمایه های معتبر

سوال شده است که  وقتی می گوییم یک مجله دارای نمایه بین المللی است منظور چیست؟

پاسخ. برای اینکه من و شما بتوانیم براحتی در اینترنت برویم و کلمات کلیدی را جستجو کرده و مقالاتی را که حاوی آن کلمات کلیدی هستند پیدا کرده و از آنها درافزایش دانش خود استفاده کنیم، برخی از موسسات آمده اند و ساختاری را طراحی کرده اند که چنین تسهیلاتی را برای من و شما فراهم آورد.

نمونه خیلی شایع و همگانی آن همین سایت گوگل و یا هرموتور جستجوی دیگراست. حالا همین گوگل که همه چیز را نمایه می کند آمده است و بصورت اختصاصی Google Scholar را راه اندازی کرده است که به نمایه سازی متون آکادمیک می پردازد. به این نوع از خدمات یا سرویسها، سروسیهای نمایه سازی یا Indexing service گفته می شود.

برخی دیگر از این موسسات هم آمده اند و قدری ساده تر به موضوع پرداخته اند و فقط به لیست کردن یا دسته بندی کردن مجلات پرداخته اند. برخی از این موسسات بدون توجه به اینکه فقط در کار لیست کردن باشند یا اینکه در کار ایندکس کردن یا نمایه کردن متون علمی باشند، ازنظرگستره عملکرد نیز به دو دسته تقسیم شده اند که به یک دسته از آنها سرویسهای نمایه کننده محلی یا ملی یا کشوری گفته می شود ( مثلا ایرانمدکس IranMedex یا Magiran در ایران ) و برخی دیگربصورت بین المللی عمل می کنند و برای فعالیت خود محدوده جغرافیایی درنظر نمی گیرند ( مثل گوگل اسکولار، پابمد، اسکوپوس، آی اس آی، ایندکس کوپرنیکوس و ...). به مجلاتی که در سیستمهای نمایه کننده نوع دوم نمایه شده باشند اصطلاحا مجلات دارای نمایه بین المللی یا Internationally Indexed Journal گفته می شود.

سفارش پایان نامه