انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

نوشته شده توسط moshaveranetehran.net   
دسته: انجام پایان نامه | مقالات
نمایش از دوشنبه, 10 خرداد 1395 07:21
بازدید: 565

دانشگاه جامع علمي كاربردي

رشته نرم افزار رايانه

پروژه فارغ التحصیلی

موضوع:

سیستم اینترنتی نظر سنجی

استاد:

سرکار خانم مهندس امیرچوپانی

گردآورنده :

علیرضا صاحب جمعی

تیرماه 1386


فهرست مطالب

چکیده.. .. 2

شرح پروژه.. .. 3

1-  بخشهای قابل دسترسی توسط تکنسین.. .. 5

1-1 -  ورود به سیستم.. .. 5

1-2-  ایجاد کاربر جدید.. .. 6

1-3-  حذف کاربرها.. .. 8

1-4-  ایجاد نظرسنجی جدید.. .. 10

1-5- اضافه نمودن جوابهای مرتبط به نظرسنجی.. .. 12

1-6- تغییرات در نظر سنجی.. .. 14

1-6-1- غیر فعال نمودن نظرسنجی.. .. 15

1-6-2-  حذف کردن نظرسنجی.. .. 16

1-7-  حذف کردن جوابهای نظرسنجی.. .. 16

2-  بخشهای قابل دسترسی توسط کاربر.. .. 17

2-1-  ورود به سیستم.. .. 17

2-2- نحوه استفاده از نظرسنجی.. .. 19

3-  ساختار پایگاه داده ها.. .. 22

3-1- جدول Survey. . 22

3-2- جدول Options. . 23

3-3-  جدول Answers. . 24

3-4-  جدول کاربرها.. .. 25

3-5-  ارتباط بین جداول.. .. 27

4- ............................................................................................................................ Data flow Diagram      28

4- 1- کاربر.. .. 28

4-2- تکنسین .. .. 29......................................

كد برنامه.... 33

Abstract.. 114

چکیده

در دنیای امروزی نظر سنجی درباره سطح کیفیت محصولات، سرویسها و خدمات ارائه شده فن آوری بسیار مفیدی می باشد که ازمزایای ذیل برخوردار می باشد:

 • نظرسنجی تصویر دقیقی ازواقعیتهای مربوط به محصول یا سرویس ارائه شده یه مشتری و تیم مدیریت می باشد
 • نظرسنجی ارتباط قوی بین مشتریان، تیم مدیریت و مسئولان مربوطه ایجاد میکند
 • نظرسنجی کمک به پیدا کردن مشکلات و ضعفهای موجود در محصول یا سرویس ارائه شده می کند
 • نظرسنجی رضایت یا نارضایتی مشتریان را در رابطه با محصولات یا سرویسهای ارائه شده را نشان می دهد
 • نظرسنجی موجب بهبود بخشیدن کیفیت محصول یا سرویسها و خدمات ارائه شده می باشد

نرم افزار ارائه شده در این پروژه یک سیستم نظرسنجی می باشد که بصورت سرویس اینترنتی به منظور ارتباط بیشتر با مشتریان طراحی و پیاده سازی شده است. دراین ارائه کتبی، ضمن شرح پیاده سازی با کاربرد این سیستم  نیز آشنا می شویم.

 شرح پروژه

رفع مشکلات فنی با استفاده از نظرسنجی از مشتريان از جمله سرويسهايی است که سازمانها میتوانند به مشتريان خود ارائه کنند. انجام دستی اين کار معمولاً با مشکلاتی از قبيل تأخير در انجام و کاغذ بازی های زياد همراه است. در ای سيستم يک راه حل نرم افزاری برای خودکارسازی و ساختارمند کردن فرآيند نظرسنجی از مشتريان ايجاد شده است. این سيستم سرويس اينترنتی برای ارتباط مشتريان با سيستم مورد نظر راارائه می کند. به اين صورت که هنگام خريد محصول توسط مشتری، يک کلمه کاربری و رمز عبور به او داده می شود. مشتری با مراجعه به سايت وب طراحی شده می تواند رضایت یا نارضایتی خود را از سیستم،یا محصول یا سرویس ارائه شده گزارش کند. جواب و IP address کامپیوتر مشتری به همراه نوع نظرسنجی  وارد پايگاه داده[1] می شود و تکنسينها با توجه به مهارتهايشان جوابهای مشتریاان را بررسی و در جهت رفع مشکل اقدام می کنند. تکنسینها با استفاده از این سیستم میتوانند هرگونه نظرسنجی را طراحی و در قابل دسترس مشتریان قرار دهند همچنین میتوانند نظرسنجی هایی که برای مدت طولانی مورد استفاده مشتریان قرار گرفته را غیرفعال یا به عبارتی از دید مشتریان پنهان کنند. از امکانات ديگر ای سیستم این می باشد که هر مشتری فقط یکباراجازه شرکت در نظر سنجی را دارد. در صورت تکرار نظرسنجی با توجه به اینکه IP Address استفاده شده توسط مشتری به همراه جواب او در پایگاه داده ذخیره شده سیستم پیغامی را به مشتری نشان داده و به اطلاع او می رساند که ایشان قبلا در این نظرسنجی شرکت نموده اند و اجازه دادن نظر جدید یا تغییر آنرا ندارند .

یکی دیگر از امکاناتی که برای تکنسینها[2] وجود دارد، امکان تغيير و يا حذف نظرسنجیهایی است که قبلا طراحی گردیده است.

همانطور که در اين گزارش بررسی شده است، يکی از عوامل اساسی موفقيت در فرآيند پشتيبانی و خدمات به مشتری نظر سنجی از مشتری می باشد. این فرایند نه تنها باعث آشنایی مشتری با محصول یا سرویس ارائه شده می شود بلکه باعث پیشرفت در سیستم و موجب بهبود بخشیدن کیفیت محصول یا سرویسها و خدمات ارائه شده و حتی خود محصول می شود .

استفاده کنندگان این سيستم به دو گروه زير تقسيم می شوند:

1)    تکنسينها

2)    مشتريان و بازديدکنندگان سايت[3]

تکنسینها و مشتریان بعد از تایید هویت می توانند از بخشهای مختلف سایت استفاده کنند. در ابتدا بخشهای مختف سایت که توسط تکنسینها استفاده می شود را توضیح داده و سپس بخشهای مربوط به مشتریان توضیح داده می شود.

 1. بخشهای قابل دسترسی توسط تکنسین

1-1-  ورود به سیستم

تکنسین سیستم برای ورود به سيستم و آگاهی از وضعيت نظرسنجیها بايد وارد سیستم شود. تکنسین می توانند کلمه کاربری و رمزعبوری که به او تخصص یافته است را وارد کنند.  اگر هويت او تاييد نشود، با اعلام پيغام مناسب، از تکنسین خواسته می شود که مجددا اقدام به ورود به سيستم کند. درصورت تاييد هويت، تکنسین به صفحه ديگری راهنمايي می شود که در آن می تواند ليستی از نظرسنجیها را به همراه وضعيت آنها را مشاهده کند. تصویر زیر صفحه ورود به سیستم را نشان می ده

1-2-  ایجاد کاربر جدید

امکان ایجاد و یا تغییر رمزعبور برای کاربر جدید یا موجود در اين سيستم پيش بينی شده است. تکنسین سیستم میتواند با کلیک کردن بر روی لینک "ایجاد کاربر جدید"(شکل 2) کاربر جدیدی به سیستم اضافه و سپس اطلاعات ایشان را از طریق ایمیل ارسال نماید.

3-1-  حذف كاربرها

تکنسین با کلیک کردن بر روی لینک "حذف کاربرها" در صورت نیاز میتواند کاربرانی که مجاز به استفاده از سیستم نمی باشند را از سیستم حذف کند.

1-4-  ایجاد نظرسنجی جدید

تکنسین با کلیک کردن بر روی لینک "ایجاد نظر سنجی جدید"(شکل 5) راهنمایی به صفحه بعد می شود که در آن صفحه تکنسین میتواند نظر سنجی جدیدی را ایجاد و یا تغییر دهد .(شکل6)

همانگونه که درشکل 7 نمایش داده شده است تکنسین میتواند  اطلاعات مربوط به نظرسنجی جدید را که شامل نام نظرسنجی، سوالات نظرسنجی، زمان شروع و خاتمه و همچنین وضعیت از نظر فعال یا غیر فعال بودن نظرسنجی را انتخاب کند . و یا میتواند موضوع سئوال خود را در  Text box هایی که برای او به نمايش در می آيد وارد کند و با فشردن کليد «Save»اطلاعات وارد شده را، در پايگاه داده مربوطه ذخیره کنید

1-5-  اضافه نمودن جوابهای مرتبوط به نظرسنجی

بعد از ذخیره نمودن اطلاعات مربوط به نظرسنجی، قسمت دوم فرم "اضافه نمودن جوابها" نمایش داده می شود(شکل 8).

در این قسمت با کلیک کردن بر روی لینک "اضافه نمودن جوابها" تکنسین میتواند هر تعداد جواب که در نظر دارد به نظر سنجی ایجاد شده تخصیص بدهد. که این سوالات می توانند دارای توضیحات بیشتر نیز باشند که برای هرکدام از جوابها یک Text box  مجزا در نظر گرفته شده است .

شکل 9 فرم مربوط به اضافه نمودن جوابها را نشان میدهد. تکنسین بعد از کامل کردن فرم با انتخاب کلید  “Save”اطلاعات را در پایگاه داده ها ذخیره میکند.

1-6-     تغییرات در نظر سنجی

کلیک کردن بر روی لینک "تغییرات>>  Admin" تکنسین را به صفحه  اصلی نظرسنجی (شکل 10)هدایت میکند و در این صفحه او میتواند نظرسنجی جدید ایجاد شده را مشاهده یا تغییرات

 بیشتری اعمال کند، مانند تغییر دراطلاعات مربوط به نظرسنجی و یا تغییر در زمان نظرسنجی و هچنین در فعال بودن یا غیر فعال نمودن آن اعمال نظر کند .   

1-6-1.      غیر فعال نمودن نظرسنجی

در این فرم تغییر دادن وضعییت نظرسنجی از فعال بودن به غیر فعال بودن باعث میشود که مشتریان دیگر قادر به مشاهده نظرسنجی نباشند. این تغییر یک علامت X در کنار نام

این نظرسنجی در لیست نظرسنجیها می گذارد (شکل11). در صورت نیاز تکنسین میتواند این نظرسنجی را مجددا فعال کند.

1-6-2.       حذف کردن نظرسنجی

در شکل 12 تکنسین در صورت نیاز میتواند با کلیک کردن بر روی علامت  نظر سنجی مربوطه را حذف کند.

1-7-     حذف کردن جوابهای نظرسنجی

تکنسین چنانچه لازم بداند میتواند با کلیک کردن بر روی لینک حذف در کنار هر جواب آنرا حذف کند شکل 13.

2-    بخشهای قابل دسترسی توسط کاربر

2-4-     ورود به سیستم

مشتريان برای ورود به سيستم بايد به نحوی هويتشان تاييد شود. آنها می توانند کلمه کاربری و رمزعبوری که به آنهااختصاص داده شده را وارد کنند و اگر هويت آنها تاييد نشود، با اعلام پيغام مناسب، از مشتری خواسته می شود که مجددا اقدام به ورود به سيستم کند. درصورت تاييد هويت، مشتری به صفحه ديگری راهنمايي می شود که در آن می تواند ليستی از نظر سنجی های فعال را مشاهده کند.

2-5-     نحوه استفاده از نظرسنجی

کاربر با کلیک کردن بر روی هرکدام از نظرسنجیهای فعال می تواند جواب خود را از میان جوابها انتخاب و ارسال نماید. این جواب به همراه IP Address   کاربر در پایگاه داده ها ذخیره میشود. کاربر میتواند یکبار در نظرسنجی شرکت نماید. این validation   بر اساس IP Address  ذخیره شده انجام میگیرد ودر پیغامی این موضمع و جواب به ایشان نشان داده میشود.که اگر برای اولین بار در این سری نظر سنجی شرکت کرده است بعد ارسال نظر خود با پیغامی مبنی بر تشکر از شرکت ایشان و ذخیره شدن آن در پایگاه داده با موفقیت روبرو میشود ولی اگر برای بار بار دوم بخواهد در یک نظر سنجی شرکت نمایید

پیغام مبنی بر اینکه نظر شما در سیستم ذخیره شده و شما قادر به شرکت مجدد نمی باشید روبرو خواهد شد .

3-    ساختار پایگاه داده ها

پایگاه داده ها برای سیستم نظر سنجی از 4 Table تشکیل شده و به شرح زیر میباشد:

Survey – اطلاعات نظرسنجیها

Answers – جوابهای کاربران

Options – جوابهای هر سوال

Members – مشخصات کاربرها

3-4-     جدول Survey

در این جدول مشخصات نظرسنجی ذخیره می شود که شامل field های زیر میباشد:

 • کد نظرسنجی (کلید اصلی)
 • نام نظر سنجی
 • سوال مربوط به نظرسنجی
 • تاریخ آغاز
 • تاریخ پایان
 • وضعیت

 

3-5-     جدول Options

در این جدول مشخصات مربوط به جزئیات جوابهای مربوط به سوال نظزسنجی ذخیره می شود و شامل Field های زیر می باشد:

 • کد نظرسنجی (کلید فرعی )
 • کد جواب (کلیداصلی)
 • شرح جواب
 • توضیحات تکمیلی

3-6-      جدول Answers

در این جدول جوابهای دریافت شده به همراه IP Address استفاده شده ذخیره می گردد و شامل Field های زیر میباشد:

 • کد نظرسنجی(کلید فرعی )
 • کدOptions  (کلید فرعی)
 • کد جواب کاربر(کلید اصلی)
 • IP Address

3-7-     جدول کاربرها

در این جدول اطلاعات مربوط  کاربرها ذخیره می شود و شامل اطلاعاتی از قبیل زیر میباشد:

 • کد (کلید اصلی)
 • کلمه کاربردی
 • رمز عبور
 • نام کاربر
 • نام خانوادگی کاربر
 • ایمیل
 • کشور
 • اطلاعات تکمیلی

Abstract

In today’s world survey is one the best tools to measure the quality of work or provided services by any type of company. Following are benefits of a survey:

 • An accurate picture of reality for you and your management team
 • Stronger relationships between managers and their staff
 • The ability to address problems before they affect customer retention
 • To determine which of your products/services are in need of improvement
 • Increase performance and work flow

This document explains design and implementation of the system. Also this document includes user’s guide.[1] Database

[2] System Administrators

[3] Users

پایان نامه,انجام پایان نامه,سیستم اینترنتی نظر سنجی

 برای دانلود فایل مقاله کلیک کنید

سفارش پایان نامه