انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

نوشته شده توسط moshaveranetehran.net   
دسته: انجام پایان نامه | مقالات
نمایش از شنبه, 23 مرداد 1395 10:39
بازدید: 485

مقدمه:

متابوليسم در سطح مولكولي و سلولي رخ مي دهد. هرچند به نظر مي رسد دانش بشر دربارة اين
فرآيندهاي پيچيده هر سال بيشتر مي شود اما باز هم اين فرآيندها به طور كامل شناخته نشده اند تا بتوان بيماري ها را در مراحل بسيار اوليه شكل گيري تشخيص داده و به طور مؤثري از آن پيشگيري و يا آن را درمان نمود . در روش هاي پزشكي جاري ، درمان وقتي شروع مي شود كه بيماري كاملاً آشكار شده و علائم قطعي آن هم بروز كرده باشد .در بسياري موارد هم درمان ام كان پذير نيست چرا كه اين بيماري در تمام بدن پخش شده است و بسياري از اندام ها دچار آن شده و سيستم بازسازي دروني بدن را دچار آسيب جدي نموده است.
علاوه بر اينها تعداد زيادي از بيماران از اثرات جانبي داروها رنج مي برند و برخي نيز بر اثر آن م ي ميرند .
همچنين تجويز بسياري از عوامل دارويي به بيماران به دليل نامحلول بودن و در نتيجه نبود فرمولاسيون
مناسب براي آنها امكان پذير نيست.
هم اكنون انتظارات زيادي نسبت به تأثيرات فناوري نانو در بخش پزشكي وجود دارد . به كمك ابزارهاي زيست تراشه اي بهبوديافته،داروهاي جديد و م وثري كشف و ساختهخواهد شد. به عنوان مثال زيست تراشه هاي پيچيدة زيست سازگاري كه با قطعات غشايي يا سلول هاي زنده پوشانده شد هاند، موجب
تسريع تحقيق و آزمايش عوامل دارويي جديد شده و به پيشرفت كشف نشانگرهاي جديد تشخيص بيماري هاي خاص ونارسايي هاي مولكولي و متابوليكي منجر م يشود. بطور خاص نانومواد عامل دار،فصل مشترك بين مادة زنده و ابزارهاي فني را تشكيل مي دهد.

پيدايش فنون تصويربرداري مبتني بر نانو، تحول بزرگي در روش هاي تشخيص طبي پديد مي آورد ،به
طوري كه برخلاف روش هاي كنوني كه بيماري بر اساس علائم آن شناخته مي شود، پزشكان مي توانند در مراحل اوليه و قبل از بروز علائم، بيماري را تشخيص دهند.
به اين ترتيب قابليت هاي كاملاً جديدي در برخي از روش هاي درماني خاص ايجاد شده و لذا روند
بهبود بايد از نو تعريف شود. ضمن آن كه با اين روش هاي جديد، منشأ بيماري ها و چگونگي پيشرفت آنها معلوم شده و ديگر پزشكان در تشخيص و درمان دچار اشتباه نم ي شوند. چرا كه با آگاهي هر چه بيشتر از بيماري و تشخيص زودتر آن امكان مقابله بهتر و مؤثرتر با آن بيماري فراهم مي شود.
علاوه بر دارورساني هدفمند، فناوري نانو كاربردهاي جديدي هم در سم زدايي خواهد داشت . اخيراً
دانشمندان نشان داده اند كه مخلوطهاي معلق نانوذره اي 1 تزريقي، قادرند تا مواد سمي زائد در جريان خون از قبيل غلظت بالاي مواد دارويي چربي دوست 2، داروهاي غيرمجاز و عوامل شيميايي و بيولوژيكي را از بين ببرند.
با توجه به پديده هاي كوانتومي كه در مقياس اتم هاي منفرد و مولكول هاي كوچك رخ مي دهد، فناوري
نانو، مواد جديدي يا خواص شيميايي، فيزيكي و بيولوژيكي بهبود يافته و تازه اي را به ارمغان م ي آورد.
معماري جديد هر كدام از زيست مولكول ها و زيست ماكرومولكول ها، كارايي ها و خواص زيست ماده اي جدیدی در ابعاد1000-0/1 نانومتر خواهد داشت.اگر چه به ندرت ابعاد بيش از 100 نانومتر را با نام نانو
می شناسند.اما تمام ساختارهايي كه در اين محدودهقرار دارند، همچنان خواص زيست شناختي مرتبط با نانومقياس را از خود نشان مي دهند.
به عنوان مثال قطر نانوذرات مورد استفاده در دارورساني به 400nm و بیشتر می رسد. واين مقدار براي
آن كه به لحاظ زيست شناسي مورد توجه باشد به حد كافي كوچك هست . بنابر اين فناوري نانو، بخش
پزشكي را متحول خواهد كرد به كمك فناوري نانو و تعامل آن با ديگر علوم و فناور ي هاي پايه، مي توان ضمن كشف فزاينده طرز كار سلول ها و دستيابي به جزئيات پيچيدة آن، بيماري ها را تشخيص داده و آنها را به كمك داروهاي مناسب درمان كرد.

سفارش پایان نامه