انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مقدمه
با توجه به گسترش روزافزون كاربرد رايانه در ايران و انجام تعمير و مونتاژ آن توسط كاربران حرفه‌اي و فروشندگان رايانه نياز به وجود مرجعي احساس مي‌شد كه با آن بتوان از اطلاعات موجود در بازار خريد و فروش آگاه شد قطعات رايانه‌اي را براساس راهنمايي‌هاي آن انتخاب و خريداري كرده و به مونتاژ و نصب قطعات رايانه‌‌اي پرداخت ادوات و قطعات تلفني را از اصل تشخيص داده و در صورت نياز به تعمير عمل عيب‌يابي و تشخيص عيب را بدون نياز به تعميركار و متخصص انجام داد و …
 بر اين اساس، اين كتاب با خصوصيات زير به آموزش جنبه‌هاي عملي و كاربردي سخت‌افزار مي‌پردازد:
1-    جامع و كاربردي است زيرا تمام نيازهاي كابران رايانه‌هاي شخصي را با پرهيز از مباحث پيچيده نظري و غيركاربردي توضيح مي‌دهد بطوري كه دانشجويان رشته رايانه دانشگاهها مي‌توانند از آن بعنوان درس عملي سخت‌افزار و آشنايي با بازار كار استفاده كنند؛
2-    به آموزش چگونگي خريد، عيب‌يابي، مونتاژ، ارتقاء و نصب و نگهداري رايانه و هر يك از اداوات مورد استفاده در رايانه مي‌پردازد؛
3-    داراي آخرين اطلاعات كاربردي مربوط به ادوات و قطعات رايانه‌اي مي‌باشد؛
4-    داراي نگارشي ساده و محاوره‌اي است كه با آن مي‌توان با اصطلاحات فني، غيرفني، و تجاري موجود در بازار آشنا شد؛
5-    داراي راهنماي خريد است كه بتوان با آن براحتي به خريد رايانه ادوات و قطعات رايانه‌اي پرداخت قطعات اصلي را از تقلبي تشخيص داد.
با توجه به اين خصوصيات اين كتاب در سه جلد مستقل از يكديگر بصورت زير تنظيم شده است كه هر كدام از آنها به صورت جداگانه و مستقل قابل استفاده هستند:
1-    جلد اول شامل حافظه اصلي، حافظه نهان( كاشه) بايوس و برنامه پيكره‌بندي رايانه( ست‌آپ)، پردازنده و كمك پردازنده است،
2-    جلد دوم شامل مادربرد و مونتاژ رايانه كارت‌هاي گرافيكي و نمايشگر صدا  و كارت صوتي، ميكروفون و بلندگو، ادوات بازي( جوي‌استيك،گيم‌پد) فكس مودم، پيكربندي شبكه وكارت‌هاي شبكه به همراه كابل لينك، جعبه رايانه، منبع تغذيه، يوپي‌اس، اس‌پي‌اس و شوك‌گير است؛
3-    جلد سوم شامل هاردديسك و ادوات اسكازي، فلاپي درايو و درايوهاي زيپ، درايوهاي اس 120 و …، سي‌دي درايو و سي‌دي نويس، دي‌وي‌دي و دي‌وي‌دي نويس، اكسنر، ردياب( تراك بال) چاپگر، صفحه كليد و ماوس است.
در پايان از كليه كساني كه مرا در اين راه ياري داده‌اند بخصوص خانم‌ها مرجان چليپا و زهرا صارمي‌راد و آقايان سعيد و حميد اسحق‌بيگي و همچنين آقايان وحيد و بابك و رامين صارمي‌راد تشكر و قدرداني مي‌كنم.

مودم
اطلاعات عمومي
داده‌هاي رايانه به صورتي رقمي( ديجيتال)1 بوده كه با ارقام 0 تا 10 نشان داده مي‌‌شوند. اين نوع داده‌ها در خطوط تلفن قابل انتقال نيستند. بنابراين براي انتقال داده‌هاي رايانه‌اي نياز به يك مبدل مي‌باشد كه داده‌هاي رقمي را به امواج قياسي( آنالوگ)2 تبديل مي‌كند. مبدل داده‌هاي رقمي به امواج قياسي مودم 3 نام دارد كه داده‌ها را از رايانه دريافت كرده و به امواج صوتي كه شبيه صداي انساني است تبديل مي‌كند. اين امواج صوتي در خط‌هاي تلفن، قابل انتقال بوده و مي‌توان به مودم و رايانه ديگري كه در نقطه دورتر قرار دارد ارسال گردد. در رايانه گيرنده مودم عمل عكس را انجام داده، و امواج صوتي را كه حاوي اطلاعات هستند را به شكل داده‌هاي رقمي تبديل كرده و به رايانه انتقال مي‌دهد بنابراين مي‌توان گفت براي رايانه مودم مثل دستگاه تلفن براي انسان است براي همين هم كلمه مودم از تركيب واژه‌هاي زير ساخته شده است:
1)Modulator
2)Demodulator
يك مودم داراي قسمتهاي زير است:
1-    منبع تغذيه،كه ولتاژ متناوب برق شهر را به ولتاژ مستقيم( دي‌سي)4 مورد نياز مدارهاي مودم تبديل مي‌كند.
2-    تراشه‌ مودم 5 ، كه تبديل دو طرفه سيگنال صوتي رقمي و سيگنالهاي پيوسته قياسي را به عهده دارد. بدون اين تراشه‌ها مودم نيازمند هزارات ترانزيستور و قطعه الكترونيكي ديگر براي انجام اين وظيفه پيچيده است.
3-    پردازنده مودم، كه قلب مودم را تشيكل مي‌دهد و نقريباً كليه قسمتهاي مودم را كنترل مي‌كند. عمليات تراكم داده‌ها و آشكار سازي خطا را مطابق پيمان6 وضع شده از سوي» كميته بين‌المللي مشاوره تلفن و تلگراف«7 اجرا مي‌نمايد.
4-     بخش رقمي مودم از  واسطه خط مشترك8 كه به شبكه تلفن وصل مي‌شود شروع مي‌شود مدار حافظه اين بخش مودم را درمقابل جرقه‌هاي الكتريكي و اضافه بار محافظت مي‌كند.
5-    واسط» آراس- 232 سي«9 مودم را به ترمينال يا رايانه ميزبان وصل مي‌كند.
 
به هر حال مي‌توان طرز كار مودم را به صورت زير خلاصه كرد:
1-    نرم‌افزار ارتباطي سيگنال» آمادگي ترمينال داده« يا » دي‌تي‌آر«1 به مودم ارسال مي‌كند و روشن بودن رايانه و در واقع آمادگي رايانه براي انتقال داده‌ها را اعلام مي‌كند. در همين موقع نيز رايانه سيگنالي به نام سيگنال» آمادگي داده‌ها« يا» دي‌‌اس آر« دريافت مي‌كند كه نشاندهندة آمادگي مودم براي دريافت داده‌ها يا دستورالعمل‌ها است.
2-    نرم‌افزار ارتباطي از طريق خط انتقال2 فرماني به مودم ارسال مي‌كند با اين فرمان مودم رايانه دوم را از دريافت داده‌ها آگاه مي‌كند.  مودم نيز با استفاده از خط دريافت داده‌ها3 وصول فرمان  را به رايانه اعلام مي‌كند.
3-    وقتي ارتباط بين دو مودم برقرارشد مودم ارسال كننده داده‌ها سيگنالي به نام سيگنال آشكار ساز حامل4 به رايانه ارسال كننده داده‌ها مي‌فرستد. اين سيگنال نرم‌افزرا را از دريافت يك سيگنال حامل داده5 توسط مودم آگاه مي‌كند.
4-    دو مودم براي چگونگي انتقال داده‌ها اطلاعاتي را رد و بدل مي‌كنند كه به آن توافق و تأييد دو مودم از هم( دست داد با اعلان موافقت)6 مي‌گويند. هر مودم داراي يك جفت خط براي( اعلان موافقت) به نام‌هاي» آر‌تي‌اس«7 و» سي‌تي‌اس« 8 است دو مودم بايد در موارد زير با هم توافق داشته باشند:
a – تعداد بيت‌هاي سازنده هر بسته داده؛
b – تعداد بيت‌هاي مشخص كننده ابتدا و انتهاي هر بسته داده؛
c – استفاده از بيت توازن9 براي بررسي بروز خطا؛
d- عمل‌كردن به انتقال داده‌ها به صورت دو طرفه هم زمان( دو سويه)10 يا دو طرفه غيرهم‌زمان
 ( يك سويه)11
5-    وقتي نرم‌افزار ارتباطي مي‌خواهد داده‌اي را ارسال كند با يك سيگنال به نام سيگنال( درخواست ارسال)( آر‌تي‌سي) آمادگي مودم را جويا مي‌شود. مودم در پاسخ به اين سيگنال سيگنال ديگري به نام سيگنال »مجوز ارسال« ( سي‌تي‌اس) را بازمي‌گرداند تا آمادگي خود را اعلام نمايد.
6-     از طرف ديگر مودم ديگرداده‌ها را به صورت يك سري صدا با فركانس‌هاي مختلف مي‌شنود و آنها را به سيگنالهاي رقمي( ديجيتالي) تبديل كرده و در اختيار رايانه گيرنده قرار مي‌دهد.
راهنماي خريد
براي خريد مودم بهتر است موارد زير را مورد توجه قرار دهيد:
1-    نوع مودم: وقتي مي‌خواهيد مودم را خريداري كنيد انواع مختلفي از مودمها روبرو مي‌شويد كه برخي از آنها مخصوص رايانه‌هاي شخصي هستند. مودم‌هاي رايانه‌هاي شخصي در دو نوع كلي عرضه مي‌شوند كه عبارتند از:
a – مودم‌هاي داخلي1 : كارتهايي هستند كه در شكاف توسعه مادربرد نصب مي‌شوند اكثركاربران رايانه‌ها در ايران در حال حاضر از اين نوع مودم استفاده مي‌كنند.
B – مودم‌هاي خارجي2: اين توع مودم‌ها درون جعبه‌هايي مجزا از جعبه‌ رايانه قرار مي‌گيرند اين جعبه‌ها معمولاً كوچكتر از تلفن هستند و مي‌توان آنها را با رايانه‌هاي شخصي و كيفي بكار برد.
مودم‌هاي خارجي و داخلي داراي تفاوت‌هاي زير هستند:
موضوع مقايسه    مودم خارجي    مودم داخلي
اشغال شكاف‌هاي توسعه    منفي    مثبت
درگاه‌ها    درگاه سريال    درگاه مودم
منبع تغذيه    مستقل    رايانه
افزايش گرماي داخلي رايانه    منفي    مثبت
نشانگر كار مودم    در جلو مودم    به ندرت
يوآرت3    جداگانه    سرخود
قيمت    گران    ارزان
نصب    ساده و آسان    آسان
راه‌اندازي مجدد    از طريق كليد مودم    از طريق رايانه
برروي پانل جلويي جعبه مودم‌هاي خارجي چراغ‌هايي وجود دارد كه كاركردن مودم يا وجود اشكال در آن را به كاربر گزارش مي‌دهند. هر كدام از اين چراغ‌ها براي خود يك كد دو حرفي دارند كه دانستن معني آنها بعضي مواقع بسيار كارساز است، مخصوصاً وقتي كه در ارسال و دريافت اطلاعات از طريق خط تلفن مشكلي وجود داشته باشد. اين چراغ‌ها عبارتند از:I-چراغ حداكثر سرعت(اچ‌اس)1 و اين چراغ زماني روشن مي‌شود كه مودم در بالاترين سرعت ممكن خود كار مي‌كند اگر فقط اين چراغ خاموش باشد اطلاعات با سرعت پايين‌تري ارسال مي‌شود.
II -چراغ آمادگي ترمينال(تي‌آر)2 اين چراع نشان مي‌دهد كه مودم و رايانه به يكديگر وصل هستند و آماده تبادل دستورالعمل‌ها مي‌باشيد. اگر اين چراغ سالم باشد و روشن نشود مودم را خاموش كنيد و اتصالات را دقيقاً بررسي نماييد.
III-چراغ آمادگي(ام‌آر)3: اين چراغ روشن بودن و در واقع آمادگي مودم را براي كار اعلام مي‌كند اگر هنگام روشن كردن مودم اين لامپ روشن نشد اتصالات برق مودم را خوب بررسي كنيد در اولين ثانيه‌هاي بعد از روشن شدن مودم يك روال بررسي و كنترل اجرا مي‌شود كه در اين زمان اين چراغ چشمك‌ مي‌زند. پس از انجام اين روال اين چراغ بطور دائم روشن باقي مي‌ماند.


انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه