انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

BASIC

بيسيك به معني زبان همه منظوره براي افراد مبتدي مي باشد . اين زبان به خاطر ساختار ساده اي كه دارد از محبوبيت فوق العاده در جهان برخوردار است . يكفرد مبتدي كه آشنايي چنداني با كامپيوتر ندارد پس از مدت كوتاهي مي تواند دستورهاي اين زبان را فرا گرفته و اقدام به نوشتن برنامه نمايد .
به خاطر سادگي اين زبان ، BASIC در اولين ميكروكامپيوترها مورد استفاده قرار گرفته . زبان بيسيك بين سالهاي 1963 و 1964 توسط پروفسور جان كمني و توماس كورتز در كالج دارتموث به وجود آمد و هدف آنها از ايجاد زبان بيسيك اين بود كه كليه دانشجويان رشته هاي مختلف بتوانند آن را به سادگي فراگيرند .
عليرغم اينكه در بيسيك اوليه از دستورات معين و محدودي استفاده مي شد ، ليكن سازندگان كامپيوتر دستورات متعددي را به آن افزودند و از نظر سخت افزاري امكانات كامپيوتر خود را گسترش دادند تا بتوانند با ساير سازندگان كامپيوتر رقابت نمايند ، لذا امروزه نسخه هاي متعددي از بيسيك وجود دارد و سازمان استاندارد آمريكا نسخه اي از آن را به نام نسخه پايه در سال 1978 ارائه نمود . استاندارد فوق به حدي ساده است كه نسخه هاي گسترش يافته آن از قبيل VISUAL BASIC ، TURBO BASIC ، QBASIC و GWBASIC قابل دسترسي است . همچنين اين زبان در امور تجاري و مديريت كاربرد دارد .
نسخه اصلي Basic (كه شامل symbolic instruction code begginers all purpose به معني «كد حاوي دستورات نمادين همه منظوره مخصوص نوآموزان» در كالج دارتموت در سال 1964 به عنوان زباني آموزشي ابداع گشت.يادگيري و طريقه استفاده از ساير زبانهايي كه تا آن زمان وجود داشتند- از جمله اسمبلي، فرترن و كوبول- بسيار مشكل تر بود و براي دانشجويان مبتدي علوم كامپيوتر مناسب نبود.
زبان كامپيوتري چيست؟گاهي اوقات ممكن است مفهومي كه ما از «زبان برنامه نويسي» در ذهن داريم با آنچه ديگران مي دانند، فرق كند. لذا براي اطمينان از اينكه همه يك جور فكر مي كنند برخي مفاهيم كامپيوتري از جمله زبانها را قبل از شروع بيسيك مرور خواهيم كرد.
كامپيوتر ابزاري است كه محاسبات عددي را انجام مي دهد و يا علايم مربوط به مجموعه مشخصي از قوانين دستكاري مي كند. قوانين به صورت برنامه وارد كامپيوتر مي شوند. برنامه ليستي از دستورات و داده هايي است كه كامپيوتر مي تواند انها را تفسير و اجرا نمايد. هر خط درون برنامه معمولا يك حكم (statement) ناميده مي شود؛ هر حكم دستورالعملي را به كامپيوتر منتقل مي سازد (مثلا:دو مقدار مشخص را با هم جمع كن و حاصل را ذخيره نما).
ممكن است دستورالعملي را به كامپيوترهاي مدرن، هم رقمي  و هم دودويي  هستند.بدين معني كه اطلاعات ذخيره شده درون آنها خواه دستورالعمل باشد و خواه داده، به صورت مقادير گسسته كميت دار(ارقام) هستند كه در مبناي 2 يا نمادگذاري دودويي ذخيره مي شوند.(مثلا: در دودويي عدد 5 به صورت 101 در مي آيد). در واقع كامپيوتر قادر به درك رشته هاي بزرگي از يك و صفر مي باشد. يك كد ثابت فرمان مي دهد كه چطور اين رشته ارقام دودويي بايد تفسير گردند.
مفسر  بيسيك
در چند پاراگراف قبلي ذكر كرديم كه بيسيك فاقد يك يا دو مرحله لازم در ساير زبانها براي
اجراي برنامه ها مي باشد. حال زمان آن رسيده تا منظور خود را از اين حرف بيان داريم.
به ياد آوريد كه متذكر شديم براي اينكه كامپيوتر بتواند مستقيما برنامه اي را اجرا كند، دستورات برنامه بايد به صورت صفر و يك هاي زبان ماشين باشد كه زباني مشكل براي نوشتن برنامه است. اگر برنامه اي را به ديگر زبانها بنويسيم، دستورات برنامه خود ابتدا بايد توسط برنامه اي ديگر به زبان ماشين ترجمه گردند(اين مرحله ويژه اي است كه در بالا ذكر كرديم). در اكثر حالات، قبل از اينكه برنامه اجرا شود، كل آن ترجمه مي گردد. اما در بيسيك اين طور نيست. برنامه بيسيك تفسير  مي گردد و براي تفسير هر چيز به يك مفسر احتياج است.
مفسر برنامه اي با دستورات زبان ماشين است كه جهت درك و اجراي دستورات در زباني ديگري مانند بيسيك نوشته مي شود. هنگامي كه كامپيوتر برنامه اي به زبان بيسيك استاندارد را اجرا مي كند در حقيقت برنامه ديگر را اجرا مي نمايد كه در هر زمان يك دستور بيسيك از برنامه اول را مي خواند و بر اساس آن عملي را انجام مي دهد. زباني كه بدين شيوه اجرا مي شود، زبان تفسيري  ناميده مي شود.
يكي از اشكالات زبان تفسيري آن است كه كامپيوتر با هر بار برخورد با يك دستور بايد آن را بخواند و مجددا ترجمه نمايد-- حتي اگر در يك حلقه هزاران بار با يك دستور رويرو شود! اين دوباره كاري تفسير وقت زيادي تلف مي كند.
در Q basic اين امر تغيير يافته است. اين بدان مفهوم است كه قبل از اجراي برنامه توسط كامپيوتر يك بار كل برنامه به زبان ماشين ترجمه مي گردد. برنامه اي كه عمل ترجمه را انجام مي دهد،
مترجم (كامپايلر) ناميده مي شود.
مترجم Qbasic برنامه اي (در حقيقت زيربرنامه اي همراه Qbasic) است كه دستورات برنامه به زبان بيسيك را خوانده و آنها را درك مي نمايد، بر اساس قواعدي مشخص آنها را چك مي كند تا خطا نداشته باشند، و سپس انها را به زبان ماشين ترجمه مي كند. كامپايلر تنها لازم است هر دستور را يك بار ترجمه كند، لذا بدين سبب كارآيي آن از مفسر بيشتر است. كامپايلر تنها لازم است هر دستور را يك بار ترجمه كند، لذا بدين سبب كارآيي آن از مفسر بيشتر است. كامپالر دستوراتي كه ترجمه مي نمايد را اجرا نمي كند؛ اين برنامه تنها مجموعه اي از دستورات زبان ماشين توليد مي‌كند كه كامپيوتر مي تواند مستقيما و به سرعت وظيفه برنامه بيسيك مورد نظر را انجام دهد. دو ويژگي برجسته Qbasic سرعت و كارآيي آن به علت ترجمه كردن (كامپايل) برنامه ها مي باشد.
همچنين در بسيك استاندارد تنها در زماني كه برنامه اجرا مي گردد خطاها مشخص مي گردند و لذا خطاها بعد از چندين بار اجرا برطرف خواهند گشت(در بعضي مواقع برخي از خطاها مطمئنا اتفاق نخواهد افتاد). از طرف ديگر ويرايشگر مترجم Qbasic، كل برنامه را پويش مي كند و بسياري از خطاها را پيش از اجرا مشخص مي كنند. اين امر سبب صرفه جويي در زمان و كاهش دردسرهاي ناشي از رفع خطاها مي شود.
Qbasic زباني كاملا ساخت يافته است و بدين لحاظ اگر قبلا به اين روش
برنامه نويسي نكرده باشيد، مقدمه اي بر برنامه نويسي ساخت يافته خواهد بود. برنامه نويسي ساخت يافته استراتژي در توليد برنامه ها مي باشد كه باعث سادگي در نوشتن، خواندن و نگهداري آنها مي شود. در اين استراتژي مسائل به بخشهاي كوچك تري تقسيم مي شوند كه در هر زمان مي‌توان روي يكي از آنها كار كرد. اين روش گاه رهيافت بالا به پايين  ناميده مب شود. هرگاه از اين روش استفاده شود، سبب مي گردد تا با كار بر روي قطعات كوچك تر و اجازه استفاده مجدد از اين قطعات در ديگر برنامه ها، در وقت و هزينه صرفه جويي نماييد و كارآيي بيشتري كسب نماييد. برنامه نويسي ساخت يافته محتاج ساختارهاي كنترلي و رويه هاي مدرني است كه Qbasic داراي آنها مي باشد.
فرض كنيد كه مي خواهيد با Qbasic برنامه نويسي كنيد. كارهايي كه براي اين منظور بايد انجام دهيد عبارت اند از:
1-Qbasic را با تايپ Qbasic در اعلان DOS و فشردن <enter> فرا بخوانيد.
2-<ESC>  را فشار دهيد تا پنجره شروع از ميان برده شود.
3-برنامه را تايپ كنيد. اين كار را درست مانند زماني كه با يك واژه پرداز كار
مي كنيد، انجام دهيد.
4-بعد از اينكه برنامه نوشته شد، <shift-F5> را فشار دهيد تا برنامه اجرا گردد.

نگاه اوليه به Qbasic
قبل از اينكه PC شما بتواند دستورات برنامه Qbasic كه ايجاد كرده ايد را به ترتيب نوشته شده اجرا نمايد، لازم است كه برنامه را وارد كامپيوتر كنيد. واضح است كه بايد از صفحه كليد(و احتمالا ماوس) كامپيوتر براي انجام اين عمل استفاده كنيد. اما متني كه تايپ مي كنيد مستقيما وارد Qbasic نمي شود؛ لازم است كه كارهايي در ابتدا انجام گيرد. براي انجام اين كار مي توانيد از
ويرايشگر Qbasic كمك بگيريد.
ويرايشگر Qbasic نوعي برنامه واژه پردازي مي باشد. مثالهايي از اين نوع برنامه microsoft word، word star، word perfect مي باشد.
واژه پردازها كامپيوترتان را بسيار قدرتمندتر از ماشينهاي تايپ مي سازند.

صفحه اصلي
به نوار منو در بالاي صفحه توجه كنيد. هشت منو در امتداد خط نمايش يافته اند(منو درواقع ليستي از فرامين در دسترس است كه مي توانيد آنها را برگزينيد). هشت منوي قابل دسترسي از طريق نوار منو عبارت اند از:
File: منويي از وظايف مرتبط به فايل مانند بارگذاري يا ذخيره سازي يك برنامه را نمايش مي دهد. منظور از فايل مجموعه پيوسته اي از داده ها مي باشد. هر فايل داراي اسم مجزايي مي باشد. هر كدام از برنامه هاي Qbasic درون يك فايل مستقل ذخيره مي شوند.
Edit:منويي از كارهاي ويرايشي مانند انتقال متن از يك محل به محلي ديگر درون برنامه را نمايش مي دهد.
View:منويي از وظايفي را نمايش مي دهد كه با كمك آنها مي توانيد صفحه هاي مشخصي از برنامه را ببينيد.
search:منوي وظايف استاندارد واه پردازي "search" (جستجو) و "search and replace" (جستجو و جايگزيني) را باز مي كند.با اينها مي توانيد جايي را يك كلمه يا عبارت مشخص درون قرار گرفته است را بيابيد و مي توانيد آن را با متني ديگر جايگزيم نماييد.
Run: منويي از وظايفي ايجاد مي كند كه بر اجراي برنامه تأثير مي گذارند. اين منوي است كه از طريق آن كار برنامه نويسي خود را به عمل وا مي داريد.
Debug: منويي از كارهاي سازگار با هم براي پيدا كردن خزاهاي درون برنامه ايجاد مي كند.
Option: منويي ايجاد مي كند كه داراي دستوراتي براي سفازشي كردن Qbasic است. به عنوان مثال داراي فرماني براي تغيير رنگ صفحه نمايش مي باشد.
Help: منويي از دستوراتي فراهم مي آورد كه اجازه مي دهد تا از امكان كمك حين كار بر روي موضوعات انتخاب شده بهره گيريد.
هنگامي كه يكي از اين اسم منوهاي نوار منو پر رنگ شود (مانند File در شكل 2-2)، Qbasic منتظر مي ماند تا آن يا يكي ديگر از هشت قلم خط منو را برگزينيد. براي فعال كردن نوار منو، كليد <Alt> را فشار دهيد. از كليدهاي فلش دار(كه كليدهاي كنترل مكان نما نيز ناميده مي شود) براي تغيير منوي پر رنگ شده استفادهكنيد. از كليد <Enter> براي ديدن فرامين موجود درون منوي پر رنگ شده بهره گيريد.
حال بياييد ديگر بخشهاي صفحه را مورد بررسي قرار دهيم.
نوار عنوان: نوار ذخيره عنوان كليه "untitled"  را نمايش مي دهد تا اينكه آنچه بر روي آن در حال كار هستيد را ذخيره يا نامگذاري كنيد. فرامين مخصوص براي ذخيره كردن فايل درون منوي File وجود دارند.
پنجره نمايش: تمام كارهاي تايپي و ويرايشي درون اين پنجره انجام مي گيرد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه