انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ اقتصاد

انجام پایان نامه‏ ارشد اقتصاد

رفع تنگناهاي بانكي و رقابتي نمودن سيستم بانكي :
1-براي تجهيز سپرده هاي ارزي ، افتتاح حساب ارزي براي افراد حقيقي و حقوقي در بانكهاي كشور (بامنشاء داخلي يا خارجي) مجاز است . به حسابهاي ياد شده بر اساس ضوابط بين المللي سود ارزي تعلق خواهد گرفت و محدوديتي در خصوص نقل و انتقال اين وجوه توسط صاحب آن اعمال
نمي گردد ، همچنين وجود حسابهاي ارزي براي اخذ اعتبارات ريالي يا گشايش اعتبار به عنوان وثيقه پذيرفته خواهد شد .
2- بانكهاي ايران مجاز به افتتاح حساب ارزي ، اعم از جاري ، سپرده ديداري و سپرده هاي مدت دار هستند و تنها در مورد حواله هاي ارزي از خارج كشور ، كنترلهاي مربوط به صحت و سلامت منبع حواله كننده و جلوگيري از ورود پول سياه را اعمال مي نمايند .
3-در شعب داخلي مي توان از حسابهاي ارزي به عنوان سپرده وثيقه براي افتتاح اعتباري اسنادي خريد خارجي يا خريد داخلي ، صدور انواع ضمانت نامه هاي بانكي (حسن انجام كار ياپيش پرداخت يا شركت در مناقصه) ريال يا ارزي استفاده نمود . مبناي محاسبه اعتبار ريال يا ضمانت نامه يا سقف اعتبار اسنادي ريال قابل افتتاح از محل مسدود كردن حسابهاي فوق ، معادل (90%) معادل ريال ارزهاي معتبر به نرخ واريزنامه بازار بورس است .
4-بانكهاي ايراني مجازند نسبت به ارائه خدمات به مشتريان در شعب داخل و خارج از كشور خود به طور همزمان اقدام كنند . حسابهاي ارزي مشتريان در شعب خارجي بانكها ، براي اعطاي اعتبار ارزي ، افتتاح اعتبارات اسنادي براي ورود يا صدور كالا ، صدور ضمانت نامه ارزي ، افتتاح اعتبارات اسنادي براي ورود يا صدور كالا . صدور ضمانت نامه ارزي و قبول برگ سپرده‌به‌عنوان وثيقه‌به‌منظورارائه خدمات مزبورقابل‌استفاده خواهد بود . استفاده از اين حسابها به منظور اعطاي اعتبار ريالي يا گشايش اعتبار اسنادي براي معاملات داخلي در ايران ، يا صدور ضمانت نامه هاي ريالي موكول به بررسي بيشتر و ايجاد شرايط مناسب خواهد بود .
5-افتتاح اعتبار اسنادي براي ورود كالا ، با استناد به مسدودي حسابهاي ارزي مذكور به نفع بانكها ، از مقررات و ضوابط مربوط به تامين و تخصيص ارز و صدور فيش ارزي معاف است . ولي از نظر ساير مقررات تجاري ، نظير مجوز ورود كالا و ساخت داخل ، تابع قوانين و مقررات واردات و صادرات كشور خواهد بود .
6-بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران موظف است به منظور شفاف كردن و حذف عمليات زايد و كاهش هزينه هاي غيرضروري و تسهيل در ارائه خدمات ارزي ، نسبت به بررسي و بازنگري سياست ها و مقررات ارزي و در چهارچوب اصول زير اقدام نمايند و نمودار گردش عمليات اصلاح شده ومراحل لازم را براي اجراي عمليات ارزي در بانكها و ساير سازمانهاي ذيربط ، به شكل مناسب براي اطلاع مردم ومتقاضيان منتشر نمايد :
-    حفظ موازنه پرداختهاي خارجي .
-    انعطاف پذيري سيستم ارزي .
-    تقويت قدرت رقابتي كشور در بازارهاي جهاني .
-    رفع اختلالهاي نرخ ارز .
7-مقرر گرديد ظرف دو هفته موضوع «اجازه انتقال واريزنامه از صادر كننده به وارد كننده براي يك بار» و همچنين «افزايش مهلت استفاده از آن براي ورود كالاهاي مجاز» از(2) ماه به 4 ماه در ستاد اقتصادي دولت مطرح گردد . تصميمات اتخاذ شده توسط ستاد مزبور در اين خصوص به منزله مصوبه شوراي عالي صادرات خواهد بود .

 بالا بردن قدرت رقابت و ايجاد مزيت نسبي براي كالاهاي ايراني در بازارهاي جهاني :
1-صادرات مدت دار با استفاده از اعتبارات اسنادي از طرف بانكهاي معتبر بين المللي مجاز است و اعتبار اسنادي صادراتي دريافت شده از بانكهاي مذكور ، به عنوان اسناد بهادار و قابل توثيق در شبكه بانكي قابل پذيرش بوده و بانك ها مي توانند بر مبناي آنها نسبت به پرداخت وام و اعتبار به صادر كنندگان اقدام نمايند .
2-مهلت واريز پيمانهاي صادراتي و پيمانهاي سررسيد نشده قبلي به هشت ماه افزايش مي يابد و صادركنندگان كالا و خدمات در صورت واريز زودتر به ازاي هر ماه تسريع در واريز 1% (يك درصد) معافيت در مبلغ پيمان برخوردار مي شوند .
3-دريافت اعتبار اسنادي مدت دار (يوزانس) از بانكهاي معتبر بين المللي و حداكثر براي مدت (360) روز به منظور انجام صادرات غيرنفتي مجاز است .
4-اسناد مربوط به اعتبارات اسنادي مدت دار ، پس از تحويل كالا وخدمات ، توسط بانكهاي ايران قابل معامله است و به عنوان وثيقه قابل قبول تلقي مي شود . معادل سود متعلق به مدت باقيمانده و هزينه هاي تاييد و هزينه هاي بيمه متناسب با اعتبار بانكو كشور محل افتتاح اعتبار از مبلغ اعتبار اسنادي كسر خواهد شد .
5-به منظور ساماندهي نوسانهاي نرخ ارز در آينده و تنظيم انتظارت ناشي از ايننوسانها و فراهم آوردن فرصت بيشتر براي تحليل وضعيت و اتخاذ تدابير لازم براي اصلاح و تعديل وسانهاي مزبور همچنين ايجاد ثبات و اعتماد در معاملات ارزي و صادراتي ، بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران موظف است نسبت به اتخاذ تدابير لازمو برنامه ريزي و راه اندازي نظام بازار سلف ارز اقدام نمايد .

توسعه بازارهاي جهاني محصولات ايراني و تقويت بازاريابي :
1-صدور كالا براي عرضه در نمايشگاههاي خارجي - به ميزان متعارف - طبق تشخيص مركز توسعه صادرات ايران از سپردن پيمان ارزي معاف خواهد بود .
2-به صادر كنندگان كالا اجازه داده مي شود كه با تاييد مركز توسعه صادرات ايران از بخشي از ارز واريزنامه هاي صادراتي براي تامين
هزينه هاي بازاريابي (از جمله مسافرت به خارج براي عقد قراردادهاي تجاري، شركت در نمايشگاههاي خارجي و اهداف مشابه ) استفاده نمايند . آيين نامه اجرايي اين بند با هماهنگي وزارت بازرگاني و بانك مركزي تهيه و ابلاغ
مي گردد .
3-بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران هر سال درصدي از بودجه ارزي كشور را در قالب اعتبار صادراتي به كشورهاي خريدار كالاهاي ايراني (كشورهاي در حال توسعه منتخب به ويژه در آسياي مركزي يا بازارهاي جديد ) اعطا نمايد .
4-به منظور حضور بيشتر صادركنندگان در بازارهاي هدف ، مركز توسعه صادرات ايران . نسبت به اعزام هيات هاي بازاريابي و برگزاري نمايشگاههاي اختصاصي بين المللي در كشورهاي ديگر اقدام مي نمايد . بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران در سال 1377 حداقل ده ميليون دلار ارز در اختيار مركز ياد شده قرار مي دهد تا بر اساس ضوابطي كه مركز توسعه صادرات ايران اعلام مي نمايد ، به منظور برخورداري واحدهاي توليدي و صادراتي شركت كننده در نمايشگاههاي ياد شده به مصرف برسد .
تسهيلات ويژه و تشويقي براي اصلاح روشهاي تجاري صادرات غير نفتي كشور :
1-صادر كنندگان يا توليدكنندگاني كه از طريق گشايش اعتبار اسنادي معتبر غيرقابل برگشت كالاي خود را به فروش مي رسانند از تشريفات پيمان سپاري معاف خواهند بود .
2-صادرات غيرنفتي كه از طريق گشايش اعتبار اسنادي از يك بانك معتبر بين المللي مورد تاييد بانك مركزي جمهورذي اسلامي ايران انجام
مي شود تا معادل مبلغ اعتبار اسنادي از مراحل پيمان سپاري معاف و به ميزان وجه واريز ي از طريق اعتبار اسنادي به حساب صادر كننده در بانك ايراني ، واريزنامه براي وي صادر و به وي تحويل مي شود .

حل مشكلات نقدينگي صادركنندگان :
1-به منظو تشويق سيستم بانكي جهت اعطاي تسهيلات به صادركنندگان كالاهاي غيرنفتي نرخ كارمزد اعتبارات تخصيصي به اين بخش دو درصد كمتر از حداقل نرخ كارمزد تسهيلات بخش بازرگاني خواهد بود كه دو درصد آن توسط دولت از محل رديف خاصي كه توسط سازمان برنامه و بودجه تعيين مي شود جبران مي گردد . سيستم بانكي ترتيبي اتخاذ مي نمايد كه اعطاي تسهيلات در اسرع وقت صورت پذيرد .
2-ميزان پيش پرداخت براي افتتاح اعتبار اسنادي طبق يك دوره دو ساله و به صورت تدريجي از معادل ريالي ارز ، به حداقل كاهش خواهد يافت . بانك كارگزار مجاز است براي اطمينان از پرداخت باقي مانده آن در زمان پرداخت از گشايش كننده اعتبار ، تضمينهاي كافي به يكي از صورتها : اوراق بهادار ، اسناد غيرمنقول ، اسناد ماشين آلات ، نسبت به اخذ سپرده حسابهاي ريالي يا ارزي ، در اختيار گرفتن مواد و كالاهاي خريداري شده يا بخشي از محصولات كارخانه اقدام نمايد .
3-سپردن پيش پرداخت و ساير سپرده هاي احتمالي نقدي ريالي يا ارزي يا وثيقه هاي غيرنقدي از زمان افتتاح اعتبار اسنادي از مشتري گرفته مي شود و زودتر از آن هيچگونه وثيقه اي از مشتريان دريافت يا مسدود
نمي شود .

سازماندهي فرآيند تصميم گيري وخدمات اداري مربوط به صادرات و حذف تشريفات و مقررات زائد در سر راه صادرات و تسريع در صدور كالا :
1-بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران موظف است گردش عمليات و فعاليت هاي مربوط به معامله واريزنامه هاي ارزي در سازمان بورس اوراق بهادار را اصلاح و نسبت به تسريع وتصحيح عمليات براي جلب اطمينان صادركنندگان راساً اقدام و در مواردي كه نياز به تصويب شوراي پول و اعتبار ياشوراي عالي بورس يا هيات وزيران دارد ، پيشنهاد لازم را به مرجع مربوطه ارائه نمايد .
2-گمرك جمهوري اسلامي ايران موظف است ، تدابير و اقدامات لازم را به منظور تسهيل و تسريع عمليات ترخيص موقت كالاهاي صادراتي انجام دهد و ضمن اصلاح روش اخذ تعهد بر مبناي بندهاي پنج گانه زير سازماندهي لازم را براي حسن اجراي آن انجام دهد و به نحو شفاف به اطلاع عموم برساند .
1-2-اسناد و اوراق بهادار و تعهدآور ، اوراق سپرده سرمايه گذاري ، سهام معتبر شركت هاي پذيرفته شده در بورس و اسناد غيرمنقول به عنوان وثايق قابل قبول گمرك تلقي و ساخته شود .
2-2-با همكاري سيستم بانك يا يكي از موسات مالي و اعتباري مجاز ، روشي براي قبول تضمين هاي مذكور در بند فوق توسط بانك يا موسسات اعتباري تنظيم شود تا حتي الامكان گمرك جمهوري اسلامي ايران درگير مسايل حقوقي و اجرايي آن نباشد .
3-2-در صورت عملكرد مطلوب متقاضيان و ايفاي به موقع تعهدات ، درصد تضمينهاي غيرنقدي افزايش و درصد سپرده هاي نقدي كاهش مي يابد.
4-2-مراحل اجراي عمليات ترخيص موقت . براي توليدكنندگان يابازرگاني كه به فعاليت صادراتي اشتغال دارند و داراي كارت بازرگاني هستند تسهيل وروان شود .
5-2-ميزان وثيقه متناسب با نوع كالا وحقوق گمركي متعلق ، توسط گمرك جمهوري اسلامي ايران با همكاري وزارت بازرگاني و وزارتخانه ذيربط تعيين مي گردد .
3-مركز توسعه صادرات ايران با همكاري بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و كمرگ جمهوري اسلامي ايران نسبت به بررسي و اصلاح مراحل پيمان سپاري ، با رعايت جوانب و مراحل زير اقدام و نتيجه را ظرف مدت دو ماه به هيات دولت ارائه نمايد .
الف-تصويري از گردش عمليات و مراحل اجرايي پيمان سپاري براي صادر كننده در شرايط فعلي تهيه شود .
ب-مراحل زايد و غيرضرور حذف شود .
پ-فهرست كليه اسناد و مداركي كه صادر كننده بايد براي اخذ مجوز صادرات و سپردن پيمانه ، ارائه كند . تهيه و به اطلاع عموم بويژه صادركنندگان برسد .
ت-گردش عمليات به نحوي تنظيم گردد كه در صورت مراجعه متقاضيان و ارائه كامل مدارك مورد نياز ، كليه تشريفات و مراحل اداري در «مركز صدور مجوزصادرات» و اخذ پيمان از صادر كننده ، ظرف مهلت معيني، حداكثر ظرف چهار روز به انجام رسد .
انجام پایان نامه

، انجام پایان نامه ارشد، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

سفارش پایان نامه