انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

انجام پایان نامه انتقال موج رادیو

انجام پایان نامه|انتقال موج رادیو

35 صفحه

مطالعه انتقال انرژي در بسامد راديو از يك نقطه (انتقال دهنده) به نقطه ديگر( در يافت كننده) انتقال موج راديو ناميده مي شود. امواج راديويي بخشی از طيف الكترومغناطيسي وسيعي هستند كه ازبسامدهاي خيلي پايين توسعه مي يابند این بسامدها بوسيله قدرت الكتريكي توليد مي شود و براحتي با بسامدهای بينهايت زياد پرتوي منظم افزايش مي يابند. بين این دو نقطه بي انتها باندهاي بسامد براي استفاده هاي روزانه وجود دارد. بسامدهاي راديو در سيستم هايي براي توليد صداهاي شنيدني. بسامدهاي راديو- نور مادون قرمز و ماوراء بنفش و اشعه x استفاده مي شود. 

تمام امواج الكترومغناطيس بدون توجه به بسامد با همان سرعت منتقل مي شوند. نور در موج الكترومغناطيسي و سرعت انتقال به سرعت نور اشاره دارد (C) سرعت نور در خلأ 108×3m/sec است.سرعت هر موج به فاصله متوسط آن بستگي دارد اما براي سادگي معمولاً سرعت در خلأ را در نظر مي گيرند. بسامد موج با تعداد چرخشي در هر ثانيه يا هرتز(HZ)تعريف مي شودكه به طول موج X ارتباط دارد و به این صورت بيان مي شود. c/x=f. شكل 1- 1. 2

رديف هايي با باندهاي مختلف با طيف الكترومغناطيسي در بسامد و طول موج را نشان مي دهد.معمولاً بسامد راديو در بخش زيري طيف الكترو مغناطيسي بسامدهاي اشعه ماوراء بنفش قرار مي گيرد. در حال حاضر حد بالايي بسامدهاي راديويي تقريباً GHZ100 است . در طيف بسامد راديو باندهايي از بسامد وجود دارد كه به منظور انتقال راديويي اختصاص دارد. روش ها و بخش هاي زير در باندهاي طيف بسامد راديو بكار مي روند.

تقسيمات بسامد باند AM شامل بسامد متوسط (MF) KHZ300 تا 3 MHZ است. بسامدهاي باند FM و بخش باند TV حاوي باند VHF است كه از 30MHZ به 300MHZ توسعه مي يابد. بقاي تقسيمات TV شامل باند UHF از MHZ300 به GHZ3 است. تقسيمات براي خدمات كمكي انتشار راديويي مثل دستگاه انتقال صداي گرامافون متحرك- استاديو يا اتحالات انتقال دهنده- ايستگاه تقويت ITES, MDS- intercity كه با باندهاي SHF, UHF-VHF-MF(بيشترين بسامد بالا) پراكنده مي شوند. نمودار 1-1. 2 بعضي از تقسيمات طراحي اند. را در منطقه انتقال راديويي نشان مي دهد. براي خدمات كمكي تقسيمات از يك زمان به زمان ديگر تغيير مي كنند همانطور كه نيازهاي مختلف مناطق براي بسامدهاي راديويي تغيير مي كند و تكنولوژي براي تجهيزات اصلاح مي شود.

انتقال كميت: انرژي كه در يك انتقال دهنده ساتع مي شود ممكن است مسافتهاي مختلفي را طي كرده باشد تا ما آن را دريافت كنيم. مسير موج راديو به چند عامل بستگي دارد این عوامل شامل : بسامد – نوع آنتن و ارتفاع آن- شرايط جوي زمين. امواج زميني همان امواج راديويي هستند كه فقط از سطح زمين انتقال مي يابند. گرچه تمام امواج راديويي چند موج زميني تركيب كننده دارند چون زمين به طور متوسط يك محيط قابل انتقال است ولي آن شديداً امواج راديويي را تضعيف مي كند (نازك مي كند). این تضعيف با بسامد افزايش مي يابد پس این نوع انتقال فقط براي بسامدهاي زير MHZ30 مفيد است . جو زمين براي انجام يك فاصله كافي زمين را ترجيح مي دهد چون زمين يك مخابره واسطه است. همانطور كه در شكل 2-1. 2 توضيح داده شده جو شامل چند لايه مختلف است.

تروپوسفر لايه اي است كه از سطح زمين تا Km16 بالاي زمين ادامه دارد. این لايه روش اصلي انتقال بسامدهاي بالاي MHZ30 است و انتقال از طريق این لايه به شرايط آب و هوايي بستگي دارد. لايه بعدي استراتوسفر است كه تا 40 Km بالاي زمين ادامه دارد این لايه اثر زيادي روي انتقال امواج راديويي ندارد. يونسفرتاKm400 بالاي سطح زمين ادامه دارد. این منطقه مسئول محيطي است كه هوا به اندازه كافي يونيزه شده است. بيشتر به وسيله اشعه ماوراء بنفش خورشيد امواج راديويي زير MHZ30 را منعكس يا جذب مي كنند. يونوسفر دائماً تغيير مي كند و معمولاً حاوي لايه هاي جزئي زير است. 

1) لايه O . این لايه در ارتفاع km 50 تا km 90 وجود دارد و در طول ساعات روشن روز بوجود مي آيد . تراكم الكترون مستقيماً به بزرگي زاويه خورشيد بستگر دارد. این لايه امواجي كه بسامدهاي بالا و متوسطي دارند را جذب مي كند.

2) لايه E. این لايه در ارتفاع km110 وجود دارد و براي انتقال امواج با بسامد متوسط در زمان شب مهم است. يونيزاسيون این لاتيه كاملاً به زاويه بزرگي خورشيد بستگي دارد. در زمانهاي بي نظم خاصي مثل زمانهاي ابري ممكن است يونيزاسيون زياد اتفاق نيفتد. این مناطق به عنوان sporqrdic E معروف است و گاهي اوقات مانع از امواجي كه به لايه E نفوذ كرده اند و مي خواهندلايه هاي بالاتربروند مي شوند.لايه sporqrdic E در طول تابستان و زمستان رايج است. این لايه در طول تابستان در طولاني ترين زمان تشكيل مي شود از ماه مي تا آگوست و در زمستان فقط در ماه دسامبر وجود داردر ماه هاي ميانه تابستان زماني كه تراكم الكترون در بالاترين سطح آن است نشانه هاي TV در باند VHF در مسافت هاي بيش از 100 يا 1000 كيليومتري منتقل مي شود. 

3) لايه 1F . این لايه در ارتفاع 175 تا 200 كيلومتري و فقط در طول روز به وجود مي آيد امواجي كه به لايه E نفوذ مي كنند به این لايه نيز نفوذ مي كنند و با لايه 2F منعكس مي شوند. این لايه جذب اضافي امواج را شروع مي كند.

انجام پایان نامه برق

برای دریافت فایل کامل مقاله از لینک زیر استفاده نمایید

دانلود

سفارش پایان نامه