انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مقدمه-
در این تحقیق به میکروپروسسورهای PXA250 & PXA210 پرداخته می شود. این میکروپروسسورها میزان سرعت پردازش در برنامه های پردازشی قابل حمل، مانند pc pocket ها را افزایش می دهند. هرکدام از این پروسسورها در اصل یک سیستم مجتمع با قابلیت پردازش بالاست که روی یک تراشه قرار دارد و شامل یک  Intel XScale Core می باشد که دارای توان پائین می باشد همراه با تعدادی از سیستمهای جانبی مختلف.
 PXA250 یک پردازشگر 17x17mm با 256 پایه می باشد. این بسته PBGA برای سیستمهای با کارآئی بالا قابل استفاده است. این پکیج دارای گذرگاه داده 32 بیتی می باشد و همچنین دارای مجموعه کاملی از سیستمهای جانبی است.

ویژگیهای Intel® XScale™ Core
     ARM™ نسخه 5TE ISA
ــ پشتیبانی دستورالعملهای ARM
ــ دستورالعملهای پیشرفته ARM DSP
     توان مصرفی پائین و در عین حال کارآئی بالا
     تکنولوژی پردازش محیط اینتل
ــ ضرب 16 بیتی پیشرفته
ــ انباره 40 بیتی
     حافظه دستورالعمل 32 KByte
     حافظه داده 32 KByte
     حافظه کوچک داده 2 KByte
     حاقظه کوچک دستورالعمل 2 KByte
     واحدهای مدیریت داده و دستورالعمل
     بافر انشعاب مورد نظر
     گنجایش اشکال زدائی از طریق پورت  JTAG

ویژگیهای سیستم یکپارچه
     کنترل کننده حافظه
     کنترل کننده های ساعت و توان
     گذرگاه سرویس گیرنده سریال
     کنترل کننده DMA
     کنترل کننده LCD
     AC97
     I2C
     کارت Multimedia
     ارتباط FIR ( Fast Infrared Port )
     پروتکل پورت سریال همزمانی
     I2S
     پینهای همه منظوره I/O
     UARTs
     ساعت واقعی
     تایمرهای OS
     مدولاسیون پهنای پالس
     کنترل کننده وقفه

کنترل کننده حافظه
کنترل کننده حافظه، سیگنالهای کنترلی قابل برنامه ریزی و زمانبندی را برای مجموعه ای از انواع تراشه های حافظه و سازماندهی حافظه  تامین می کند. این کنترلر تا 4 قسمت SDRAM ، 6 تا انتخاب تراشه استاتیک برای SRAM ، SSRAM ، Flash ، ROM ، SROM و  تراشه های جانبی و همچنین 2 تا PCMCIA یا اسلاتهای فشرده flash را پشتیبانی می کند.
     پروسسورهای PXA250 ، PCMCIA ، Flash فشرده یا I/O های مختلف را پشتیبانی نمی کنند.

کنترل کننده های ساعت و توان
این پروسسورها توسط کلاک راه اندازی می شوند که این ساعتها توسط کریستالهای 3.6864 MHz و یک کریستال انتخابی  32.768 MHz ایجاد می شوند.
کریستال  3.6864 MHz یک فاز  Locked Loop (PLL) و یک PLL جانبی را راه اندازی می کند. PLLs فرکانسهای ساعت مورد نیاز را برای راه اندازی بلاکهای عملگر را تولید می کند.
کریستال 32.768 MHz یک کلاک انتخابی را ایجاد می کند که باید پس از یک reset سخت افزاری انتخاب شود. این کلاک ساعت واقعی ، کنترلر مدیریت توان و کنترلر وقفه را راه اندازی می کند. کریستال 32.768 MHz بر روی یک ثسمت جدا برای ایجاد ساعت فعال قرار دارد و در این کار را  هنگامیکه پروسسور در وضعیت خواب قرار دارد، انجام می دهد.
مدیریت توان تغییر حالت بین وضعیت های  Turbo/Run ، Idle و Sleep را انجام می دهد.

سرویس دهنده Universal Serial Bus ( USB )
سرویس دهنده USB بر پایه خصوصیات تجدید نظر شده USB بنا شده است که تا 16 نقطه پایانی را پشتیبانی می کند و کلاک 48 MHz داخلی را مهیا می کند. کنترلر USB همچنین FIFOs را با دسترسی DMA به یا از حافظه را ایجاد می کند.

کنترلر (DMAC) DMA
DMAC این قابلیت را دارد که 16 تا کانال الویت بندی شده را برای سرویس دادن به انتقال درخواستها از دستگاههای جاتبی داخلی و تا سقف دو درخواست انتقال داده از تراشه های خارجی، مهیا کند. DMAC امکان تغییر command و ایجاد حلقه را نیز دارد.
DMAC هنگامیکه انتقال حافظه به حافظه، حافظه به سیستم جانبی و سیستم جانبی به حافظه صورت می گیرد، در مد flow-through اجرا می شود. DMAC با سیستمهای جانبی سازگار است که سایز داده در آنها word, half word یا byte باشد.

کنترلر LCD
کنترلر LCD هر دو حالت منفعل و فعال نمایشگر مسطح را پشتیبانی می کند و  ماکزیمم رزولوشن 800x600x16 bit/ pixel را پشتیبانی می کند. یک پالت ورودی 256 ، پیکسلهای رمزگشوده شده 1، 2و 8 بیتی را گسترش می دهد. پیکسلهای 16 بیتی رمزگشائی نشده، پالت را پشت سر می گذارند.
دو کانال DMA این امکان را به کنترلر LCD می دهد که پنل نمایشگر single  و dual را پشتیبانی کند. مد تک رنگ منفعل تا 256 سطح سیاه و سفید را پشتیبانی می کند و مد منفعل رنگی تا 64KB رنگ را پشتیبانی می کند. مد فعال رنگی تا 64KB رنگ را پشتیبانی می کند.

کنترلر AC97
کنترلر AC97 تجدیدنظر شده 2.0 CODECs می باشد. این CODECs در سرعت نمونه 48 KHz اجرا می شوند. این کنترلر کانالهای 16 بیتی مستقل را برای Stereo PCM In، Stereo PCM Out، Modem In، Modem Out و Mono microphone In مهیا می کند. هر کانال شامل یک FIFO می شود که دسترسی DMA  را به حافظه پشتیبانی می کند.

کنترلر Inter-IC Sound
کنترلر I2S یک لینک سریال به I2S CODECs استاندارد برای صدای استریو دیجیتال ایجاد می کند. این کنترلر 4 سیگنال برای اتصال به یک I2S CODEC دارد. این سیگنالها توسط پین های کنترلر AC97 مالتی پلکس مسپی شوند. این کنترلر شامل FIFOs که دسترسی DMA به حافظه را ممکن می سازد، می شود.


کنترلر کارت مالتی مدیا ( MMC )
کنترلر MMC یک واسط سریال استاندارد به کارت حافظه را ایجاد می کند. این کنترلر تا دو کارت در MMC یا مدهای SPI با انتقال دیتای سریال تا  20 Mbps را پشتیبانی می کند. کنترلر MMC نیز FIFOs را که دسترسی DMA به حافظه و از حافظه را شامل می شود، پشتیبانی می کند.

پورت ارتباطی Fast Infrared (FIR)
پورت ارتباطی FIR بر پایه داده های 4Mbps می باشد. پورت ارتباطی FIR ، پینهای STUART’s  ارسال و دریافت به دستگاههای خارجی را استفاده می کند.

SSPC
پورت SSPC یک واسط همزمان ساز سریال full-duplex را مهیا می کند که در bit rate بین 7.2KHz و 1.84KHz اجرا می شود. کنترلر SSPC نیز FIFOs را که دسترسی DMA به حافظه و از حافظه را شامل می شود، پشتیبانی می کند.
I2C
بخش واسط باس I2C توسط 2 پین، پورت سریال ارتباطی همه منظوره را ایجاد می کند. این واسط یک پین را برای داده و آدرس و پین دیگر را برای کلاک استفاده می کند.

GPIO
هر پین GPIO می تواند هم به عنوان ورودی و هم به عنوان خروجی برنامه ریزی شود. ورودیها می توانند بر روی لبه های بالا رونده یا پائین رونده، تولید وقفه کنند. پینهای اولیه GPIO تا زمانیکه پینهای ثانوی GPIO توابع را جانشین کنند تا در حافظه نگاشت شوند، بصورت اشتراکی استفاده نمی شوند.

UARTs
هر UART می توانند به عنوان یک فرستنده/گیرنده SIR بر مبنای SIR بکار رود.

FFUART
Baud rate در FFUART تا 320 Kbps برنامه ریزی شده است. FFUART مجموعه کاملی از پینهای کنترلی مودم را مهیا می کند: nCTS,nRTS,nDSR,nDTR,nRI و nDCD . FIFOs را که دسترسی DMA به حافظه و از حافظه را شامل می شود، را نیز پشتیبانی می کند.

Bluetooth UART(BTUART)
Baud rate تا 921 Kbps قابل برنامه ریزی است. BTUART یکسری از پینهای کنترلی را مهیا می کند: nCTS و nRTS . FIFOs را که دسترسی DMA به حافظه و از حافظه را شامل می شود، را نیز پشتیبانی می کند.

Standard UART (STUART)
Baud rate تا 230 Kbps قابل برنامه ریزی است. STUART هیچ پین کنترلی را تولید نمی کند. FIFOs را که دسترسی DMA به حافظه و از حافظه را شامل می شود، را نیز پشتیبانی می کند.
پینهای ارسال و دریافت در STUART با پورت ارتباطی Fast Infrared ، مالتی پلکس شده اند.

OS timer
OS timer برای تولید یک کانتر 3.68 MHz با 4 رجیستر بکار می رود.

Interrupt Control
کنترلر Interrupt وقفه های ارسالی از پروسسور به IRQ و FIQ را کنترل می کند. رجیستر پنهانی سورس وقفه را فعال یا غیر فعال می کند.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه