انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مودم

مودم يکي از ابزارهاي رايانه‌اي است که براي اتصال دو کامپيوتر به يکديگر از طريق خطوط‌ مختلف مخابراتي استفاده مي‌‌شود. البته هريک از اين دو کامپيوتر مي‌‌توانند راهي به يک شبکه رايانه‌اي باشند.
نام مودم (Modem) مخفف Modular-Demodular است. يعني وسيله‌اي که سيگنال‌ها را مدوله يا دمدوله مي‌کند.
مودم‌ها انواع مختلفي دارند که در کل مي‌‌توان آنها را به اين گروه‌ها تقسيم بندي کرد.
اين واژه برگرفته از ( تلقيق کردن Modu late و تلقيق زدائي de modulate) گرفته شده يک قطعه است که يک آنالوگ حامل سيگنال را به اطلاعات ديجيتالي ريزي تلقيق مي سازد و همچنين سيگنال حاملي را بر اطلاعات انتقال يافته که برداري مي کند. هدف ايجاد سيگنالي است که به راحتي قابل انتقال و رنگشايي براي توليد مجدد اطلاعات ديجيتالي اوريجينال است. مودم طي جهت اهداف مختلف انتقال سيگنال هاي آنالوگ براي راندن ديووها به راديو استفاده مي شوند. نمونه ي مشهور مودم باند صداست که ديجيتال os' , 'ls يک کامپيوتر شخص را تبديل به اصوات مي کند که قابل انتقال در خطوط تلفن سيستم هاي تلفن قديمي پهن هستند (PoTs)، وقتي در جهت ديگر دريافت شدند، آن os, ls را به عقب به شکل استفاده شده و توسط يک USB، سريال و يا اتصال شبکه اي تبديل مي کند. مودم ها در کل توسط مقادير اتصالاتي که قادر به ارسال در زمان ارائه شده هستند طبقه بندي مي شوند و به طور نرمال در بيت در هر ثانيه اندازه گيري مي شوند (bps). همچنين قادر به طبقه بندي شدن توسط Baud (تعداد سمبل هاي متمايز انتقال يافته در هر ثانيه) هستند اين تعداد و شماره ها مستقيماً متصل مي شوند اما الزاماً نه درحالت خطي.
مودم هاي سريعتر که در اينترنت روزانه استفاده مي شوند، مودم هاي کابل و مودم هاي ADSL هستند. در ارتباطات تلفني، مودم هاي راديويي چهارچوب هاي مکرر از اطلاعات را در سرعت هاي اطلاعاتي بالا در اتصالات راديويي ميکروويو انتقال مي دهند که بعضي از آنها بيش از يکصد ميليون بيت در هر ثانيه را منتقل مي سازند. مودم هاي نوري اطلاعات را فيبرهاي نوري انتقال مي دهند. اغلب اطلاعات متصل شده ي درون قاره اي کنوني از مودم هاي نوري براي انتقال در فيبرهاي نوري زيردريايي استفاده مي کنند. مودم هاي نوري به طور روتين داراي نرخ ها و سرعت هاي اطلاعاتي در دسترس حدود يک ميليون (910×1) بيت در هر ثانيه دارند. يک کيلو بيت در هر ثانيه ( s/kbit يا s/ kb يا (kbpsهمانطور که در اين مقاله استفاده شد ميانگين 1000 بيت در هر ثانيه است و 1024 بيت در هر ثانيه نمي باشد. براي مثال يک مودم 56 کيلويي قادر به انتقال اطلاعات تا بيش از 56000 بيت در هر ثانيه از طريق خط تلفن است.


فهرست مندرجات
•    ۱ تاريخچه
o    ۱.۱ امتياز انحصاري AT&T در آمريکا
o    ۱.۲ مودم باهوش
•    ۲ سرعت هاي رو به افزايش (V.21 V.22 V.22bis)
o    ۲.۱ تصيح خطا و فشردگي
•    ۳ Winmodem
•    ۴ مودم‌هاي آنالوگ
•    ۵ مودم‌هاي ديجيتال
o    ۵.۱ مودم هاي Bonding
•    ۶ مودم هاي راديويي
o    ۶.۱ WiMax,Wifi
o    ۶.۲ مودم هاي متحرک و روتر(مسيرياب)
•    ۷ باند پهن
•    ۸ ارتباطات تلفني فضاي عميق
•    ۹ مودم صدا
•    ۱۰ مشهوريت
•    ۱۱ مرجع خطاهاي مودم
•    12 تعاريفي راجع كارايي و انواع مودمتاريخچه
خدمات سيمي اخبار در دهه ي 1920 تجهيزات پيچيده اي بودند که تعريف را برآورد مي ساختند اما نقش مودم براي نقش و کاربرد تسهيم شايع بود، بنابراين به طور رايج و مشترک در تاريخچه ي مودم ها مشمول نمي شوند. George Stibitz يک ماشين تحرير خودکار گيرنده ي پيام از مسافات دور جديد Hampshireb را به يک کامپيوتر در شهر نيويورک توسط خطوط تلفن در 1940 اتصال داد اما کلمه ي " مودم" هنوز ابداع نشده بود، بنابراين اين نيز به حساب نمي آيد.
مودم ها در آمريکا بخشي از سيستم دفاعي هوايي SAGE در دهه ي 1950 بودند که ترمينال ها را در پايگاه هاي مختلف هوايي، سايت هاي رادارها و مراکز توصيه و کنترل را به مراکز هدايت SAGE در آمريکا و کانادا متصل مي کردند بودند SAGE در خطوط ارتباطي تخصيص يافت اما قطعات در هر انتها مشابه به مفهوم مودم هاي کنوني بودند. IBM مقاطعه کار اوليه براي هر دوي کامپيوترها و مودم هاي استفاده شده در سيستم SAGE بود.
چند سال بعد، شانس در ميان CEO ي خطوط هوايي آمريکايي و يک مدير ناحيه اي از IBM ايجاد شد که منجر به ايجاد يک ميني SAGE به عنوان يک سيستم بليط دهي خطوط هوايي خود کار شد. ترمينال ها در ادارات بليط دهي متصل يک کامپيوتر مرکزي بودند که موجوديت و در دسترس بودن را مديريت مي کرد. سيستم SABRE نياي سيستم Sabre کنوني است.


[ويرايش] امتياز انحصاري AT&T در آمريکا
طي سال هاي بسيار AT&T يک کالاي اعضاري در آمريکا در استفاده از خطوط تلقش باقي ماند که فقط اجازه مي داد قطعات عرضه شده ي AT&T به شبکه اش پيوند بخورند. براي گروه رو به رشد کاربران کامپيوتري، AT&T دو سري زير مجموعه ي ديجيتالي در 1958 معرفي کرد. يکي قطعه ي باند پهن نشان داده شده در تصوير سمت راست است. ديگري يک مودم با سرعت پايين بود که در bard 200 کار مي کرد.
در تابستان 1960، نام ديتافن Data – phone براي جايگزيني واژه ي پيشتر زير مجموعه ي ديجيتالي digital subset معرفي شد. تلفن اطلاعات Data – Phone 202 يک سرويس همزمان نيمه دوتايي بود که در اواخر 1960 به اوج رسيد. در 1960، 20 IB, 20 IA معرفي شدند. مودم هاي هم زمان بودند که از دو بيت در هر band (علامت در ثانيه) کليد انتقال فاز استفاده مي کردند (PSK). 20IA نيمه دوتايي در 2000 بيت / ثانيه در خطوط تلقي نرمال عمل کرد در حاليکه 20IB ارائه گر دوتايي کامل 2400 بيت / ثانيه در خطوط اجاره شده ي چهار سيمي بود، ارسال کانال هاي ارسال و دريافت در سري خودشان از هر دو سيم حرکت مي کردند.
103A در سال 1962 به بازار آمده و سرويس کامل دوتايي در 300 baud در خطوط تلفني نرمال داشت.
FSK با استفاده تماس در 1070 يا 1270 هرتز بود و مودم پاسخگويي در 2025 يا 2225 هرتز انتقال مي يافت. AS103 موجود در ترمينال هاي کم سرعت مانند IBM 2441, ASR33, KSR33 حال استفاده مي شود. AT&T هزينه هاي مودم را با معرفي 113D اوريجتال و مودم هاي 113B /C فقط براي پاسخ کاهش داد.
مودم باهوش
پيشرفت اصلي بعدي مودم ها، مودم هاي باهوش است که در سال 1981 توسط ارتباطات Hays معرفي شد. اين مودم ها مودم استاندارد 103A bit /s بود اما به يک کنترل کننده ي کوچک مي چسبيد که به کامپيوتر اجازه مي داد تا توصيه هاي را به آن ارسال کرده و آن را قادر به عملکرد خط تلفن سازد. سري توصيه شامل دستورالعمل ها براي برچيدن و آويزان کردن تلفن، شماره گيرها و تماس هاي پاسخگويي بودند. سري توصيه ي Hays اصلي اساسي براي کنترل کامپيوتر مودم هاي مدرن باقي مي ماند. پيش از اين مودم ها، مودم ها تقريباً اصلي اساسي براي کنترل کامپيوتر مودم هاي مدرن باقي مي ماند. پيش از اين مودم ها، مودم ها تقريباً به طور جهاني نيازمند يک پروسه ي دو مرحله اي براي فعال سازي يک اتصال بودند. 21 کاربرد مي بايستي به طور دستي شماره ي دو دست را مي گرفت روي گوشي تلفن استاندارد و سپس گوشي به دون يک متصل کننده ي صدايي مي گذاشت.
سخت افزار add- ons شناخته شده به عنوان تماس گيرنده dialer در شرايط خاص استفاده شدند و در کل توسط شماره گيري فرد کار کردند. با مودم باهوش کامپيوتر قادر به شماره گيري به طور مستقيم با ارسال پيام به مودم بود بدين سان نياز به تلفن مربوطه براي شماره گيري و متصل کننده ي صوتي حذف شد و در عوض مستقيماً بر روي خط تلفن گذاشته شد و موجب تسهيل کار و عملکرد شد. برنامه هاي ترمينالي که ليست هاي شماره هاي تلفن را حفظ مي کردند و پيام هاي تماسي را مي فرستادند رايج شدند و اين مودم ها و کلون هايش به انتشار سيستم هاي بر دو تابلوي اعلانات نيزي کوک کرد (BBSs).
آن مودم هاي قبلي گران بودند، مدل هاي استفاده شده (فقط پاسخ) در جهت ديگر. مودم هاي باهوش در هر دو حالت بسته به پيام هاي ارسالي از کامپيوتر قادر به عملکرد بودند. حال يک مودم سمت سرور کم هزينه در بازار بود و BBSs

سرعت هاي رو به افزايش (V.21 V.22 V.22bis)
مودم هاي باند صوتي در کل در 300 و 1200 بيت در هر ثانيه (V.21, V.22) در ميانه ي دهه ي 1980 ماندند که چه در طول اين دوره، متصل کنند وي صوتي از ميان برداشته شد. مودم هاي سازش پذير باهوش روانه بازار شدند.
مودم bit /S2400 براي لپ تاپ. يک سيستم bit /S2400V.22bis مشابه در مفهوم به سيگنال رساني 1200- bit /s Bell 212 در آمريکا معرفي شد و به طور متفاوت تر و غيرسازگار در اروپا به بازار آمد. در اواخر دهه ي 1980، اغلب مودم ها قادر به پشتيباني تمام اين استانداردها بودند و bit /S2400 عملکرد رايج شد.
بسياري از استانداردهاي ديگر نيز براي اهداف ويژه معرفي شدند که با استفاده از کانال پر سرعت براي دريافت و يک کانال کم سرعت تر براي ارسال بود. يک نمونه ي نوعي در سيستم Minitel فرانسوي استفاده شد که در آن ترمينال هاي کاربر اکثريت زمانشان را صرف دريافت اطلاعات مي کردند. مودم در ترمينال Minitel بدين سان در bit /S1200براي گيرندگي و bit /S75 براي ارسال پيام به عقب به سرورها کرد. چنين راه حل هايي در بسياري از شرايطي که در آن يک سواطلاعات بيشتري را نسبت به سوي ديگر مي فرستد مفيد بودند. به علاوه ي تعداد استانداردهاي با سرعت متوسط مانند Minitel، چهار شرکت آمريکايي براي نسخه هاي پر سرعت کالاي يکسان مشهود شدند.
Telebit مودم پيشگام خود را در سال 1984 معرفي کرد که تعداد زيادي از کانال هاي کم سرعت براي ارسال يکطرفه در سرعت هاي بالائي bit /S18400استفاده شد. يک کانال اضافي منفرد در جهت عکس موجب شد دو مودم مقدار اطلاعات لازم را هر مودم در انتهاي اتصال ارتباط دهند و مودم ها قادر به سوئيچينگ بودند در جهتي که داراي کانال هاي پر سرعت بود.
مودم هاي پيشگام نيز يک ويژگي را حمايت کردند که به آنها اجازه داد تا بيروتوکل " g" uncp حمايت کرده و به طور مشترک از سيستم هاي unix براي ارسال ايميل استفاده کنند و سرعت سيستم را بالا ببرند بدين سان پيشگام ها بينهايت در سيستم هاي unix رايج شدند و در بازار در دهه ي 1990 قالب گشتند.
ربوتيک هاي آمريکا (USR) سيستم مشابهي را با نام HST معرفي کردند گرچه فقط عرضه تر 9600 بيت در ثانيه بود و کانال برگشت عظيم تري را ارائه مي کرد در عوض USR بازار بزرگي را در ميان آمار بران F : donet با ارائه ي مودم هايش به سيساب هاي BBS با قيمت کمتر ايجاد کرد که موجب فروشش به کاربران نهايي ايي شد که خواستار انتقالات فايل سريعتر بودند.
Hayes مجبوربه رقابت بود و استاندارد 9600 بيت در ثانيه خود را بان نام 96 Express معرفي کرد که همچنين که با نام ping pong نيز معروفه کشور در کل مشابه PEP تله بيت بود. اونه پروتوکل را و نه تحقيقات مسي ساپ را پيشنهاد کرد و مودم هاي با سرعت بالايش به ندرت باقي ماندند.
تصيح خطا و فشردگي
عمکرد هاي با اين سرعت موجب بروز محدوديت هايي از خطوط تلفن شده که منجر به نرخ هاي خطاي بالا شد و در راستايش سيستم هاي تصحيح خطاي مودم ها معرفي شد که مشهورترينش سيستم هاي MNP ميکروکام بود. يک رشته از استانداردهاي MNP در دهه ي 1980 ايجاد شده اند که نرخ اطلاعات موثر را تا مقدار کمتري در هر زمان از حدود 25% در MNP1 به 5% MNP4 کاهش دادن 50 MNP يک پله جلوتر رفت و فشردگي اطلاعات را به سيستم اضافه نمود و بدين سان به طور حتم نرخ اطلاعات بالا مي رود : در کل کاربر انتظار دارد که مودم MNP 3/1 برابر نرخ اطلاعات نرمال مودم را انتقال دهد. MNP سپس گشوده شده در سري مودم هاي 2400 بيت در ثانيه مشهود شد و هرگز انتشار نيافت.
ويژگي مشترک اين مودم هاي پر سرعت ممنون برگشت که به آنها اجازه مي داد در مورد مودم هاي داراي قابليت کمتر استفاده کند. در طول تماس حاصله ي مودم يک سري از سيگنال ها را به درون خط برده و منتظر پاسخ مودم به آنها مي شود. با سرعت بالا شروع مي کنند و سرعتشان تا اينکه پاسخي بشنوند پايين مي آيد. بدين سان دو مودم USR قادر به اتصال در bit /S9600 بودند اما وقتي کاربر با يک مودم 2400 .Bit /s تماس مي گيرد USR به سرعت رايج2400 bit /s برمي گردد. بدون چنين سيستمي اپراتور مجبور به داشتن چندين خط چندگانه براي کاربرد با سرعت بالا و پايين شد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه