انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مودم
مودم يکي از ابزارهاي رايانه‌اي است که براي اتصال دو کامپيوتر به يکديگر از طريق خطوط‌ مختلف مخابراتي استفاده مي‌‌شود. البته هريک از اين دو کامپيوتر مي‌‌توانند راهي به يک شبکه رايانه‌اي باشند.
نام مودم (Modem) مخفف Modular-Demodular است. يعني وسيله‌اي که سيگنال‌ها را مدوله يا دمدوله مي‌کند.
مودم‌ها انواع مختلفي دارند که در کل مي‌‌توان آنها را به اين گروه‌ها تقسيم بندي کرد.
اين واژه برگرفته از ( تلقيق کردن Modu late و تلقيق زدائي de modulate) گرفته شده يک قطعه است که يک آنالوگ حامل سيگنال را به اطلاعات ديجيتالي ريزي تلقيق مي سازد و همچنين سيگنال حاملي را بر اطلاعات انتقال يافته که برداري مي کند. هدف ايجاد سيگنالي است که به راحتي قابل انتقال و رنگشايي براي توليد مجدد اطلاعات ديجيتالي اوريجينال است. مودم طي جهت اهداف مختلف انتقال سيگنال هاي آنالوگ براي راندن ديووها به راديو استفاده مي شوند. نمونه ي مشهور مودم باند صداست که ديجيتال os' , 'ls يک کامپيوتر شخص را تبديل به اصوات مي کند که قابل انتقال در خطوط تلفن سيستم هاي تلفن قديمي پهن هستند (PoTs)، وقتي در جهت ديگر دريافت شدند، آن os, ls را به عقب به شکل استفاده شده و توسط يک USB، سريال و يا اتصال شبکه اي تبديل مي کند. مودم ها در کل توسط مقادير اتصالاتي که قادر به ارسال در زمان ارائه شده هستند طبقه بندي مي شوند و به طور نرمال در بيت در هر ثانيه اندازه گيري مي شوند (bps). همچنين قادر به طبقه بندي شدن توسط Baud (تعداد سمبل هاي متمايز انتقال يافته در هر ثانيه) هستند اين تعداد و شماره ها مستقيماً متصل مي شوند اما الزاماً نه درحالت خطي.
مودم هاي سريعتر که در اينترنت روزانه استفاده مي شوند، مودم هاي کابل و مودم هاي ADSL هستند. در ارتباطات تلفني، مودم هاي راديويي چهارچوب هاي مکرر از اطلاعات را در سرعت هاي اطلاعاتي بالا در اتصالات راديويي ميکروويو انتقال مي دهند که بعضي از آنها بيش از يکصد ميليون بيت در هر ثانيه را منتقل مي سازند. مودم هاي نوري اطلاعات را فيبرهاي نوري انتقال مي دهند. اغلب اطلاعات متصل شده ي درون قاره اي کنوني از مودم هاي نوري براي انتقال در فيبرهاي نوري زيردريايي استفاده مي کنند. مودم هاي نوري به طور روتين داراي نرخ ها و سرعت هاي اطلاعاتي در دسترس حدود يک ميليون (910×1) بيت در هر ثانيه دارند. يک کيلو بيت در هر ثانيه ( s/kbit يا s/ kb يا (kbpsهمانطور که در اين مقاله استفاده شد ميانگين 1000 بيت در هر ثانيه است و 1024 بيت در هر ثانيه نمي باشد. براي مثال يک مودم 56 کيلويي قادر به انتقال اطلاعات تا بيش از 56000 بيت در هر ثانيه از طريق خط تلفن است.
تاريخچه
خدمات سيمي اخبار در دهه ي 1920 تجهيزات پيچيده اي بودند که تعريف را برآورد مي ساختند اما نقش مودم براي نقش و کاربرد تسهيم شايع بود، بنابراين به طور رايج و مشترک در تاريخچه ي مودم ها مشمول نمي شوند. George Stibitz يک ماشين تحرير خودکار گيرنده ي پيام از مسافات دور جديد Hampshireb را به يک کامپيوتر در شهر نيويورک توسط خطوط تلفن در 1940 اتصال داد اما کلمه ي " مودم" هنوز ابداع نشده بود، بنابراين اين نيز به حساب نمي آيد.
مودم ها در آمريکا بخشي از سيستم دفاعي هوايي SAGE در دهه ي 1950 بودند که ترمينال ها را در پايگاه هاي مختلف هوايي، سايت هاي رادارها و مراکز توصيه و کنترل را به مراکز هدايت SAGE در آمريکا و کانادا متصل مي کردند بودند SAGE در خطوط ارتباطي تخصيص يافت اما قطعات در هر انتها مشابه به مفهوم مودم هاي کنوني بودند. IBM مقاطعه کار اوليه براي هر دوي کامپيوترها و مودم هاي استفاده شده در سيستم SAGE بود.
چند سال بعد، شانس در ميان CEO ي خطوط هوايي آمريکايي و يک مدير ناحيه اي از IBM ايجاد شد که منجر به ايجاد يک ميني SAGE به عنوان يک سيستم بليط دهي خطوط هوايي خود کار شد. ترمينال ها در ادارات بليط دهي متصل يک کامپيوتر مرکزي بودند که موجوديت و در دسترس بودن را مديريت مي کرد. سيستم SABRE نياي سيستم Sabre کنوني است.
 


واژه مودم از ترکيب کلمات "modulator-demodulator" اقتباس شده است .از مودم براي ارسال داده هاي ديجيتال از طريق خطوط تلفن استفاده بعمل
مي آيد. مودم ارسال کننده اطلاعات، عمليات مدوله نمودن داده را به سيگنال هائي که با خطوط تلفن سازگار مي باشند، انجام خواهد داد. مودم دريافت کننده اطلاعات، عمليات " دي مدوله " نمودن سيگنال را بمنظور برگشت به حالت ديجتال انجام مي دهد. مودم هاي بدون کابل داده هاي ديجيتال را به امواج راديوئي تبديل مي نمايند.
مودم ازسال 1960 در کامپيوتر و بمنظور ارسال و دريافت اطلاعات توسط ترمينال ها و اتصال به سيستم هاي مرکزي، مورد استفاده قرار گرفته است .شکل زير نحوه ارتباط فوق در کامپيوترهاي بزرگ را نشان مي دهد.

سرعت مودم ها در سال 1960 حدود 300 بيت در ثانيه (bps) بود. در آن زمان يک ترمينال ( يک صفحه کليد و صفحه نمايشگر) قادر به تماس تلفني با کامپيوتر مرکزي بود. فراموش نکنيم که در آن زمان وقت کامپيوتر بصورت اشتراکي مورد استفاده قرار مي گرفت و سازمانها و موسسات با خريداري نمودن زمان مورد نظر خود، امکان استفاده از کامپيوتر اصلي را بدست مي آورند. مودم ها در آن زمان اين امکان را بوجود مي آورند که موسسات ياد شده قادر به ارتباط با سيستم مرکزي با سرعتي معادل 300 بيت در ثانيه باشند.در چنين حالتي زمانيکه کاربري از طريق ترمينال کاراکتري را تايپ مي کرد، مودم کد معادل کاراکتر تايپ شده را بر اساس استاندارد اسکي، براي کامپيوتر مرکزي ارسال مي نمود. در موارديکه کامپيوتر مرکزي اطلاعاتي را بمنظور نمايش براي ترمينال ارسال مي کردد نيز از مودم استفاده مي گرديد.
همزمان با عرضه کامپيوترهاي شخصي در سال 1970 استفاده از سيستم هاي بولتني(BBS(Bulletin board system مطرح گرديد. اشخاص و يا موسسات با استفاده ازيک و يا چند مودم و برخي نرم افزارهاي مربوط به BBS ، سيستم را پيکربندي نموده و کاربران ديگر با استفاده از مودم قادر به تماس با سيستم بولتني، بودند. در چنين مواردي کاربران برنامه شبيه ساز کننده ترمينال، را بر روي کامپيوتر خود اجراء مي نمودند و بدين ترتيب سيستم آنان مشابه يک ترمينال رفتار مي نمود. از سيستم هاي بولتني اغلب براي اطلاع رساني استفاده مي گرديد. سرعت مودم ها در آن زمان حدود 300 بيت در ثانيه بود. در اين حالت در هر ثانيه حدود 30 حرف مي توانست ارسال گردد. تا زمانيکه کاربران حجم بالائي از اطلاعات را ارسال نمي کردند مشکلات ارتباطي از بعد سرعت چندان مشهود نبود ولي بمحض ارسال داده هاي با حجم بالا نظير برنامه ها و تصاوير به سيستم هاي بولتني و يا دريافت اطلاعا ت از طريق آنان سرعت 300 بيت در ثانيه پاسخگو نبود . تلاش هاي فراواني در جهت افزايش سرعت مودم ها صورت گرفت . ماحصل تلاش هاي فوق افزايش نرخ انتقال اطلاعات در مودم ها بود .

•    از سال 1960 تا 1983 سرعت 300 بيت در ثانيه

•    از سال 1984 تا 1985 سرعت 1200 بيت در ثانيه

•    از سال 1986 تا 1989 سرعت 2400 بيت در ثانيه

•    از اواخر سال 1990 تا اوايل 1991 9600 بيت در ثانيه

•    سرعت 19/2 کيلو بيت در ثانيه

•    سرعت 28/8 کيلو بيت در ثانيه

•    سرعت 33/6 کيلو بيت در ثانيه

•    سرعت 56 کيلو بيت در ثانيه ( در سال 1998 استاندارد گرديد )

•    خطوط ADSL با حداکثر سرعت 8 مگابيت در ثانيه ( از سال 1999 متداول شده است )
________________________________________
مودمهاي با سرعت 300 بيت در ثانيه


در آغاز از مودم هاي با سرعت 300 بيت در ثانيه استفاده مي گرديد . طرز کار مودم هاي فوق بسيار ساده بود. مودم هاي فوق از يک Frequency shift keying FSK براي ارسال اطلاعات ديجيتال از طريق خطوط تلفن استفاده مي کردند. در FSK از يک فرکانس ( tone) متفاوت براي بيت هاي متفاوت استفاده مي گرديد. زمانيکه يک مودم متصل به ترمينال با مودم متصل به کامپيوتر تماس مي گرفت، مودم متصل به ترمينال مودم، originate ناميده مي شود. مودم فوق براي مقدار" صفر" ، فرکانس 1070 هرتز و براي مقدار" يک"، فرکانس 1270 هرتز را ارسال مي نمايد. مودم متصل به کامپيوتر را مودم Answer مي نامند. مودم فوق براي ارسال مقدار" صفر" ، فرکانس 2025 هرتز و براي مقدار" يک" ، فرکانس 2225 هرتز را ارسال مي کرد.با توجه به اينکه مودم هاي فرستنده و گيرنده از فرکانس هاي متفاوت براي ارسال اطلاعات استفاده مي کردند، امکان استفاده از خط بصورت همزمان فراهم مي گرديد. عمليات فوق Full-duplex ناميده مي شود. مودم هائي که صرفا" قادر به ارسال اطلاعات در يک جهت در هر لحظه مي باشند half-duplex ناميده مي شوند.
فرض کنيد دو مودم متصل و کاربر ترمينال ( فرستنده ) حرف a را تايپ نمائيد. کد اسکي حرف فوق 97 دهدهي و يا 01100001 باينري است . دستگاهي با نام UART موجود در ترمينال بايت ها را به بيت تبديل و آنها را از طريق پورت سريال (RS-232 Port) در هر لحظه ارسال مي دارد. مودم ترمينال به پورت سريال متصل بوده و در هر لحظه يک بيت را دريافت مي دارد.در ادامه اطلاعات مورد نظر از طريق خط تلفن ارسال خواهند شد.

________________________________________
مودم هاي سريعتر
 


بمنظور ايجاد مودمهاي سريعتر طراحان مودم مجبور به استفاده از روش هاي مناسبتري نسبت به FSK بودند. در ابتدا ازPhase-Shift Keying PSK و در ادامه از روش Quadrature amplitude modulation)QAM) استفاده کردند. روشهاي فوق امکان ارسال حجم بالائي از اطلاعات را فراهم مي نمودند. شکل زير يک مودم 56kbps را نشان مي دهد.انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه