انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

پیشگفتار

پديده‌هايي هستند كه چنان نرم و آهسته وارد كار، حرفه، فعاليت و نهايتاً زندگي آدميان مي‌شوند كه كسي متوجه ورودشان نمي‌شود.

به خاطر داريم كه به محض رسيدن اينترنت پرسرعت به كامپيوترهايمان، وسوسه عضويت در يكي از شبكه‌هاي تبادل فايل نظیر به نظیر(مانند مورفيوس يا نپستر) هم به سراغمان آمد. اما نمي‌دانيم كه با اين كار، عملا‌ً از يكي از ثمرات مهم وب2 بهره مي‌بريم. شايد آن‌چنان دقيق به خاطر نداشته باشيم كه از چه زماني، اما مي‌دانيم كه اكنون، وقتي عكس‌هايمان را از دوربين ديجيتالي به کامپیوتر شخصی منتقل مي‌كنيم، آن‌هايي كه دوست‌داريم در تماشايشان با ديگران شريك شويم را روي يكي از سايت‌هاي به اشتراك‌گذاري عكس مي‌گذاريم و حتي بعضي از ما كه ذوق بيشتري دارند، فتوبلا‌گي هم براي خود راه انداخته‌اند.

حتي ديگر جستجو در گوگل، به كاري روزمره تبديل شده‌است. وب سايت داشتن سازمان‌ها، تشكل‌ها، نشريات و بقيه موضوعي لا‌زم و نه‌چندان مهم تلقي مي‌شود و سفارش يا خريد اينترنتي با همه مشكلا‌تش، كسي را ذوق‌زده نمي‌كند.مفهوم "وب 2" را مي‌توان از همين قبيل امور به شمار آورد.

مفهوم "وب2" در يك نشست هم‌انديشي بين O’Reilly و MedialiveInternationl زاييده شد. در‌اين جلسه Dale Dougherty، يكي از پيشگامان وب و معاون موسسه O’Reilly، خاطر نشان كرد كه نه تنها نمي‌توان وب را "سقوط كرده و شكست خورده" دانست، بلكه با توجه به‌انواع كاربردهاي جذاب و جديد و سايت‌هايي كه تعداد آن‌ها همه روزه و با سرعتي عجيب افزايش مي‌يابد، وب از هر وقت ديگري مهم‌تر شده‌است.
چکیده

 وب2 مفهومي است كه بر اساس آن تعامل با محتواي وب به مثابه تعامل با محتواي موجود در كامپيوترهاي شخصي است. دنيايي كه در آن هر كنشي، چون كليك بر هر دكمه و پيوندي‌، واكنشي آني و بلا‌درنگ خواهد داشت، به طوري كه كاربر احساس مي‌كند در حال استفاده از يك نرم‌افزار نصب شده برسيستم خود است.‌
وب2 مجموعه‌اي از رويكردهاي جديد در فضاي اينترنت به سمت مدل‌هاي توسعه باز، انعطاف‌پذير و مشاركت‌جو براي سيستم‌هاي توليد محتوا است كه مي تواند به كاهش هزينه‌هاي توليد و پردازش اطلاعات، افزايش آگاهي عمومي و افزايش كارايي سيستم‌ها منجر شود.
وب2 هم داراي جنبه‌هاي فني و هم داراي جنبه‌هاي اجتماعي و فرهنگي است. موضوعاتي همچون مدل‌هاي جديد كار و حضور در وب، مشاركت بيشتر كاربران در توليد محتوا، شفافيت بيشتر در گردش اطلاعات، سهولت بيشتر در طراحي اينترفيس و قابليت‌هاي نرم‌افزار، و تمركز زدايي از مهمترين جنبه‌هاي غير تکنيکي هستند كه در فرآيند تكوين و تحول موج وب2 به مراتب مهم‌تر و اثرگذارترند.
مي‌توان به سادگي با افزودن  (Really Simple Syndication)RSS و Ajax به محصولات نرم‌افزاري، آنها را به جنبه‌هاي تكنيكي وب2 مجهز كرد.اين فناوري باعث مي‌شود برنامه‌‌هاي كاربردي تحت وب رفتاري همانند نرم‌افزار‌هاي نصب شده روي كامپيو‌تر از خود نشان دهند. ‌اهميت آن هم در اين است كه اكثر برنامه‌‌هاي كاربردي تحت وب براي اجرا نياز دارند يك صفحه وب كاربر باز كنند و همين امر معمولاً دليل كند بودن اجراي اين گونه برنامه‌هاست. اما ‌AJAX ورود اطلاعات و ديتا‌هاي جديد را همزمان با بروزرساني محتوا در هنگام اجراي برنامه مقدور مي‌سازد.مقدمه
در دنياي فناوري اطلاعات، مانند دنياي پزشكي، سياست، علوم و ... هر از چند گاهي اصطلاحي جديد بر سر زبان‌ها مي‌افتد. اين بار نوبت Web 2.0 است.
 وب 2 حركتي است از سايت‌هاي ثابت وب به سايت‌هايي كه پويايي بيشتري دارند. Google Map و Flickr دو نمونه بارز از وب 2 هستند.
در محافل IT عموماً از اين اصطلاح براي بيان نسل دوم سرويس‌هايي از وب استفاده مي‌شود كه امكان همكاري و مشاركت را براي مردم فراهم ساخته‌اند. مفاهيم و فناوري‌هايي كه ظاهراً بر وب2 مؤثر هستند وبلاگ‌ها، ويكي‌ها، پادكست‌ها، و RSS ها به شمار مي‌روند.
وب2 عنواني است كه شركت اورايلي مديا در سال 2004 به نسل جديدي از خدمات وب‌محور دريافت يا ارايه شده در بستر اينترنت(مانند سايت‌هاي ارتباطات اجتماعي، ويكي‌ها، ابزارهاي ارتباطي، رده‌بندي مردمي) اطلاق نمود، كه تاكيدشان بر همكاري و تسهيم مابين كاربران مي‌باشد.
اورايلي مديا با همكاري مديالايو انترنشنال از اين اصطلاح براي مجموعه‌اي از كنفرانس‌ها استفاده كرد و از سال 2004 تا كنون متخصصين و بازارياب‌هاي بسياري از اين اصطلاح استفاده كرده‌اند. معناي دقيق اين اصطلاح هنوز محل مناقشه است و حتي افرادي چون تيم برنز لي معنادار بودن آن را زير سوال برده‌اند.
ولي چه چيزي موجب مي‌شود ما يك برنامه‌كاربردي  يا راه‌حل  را به‌عنوان "وب1" و ديگري را به‌عنوان "وب2" در نظر بگيريم؟ پاسخ به اين سوال بسيار اهميت دارد. چراكه تبِ وب2 آنچنان گسترده شده است كه حتي بعضي از شركت‌ها در حال حاضر از آن به‌عنوان يك شعار براي بازاريابي استفاده مي‌كنند. در حالي‌كه بسياري از‌اين شركت‌ها حتي نمي‌دانند وب2 چيست. از طرفي پاسخ به‌اين سوال بسيار دشوار است. چون بسياري از‌اين شركت‌هاي تازه‌كار كه به استفاده مبتذلانه از عبارت‌هاي تبليغاتي عادت دارند، اصلا وب2 نيستند و در عين حال بعضي از برنامه‌هاي ‌كاربردي‌اي كه به‌عنوان وب2 معرفي شده اند، مثل Napster و BitTorrent، را حتي نمي‌توان دقيقا يك برنامه‌ كاربردي تحت‌وب يا Web Application دانست.قدم اول براي پاسخ به‌اين سوال، يافتن اصولي است كه در نمونه‌هاي موفق وب1 و در نمونه‌هاي جالب برنامه‌هاي ‌كاربردي‌ جديد وب2 ديده مي‌شود.
تعریف وب 2
آخرين و مختصرترين تعريفي كه توسط تيم اورايلي ارائه شده است، بدين قرار است: "وب2 انقلابي در كسب‌و كار در صنعت كامپيوتر است كه از حركت به سمت اينترنت به عنوان يك بستره و تلاش در فهم قواعد موفقيت در اين بستره ناشي شده است. اصلي‌ترين قاعده اين است: ساختن برنامه‌هاي كاربردي‌اي براي تحت كنترل در آوردن تاثير اينترنت به منظور ترغيب كاربران بيشتر براي استفاده از آنها. اين همان چيزي است كه در جاي ديگري آن را مهار نمودن هوش تجمعي ناميده‌ام."
وب 2.0 با اشاره‌اي به شماره نسخه معمول در نرم‌افزارها، به شكل ارتقا يافته‌اي از وب اطلاق مي‌شود. عقيده مدافعان وب2 بر اين است كه فناوري‌هايي مانند وبلاگ‌ها، نشانه‌گذاري اجتماعي، ويكي، پادكست، سرخط‌هاي RSS (و ديگر اشكال انتشار چند به چند)، نرم‌افزارهاي اجتماعي، رابط‌هاي برنامه‌نويسي وب(API)، استانداردهاي وب و خدمات وب‌محور برخط (يا همان وب‌سرويس‌ها) تاثير عميقي بر نحوه استفاده مردم از وب داشته است. وب2 همان طور كه توسط طرفدارانش به كار گرفته مي‌شود، مي‌تواند به هر يك از موارد زير نيز اشاره كند:
•    تبديل وب‌سايت‌ها از "سيلوي اطلاعات" به منابعي از محتوا و عملكرد و در نتيجه تبديل آنها به بستره‌اي كامپيوتري براي ارائه خدمات از طريق برنامه‌هاي كاربردي به كاربران.
•    پديده‌اي اجتماعي در ايجاد و نشر محتواي وب كه با مشخصاتي چون جامعه باز، صلاحيت غيرمتمركز، آزادي در تسهيم و استفاده مجدد و "بازار به عنوان گفتگو" شناخته مي‌شود.
•    سازمان‌دهي و طبقه‌بندي پيشرفته محتواي وب، با تاكيد بر ايجاد پيوند عميق.
•    صعود يا سقوط ارزش اقتصادي وب، كه از تاثير شركت‌هاي اينترنتي (دات‌كام‌ها) نيز فراتر خواهد رفت.
اولين كساني كه از اصطلاح وب2 استفاده كردند، آن را به عنوان معادلي براي "وب معنايي" به كار بردند. در واقع اين دو يكديگر را تكميل مي‌كنند. تركيب سيستم‌هاي ارتباطات اجتماعي‌اي مانند FOAF و XFN با رده‌بندي مردمي بر اساس تگ (كه از طريق وب‌لاگ‌ها و ويكي‌ها اشاعه يافت) بنياني براي وب معنايي را بنا نهاده است. در اولين كنفرانس وب2 تيم اورايلي و جان بتل اصول اساسي برنامه‌هاي كاربردي وب 2.0 را به اين صورت خلاصه كردند:
•    وب به عنوان يك بستره
•    داده‌ها به عنوان نيروي پيش‌ران
•    تاثير شبكه‌اي به وجود آمده از معماري شركت‌كنندگان
•    نوآوري در سر هم كردن سيستم‌ها و سايت‌ها از گردآوري امكانات ساخته شده توسط نرم‌افزارسازان مستقل و توزيع شده (نوعي نگرش كدباز)
•    مدل كسب و كار سبك بر اساس محتوا و خدمات صنفي
•    پايان دوره پذيرش سيستم (نسخه بتاي ابدي)
•    قرار گرفتن نرم‌افزار بالاتر از سطح يك وسيله منفرد و ارتقاي توان "دم دراز"
•    سهولت در پذيرش اوليه
مشخصه های وب جدید
كساني كه درباره نظريه وب2 صحبت مي‌كنند، مباحث مختلفي را پيش مي‌كشند. برخي مايلند جنبه‌هاي تكنيكي آن را براي مخاطباني همچون برنامه‌نويسان و طراحان وب تشريح كنند. بعضي نيز به كاربردهاي تجاري آن نظر دارند و مي‌خواهند وب2 را به صورت پلتفرمي ترسيم كنند كه تجربه بحران دات‌كام در سال دوهزار را پشت سر خود دارد و اكنون به يك سيستم پخته و باتجربه تبديل شده است كه روش‌هاي هوشمندانه‌اي براي كسب‌وكار آنلاين دارد. در اينجا به آن دسته از ويژگي‌هاي جديد وب كه با نگرش سيستمي سازگاري بيشتري دارد اشاره مي‌كنیم:
1.    وب مردمي‌تر
2.    سازوكار خودترميمي محتواي وب
3.    جهش در معناي آموزش‌
4.    پويايي داده‌ها
5.    مفهومي به نام سرويس
6.    پول‌سازي
7.    حركت در فضاي سه بعدي
1-وب مردمی تر
وب واقعا مردمي‌تر شده است. مهم‌ترين تبلور اين ويژگي را بايد در اين واقعيت جستجو كرد كه مصرف‌كنندگان اطلاعات اكنون خود توليد‌كننده‌اند. سايت كتاب‌فروشي آمازون كه به كاربران اجازه مي‌دهد نقد خود درباره محتواي يك كتاب را پاي صفحه مخصوص همان كتاب درج كنند، يك مثال مشهور در اين زمينه است. تقريبا اكثر كساني كه براي خريد كتاب به آمازون مراجعه مي‌كنند، متوجه مي‌شوند كه اظهارنظر خوانندگان يك كتاب به مراتب از اطلاعات رسمي آمازون درباره آن كتاب، جالب‌تر است.‌

يك چهره ديگر از اين وب مردمي را مي‌توانيد در دنياي وبلاگستان و پادكستينگ ببينيد. در وب2 حضور كاربران در فرآيند توليد و پخش اخبار و اطلاعات چنان پررنگ است كه خود به منبع ارزشمندي براي رسانه‌هاي جمعي و رسمي، از قبيل رسانه‌هاي الكترونيك و نشريات چاپي، تبديل شده است. پديده جديد <خبرنگاري شهروندي> كه در آن نقش شهروندان گمنام و يا معمولي (به عنوان شاهد عيني يك رويداد) اهميت بسيار زيادي در تهيه سريع يك  گزارش موثق دارند، پيامد همين جنبش وبلاگ‌نويسي است. اخيرا خبرنگاري شهروندي در رويدادهايي مانند بلاياي طبيعي و حوادث تروريستي يا رخدادهاي خشونت‌بار جنگ و درگيري مسلحانه كمك شاياني به رسانه‌ها و خبرگزاري‌هاي بزرگ دنيا كرده است.

اما نقش مردم در فضاي وب2 را به صورت‌هاي ديگري نيز مي‌توان ديد. ردپاي آمدن لينكدوني همه جا ديده مي‌شود. اين لينك‌ها را بايد آدرس‌هاي دست‌چين شده‌اي تلقي‌كرد كه به صورت هدفمند تازه‌ترين اخبار و مطالب مربوط به يك زمينه  خاص را به مخاطب ارائه مي‌كنند. اين لينكدوني‌ها بي‌وقفه و به سرعت بروز مي‌شوند و خود به تنهايي منابعي خواندني و جذاب در وب هستند كه به همت كاربران و براي كاربران توليد مي‌شوند. يك شيوه ديگر را مي‌توانيد در نرم‌افزارهاي پيام‌رساني فوري ‌(‌IM) ببينيد كه ديگر فقط براي گپ‌و‌گفت‌هايي بي‌هدف استفاده نمي‌شوند، بلكه كاربرد اطلاع‌رساني و خبري نيز دارند. معمولا گروهي از كاربران كه علايق مشتركي دارند، لينك تازه‌ترين اخبار و يا مطالب جالب (از هر نظر) را براي يكديگر مي‌فرستند. خوب است نرم‌افزارهاي IM را وقتي براي چنين مقصودي به‌كارگرفته مي‌شوند‌ News Messenger بناميم.‌

كاربرد رسانه‌اي پورتال‌ها و انجمن‌هاي آنلاين روي ديگري از همين سكه است. همان كاربراني كه ممكن است از لينكدوني سايت يا وبلاگ شخصي خود براي اطلاع‌رساني و هدايت مخاطبان به سمت منابع خبري و اطلاعاتي خاص استفاده كنند، گاهي ترجيح مي‌دهند لينك‌هاي خود را در مكان‌هاي عمومي‌‌تر و پررفت‌وآمدتري مانند پورتال‌ها و انجمن‌هاي آنلاين منتشر كنند. در حقيقت گاهي سرعت انتشار و جامعيت اخبار در اين پورتال‌هاي مردمي از سايت‌هاي خبري رسمي بيشتر است. زيرا هر مخاطب خود به صورت يك خبرنگار عمل مي‌كند و پورتال به صورت تابلويي درمي‌آيد كه به موازات افزايش تعداد بازديدكنندگان، حجم اخبار و مطالب آن بيشتر و بيشتر مي‌شود.‌

افزايش استقبال از موسيقي و ويديوي On-Demand جنبه ديگري از مردمي‌تر شدن رسانه وب را نشان‌مي‌دهد. رشد اين گرايش در ميان كاربران اينترنت، اغلب رسانه‌هاي سمعي-‌بصري را واداركرده است كه وارد عرصه اينترنت شوند و يك برنامه مشخص براي پاسخگويي به مخاطباني كه مايلند اطلاعات صوتي و تصويري (اعم از خبر يا كليپ هنري و سرگرم‌كننده) را به ميل خود انتخاب كنند، تدوين كنند. پيامد اين تحول را مي‌توانيد در پيدايش سرويسي مانند Google Video يا كاميابي سرويس موسيقي iTunes اپل ببينيد.‌

2-سازوکار خود ترمیمی محتوای وب 2

محتواي وب2 به يك سازوكار خودترميمي بسيار پيچيده و هوشمند مجهز است. اين هوشمندي از مردمي‌ترشدن وب ناشي‌مي‌شود و حاصل خرد‌جمعي است. سازوكار خودترميمي محتوا را مي‌توان به دو صورت مشاهده كرد: يكي با واسطه و ديگري بي‌واسطه. در سازوكار با واسطه، خوانندگان و مصرف‌كنندگان يك محتواي اطلاعاتي (مثلا بازديدكنندگان يك سايت خبري و يا آموزشي) با درج كامنت و اظهارنظر، اطلاعاتي كه ناشر ارائه داده است را نقد مي‌كنند، چيزهايي به آن مي‌افزايند، ايرادهايي از آن مي‌گيرند و يا براي اصلاحش پيشنهادهايي مي‌دهند. همه اين موارد مي‌تواند با واسطه مديران يا اپراتورهاي سايت اعمال شوند. وقتي كامنت‌ها به طور خودكار پاي مطالب افزوده مي‌شود، به تدريج آن خبر يا مقاله تكميل و تصحيح مي‌شود.

چنان‌كه ممكن است حجم اين اطلاعات ضميمه، از محتواي اوليه بيشتر شود. سايت‌هايي كه چنين مي‌كنند، معمولا موفق‌ترند و آن‌هايي كه هيچ توجهي به كامنت‌هاي مردم ندارند، به تدريج از گردونه رقابت كيفي ميان توليدكنندگان محتوا خارج مي‌شوند.‌

خودترميمي‌ بي‌واسطه يك پديده كاملا جديد در وب 2 است. ويكي ‌(‌Wiki) و مشتقات آن تبلور همين سازوكار است. در اين شيوه مردم امكان مي‌يابند مستقيما يك محتواي اطلاعاتي را ويرايش كنند. ايده ويكي‌پديا بر اين نظريه استوار است كه اگرچه در كوتاه مدت ممكن است برخي محتويات مخدوش شوند، اما در بلندمدت، صحت اطلاعات را حفظ خواهد كرد.‌

3-جهش در معنای آموزش

وب 2 را مي‌توانيد در قالب تحولات مفهوم آموزش نيز ببينيد. مهم‌ترين ويژگي وب2 در اين مورد، غيرتجاري كردن دانش از طريق به‌كارگيري رهيافت توسعه باز (‌Open Development) است. اين هم يكي از پيامد‌هاي مردمي‌تر شدن فضاي وب است. در اين شيوه، مردم مي‌توانند در فرايند توسعه يك مقوله علمي يا فني آزادانه مشاركت داشته باشند و به طور رايگان از حاصل آن استفاده كنند. اين در حقيقت سطح متعالي‌تري از آموزش است. زيرا يك عضو جديد همواره مي‌تواند به آرشيو تعاملات قبلي گروه مراجعه كند و خود را در اسرع وقت به سطح فعلي گروه برساند و پس از آن هم در جلوبردن دانش گروه نقش داشته باشد و هم از اين خرد جمعي چيزها بياموزد.

آموزش On-Demand به وسيله موتورهاي جستجو جنبه ديگري از تحول در معناي آموزش در فضاي سايبر را نشان‌مي‌دهد. موتورهاي جستجو را از اين نظر مي‌توان به آموزگاراني تشبيه كرد كه جواب هر سوالي را مي‌دانند. اما كيفيت پاسخ‌هايشان بستگي به كيفيت پرسش‌هاي پرسشگر دارد. در اين حوزه جديد، پرسشگر از روش خود‌آموزي براي بالابردن دانش خود استفاده مي‌كند و تنها هنگامي يك مفهوم را مي‌آموزد كه به آن نياز داشته باشد.‌

بسته‌هاي What-is و‌ How-to و FAQ يكي از خروجي‌هاي جنبي سازوكار فوق هستند. اين بسته‌ها در حقيقت مجموعه جواب‌هاي از پيش آماده‌اي هستند كه به‌وسيله كاربران اينترنت پديد مي‌آيند و از اين منظر مي‌توان آن را پيامد مردمي‌تر شدن وب تلقي كرد. جالب اينجاست كه برخي از همين محتويات، به سازوكار‌هاي خودترميمي باواسطه يا بي‌واسطه نيز مجهزند. اين قابليت به دانش‌آموزان امكان مي‌دهد با اعتماد بيشتري به اطلاعات موجود در اين بسته‌ها تكيه كنند.

سيستم‌هاي به اشتراك‌گذاشتن اطلاعات نيز يكي از پيامدهاي مردمي‌تر ‌شدن وب هستند. كاركرد آموزشي اين شيوه از تبادل اطلاعات هم جالب و هم مهم است. در واقع هنگامي كه مجموعه‌اي از اطلاعات به صورت يك فايل، سند و يا كتاب الكترونيكي ميان گروهي از كاربران به اشتراك گذاشته مي‌شود، همه اعضاي گروه قادرند بسته به نياز خود از اين اطلاعات براي بالابردن سطح دانش و آگاهي بهره‌ ببرند.‌
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه