انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

انجام پایان نامه مدیریت

انجام پایان نامه |تعریف مدیریت 

25 صفحه

تعریف مدیریت
مدیریت فرایند به کارگیری مؤثر و کارآمد منابع مادی وانسانی در برنامه ریزی سازماندهی بسیج منابع وامکانات هدایت و کنترل است که برای دستیابی به اهداف سازمانی و بر اساس نظام ارزشی مورد قبول صورت می گیرد.
مدیریت امور اداری
مديريت اداري پشتيباني کننده واحد در زمينه هاي اداري خدمات و تدارکات است که در زمينه هاي زير فعاليت دارد
1- کارگزيني کارکنان :
اين بخش کليه اقدامات مديريت منابع انساني شامل تامين و سازماندهي و انتصاب نيروي انساني , آموزش و پرورش نيروي انساني , ترفيعات , جابجاييها, مرخصي , ماموريت , برکناري از خدمات , بازنشستگي , برقراري حقوق و مزاياي کارکنان غير هيئت علمي , بايگاني اسناد و مدارک را انجام ميدهد.
2- تدارکات واحد : کليه اقدامات مربوط به تهيه نيازمنديها اعم از کالا و خدمات نگهداري و مديريت انبارها و واگذري اجناس مورد نياز به بخش هاي مختلف دانشگاه را زير نظر مدير اداري و با هماهنگي مدير مالي به انجام ميرساند
3- بخش خدمات : اين بخش کليه کارهاي خدماتي واحد از قبيل انتظامات , نگهداري فضاي سبز , ترابري افراد/اشياء , نظارت محوطه و ساختمانها را زير نظر مدير اداري به انجام مي رساند.
در هر اداره و سازمان انجام امور و ارائه خدمات عمومی ضروری است زیرا بدون فعالیت این بخش فعالیت سایر بخش ها غیر ممکن خواهد بود
اهم وظايف و اختيارات
1- تهيه و تدوين بودجه ساليانه و پيشنهاد آن به رئيس واحد
2- اظهار نظر در مورد سازمان و تشکيلات واحد و بر آورد نيروي انساني مورد نياز واحد
3- اجراي عمليات مالي واحد و مراقبت در رعايت مقررات مالي
4- تهيه و اجراي طرحهاي رفاهي کارکنان با توجه به امکانات واحد
5- تهيه و تدارک نيازمنديهاي واحد برابر ضوابط مربوط
6- نظارت دقيق بر کميسيون معاملات واحد
7- انجام کليه امور حقوقي واحد و استفاده از نظرات متخصصين و دفتر حقوقي سازمان مرکزي در مواقع لزوم
8- همکاري با رئيس واحد براي اجراي هر چه بهتر وظائف مربوط به بخشهاي ستاد واحد
مديريت و موفقيت
با نگاهی گذرا به گردونه عالم هستی، اين مسئله روشن مي‌گردد كه ساختمان وجود هر انسانی، دارای يك نظام تشكيلاتی فوق العاده ظريف و پيچيده است. اداره اين نظام تشكيلاتی، با مديريت صحيح، توانا، بصير و بی نهايت آگاه ميسر است. انسان نيز به عنوان يك موجود اجتماعی كه ناگزير است تمام نيازهای خود را در پناه زندگی جمعی تأمين نمايد، ناگزير است در زندگی جمعی خود برای جلوگيری از هرج و مرج و هدر رفتن نيروها و استعداد بالقوه و تبديل آن به فعاليت، دارای يك تشكيلات و سازماندهی و مديريت منظم باشد.
از طرف ديگر، اين مسئله نيز حائز اهميت است كه به موازات رشد و تحول و پيشرفت جوامع در زوايای گوناگون، به‌ويژه در مباحث صنعتی و انفور ماتيك، امروزه هر كسی در زندگی فردی و اجتماعی خود به نحوی با مسئله مديريت در سطوح بالا يا پايين درگير است، و در نتيجه، مديريت علمی است كه تار و پود زندگی ما را دربرمي‌گيرد.
حضرت امير المؤمنين علي(ع) در باره اهميت نقش مدير در تشكيلات و حركت به سمت موفقيت مي‌فرمايند:
«اَنَّ مَحَلّی مِنها مَحَلُّ القُطب منَ الرَحلَي»، و از آن فهميده مي‌شود كه مدير مانند گرانيگاه وسط آسياب عمل می كند. باز مي‌فرمايند: «موقعيت مدير و رهبر، همانند نقش نخ تسبيح است كه دانه‌ها را به هم پيوند مي‌دهد، و وقتی رشته پاره شد، دانه‌ها پراكنده مي‌شوند و بدون نتيجه خواهند ماند، و هيچ گاه در كنار يكديگر جمع نخواهند شد.»
اگر يك سازمان را به مثابه پيكر و بدن انسان تصور كنيم، مدير سازمان، مانند مغز آن است، و بدون مغز، انسان تنها دارای زندگی خطی و روزمرّه است.
عوامل موفقيت در مديريت
تئوری انگيزه موفقيت را ديويدمك كلند ارائه كرد. از ديدگاه اين روان‌شناس، نياز به موفقيت، بر پايه برتری طلبی، رقابت، اهداف چالشی، ‌اصرار بر انجام دادن كار و فائق‌آمدن بر مشكلات بنا گرديده است.
شخصی كه انگيزه توفيق طلبی و كمال طلبی زيادی دارد، همواره برتری در عملكرد را جست‌وجو مي‌كند؛ از اهداف چالشی لذت مي‌برد و دارای پشتكار و روحيه رقابتی در فعاليتهای كاری است.
پرسشهايی كه نياز توفيق طلبی را مورد سؤال قرار مي‌دهند، عبارت‌اند از:
1.‌ آيا شما از فعاليتهای كاری چالشی و مشكل لذت مي‌بريد؟
2. آيا شما مي‌كوشيد كه عملكردتان از اهداف تعيين‌شده فراتر برود؟
3. آيا شما روشهای جديد برای فائق آمدن بر مشكلات را مي‌جوييد؟
مطالعاتی كه مك كلند انجام داده است، نشان دهنده آن است كه افراد با نياز توفيق طلبی بالا، نسبت به كسانی كه نياز به موفقيت در آنان متوسط يا پايين است. از عملكرد بالاتری برخوردار مي‌باشند.
اين مسئله نشانه اين است كه مديران موفق، به زمينه يا موقعيت خاصی منحصر نيستند، بلكه اين مديران دارای زمينه و موقعيت متنوعی هستند و به همان اندازه نيز از تنوع رفتاری و مهارتی برخورداند. به نظر رابرت كريتنر، حداقل سه عامل مهم برای موفقيت مدير وجود دارد كه او آنها را در قالب يك فرمول ارائه مي‌كند.
اين عوامل عبارت‌اند از:
فرصت O × انگيزه مديريت M× تواناييA = موفقيت S
Opporfunity×Motiuation to manage ×Success=Ability
به نظر وی، توانايی و انگيزه موفقيت و فرصت، عواملی هستند كه اگر در هم ضرب شوند، يك فرمول اصولی برای توفيق مديريت فراهم مي‌شود. وی در ادامه متذكر مي‌شود كه موفقيت مدير، به تركيب متناسب توانايی و انگيزه مديريت و فرصت بستگی دارد. نبود يك عامل، منجر به ضايع‌شدن ساير عوامل مي‌گردد. به همين علت، از «ضرب» به جای «جمع» استفاده شده است.
عوامل تعيين‌كننده موفقيت
مطالعات گوناگونی در باره تعيين عوامل موفقيت در مديريت انجام گرفته، كه يكی از مهم‌ترين آنها، به دست جان آپلين تحقق يافته است. وی پژوهش خود را به صوت متمركز بر روی بيش از ده هزار كارمند، در دفاتر مركزی پانصد شركت بزرگ امريكا انجام داده است، در مدل آپلين، سه مجموعه عامل فردی و محيطی و تصادفی، سطح موفقيت مدير را تعيين مي‌كند. اين مجموعه عوامل كه جان آپلين يادآور می‌شود، عبارت‌اند از:
1.‌ عوامل فردی (درونی)
يك. صفات و مهارتهای شخصی
أ.‌ زمينه‌های تحصيلاتی، آمادگی فنی، دانش بازرگانی
ب. توانايی هوشمندی، مهارتهای تحصيلي/ تفكر سيستمی
ج. توانايی انطباق، توانايی واكنش به موقعيت
دو. تصور مثبت از خود
أ. اعتماد به نفس زياد
ب. احساس امنيت خاطر
سه. الگوهای رفتاری
أ.‌ مهارتهای متقابل شخصی
همدردی كردن با ديگران
برقراری و تماس نزديك
خبر رسانی
حمايتی/ معتمد
ب. سطح انگيزش
بسيار جدي
محشور با سازمان
خودكار و مستقل
2.‌ عوامل محيطی (بيروني)
يك. سبك مديريت سرپرستان مستقيم
أ.‌ وظيفه‌گرايي
توجه به نتايج
تعيين اهداف ويژه
هدايت پروژه‌ها
ارائه پاداش
ب. مهارتهای متقابل تخصصي
حمايتي/ تماس نزديك با ديگران
توجه به مسير ترقی كاركنان
مربيگری برای افراد
دو. تخصيص شغل
أ. پروژه‌گرايي
محصول نهايی تعريف‌شده
حوزه‌های تركيبي
وظيفه غير مستمر
نياز به تلاش افراد
ب. چالش عمده/ مسئوليت‌پذيري
تأثيرگذاری بر روی سازمان
نياز به تمام مهارتهای فردي
بهره‌برداری از شايستگی فني

برای موفقيت، فرد بايستی صفات و مهارتهای فردی مختلفی را دارا باشد و حتی اگر تمام شرايط و عوامل فردی مساعد باشد، موفقيت حاصل نخواهد شد؛ مگر آنكه عوامل محيطی به شكل مطلوبی فراهم گردد. در كنار اين عوامل، فاكتورهای تصادفی نيز نقش مهمی را ايفا مي‌كنند كه مديريت، كنترل كمی بر روی آنها دارد.

 برای دریافت فایل کامل این مقاله از لینک زیر استفاده نمایید

دانلود

سفارش پایان نامه