انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه پيشينه  تحقيق

انجام پایان نامه|پيشينه  تحقيق


رشته: فقه و مباني حقوق
چكيده
در اين فصل ما به ضرورت بررسي پيشينه تحقيق پرداخته ايم و مي خواهيم روشن نمائيم كه هدف ما از بررسي پيشينه تحقيق چيست. بررسي پيشينه تحقيق نقدي از دانش موجود درباره موضوع پژوهش است. از اين رو به دنبال اين هستيم كه بدانيم، در ارتباط با اين موضوع چه كساني، در چه سطحي و چه زماني چه كارهايي انجام داده اند.
ما در بررسي پيشينه تحقيق اهدافي را دنبال مي كنيم كه عبارتند از:
1- محدود كردن مساله        2- قرار دادن تحقيق در يك چارچوب معين
3- اجتناب از دوباره كاري        4- انتخاب روش هاي جديدتر
ما در بررسي پيشينه تحقيق با دو منبع اطلاعاتي رو به رو هستيم:
1- منابع دست اول: مثل: گزارش ها- سفرنامه ها- سخنراني
2- منابع دست دوم: نمايه ها- چكيده ها- مجلات علمي
مهم در اين گونه پيشينه تحقيق ها منابع دست اول و نو مي باشد اما منابع دست دوم نيز مي توانند مهم باشند.
و اما فرايند پيشينه روش تحقيق نيز از نكات اساسي در بررسي پيشينه است كه، محقق بايد آن ها را انجام دهد كه از جمله آنها:
1- مشخص كردن كليد واژه ها
2- مشخص كردن منابع
3- غربال كردن منابع مفيد از نامفيد
4- يادداشت اوليه از عناوين
5- گزينش و طبقه بندي
6- آغاز فيش برداري
بسمه تعالي
ما در اين فصل مي خواهيم ضرورت بررسي پيشينه تحقيق را بيان كنيم پس در ابتدا به بررسي اين موضوع مي پردازيم كه، هدف ما از بررسي پيشينه تحقيق چيست؟ در پاسخ به اين سوال ما اهداف خود را از بررسي پيشينه تحقيق بيان مي كنيم:
1- تعريف و تحديد مساله:
يعني اين كه ما با بررسي پيشينه تحقيق فقط به دنبال موضوع خاص مورد نظر خود هستيم و موضوع هاي فرعي مشخص خود جدا مي كنيم، بنا به عبارتي موضوع يا مساله خود را محدود كرده ايم و از وارد شدن موضوعاتي كه به موضوع ما ربطي ندارد جلوگيري نموده ايم. پس اگر مساله از مورد نظر ما محدود شود، محقق بهتر مي تواند به بررسي موضوع تحقيق بپردازد.
2- قرار دادن يافته هاي تحقيق در چارچوب تحقيقات قبلي:
يعني محقق رابطه تحقيق خود را با داش موجود در آن زمينه روشن نمايد و بيان كند كه تحقيق وي چه مهمي در روشن نمودن مساله مورد بررسي داشته است و همچنين سهم تحقيقات گذشته در اين موضوع چقدر بوده است و نهايتا بيان نمايد كه تحقيق اگر در گسترش علم و دانش درباره موضوع مورد بحث چقدر مفيد خواهد بود.
3- اجتناب از دوباره كاري:
بررسي پيشينه تحقيق اين امكان را به محقق مي دهد كه از دوباره كاري هاي ناخواسته خودداري نمايد. اگر تحقيقي در موضوعي صورت گرفته باشد و محقق ديگري اين موضوع را دوباره مورد تحقيق قرار دهد، تحقيق بازده علمي نخواهد داشت، مگر اينكه محقق، اهداف ديگري را از تحقيق اين موضوع دنبال كند، مثلا: بخواهد كه از نتايج تحقيق اطمينان پيدا كند و يا بخواهد كه تحقيق درباره اين مساله را به روشي ديگر انجام دهد و مقايسه كند كه آيا نتايج به دست آمده از دو تحقيق، نتيجه يكساني دارد يا خير. به هر حال بررسي پيشينه تحقيق از دوباره كاري جلوگيري مي نمايد و محقق را آگاه مي سازد كه او به بررسي موضوع ديگري كه بديع شد بپردازد والا اگر تحقيقي در مورد موضوعي انجام شود كه قبلا تحقيق در مورد آن انجام شده است اين تحقيق فاقد بار علمي خواهد بود و فقط يك دوباره كاري بيهوده صورت گرفته است.
4- انتخاب روش ها و ابزار اندازه گيري دقيق تر
در اينجا محقق با بررسي پيشينه تحقيق مي تواند روش ها و ابزارهايي را كه در تحقيقات قبلي از آن ها استفاده شده است را بشنايد و اگر در روش يا اندازه گيري كافي بوجود آمده است، او با روش و ابزاري دقيق تر به بررسي موضوع بپردازد. و موضوع را از نارسايي هاي احتمالي خارج سازد.
براي بررسي پيشينه تحقيق ما به برخي منابع اطلاعاتي نيازمنديم كه براي بررسي پيشينه از آنها استفاده مي نمائيم، اين منابع به دو دسته تقسيم مي شوند:
1- منابع دست اول: كه نوشته هاي يك شاهد زنده است در يك واقعه خاص است. اين منابع شامل تمام گزارش تحقيق يك شاهد يا ناظر است و به همين دليل مي توان مفصل و يا فني باشد. از جمله اين منابع مي توان به موارد زير اشاره نمود:
الف: برخي از پايان نامه ها
ب: مطالعات تجربي نشسته شده در مجله ها
ج: گزارش هاي تحقيق
د: تك نگاري هاي انديشمندانه
2- منابع دست دوم: ادبيات نظري و تجربي قبلي است، به اين معنا كه قبلا انجام شده و شخص يا اشخاصي در گذشته شاهد يك واقعه بوده اند يا چيزي را كشف نموده اند و اكنون زمان زيادي از آن گذشته است و آنون آن موضوع يا نوشته مورد نظر در يك كتاب- دايره المعارف و يا مقاله فشرده مي شود گرچه در بررسي پيشينه تاكيد بر اين است كه تا جايي كه ممكن است از منابع دست اول استفاده شود ولي منابع دست دوم نيز مي تواند مفيد باشد.
و اما منابع تحقيقات روانشناسي و علوم تربيتي:
اين منابع به دو دسته كلي تقسيم مي شوند:
الف: منابع انتشار يافته در ايران
ب: ساير منابع
منابع انتشار يافته در ايران شامل موارد زير است.
-    نمايه ها و چكيده ها
-    مجله هاي علمي و فصلنامه ها.
نماير: مجله نمايه، ماهنامه اي است كه فهرست مندرجات برخي از مجله هاي جاري علوم انساني و اجتماعي را منتشر مي كند و توسط وزارت ارشاد اسلامي منتظر مي شود. برخي از موارد آن به شرح زير است: 1- نمايه موضوعي    2- نمايه نقد    3- نمايه گفتگو
4- نمايه كتاب هاي ماه        5- نمايه ناشران كتاب ها و...
چكيده ها: اين نشريه توسط مركز اطلاعات و مدارك علمي ايران چاپ مي گردد و به صورت فصلنامه مي باشند و شامل دو بخش 1- چكيده هاي پايان نامه هاي ايران
2- چكيده پايان نامه هاي فارغ التحصيلان ايراني خارج از كشور مي باشد. چكيده هاي حاوي نكات مهم و كليدي پايان نامه ها است كه با حداقل كلمات و عبارات ممكن تهيه شده است. چكيده ها در 5 موضوع كلي مرتب شده اند.
1- ادبيات و علوم انساني، علوم پايه، علوم پزشكي، فني مهندسي و كشاورزي
كتاب هفته: اين نشريه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي انتشار مي يابد و شامل فهرست موضوعي كتابهايي است كه هر هفته در كشور منتشر مي شود.ژ
با مراجعه به اين نشريه مي توان از كتاب هاي منتشر شده در زمينه روانشناسي و علوم تربيتي آگاهي يافت.
ب: ساير منابع:
منظور از ساير منابع در منابع تحقيقات روانشناسي و علوم تربيتي، منابعي است كه به زبان انگليسي انتشار مي يابد كه شامل نقد كتاب ها، گزارش هاي علمي، دايره المعارف ها و... مي باشد.
اين نوع نشريه ها به صورت ماهانه و يا فصلي منتشر مي شود و آخرين اطلاعات پژوهشي را به صورت چكيده، از طريق فهرست الفبايي يا موضوعي در دسترس پژوهشگران قرار مي دهد.
اين نشريات را مي توان به دو دسته منابع دست اول و منابع دست دوم تقسيم كرد:
منابع دست اول: از جمله اين منابع مي توان به اين موارد اشاره نمود:
الف- نمايه جاري مجله هاي علوم تربيتي: از 1969 به صورت ماهانه و هر 6 ماه به صورت تجمعي توسط مراكز اطلاعاتي منابع آموزشي اريك منتشر مي شود. اين نمايه تقريبا از 80% نشريه ها فراهم مي كند.
ب: منابع تعليم و تربيت: نشريه اي است كه توسط اريك ERIC به طور ماهانه يا 6 ماهه منتشر مي شود. و مواردي غير از مجله ها را پوشش مي دهد، مداري مثل: سخنراني ها و مقاله هاي ارائه شده در كنفرانس هاي علمي.
چكيده هاي روان شناختي و جامعه شناختي و چكيده بين المللي پايان نامه ها و ... نيز از جمله منابع دست اول محسوب مي شوند.
ب: منابع دست دوم:
اين منابع به مراجع عمومي و تخصصي تقسيم مي شود:
از جمله مراجع عمومي: مجله بازنگري تحقيقات تربيتي دانشنامه بين المللي در تعليم و تربيت. از جمله مراجع تخصصي: شامل: دانشنامه ارزيابي آموزشي، سالنامه تعليم و تربيت كودكان استثنايي. و اما يكي از مهم ترين مباحث در بررسي پيشينه تحقيق فرايند آن است.
به اين معنا كه به منظور بررسي تحقيقات قبلي بايد منابع اطلاعاتي مرتبط با موضوع تحقيق جايابي شده و مورد تحليل قرار گيرد.
به اين خاطر پژوهشگر بايد مراحلي را طي نمايد كه عبارتند از:
1- مشخص كردن كليد واژه ها: يعني واژه هاي كليدي مرتبط با مساله را مشخص نمايد.
2- مشخص كردن منابع از قبيل: نمايه ها، چكيده نامه ها
3- يافتن عنوان مقاله هاي مرتبط با موضوع تحقيق
4- جايابي نسخه مقاله ها يا گزارش ها براي بررسي(برداشتن نسخه هايي از مقاله هاي مورد نظر)
5- حذف مقاله هاي نامربوط(مقاله هاي مربوط به موضوع را جدا و بقيه را حذف مي كنيم).
6- طبقه بندي مقاله ها(برحسب روش، متغيرها، ابزارها و... دسته بندي مي شوند.
7- تهيه چكيده( پس از مطالعه منابع، چكيده اي از آنها تهيه مي شود)
8- تهيه كتاب شناسي كامل(در اين مرحله، فهرست كاملي از منابع مورد استفاده تهيه مي شود.
9- تهيه مقاله هاي منتخب( يعني نقد كردن مقاله ها)
10- تدوين چارچوب نظري تحقيق(با توجه به اطلاعات به دست آمده از پژوهش هاي قبلي فراهم مي شود.
و اما تنظيم گزارش پيشينه تحقيق:
هر منبع از مطالعه چكيده سازي و رده بندي مي شود. از اين مطالعه، محقق مي تواند فهم قابل قبولي از مساله پيدا كند.
چكيده سازي يك گزارش يا مقاله داراي مراحل زير است:
1- نخست مطالعه چكيده، تا لزوم مطالعه مقاله كاملا روشن شود.
2- اگر منبع اندازه كافي با مساله مربوط باشد به نكات اصلي توجه بيشتر شود.
3- مشخصات كتابشناسي دقيقا روي كارت ضبط شود. متداول ترين سبك، سبك«APA» است. پس گزارش بررسي پيشينه به بخش هاي زير تقسيم مي شود.
الف: مقدمه= هدف بررسي مي شود.
ب: نقد تحقيقات قبلي= اساسي بررسي، نقد، پيشينه است.


انجام پایان نامه حقوق

 

پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

سفارش پایان نامه