انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ اقتصاد

انجام پایان نامه‏ ارشد اقتصاد

تدبير

           
سيستم انبار

سيستم انبار

در اين فصل شما عمليات قابل انجام در زير سيستم انبار را مطالعه مي کنيد در زير سيستم انبار مي توانيد عمليات ورود کالا خروج کالا انتقال بين انبار ها و همين طور فرآيند توليد را مديريت نماييد. اين بخش شامل موارد زير مي باشد:
1_ تعريفات اوليه
2_ عمليات کالا
3_ عمليات توليد
4_ گزارشهاي مقداري
5_ گزارشات
تعاريف اوليه

در اين بخش عمليات اوليه مربوط به سيستم انبار را فرا مي گيريم که شامل موارد زير مي باشد:
1-معرفي واحد هاي اندازه گيري
2_ معرفي کالا
3_معرفي انبار
4_عمليات کالا در انبار
معرفي واحد هاي اندازه گيري

رجوع شود به مبحث خريد و فروش
 معرفي کالا

رجوع شود به مبحث خريد وفروش
معرفي انبار

کليه عمليات ايجاد اصلاح و حذف انبار و نيز جستجو و فيلتر انبارهاي ايجاد شده از طريق فرم معرفي انبار انجام مي شود. وهمچنين امکان کنترل موجودي ريالي انبارها از طريق اين فرم در اختيار کاربران قرار مي گيرد.
ايجاد انبار

براي ايجاد انبار جديد مي توانيد دکمه جديد را فشار دهيد يا از کليد ترکيبيAlt+N استفاده کنيد. با انجام اين عمل فرم ايجاد/ اصلاح اطلاعات انبار ظاهر مي شود.
در فرم ايجاد/اصلاح اطلاعات انباردر فرم ايجاد/اصلاح اطلاعات انبار مشخصات انبار (شاملکد انبار نام انبار نام مسئول انبار جديديبا مشخصات داده شده ايجاد مي شود.
در سيستم ثبت دائمي موجودي کالا (و همچنين در سيستم ثبت ادواري) با ايجاد هر انبار بايد يک سر فصل معين جديد ذيل سر فصل کل موجودي کالا به صورت خودکار يا غير خودکار ايجاد شود زيرا براي هر يک از عمليات کالا در انبار نظير ورود خروج انتقال بين انبارها خريد و فروش بايد ثبت مالي مربوط به عمليات در سند مالي ايجاد شود. اين نکته قابل ذکر است که در حالت دائمي ثبت موجودي کالا حساب موجودي کالا داراي گردش لحظه اي متناسب با عمليات انجام شده انبار مي باشد و بدين ترتيب در هر لحظه اطلاعات کاملا صحيحي از عملکرد اين سر فصل و مقدار واقعي موجودي ريالي انبار در آن لحظه قابل مشاهده و برسي است. بيان اين نکته نيز ضروري است که مانده اين سر فصل معادل ارزش ريالي موجودي کالا در انبار متناظر مي باشد.
در سيستم حسابداري تدبير به دو روش مي توان يک انبار را با سر فصل حسابداري مربوط به آن مرتبط نمود.
خودکار
غير خودکار
خودکار

در اين حالت با ايجاد يک انبار جديد به صورت خودکار سر فصل حسابداري معادلي براي آن ايجاد مي شود.اين  سر فصل به صورت سرفصل معين همنام با نام انبار ايجاد مي شود که سر فصل کل آن موجودي کالا مي باشد. البته بايد اين نکته را به ياد داشت که سيستم سر فصل کل موجودي کالا مي باشد. البته بايد اين نکته را به ياد داشت که سيستم سر فصل موجودي کالا به صورت پيش فرض مرتبط با حساب کل موجودي کالا مي باشد.
به عبارت ديگر اگر کد ويژه موجودي کالا با يک سر فصل حسابداري مرتبط شود سيستم براي هر انبار جديد يک سر فصل حسابداري به عنوان معين (سر فصل زيرين) آن حساب ايجاد مي نمايد. بنابراين اجباري در تعريف حساب موجودي کالا در سطح کل نيست و مي توان ان را به صورت يک حساب معين تعريف نمود و کد ويژه موجودي کالا را به آن مرتبط نمود و بدين ترتيب با ايجاد هر انبار يک حساب تفصيلي همنام با نام انبار (براي معين موجودي کالا)تعريف مي شود.
نکته مهم:در حالت خودکار يک سر فصل معين جديد ذيل سر فصل کل موجودي به صورت خودکار ايجاد مي شود.
براي مشاهده سر فصل حسابداري تعريف شده(به صورت خودکار) براي انبار جديد کافي است يک بار آن را انتخاب نماييد و سپس کليد ترکيبيAlt+A   را فشار دهيد. فرم انتخاب حساب موجودي کالا ظاهر مي شود.
در اين فرم حساب مرتبط با اين انبار با توجه به اينکه سيستم هيچ سرفصل حسابداري آن قابل مشاهده خواهد بود.
غير خودکار

در حالت غير خودکار پس از ايجاد انبار با توجه به اينکه سيستم هيچ سر فصل حسابداري براي آن ايجاد ننموده است و براي ادامه فعاليت سيستم احتياج به انتخاب يک سر فصل حسابداري براي اين انبار داريم و براي آنکه انبار تعريف شده براي سيستم ناشناخته نماند بايد خود ما يک سر فصل به ان نسبت دهيم. براي معرفي سر فصل حسابداري براي اين انبار ابتدا در فرم معرفي سر فصلها ي حسابداري حساب مورد نظر را براي اين انبار تعريف نماييد.
مثلا در گروه داراييهاي جاري (يا هر گروه دلخواه) حساب کل موجودي کالا (يا حساب کل مورد نظر) حساب معين انبارها(يا هر حساب معين دلخواه) و در نهايت حساب تفضيلي مورد نظر براي اين انبار را تعريف نماييد.
سپس بايد از طريق فرم معرفي انبار ارتباط بين سر فصل حسابداري تعريف شده را برقرار نماييد.
پس در فرم معرفي انبار بر روي انبار فوق کليک کرده(آن را انتخاب نمايي) و کليد ترکيبي Alt+A  را بفشاريد. فرم انتخاب حساب ظاهر مي شود و مي توانيد از بين حسابها حساب مورد نظر خود را انتخاب نماييد و با تاييد اين انتخاب سر فصل مورد نظر با انبار انتخاب شده مربوط مي شود.
از اين پس اگر مجددا از اين کليد ترکيبي استفاده نماييد سيستم به صورت خودکار همين سر فصل را براي اين انبار نشان مي دهد.
نکته:اکيدا توصيه مي شود اگر از يک انبار عمليات مختلف استفاده شده است سر فصل حسابداري مرتبط با آن را تغيير ندهيد. زيرا در عمليات بازسازي کاردکس ميتواند در اسناد ايجاد اشکال نمايد.
نکاتي که در هنگام ايجاد يک انبار بايد به آن توجه نماييد:
1/ اگر در حالت خودکار ايجاد انبار قصد ايجاد انبار جديدي را داشته باشيد حتما بايد کد ويژه انبار به سر فصل مورد نظر مرتبط شده باشد. در غير اين صورت سيستم با احضار پيغامي اطلاع مي دهد که نمي توانيد از اين امکان سيستم بهره ببريد در اين حالت به صورت خودکار سيستم ايجاد انبار به حالت غير خودکار تبديل خواهد شد.
2/ در هنگام ايجاد يک انبار بايد اين نکته را بياد داشته باشيد که نام انبار نمي تواند تکراري باشد. در اين صورت سيستم با احضار پيغام خطا از تاييد عمليات ايجاد انبار جديد جلوگيري مي نمايد.
3/ اگر از حالت خودکار ايجاد انبار استفاده نماييد اين امکان وجود دارد که نام انتخاب شده براي انبار مورد نظر(که بايد به عنوان نام سر فصل حسابداري آن تعيين شود) تکراري نباشد اما اين نام براي يکي از سر فصلهاي مالي به کار برده باشد. نظير اين اتفاق زماني ممکن است رخ بدهد که مثلا شما انباري با نام انبار مواد اوليه ايجاد نماييد و سپس به دلايلي نام آن را اصلاح نماييد يا حتي اين انبار را حذف کنيد. در هر دو حالت نام سر فصل حسابداري کماکان همان انبار مواد اوليه خواهد ماند.
بنابراين در اين حالت با ايجاد انباري که نام آن را انبار مواد اوليه انتخاب مي نماييد هر چند نام انبارتکراري نيست اما نام سر فصل حسابداري تکراري خواهد بود که سيستم با احضار پيغامهاي زير که به صورت متوالي ظاهر مي شوند به شما اخطار مي دهد.
در اين حالت انبار مذکور ايجاد خواهد شد اما هيچ حسابي براي آن انتخاب نمي شود پس بايد از حالت غير خودکار استفاده نماييدو آن را به حساب متناظر مرتبط نماييد.
د:اکيدا توصيه مي شود کد ويژه موجودي کالا نبايد به سطح تفضيلي مرتبط شود.
نکته: براي انتخاب شيوه ثبت سند حسابداري از کليد ترکيبي Alt+U براي حالت خودکار و غير خودکار استفاده مي شود. شيوه ثبت توسط تصوير کوچکي در سمت بالاي فرم ديده ميشود رنگ زرد نماينده شيوه خودکار و رنگ فيروزه اي نماينده شيوه غير خودکار مي باشد.
اصلاح انبار

براي اصلاح نام يا مشخصات يکي از انبارهاي ايجاد شده کافي است آن را انتخاب نماييد و سپس دگمه اصلاح را بفشاريد يا از کليد ترکيبيAlt+M استفاده نماييد. با اين کار فرم ايجاد/اصلاح اطلاعات انبار همراه با اطلاعات انبار انتخاب شده ظاهر مي شود. اصلاحات مورد نظر را انجام داده و دگمه تاييد را کليک کنيد تا اصلاحات ذخيره گردند.
توجه نماييد با اصلاح نام انبار نام سرفصل حسابداري مرتبط با آن تغيير نخواهد کرد و در صورت نياز بايد به صورت دستي اقدام به اصلاح آن نماييد.
حذف انبار

با انتخاب يک انبار و کليک دگمه حذف يا استفاده از کليد ترکيبي Alt+D انبار انتخابي به منظور حذف از ليست انبارها علامت گذاري خواهد شد. به منظور قطعي نمودن عمليات کليد ترکيبي Ctrl+D را فشار دهيد يا با فشردن دگمه سمت راست Mouse  بر روي انبار مورد نظر عنوان حذف قطعي را انتخاب نماييد.
نکته:حذف انباري که عملياتي براي آن ثبت شده باشد ممکن نيست.
نکته:با حذف انبار سر فصل حسابداري مرتبط با آن حذف نخواهد شد.اين مورد به دليل حفظ اطلاعات حسابداري صورت مي گيرد زيرا ممکن است در سند افتتاحيه يا ديگر اسنادي که با استفاده مستقيم از سيستم حسابداري ايجاد شده اند از اين سرفصل استفاده شده باشد و حذف آن ايجاد اختلال در نظم سيستم خواهد نمود.
نکته:دقت کنيد که حذف انباري که در آن کالا وجود داشته باشد امکان پذير نيست.
جستجو و فيلتر

جستجو و فيلتر روي انبارهاي متعدد تعريف شده از امکانات فرم معرفي انبار مي باشد.
به منظور استفاده از امکان چاپ ليست انبارهاي موجود کافي است کليد ترکيبيAlt+Q  استفاده نماييد.
نکته اگر در هنگام ايجاد انبار با شيوه غير خودکار احتياج به ايجاد يا اصلاح سرفصل حسابداري داشته باشيد اين امکان بدون خروج از فرم معرفي انبار در اختيار شما قرار دارد. کافي است کليد ترکيبي Alt+E را فشار دهيد. فرم معرفي سرفصلهاي حسابداري احضار خواهد شد.
امکان کنترل موجودي ريالي انبارها

با توجه به اين نکته که براي کالاها در هر يک از انبارها به صورت مستقل از سيستم حسابداري اطلاعات موجودي اوليه(به صورت مقداري و ريالي) تعيين مي شودبنابراين بايد مکانيزم کنترل کنندهاي براي مقايسه موجودي ريالي هر يک از انبارها که از طريق سيستم حسابداري مالي(سند افتتاحيه+گردش مالياين حسابها) تعيين مي شود و اطلاعات مربوط به موجودي انبارها(که از طريق امکان موجودي اوليه کالا در انبار+عمليات کالادر انبارها) تعيين مي گردند وجود داشته باشد.
در فرم معرفي انبار با فشردن دگمه سمت راست Mouse   برروي بدنه رنگين و فرم انتخاب عنوان" کنترل موجودي ريالي انبارها" يا استفاده از کليد ترکيبيAlt+B اين امکان در اختيار شما قرار خواهد گرفت.انجام پایان نامه

، انجام پایان نامه ارشد، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

سفارش پایان نامه