انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

انجام پایان نامه نقش سیگار بر سرطان

انجام پایان نامه|نقش سیگار بر سرطان

محققان مي گويند نقش سيگار در بروز انواع سرطان ها به ويژه سرطان هاي سر و گردن بايد بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد زيرا مي توان اين ماده را عامل بروز بسياري از سرطان ها و مرگ و مير ناشي از آنها دانست.
محققان مي گويند نقش سيگار در بروز انواع سرطان ها به ويژه سرطان هاي سر و گردن بايد بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد زيرا مي توان اين ماده را عامل بروز بسياري از سرطان ها و مرگ و مير ناشي از آنها دانست.
به نوشته تازه ترين شماره نشريه سرطان، با آنکه سيگار عمدتاًً را به علت نقشي که در ايجاد سرطان ريه دارد مي شناسند بايد گفت اين ماده مي تواند گروهي از سرطان ها را در انسان ايجاد کند که هر يک سهم زيادي در مرگ و مير بيماران دارند. از جمله سرطان هاي مهمي که بر اثر سيگار کشيدن به وجود مي آيد مي توان به سرطان هاي سرو گردن اشاره کرد و به نظر مي رسد سيگار کشيدن به طور کلي موجب افزايش سرطان هاي سر و گردن در مردان و زنان مي شود. نکته مهم آن است که سابقه سيگار کشيدن هم با بروز سرطان هاي سر و گردن ارتباط دارد.
به عبارت ديگر اگر کسي در حال حاضر سيگار نمي کشد ولي سابقه کشيدن سيگار را دارد هم با افزايش خطر ابتلا به سرطان هاي سرو گردن مواجه است. سرطان هاي حنجره، بيني، حفره دهان و حلق از جمله مهم ترين سرطان هاي سر و گردن به حساب مي ايند که بسياري از انها بسيار تهاجمي هستند و مي توانند موجب مرگ و مير شوند. با آنکه براي بسياري از سرطان ها عامل شناخته شده اي وجود ندارد درباره سرطان هاي فوق مي توان گفت که ترک سيگار مي تواند يک روش مناسب براي جلوگيري از ابتلا به بسياري از آنها باشد.
يکي از نتايج مهم اين مطالعه آن است که در زنان نقش سيگار برجسته تر است و به عبارت ديگر زناني که سيگار مي کشند در مقايسه با مردان سيگاري بيشتر ممکن است به سرطان هاي سر و گردن دچار شوند و بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست بدهند. با توجه به افزايش تعداد زناني که سيگار مي کشند نتايج مطالعه جديد مي تواند براي زنان سيگاري هشدار دهنده باشد.
ريه از اعضاي داخلي بدن است كه وظايف مهمي همچون تبادل اكسيژن و دي اكسيد كربن،تصفيه اكسيژن ،جذب مواد زايد از خون تيره و پمپاژ خون تيره وريدي را برعهده دارد اما ابتلابه بيماري سرطان ريه كه بيشترين دليل آن سيگار و هواي آلوده است مانع از انجام وظيفه اين عضو مي‌شود.
دكتر عباس ضيائي متخصص بيماري‌هاي خون و آنكولوژي در اصفهان گفت: سرطان ريه يكي از شايعترين سرطان‌ها در سراسر جهان به شمار مي‌رود و بيش از ‪۸۰‬ درصد مبتلايان به اين بيماري در فاصله پنج سال پس از تشخيص بيماري، جان خود را از دست مي‌دهند.
به گزارش سازمانهاي بين‌المللي بعد از سرطان پستان در زنان و سرطان پروستات در مردان، سرطان ريه شايعترين نوع سرطان درهردو جنس ياد شده است.
وي روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود: بيشترين دليل اين بيماري استعمال سيگار است به طوريكه از هر‪ ۱۰‬نفر بيمار مبتلا به سرطان ريه هشت نفر آن سيگاري هستند .
وي گفت : علايم هشداردهنده سرطان ريه افزايش يا شدت سرفه در افراد سيگاري، سرفه همراه با خلط خوني، تنگي نفس در اثر فعاليت، خس خس حاد سينه، درد مبهم يا مشخص قفسه سينه، خش شدن صدا، كاهش وزن، بي‌اشتهايي، تورم در ناحيه گردن و صورت، و ضعف و خستگي مفرط است.
وي با اشاره به اين كه اين سرطان در مراحل ابتدايي هيچ نشانه‌اي ندارد، گفت:‪۹۰‬درصد بيماران اغلب زماني به پزشك مراجعه مي‌كنند كه بيماري در مراحل پيشرفته قرار دارد و همين امر باعث افزايش آمار مرگ و مير در ميان مبتلايان اين نوع سرطان شده است.
ضيائي، اعتياد به دخانيات، آلاينده‌هاي موجود هوا، استنشاق دود سيگار توسط افراد غيرسيگاري، عوامل ژنتيك و عوامل ايمنولوژيك (ايمني) را از مهمترين دلايل ديگر بروز سرطان عنوان كرد و افزود: سن بالاي ‪ ۶۰‬سال هم مي‌تواند يك عامل در مبتلا شدن فرد به سرطان ريه باشد .
دكتر علي رضا نصر نيز گفت: سرطان ريه معمولا به دليل غني بودن سيستم خونرساني و لنفاوي ريه مي‌تواند براحتي به اندام‌هاي ديگر سرايت كند.
اين متخصص خون وآنكولوژي افزود: بسياري از افراد مبتلا به سرطان ريه با مصرف طولاني مدت سيگار زمينه بروز اين بيماري مهلك و مرگبار را در خود فراهم كرده اند.
نصر ديگر عوامل بروز اين بيماري را وراثت و بيماري شغلي نظير عوامل معيني در خانه و يا محل كار مثل استفاده از پنبه‌هاي نسوز و يا تشعشعات راديواكتيويته عنوان كرد و گفت: اگر فردي در معرض اين عوامل قرار بگيرند ريسك ابتلا به بيماري در حدود دو تا سه درصد افزايش پيدا مي‌كند .
وي با بيان اين كه شايعترين علايم ابتلا به سرطان ريه سرفه‌هاي بي‌پايان است، افزود:هنگاميكه سرطان به اندازه كافي رشد كرد و به ساير نقاط بدن نيز كشيده شد سردردهاي شديد، احساس درد، شكستگي استخوانها، ضعف، خونريزي و لخته شدن خون از نشانه‌هاي آن است.
اين متخصص نيز همچون ديگر كارشناسان با اشاره به نقش موثر سيگار در سرطان ريه و هزينه‌هاي بالاي درماني و رواني آن گفت : بيشترين تلاش و تمركز بايد بر روي نوجوانان و از همان سنين ‪۱۰‬و ‪۱۲‬سالگي باشد تا از گرايش آنها به سمت سيگار جلوگيري شود.
پژوهشگران در نشست ساليانه انجمن تحقيقات سرطان آمريكا اعلام كردند: استعمال دخانيات از طريق جلوگيري از تشكيل پروتئين ها ي ترميم كننده ماده وراثتي سلول يا دي .ان .اي خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را در افراد افزايش مي دهد.
بررسي محققان در باره 41836 زن نشان مي دهد ، سيگار كشيدن از طريق مهار اين نوع پروتئين ها ، خطر بروز سرطان روده را دو برابر افزايش مي دهد.
سيگار شايعترين علت قابل پيشگيري مرگ در جهان است و عامل بروز بسياري از انواع سرطان است .
بيش از 4000 نوع ماده سمي در سيگار وجود دارد كه بيشتر آنها سرطانزاست.

انجام پایان نامه پزشکی

 


سفارش پایان نامه