انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

انجام پایان نامه

انجام پروژه

انجام پایان نامه|بویلرهای سیکل ترکیبی

16 صفحه

 


بویلرهای سیکل ترکیبی : Heat Recovery Generation ( H . R . S . G )
این بویلر ها ساخت شرکت Faster Wheelen با جریان طبیعی که هر کدام از بویلر ها برای تولید t/n) ) 78. 147
بخار HP با فشار ( kg/ m ) 90.24 و دمای (C ) 513 و در قسمت بخار IP ( t / h ) 38.94 با فشار ( kg / m ) 8 . 1 و دمای ( c ) 235 طراحی شده است ، که در زمان بهره برداری نرمال می بایست هر دو بویلر جهت بار کامل بصورت پارا لل باشند .
شرایط کار کرد : دمای آب کندانس ( c ) 45 ، در دمای محیط ( c ) 15 و رطوبت نسبی % 80 - % 20 و سوخت توربین گاز ( GT ) می بایست گاز باشد .
توجه شود که در حالت نرمال بار تولیدی بویلر حدود % 100 - % 50 می باشد که با توجه به شرایط sliding pressure
توربین گاز که حدوداً % 100 - % 65 است . بار بویلر % 100 - % 60 خواهد بود .
این بویلر ها در محدوده درجه حرارت محیط بین ( c ) -24 و ( c ) 42 عمل می کنند که با توجه به شرایط محیط بخار تولیدی متفاوت خواهد بود .
تجهیزاتی که توسط شرکت F . W . I . S . A نصب شده عبارتند از :
 سه واحد که هر کدام شامل دو بویلر که بوسیله هدر مشترک بخار به هم متصل شده اند .
 مسیر هایی که از بویلر به هدر مشترک و از آنجا به توربین بخار ( فشار قوی و فشار ضعیف ) متصل شده اند .
 سیستم آب تغذیه از storage tank دی اریتور به درام های HP و IP که شامل دو پمپ در هر بویلر می باشد .
 سیستم کندانس از کندانسور توربین بخار تا دی اریتور ، به انظمام سیستم polishing plant ، اجکتور ها ف کندانسور بخار آب بندی
e r) gland steam condens ) .
 سیستم اتمپراتور ( Attemperator ) .
 سیستم کنترل
 سیستم دوزینگ شیمیایی
 سیستم های سیر کوله اکو نو مایزر و فلاش تانک
 سیستم بلودان تانک
تولید بخار : ( steam generation )
وقتی بخار در یک فشار معین شروع به تولید شدن می کند ، انتقال حرارت بیشتر سبب جدا شدن بیشتر بخار از آب می گردد تا اینکه درجه حرارت ثابت شود . اگر آب اضافه نشود ، این عمل ادامه خواهد داشت تا اینکه تمام آب بخار شود ، در آن لحظه دمای بخار تولید شده افزایش می یابد .
بنابراین بصورت تکنیکی و اکنومیکی ، تولید پیوسته بخار بوسیله لوله های جذب کننده حرارت ( finned tube ) به چرخش آب به راندمان بیشتری می رسد .
روی دیواره لوله ها بینهایت حباب بخار تر تشکیل می شود که می بایست توسط جریان آب حمل شوند . این موضوع خیلی مهم است که حباب های بخار جهت اجتناب لز تشکیل فیلم بخار روی سطح لوله ها ، حمل شوند . در غیر اینصورت تشکیل این فیلم باعث کاهش انتقال حرارت و افزایش دمای لوله می شود که می تواند باعث ایجاد ترک در لوله ها گردد . این پدیده به نام " Nucleation " شناخته شده است .
جهت تولید پیوسته بخار می توان آب را به دو روش در طول لوله سیر کوله نمود :
1 . سیر کوله طبیعی
2 . سیر کوله اجباری ( با استفاده از پمپ ) .
بویلر های شرکت foster wheeler بصورت سیر کوله طبیعی کار می کنند .
سیر کوله طبیعی بویلر شامل یک درام بخار ، لوله های داون کامر که حرارتی نیستند و لوله های سطوح حرارتی پره دار که بخار در اثر تبادل حرارت در این لوله ها تشکیل می شود . این سیستم بصورت یک مدار بسته عمل می کند . سیر کوله در اثر دانسیته آب درون داون کامر که بیشتر از دانسیته مخلوط آب و بخار درون لوله های سطوح حرارتی می باشد ، انجام می شود . این اختلاف دانسیته سبب جریان رو به پایین در لوله های داون کامر و جریان رو به بالا درون لوله های سطوح حرارتی می گردد .

 

این چرخش طبیعی به چهار فاکتور اصلی بستگی دارد :
1 . ارتفاع بویلر
2 . فشار کاری
3 . انتقال حرارت
4 . سطح مقطع لوله ها .
مشخصات فیزیکی آب :
تأثیر فشار روی درجه حرارت بویلر :
آب در فشار نرمال اتمسفر ( mm. hg ) 760 در دمای (c ) 100 بجوش می آید . وقتی که فشار کاهش یابد ، دمای نقطه جوش نیز کاهش می یابد و بالعکس ، وقتی که فشار افزایش می یابد ، دمای نقطه جوش آب نیز افزایش می یابد . برای مثال در فشار ( mm.hg ) 710 ، دمای جوش آب ( c ) 98 می باشد .
در فشار بیشتر از فشار نرمال اتمسفر ( kg / m ) 1.0033 ، نقطه جوش آب از ( c ) 100 بیشتر خواهد بود .
بنابراین ما می توانیم در یابیم که چرا آب تغذیه بویلر در دمای ( c ) 222 ، اگر فشار به اندازه کافی زیاد باشد هنوز بصورت مایع خواهد بود . برای مثال : در فشار ( kg /m ) 190 ، نقطه جوش آب ( c ) 359 می باشد ف بنابراین در ( c ) 222 مایع است .
در فشار ( kg / m ) 225 آب در درجه حرارت ( c ) 374 به جوش می آید ، اما در این نقطه اگر حرارت بیشتری به آب منتقل شود ، دما افزایش می یابد و تمام آب به بخار تبدیل می شود . این نقطه بنام نقطه بحرانی آب شناخته شده است . به همین دلیل در دمای بالاتر از ( c ) 374 آب نمی توا ند در حالت مایع باشد و خواص بخار و آب مشابه است .
خروجی توربین گاز ( GT ) : FLUE GAS SECTION
گاز گرم خروجی از توربین گاز در % 100 بار GT با مشخصات زیر است :
Q= 348 ( kg / s )
T= 574 ( c )
در درجه ( c ) 15 پس از عبور از دایور تر دمپر وارد بویلر H . R . S . G می گردد . ده ترمو کوپل از نوع K : (HAM 10 / 30 / 35 / 40 / 45 / 50 / 55 / 60 / 65 / 70 CT 001 )

برای دریافت فایل کامل این مقاله از لینک زیر استفاده نمایید  انجام پایان نامه

دانلود

سفارش پایان نامه