انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

انجام پایان نامه برپایی یک سرور وب

انجام پایان نامه |  پایان نامه

برپایی یک سرور وب
 در این فصل عناوین زیر را خواهید آموخت:
•    معرفی سرورهای وب Apache
•    پیکربندی سرور وب Apache
•    شروع به کار و توقف سرور
•    نظارت بر روی فعالیتهای سرور
Worid wide web بخشی از اینترنت است که سریعترین رشد را داشته است . بر طبق نظر Netceraft )www.netcraft.com ( بیش از 54 میلیون سایت وب بر روی اینترنت در سپتامبر سال 2004 وجود داشته است. تجارت الکترونیک یک فروشگاه مجازی جدید را برای اشخاصی که سعی دارند همگان با تکنولوژی به پیش بروند ارائه کرده است.
وب همچنین برای سازمانهایی که سعی دارند بصورت کم خرجی اطلاعات را منتشر و توزیع نمایند , بسیار سودمند بوده است و با افزایش قدرت محاسباتی کامپیوترها , کاهش قیمتها , سیستم عاملهای رایگانی نظیر لینوکس و سرورهای وب رایگانی نظیر Apache و TUX حضور اشخاص بر روی وب برای نشر اطلاعات , حتی ساده تر نیز شده است.
این فصل چگونگی نصب و پیکر بندی سرور وب Apache را نشان می دهد . هر یک از فایلهای پیکربندی سرور با جزئیات تشریح و توضیح داده شده است. شما در مورد گزینه های متنوع مربوط به شروع به کار و توقف سرورها , بعلاوه چگونگی نظارت بر روی فعالیت سرور وب مطالبی را خواهید آموخت . موضوعات امنیتی مرتبط و تمرینات در سراسر فصل با توضیحات و مثالهایی شرح داده می شوند.
نکته:نسخه فعلی لینوکس فدورا همراه با Apache نگارش 2.0 عرضه شده است Apache 2.0 شامل پشتیبانی از یک واسطه برنامه نویسی جدید Apache UNIX threading ( برای multi – processing Internet protocol Version 6(IPv6) و پروتکهای چند گانه می باشد تعداد کمی ماژولهای جدید نیز اضافه شده اند . با توجه به نگارش 2.0 اسامی بسته های Apache,httpd-manual httpd تغییر کرده است.
مقدمه ای بر سرورهای وب
World wide web بصورتی که امروزه شناخته شده است. بعنوان یک پروژه از Tim Bern-lee در مرکز اروپایی فیزیک علمی (cern) شروع شد . عدف اصلی ارائه یک رابط ثابت بود برای محققان و دانشمندانی که بوصرت جغرافیایی در کل گیتی پخش شدهه بودند و سعی داشتند به اطلاعاتی با فرمتهای گوناگون دسترسی پیدا نمایند . از این ایده مفهوم بکارگیری یک سرویس گیرنده (مرور وب) برای دسترسی به داده ها ( متن , تصاویر , اصوات] ویدئو و فایلهای باینری) از نوع سرویس دهنده finger .wais ,NNTP,SMTP,FTP,HTTP) و سرورهای (streaming – media استخراج شد.سرور وب معمولا دارای یک وظیفه مشابه می باشد : درخواستها Hyper Text Transfer Protocol (HTTP) و ارسال یک پاسخ بخ کلانیت ، اگر چه این وظیفه می تواند با انجام کارهای زیر پیچیده تر گردد ( همانند کاری که سرور می تواند انجام دهد):
انجام کنترل دسترسی مبتنی بر مجوزهای فایل , زوجهای نام کاربری / کلمه عبور و محدودیتهای نام میزبان / ادرس IP
تجزیه یک سند ( جایگزینی مقادیر مناسب برای تمامی فیلدهای شرطی موجود در سند) پیش از ارسال آن به کلاینت
ایجاد یک اسکریپیت common Gateway interface (CGI) یا برنامه Application   (API) programming interface سفارشی برای ارزیابی محتویات فرم submit شده مایش سندی که بصورت پویا ایجاد شده است یا دسترسی به یک پایگاه داده.
ارسال یک اپلیت جاوا به سرویس گیرنده.
ثبت تمامی دسترسی های موفق, ناموفق  خطاها
سرور وب Apache
سرور وب Apache در ابتدا مبتنی بر HTTPd و یک سرور رایگان از (NCSA) National center for
Supercomputing Application بود . در آن موقعHTTPd اولین و تنها سرور وب بر روی اینترنت بود . بدبختانه توسعه سرورها پا به پای نیازهای webmasterرشد نکرده و چندین مشکل امنیتی کشف شده است . اکثرwebmaster ها بصورت مستقل ویژگیها و ترمیمهای مختص به خودشان را بر روی سورس کدApache  که به صورت رایگان در دسترس می باشد استفاده کرده اند و ویژگی های امنیتی بهبود یافته ای نظیر (SSL)Layer Secure Sockets را برای انتقال داده های رمزگذاری شده و ماژولهای اعتبار سنجی پیشرفته اضافه کرده اند.
ویژگی های اصلی سرور وب Apache عبارتند از:
    قالیت ثبات پذیری (Stability) و چرخه توسعه سریع متناظر با گروه بزرگی از برنامه نویسان داوطلب.
    سورس کد کامل و با قابلیت download بدون پرداخت هزینه
    پیکر بندی ساده با استفاده از فایلهای متنی ساده
    کنترل دسترسی مبتنی بر نام میزبان/ادرس IP سرویس گیرنده یا ترمیبات نام کاربری/کلمه عبور
    پشتیبانی از اسکریپت نویسی سمت سرور بعلاوه اسکریپت های CGI
    یک API سفارشی مه مازولهای خارجی(برای مثال برای قابلیتهای ثبت وقایع گسترش داده شده اعتبار سنجی بهینه شده caching ردیابی اتصال  غیره)را برای بکارگیری بوسیله برنامه پس زمینه ای سرور فعال می نماید.
Apache تنها سرور وب در دسترس برای فدورا سایر سیستمهای لینوکس Red Hat نمی باشد. اما یکی از مرسومترین سرویسهایی است که با لینوکس بکار می رود و محبوبترین سرور بکار رفته بر روی اینترنت بر طبق نظرسنجی جدید .com /archives/web_server_survey.htmi) Netcraft Surveys (http://news.netcraft . com/arمی باشد . علاوه بر Apache همراه با سرور وب TUX عرضه می شود.
 
سرور وب TUX
سرور وب TUX (که به ان اصطلاحا Red Content Accelerator نیز اطلاق می گردد) یک سرور وب با کارایی بالا و مبتنی بر کرنل می باشد که بخشی از توزیع لینوکس فدرا Red Hat می باشد. با کار در داخل کرنل لینوکس TUX می تواند بصورت بسیار موثری به محتویات ایستا (نظیر تصاویر) در هنگام اجماع با یک برنامه سرور وب دیگر برای مدیریت محتویالت پویایی که در درایورهای کرنل TUX پشتیبانی نمی شوند (نظیر زبانهای اسکریپت نویسی متنوعی که TUXچیزی در مورد انها نمی اداند) سرویس دهی نماید.
نکته:وضعیت TUX با توجه به پشتیبانی از ان در کرنل 2.6 تا اندازه ای بهتر شده است اگر شما در دسترس به لیست پستی TUX مراجعه نمائید. به ادرسهای www.redhat.com/mailing_lists مراجعه کرده و با این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید مکاتبه نمائید.
بر روی کامپیوتری که در این سرور بر روی ان بکار رفته می شود سرور TUX عموما پورت سرور وب اولیه (پورت 80) را در اختیار می گیرد.(یک سرور وب Apache بر روی پورت 8080 یا برخی پورتهای دیگر به شنود می پردازد.) سرویس TUX از طریق اسکریپت اولیه /etc/init.d/tux راه اندازی شده و مبتنی بر پارامترهایی که در داخل /proc/net/tux تنظیم می نمائید اجرا می گردد.
حداقل شما یابد serverport(برای Apache ) و پارامتر های کرنل DOCROOT را برای مکان محتویات سرور وب تنظیم نمائید.این مکان (عموما /var/www/html)باید برای هر دو سرور TUX و Apache یکسان باشدو TUX برخی از انواع داده ای که از درایوهای کرنل پشتیبانی می نمایند را پردازش می نماید و سایرین بوسیله ماژولهای قابل بارگذاری پردازش می شوند. هر چقدر که این ماژولها در دسترس تر می شوند انواع داده ای بیشتری را می توان در کرنل اجرا کرد و مجبور نخواهید بود تا پردازشهای سطح کاربر را اهسته تر اجرا نمائید. ویژگی های خاص موجود در TUX عبارتند از: mass virtual hosting که به چنین domain اجازه می دهند تا بر روی یک سرور پشتیبانی شوند(که به ان اصطلاحا virtual hosting می گویند)و FTP support که به شما اجازه می دهند TUX را به عنوان یک سرور FTP ناشناس پیکربندی نمائید. همچنین از انجائیکه TUX یک پردازش را برای هر کلاینت شروع نمی کند هزاران اتصال کلاینت در یک لحظه بدون تقاضای بیش از حد برای تخصیص حافظه برقرار شوند .
برای کسب اطلاعات در مورد TUX بسته TUX که همراه با لینوکس فدورا عرضه شده است را نصب نمائید. سپس به مستندات ان با شروع از /usr/share/doc/tux-*/tux/index.htm;  رجوع نمائید.
 
سایر سرورهای وب در دسترس در داخل فدورا
برخی دیگر از سرورهای وبی که می تواند بر روی توزیعات لینوکس فدورا و سایر توزیهات لینوکس Red Hat اجرا نمائید در لیست زیر با TUX هایی که اطلاعات کاملتری را ارائه می نمایند شرح داده شده اند.
•    stronghold4
 در سرور وب مبتنی بر Apache از ویژگیهای Red Hat نظیر رمزگذاری SSL 28 بیتی و یک گواهینامه دیجیتالی استفاده می نماید. بر طبق نظر stronghold,Netcraf)www.netcraft.com( یک سرور وب SSL کاملا تجاری برای سیستمهای یونیکسی می باشد. برای کسب جزئیات به صفحه stronghold شرکت Red Hat به ادرسwww.redhat.com/software/stronghold رجوع نمائید.
•    Zope
علاوه بر توانایی سرویس دهی به محتویات وب zope شامل ویزگی هایی برای افزودن اخبار اطلاعات اعضاء و توانائیهای search می باشد. اساس zope تحت لیسانس GPL در دسترس می باشد zopr در داخل فدورا قرار داده نشده است. اما می توانید ان را از سایت توسعه zope(zope.sourceforge.net) بدست اورید. Zope مبتنی بر Python می باشد.
•    AOLserver3.5  
در ابتدا این سرور NaviPress نامیده می شود و دارای ویژگیهای مدیریت مبتنی بر وب رمزگذاری SSL کنترل دسترسی و درایورهای پایگاه داده ای SQL می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت سورس کد می توانید به سایت aolserver.sourceforge.net رجوع نمائید.
•    Boa0.94
این سرور برای ویزگیهای سریع و ساده بودن و نه زیر بار سنگین رفتن طراحی شده است.Boa به منابع سیستمی کمتری نسبت به سرورهای دیگر نیاز دارد و برای سخت افزارهای قدیمی تر ایده ال می باشد Boa همچنین برای بکارگیری بر روی سیستمهای embedded محبوب می باشد. این سرور را می توانید از ادرس www.bao.org بدست اورید.
•    CERN(W3C)jigsaw-
جدیدترین سرور مرجع HTTP/1.1 که کاملا به زبان جاوا نوشته شده و به صورت رایگان در ادرس www.w3.org/Jigsaw یافت می شود. ویژگیهای این سرور شامل پشتیبانی می شود)و یک ابزار مدیریتی گرافیکی می باشد.
•    Servertec iserver1.1
به زبان جاوا نوشته شده و نسبتا یک سرور کوچک است که تعادل بارگذاری و تحمل خطا در یک محیط کلاستر بندی شده را ارائه می نماید و می تواند به سادگی با سرورهای برنامه های کابردی وسرورهای پایگاه داده ای ادغام گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر به ادرس www.servertec.com/products/iws.html رجوع نمائید.
 


.

انجام پایان نامه

 

پایان نامه

برای دریافت فایل کامل این مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

سفارش پایان نامه