انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مفاهیم ویژوال بیسیک
ویژوال بیسیک به شما این امکان رو می ده که یک برنامه تحت ویندوز رو، تنها با کشیدن و انداختن چند کنترل بر روی فرمی که از پیش برای شما آماده شده، و تنها با نوشتن چند قطعه کد کوچک برای کارهایی که از ویژوال بیسیک می خواهید انجام بده، بسازید. خوب، از این بهتر دیگه چی می خواید؟ حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاد که کنترل اصلاً چیه؟ ببینید، به هر شیئی که شما می تونید روی فرم قرار بدید و از اون برای پیشبرد کارهاتون استفاده کنید، کنترل میگن(البته در سطح خیلی پایین شرح دادم، امیدوارم که خوب منظورم رو فهمیده باشید). مثلاً می تونید برای ویژوال بیسیک معین کنید که وقتی که مثلاً روی یک دکمه فرمان (Comman Button) کلیک میشه، چه کاری رو انجام بده. به زبان ساده تر، به اشیائی که شما اغلب تو محیط ویندوز می بینید، مثل دکمه ها، منو ها، جعبه متن ها(تکست باکس ها) و ... کنترل می گن. کنترل ها، در ویژوال بیسیک، دو گونه هستند، 1- کنترل هایی که در زمان اجرا قابل روئیت هستن (Visual Controls)، و کنترل هایی که روی فرم قرار داده می شن ولی قابل دیدار نیستن و فقط تاثیر اون ها بر برنامه دیده میشه (Non-Visual Controls).
به این نوع برنامه نویسی، رویداد گرا (Event-Driven) میگن. چرا که هر برنامه ویژوال بیسیک از تعداد زیادی از خط کدهایی تشکیل شده که به برنامه میگن که وقتی فلان اتفاق افتاد، زبان برنامه نویسی در مقابل اون چه واکنشی انجام بده. البته وقتی که برنامه در حال نوشتنه، برنامه نویس نمی دونه که کی ممکنه مثلاً یه کاربر یه دکمه رو فشار بده، چون این رو دیگه خود ویژوال بیسیک معلوم می کنه و مثل برنامه نویسی سنتی، برنامه نویس مجبور نیست تمام عملیات برنامه رو، مثل مثال بالا، کنترل کنه. این شیوه برنامه نویسی رو که برنامه از بالا خونده می شه و دستور ها تک به تک اجرا می شن (مثل زبان سی)، و برنامه از بالا به سمت پایین در حال حرکته، برنامه نویسی بالا به پایین میگن که البته این نوع برنامه نویسی با عرضه زبان هایی چون ویژوال بیسیک، منسوخ شده. زیاد درگیر این مسئله نشین. برگردیم به بحث اصلی: من در بخش های دیگه قصد دارم که این شیوه برنامه نویسی یعنی رویدادگرا رو با ارائه چندین مثال در طول تدریس شرح بدم. خوب، درس اول رو از اساس برنامه نویسی، و با تشریح مفهیم اولیه برنامه نویسی، و به یاری خدا، شروع می کنیم: 
مقدمه:

          چرا ويژوال بيسيك؟ شايد اين اولين سوالي باشد كه براي هركسي بوجود مي آيد چرا با وجود زبان هاي برنامه نويسي مثل ويژوال C ++ ، دلفي، .... درمحيط Windows ما بايد به سراغ ويژوال بيسيك برويم. بهتر كه براي جواب دادن به اين سوال ،  ابتداً يك سري از مطالب را براي يكدبگر روشن كنيم،

          بخاطر برداشتي از زبان Basic داريم كه در محيط DOS بيشتربه بچه هاي مدرسه آموزش داده مي شد و زباني ، كاملا آموزشي كاملا ابتدايي بود برداشتي غيرمنصفانه نسبت به ويژوال بيسيك داريم (خود من هم ابتداي كارهمين ديدگاه را نسبت به اين زبان برنامه نويسي داشتم) اما اين زبان با وجود به يدك كشيدن نام Basic ولي زباني متفاوت با بيسيك كه شما احتمالاً با آن آشنايي داريد مي باشد. اما در زبان ويژوال بيسيك بجز يك سري ازدستورهاي قديمي Basic بقيه دستورها جديد هستند. واين زبان با توانايي بكارگيري تمامي ابزارهاي موجود در كتابخانه Windows و تمامي برنامه هاي ديگر ميتواند درعين سادگي كه نسبت به زبانهايي مثل Visual C++) VC) دارد. همان كارها را انجام دهد(خالي از لطف نيست كه ذكر كنيم كه مي توان انواع برنامه هاي كاربردي (Utility) ، بازي ها حتي به شكل سه بعدي و برنامه هاي سندي (Application) و يا برنامه هاي قابل اجرا در شبكه ها و اينترنت را توليد نمود.). البته بايد اين نكته را هم ذكر كرد كه زبان VC براي حرفه اي ها و با توجه به سرعتي كه دارد براي كارهاي پيچيده رياضي به كار مي رود. ولي خوب در عوض زبان VB (معمولا كاربران كامپيوتر با Script هاي آن كه يكي از رقباي Java Script مي باشد و يا دوستداران اينترنت علاوه بر  ScriptباActiveX  ها كه براي اولين بار توسط VB عرضه شد را مي شناسند) هر دو مقوله قدرت و سرعت را با هم دارا مي باشد.

         VB يكي ديگر از تفاوتهايي كه با جد خودBasic  داشته است سيستم اجراي برنامه هاي ابجاد شده با اين زبان مي باشد كه جد آن با Interpreter (مفسر) كار مي كرد يعني برنامه را خط به خط اجرا مي كرد ولي ويژوال بيسيك مجهز به هر دو سيستم مي باشد يعني هم مفسر دارد هم كامپايلركه باز هم اين يكي از تفاوتهاي عمده آن نسبت  Basicمي باشد.

        حال نوبت به پاسخ گويي به اين سوال مي رسد كه چرا Visual  به ما قبل Basic افزوده شده است؟خوب من سعي مي كنم كه به اين سوال پاسخ بدم ولي اگر كار ياد گيري VB را  دنبال كنيد و قبلا در محيط DOS برنامه نوشته باشيد خودتان دليل افزوده شدن اين كلمه به ما قبل Basic آگاه مي شويد. ولي اگر Visual را در فرهنگ لغات انگليسي به فارسي نگاه كنيد به معناي بصري ميباشد يعني چيزي كه با چشم سر وكار دارد خوب اين دقيقا همان چيزي است كه ما از زمان متولد شدن ويندوز از ان استفاده مي كنيم رابطه هاي گرافيكي (GUI ها ) خوب ، پس به زبانها يي كه برنامه ها يي بدين گونه تهيه مي كنند بايد بصري گفته شود چون ديگر از آن محيط خشك و بي روح DOS ديگر خبري نيست.

          خوب، فكر كنم كه تا به اينجا توانسته باشيد تصميم خود را مبني به اينكه آيا مي خواهيد VB ياد بگيريد يا چيز ديگري را گرفته باشيد و من هم توانسته باشم كمي در مورد علت انتخاب VB توضيحاتي داده باشم..ولي اكنون تصميم به اين دارم كه روند و سيستم آموزشي كه قرار است با آن روند پيش بروم را بازگو كنم ما اين مباحث را به گونه هايي مي نويسم كه قابل استفاده براي همه (مبتديان و بالاتر ) وجود داشته باشد. خواندن اين سه بخش را به ويژه به مبتديان  توصيه مي كنم.

           البته بايد به اين نكته نيز اشاره كنم كه ما تا حدي متوسط با شما پيش مي رويم وبقيه آن با خود شما مي باشد. چون در آن موقع شما بايد تصميم بگيريدمي خوا هيد با VB چه كنيد و به دنبال آن شاخه خاص مي رويد سه بخشي كه ما سعي بر پوشش آن داريم عبارتند از:

اساس برنامه برنامه نويسي :
                  -  مفاهیم اولیه برنامه نویسی

-                       OOP (Object Oriented Programming )

مفاهيم كلي (Object ,Event ,Property ,method,... )
محيط و ابزارهاي VB
انواع داده ها در VB
دستورات پايه در VB
شي ها و كنترل ها و روش استفاده از آنها (Object & Controls )
-                       Forms

-                       Label

-                       Textbox

-                       Command Button

-                       Picture Box

-                                                                                    Image

-                       Shape

-                       Line

-                       Frame

-                       Check Box

-                       Option Button

-                       Combo Box

-                       List Box

-                       Hscroll Bar

-                       Vscroll Bar

-                       Timer

-                       Drive List Box

-                       Dir List Box

-                       File List Box

-                       Remote Data

-                       OLE

 
افزودن شي و كنترل ها ي جديد
-                                                                                    Microsoft Windows Common Control

چند روش در ايجاد  برنامه هاي كاربردي
 من در هر بخش سعي بر اين دارم كه با مثالها و تصاوير و ارائه كدهاي برنامه اقدام به آموزش زبان VB   كنم.

 نكات:
زبان VB6  در سه نسخه توسط شركت ماكروسافت ارائه شده است كه به ترتيب Learning ، Professional  ، Enterprise مي باشد كه به ترتيب براي آموزش ، اهداف حرفه اي و كاملترين آن Enterprise با امكانات شبكه و اينترنت مي باشد من در اين مجموعه از دو نسخه آخر استفاده مي كنم و به شما Enterprise را هم توصيه مي كنم.
حداقل سيستم مورد نياز توصيه شده توسط خود شركت ماكروسافت براي نصب Visual Basic (VB)  عبارت است از:
يك سيستم عامل ويندوز 95 و به بالا يا ويندوز NT 4 و به بالا
يك كامپيوتر 486DX/66 MHz  يا بالا تر (پروسسور پنتيوم و بالا تر توصيه شده است.
يك درايوCD-ROM
يك كارت VGA يا بالاتر كه توسط ويندوز پشتيباني شود.
16 MB  حافظه RAM براي ويندوز 95 و 32MB براي ويندوز NT
يك عدد Mouse
شما مي توانيد VB را به صورت مستقل و يا از بسته نرم افزاري Visual Studio   نصب نماييد.
•         Help ، در VB به صورت Online مي باشد و يا شما با نصب كتابخانه MSDN مي توانيد از Help استفاده كنيد.

•  ما در اين مجموعه فرض را بر اين مي گذاريم كه شما حداقل اطلاعات كافي در مورد ويندوز داريد و بر اين اساس به آموزش مطالب مي پردازيم.
به عنوان منابع بيشتر مي توانيد به كتاب هاي زير مراجعه نماييد :

دستيابی به بانک اطلاعاتی Access با استفاده از VB.NET
در اين مقاله قصد داريم به نحوه  بازيابی و نمايش اطلاعات موجود در يک بانک اطلاعاتی Access اشاره نمائيم . هدف از مقاله فوق ، پرداختن به تمامی رويکردهای موجود در اين زمينه نبوده و صرفا" به معرفی يکی از گزينه های موجود در اين زمينه اشاره خواهد شد. در اين راستا از تکنولوژی های ASP.NET ، ADO.NET و VB.NET استفاده خواهد شد . از کلاس های  OleDbConnection ، OleDbCommand و OleDbDataReader  مربوط به  ADO.NET  بمنظور انجام عمليات لازم در ارتباط با بانک اطلاعاتی ، از ASP.NET بمنظور ايجاد فرم وب و ارائه داده با استفاده از کنترل سرويس دهنده Table و از زبان VB.NET بمنظور نوشتن دستورالعمل های مورد نظر استفاده می گردد .
در ابتدا لازم است با سه کلاس ADO.NET که در ادامه از آنان استفاده خواهد شد ، بيشتر آشنا شويم :
•         کلاس OleDbConnection . شی فوق ، يک اتصال منحصر بفرد با يک منبع داده را  ايجاد می نمايد. در رابطه با يک بانک اطلاعاتی سرويس گيرنده / سرويس دهنده ، اين امر معادل يک اتصال شبکه به سرويس دهنده است . با توجه به قابليت های حمايت شده توسط native OLE DB Provider ، برخی از متدها و يا خصلت ها مربوط به شی OleDbConnection ممکن است در دسترس و قابل استفاده نباشد . زمانيکه نمونه ای  از OleDbConnection ايجاد می گردد ، تمامی خصلت های مربوطه ، مقدار اوليه خود را دارا خواهند بود . پس از اتمام عمليات موردنظر در ارتباط با بانک اطلاعاتی ،  می بايست با فراخوانی Close و يا Dispose اقدام به  غير فعال نمودن  اتصال ايجاد شده با بانک اطلاعاتی مربوطه نمود.
•         کلاس OleDbCommand .  يک عبارت SQL و يا Stored procedure را بمنظور اجراء در رابطه با يک منبع داده ارائه می نمايد. کلاس فوق از متدهای زير بمنظور اجرای دستورات در رابطه با يک منبع داده استفاده می نمايد.
 ExecuteReader  . متد فوق ، دستوراتی را اجراء می نمايد که خروجی آنان شامل سطرهائی خواهد بود.
 ExecuteNonQuery باعث اجرای دستوراتی نظير SQL INSERT,DELETE,UPDATE و SET خواهد شد .
 ExecuteScalar  . بازيابی صرفا" يک مقدار از يک بانک اطلاعاتی
•         کلاس OleDbDataReader . متد فوق ، امکان خواندن سطرهائی از داده موجود در يک منبع داده را فراهم می نمايد( فقط بسمت جلو)  . بمنظور ايجاد يک OleDbDataReader ، می بايست متد ExecuteReader مربوط به شی OleDbCommand فراخوانده شود. ماداميکه OleDbDataReader در حال استفاده است (اتصال مرتبط OleDbConnection ) ، عمليات ديگری را در ارتباط با OleDbConnection  نمی توان انجام داد .
 
امکانات مورد نياز
برای دنبال نمودن اين مقاله و اجرای نمونه مثالی که در ادامه بررسی می گردد ، به امکانات زير نياز خواهد بود :
•    نصب يکی از نسخه های ويندوز 2000 و يا نسخه ويندوز 2003
•    نصب IIS  
•     نصب فريمورک دات نت نسخه 1.0 ,يا نسخه 1.1
•    يک بانک اطلاعاتی نمونه اکسس نظير Northwind
ايجاد يک برنامه وب ASP.NET با استفاده از VB.NET
بمنظور ايجاد يک برنامه وب ASP.NET با استفاده از VB.NET مراحل زير را دنبال می نمائيم:
•     اجرای برنامه ويژوال استوديو دات نت
•    از طريق منوی File ، گزينه New و در ادامه Project را انتخاب نمائيد .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه