انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ تاریخ

انجام پایان نامه‏ ارشد تاریخ

چکيده:
    بودجه فوريه 1995، کوچک¬سازي در نيروي کاربخش دولتي را الزامي کرد. مديريت چنين تغييري مشکلات بسياري دارد. سه مشکل عمده¬اي که مديران بايد از آنها اجتناب کنند عبارتند از:
1-    اجراي نامنظم و آشفته که احتمال دارد کل فرايند کوچک¬سازي را از مسير خود خارج کند.
2-    ناکامی در به وجود آوردن نيروی کاری که برای فرد، مشارکت او و نيازهای شخصی او ارزش قائل شود.
3-    عدم توانايي در مهيا شدن براي آينده¬اي بسيار متفاوت از امروز.
براي اجتناب از اين مشکلات، سه اقدام زير مي¬تواند صورت گيرد:
1-    وفاداري جمعي، هماهنگ و قوي نسبت به بازسازي اهداف، بينش و روش¬ها
2-    دلسوزي نسبت به افرادي که در سازمان باقي مانده¬اند و قدرداني از مشارکت آنها و توجه به نياز¬هاي ايشان.
3-    ايجاد و برنامه¬ريزي يک طرحِ غير بوروکراتيک که بتواند با عقايد متداول و غالب مخالفت نموده، نظام موجود را زير سؤال برده و آينده تازه¬اي را طراحي کند.
    اين مقاله تلاش براي تغيير را به سه مرحله تقسيم کرده، طول تقريبي و چالش¬هاي هر مرحله را شرح داده و مجموعه مشخصي از اقدامات را براي هر مرحله توصيه مي¬کند، بسياري ممکن است بگويند اقدام به اين وظايف نيازبه مجموعه¬اي ازمهارت ها دارد که هنوز در دولت فدرال پرورش نيافته است. با اين وجود، اين وظايف در مقابل ما قرار دارد. تغيير اتفاق خواهد افتاد و دولت آنچنان که خواسته عموم است کوچک¬تر خواهد شد.
 
شکل 2: مراحل کوچک سازي
    انتظار و برنامه¬ريزي     گشت زدن     شناسايي آب¬هاي تازه
    منظم کردن کارها: اضطراب قبل ازحرکت     از ديده بانی کشتي هيچ خشکي¬اي ديده نمي¬شود    کشتي راني بدون نقشه يا ابزار جهت¬يابي:
از ديده بانی کشتی ديده مي-شود
طول دوره    فوريه 1995 تا
سپتامبر 1995     سپتامبر 1995 تا
ژانويه 1999    ژانويه 1999 تا
ژانويه 2001
چالش¬ها    • عدم اطمينان     • نبود چشم-انداز    • ميل شديد به چشم¬انداز
    • ناآرامي    • سرپيچي و فاجعه در انجام وظيفه     • تحليل¬رفتگي
    • شُکه شدن و ناباوري    • پخش خبرهاي بد در مورد مديريت     • پخش خبرهاي بد در مورد تصميم¬گيران
    • سکون / حرکت         
    • مديريت بحران    • تحليل رفتن مهارت¬ها    • تغيير برنامه¬ها و فرايندها
        • ضعف سيستمي     • تغيير مبالغه¬آميز نگرش¬ها و ارتباطات
اقدامات تدافعي    • فهرست کردن مهارت¬هاي موجود کارکنان     • بکاربردن سبک مديريت منضبط      • گشودن ارتباطات
    • بکار انداختن سازوکارهاي کوچک-سازي    • دنبال کردن اصول راهنما    • جابجا کردن مديران
اقدامات تثبيتي    • اجتناب از اول بودن      • استفاده از راهبردهاي بقاء و سازگاري     • شفاف کردن مسوؤليت¬ها (پاسخگويي)
    • بي¬عيب و نقص بودن     • کسب مهارت¬هاي جديد    • فراموش کردن گذشته
اقدامات پيش¬برنده    • فهرست کردن استعدادهاي بالقوه کارکنان     • پياده کردن راهبردهاي ايجاد انگيزش     • محک زدن و اندازه¬گيري پيشرفت
    • تصميم-گيري براي بهبود    • به مرحله عمل درآوردن برنامه-ريزي بهبود    • اجرا کردن برنامه بهبود
    در حکومت فئودالي دومينيون ، کارها به تدريج از کنترل خارج شده بود.
        در طول قرن گذشته، کارکنان اداري قصر هر 25 سال دوبرابر شده بودند، درحاليکه، جمعيت رعايا در کل اين 100 سال فقط دوبرابر شده بود. بنابراين نسبت کارکنان اداري به رعايا 8 برابر بيشتر از آنچه يک قرن پيش از آن بوده است، شده بود. اين روند به طور گسترده توسط وزارت سلطنتي علوم  مورد مطالعه قرار گرفته بود، ولي تنها اخيراً موردتوجه پادشاه قرار گرفت، زماني که دلقک دربار از طرف پادشاه براي سرگرم کردن رعايا فرستاده شد، ظاهراً دلقک دربار اشارات کنايه¬آميزي داشته در مورد اينکه چه مقدار از مالياتي که رعايا می پردازند صرف مخارج ساکنان قصرمي¬شود (کساني که مدعي¬اند کارمي¬کنند درحالي که دستانشان هرگز کثيف نمي-شود)آنچه باعث تشديد مسأله شد اين بود که مطرب دربار برنامه جشن شبانه را با ترانه تازه ای که کارکنان اداري قصر را مورد سرزنش قرار مي¬داد، به پايان رساند. ديري نپاييد ساکنان قصر صداي رعايايي را مي¬شنيدند که درحالي که سخت در مزرعه کار مي¬کردند آن ترانه را مي¬خواندند.
        پادشاه براي بالا نگه¬داشتن کارايي رعايا و پايين نگه¬داشتن تمايل آنها به شورش و آشوب، قول داد تا کارکنان اداري قصر را 50 درصد کاهش دهد.  
        رعايا نسبت به اين امر بدبين بودند و از طرفي کارکنان اداري نيز مضطرب و نگران ازدست دادن شغل خود بودند.
        چندتن از دوک¬ها  و دوشس¬هاي  دربار به پادشاه توصيه کردند تا از نقشه¬کش دربار کمک بگيرد.
            درآغاز يک سفر به داخل آب¬هاي ناشناخته، زمان موردنياز يا مشکلاتي که پيش خواهد آمد ممکن است به آساني دست¬کم گرفته شود. بودجه فوريه 1995 نشانگر پايان قسمت آسان و شروعِ چالش واقعي براي کوچک-سازي دولت فدرال کانادا بود که دچار تأخير طولاني شده بود.
            درحاليکه تجديد نظرها در برنامه، برخي عدول¬ها از برنامه و بررسي جايگزين¬ها، براي شکستن قفل پولادين سکون بوروکراسي لازم بود، اجرا و تحقق برنامه در بردارنده مجموعه¬اي از پيچيده¬ترين و پايدارترين مشکلاتي بود که بخش عمومي (دولت) کانادا تا بحال با آن سروکار داشته است. بايد در ذهن داشت که چرا اين کوچک¬سازي به صورت يک اجبار درآمده بود. دولتمردان قاعدتاً درجهت برآوردن خواست مردم فعاليت مي¬کنند. مردم کانادا ، آشکارا، خواهان دولت کوچک¬تر هستند.
            ما معتقديم در نظر مردم نيز، دولت کوچک¬تر يعني دولتي کاراتر و پاسخگوتر.
            همچنين به اعتقاد ما، چه دوست داشته باشيم و چه نداشته باشيم، اين تغيير اجباري، تنها تغييرِِِِ قطعي و حتمي است، ما خواهان چنين تغييري هستيم، ولي هيچ تغييري در مقياس بزرگ، ساده نيست. اي کاش نقشه¬اي از يک دريانورد باتجربه داشتيم تا طبق آن حرکت مي¬کرديم.

آب¬هاي ناشناخته
            اگرچه تجربه¬هاي کوچک¬سازي  و تجديد ساختار  در بخش خصوصي بعضي چالش¬هاي پيش¬رو را براي ما روشن ساخته است ولي اکثر اين تجربيات براي دولت فدرال بسادگي قابل کاربرد نيست. براي مثال: بخش خصوصي از اخراجِ کارکنان بطور سريع و با عمل جراحي حمايت مي¬کند. بخش خصوصي از رويکردي پشتيباني مي¬کند که مشخصه آن سرعت و قاطعيت است. کدام شرکت بزرگ در بخش خصوصي وجود دارد که يک پروژه کوچک¬سازي در طول سه سال و با نتايج نامعلوم را اجرا کند؟ درحالي که دولت فدرال اين کار را مي¬کند.
            موضوعاتي پيرامون تصميم¬گيري عمومي، رعايت تعادل منطقه¬اي و قوانين و مقررات فاکتورهايي هستند که صنايع خصوصي نيازي به سروکار داشتن با آنها ندارند. به استثناي کساني که بطور اختياري کار خود را رها مي¬کنند، هيچ¬کس در بخش عمومي در مدّتي کمتر از هفت يا هشت ماه از ليست حقوق¬بگيران حذف نخواهد شد. علاوه بر اين، برخلاف بخش خصوصی که تنها موفقيت¬هاي تجديد ساختار بحساب آورده مي¬شود، بخش عمومي منحصر بفرد است چراکه اکثر افراد سازمان¬هايي که در اين فرآيند شکست خورده¬اند هنوز بکار خود ادامه مي¬دهند.
            بايد از کوچک¬سازي¬هاي مهم در ديگر حوزه¬هاي عمومي، مانند: شهرها، استان¬ها، شرکت¬ها و آژانس¬هاي تحت نظارت دولت فدرال و ديگر دولت¬هاي عضو سازمان همکاري و توسعه اقتصادي  درس¬هاي مناسب¬تري آموخت. اما اين درس¬ها غيرمستقيم خواهد بود. آنها انواع خاصي از چالش¬ها را نمايان ساخته و تنها پيشنهاد راه¬حل¬هايي را مي¬دهند.
            مي¬توان تصور کرد فشار درجهت کاهش کسر بودجه باقي بماند؛ کاهش کارکنان و برنامه¬ها، تا زماني که ازنظر سياسي مقبول باشد، ادامه پيدا خواهد کرد و اين تغييرات شکل ساختارها، فرايندها و روابط سازماني ما را تعيين خواهد کرد. بر پايه تجربيات ديگران در اصلاح و تجديد ساختار بخشِ عمومي مي¬توان پيش¬بيني کرد تغييرات بيشتري، که خيلي از آنها هنوز براي ما قابل تصور نيست، آينده دولت را شکل بدهند.
            همانطور که چارلز هَندي  (1994) بدان اشاره مي¬کند، سازمان آينده به آساني در امروز قابل تشخيص نيست. چالش مديران و رهبران بخش عمومي در آينده: «اداره سازماني است که هيچ وجه شبيه به آنچه قبلاً بوده نيست.» با اين همه، مي¬توان بعضي از نقاط عطف در اين سفر پرماجرا را پيش¬بيني کرد.

سه مرحله تجديد ساختار
            اعتقاد ما براين است که دولت فدرال سه مرحله تجديد ساختار را تجربه خواهد کرد. اولين مرحله بين تصميم براي کوچک¬سازي و زماني که اولين موجِ از افراد اخراج مي¬شوند، اتفاق مي¬افتد. اين زمان "انتظار و برنامه¬ريزي" تقريباً هشت ماه طول خواهد کشيد؛ مرحله دوم، مرحله "گشت زدن" است و سه سال به طول مي¬انجامد، در طي اين دوره، ادارات به دنبال تحقق دومين و سومين موج از اخراج¬ها هستند؛ مرحله سوم، اختصاص دارد به "شناسايي آبهاي تازه". اين مرحله، زمان بهبود و نوسازي در درون بخش عمومي فدرال است. اگر رهبري خردمند، و مديريت مؤثر باشد اين مرحله بايد دوسال طول بکشد.
            گمراه¬کننده است که فکر کنيم اين عمل تخريبي شاق و تلخ درطي چند ماه پايان پذيرد و زندگي بزودي به روال عادي خود برگردد.
            حقيقت اين است که: هرگز وضعيت مثل قبل نخواهد شد و مدت زمان زيادي طول خواهد کشيد. درواقع، فرآيند تجديد ساختار قبل از ژانويه 2001 پايان نخواهد يافت. تصور اصلاحات سريع، توهمي بيش نيست، چراکه اين يک وظيفه مديريتي بلندمدت است و نياز به جديت، پيگيري، انرژي، خلاقيت، رهبري، صداقت دروني، پايبندي محکم به اصول اخلاقي و اعتماد و اعتقاد به افراد انساني خواهد داشت.
انجام پایان نامه

، انجام پایان نامه ارشد، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

سفارش پایان نامه