انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مقدمه :
روند تحولات اقتصاد جهاني از جريان بين المللي شدن تا اقتصاد ديجيتالي نشان از حركت بي وقفه اين كاروان دارد. در اين معنا  ، عدول در بهره برداري از اين پديده مي تواند خاطره تلخ صنعتي شدن را دوباره براي كشورهاي جهان سوم تكرار كند . به تاخير انداختن اقدامات كارسازي كه براي توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات در اقتصاد  و تجارت لازم است ، هرگز نمي تواند صورت مسئله را بر اي ما  پاك كند و تنها نتيجه اي كه مي تواند براي كشورها و بنگاه ها به دنبال بياورد ، تبديل شدن استراتژي اقتصاد ديجيتالي به استراتژي اجبار است . زماني كه اكثر كشورهاي جهان به سازمان تجارت جهاني مي پيوندند ، ديگر صورت مساله پيوستن يا نپيوستن ايران به اين سازمان نيست ، بلكه مساله چگونگي طي كردن اين راه است در حالي كه ديگر تصميم گيري مناسب دير است . تجارت الكتريكي به عنوان يك پديده چه در سطح كلان كشور و چه در سطح خرد سازمان ، باعث اثرات غير قابل ترديد شده است . لذا پرداختن به زواياي مختلف آن نشان دهنده ابعاد بسيار گسترده و اهميت غير قابل انكار آن است . صنعت فرش بافي به عنوان يكي از منابع در آمد ارزي كشور توجه ما را به خود معطوف كرده و ما را بر آ ن داشت كه راههاي توسعه و صادرات آن را از جوانب مختلف بررسي كرده و ضعف و قوت آن را از لحاظ بازار يابي داخلي و خارجي و تجارت مورد بررسي قرار دهيم و با ارائه راهكارهايي براي تجارت صحيح و رفع معضلات موجود در راه صادرات آن براي الكترونيكي شدن تجارت فرش تلاش نموده به اميد روزي كه همه موانع از سر راه ايران برداشته شود و ايران را هم چنان در صدر كشورهاي صادر كننده فرش دستباف حفظ نمايد .
1-1تاريخچه تجارت الكترونيك :
انسان از آغاز آفرينش تاكنون روشهاي تجاري متفاوتي را تجربه كرده است . در ابتدا سيستم تبادل كالا رايج بود . شكارچي گوشت را با سلاح عوض مي كرد . اين سيستم اشكالات فراواني داشت . مثلاً ممكن بود شكارچي نتواند سلاح سازي را پيدا كند كه به گوشت احتياج داشته باشد . در اين صورت گوشتها فاسد مي شدند .
در بعضي تمدنها سيستم كالاي محبوب به وجود آمد . در سرزميني كه گندم غذاي اصلي مردم آن بود ، شكارچي گوشت را باگندم و گندم را با جنگ افزار تعويض مي كرد . اين روش هم مشكلات زيادي داشت . كالاي محبوب در سرزمينهاي مختلف متفاوت بود . از طرف ديگر معياري براي سنجش ارزش آن وجود نداشت و حمل و نقل آن هم مشكل بود بدون شك اختراع پول اولين انقلاب در زمينه تجارت بود . ارزش آن مشخص بود ،‌حمل آن آسانتر بود ،‌فاسد نمي شد و همه طالب آن بودند . فوايد استفاده از پول به اندازه اي بود كه حتي تا چند دهه قبل كمتر كسي انتظار يك انقلاب ديگر را داشت . ارتباط بين تجارت و تكنولوژي دير زماني است كه وجود داشته و ادامه دارد . در واقع ،‌يك پيشرفت تكنيكي باعث رونق تجارت شد و آن هم ساخت كشتي بود . در حدود 2000 سال قبل از ميلاد ، فينيقيان تكنيك باعث رونق تجارت شد و آن دريا بگذارند و به سرزمينهاي دور دست يابند . با اين پيشرفت ، براي اولين بار مرزهاي جغرافيايي براي تجارت باز شد و تجارت با سرزمينهاي ديگر آغاز شد . اكنون ، شبكه جهاني اينترنت مانند همان كشتي ديگر آماده كرده است . تركيب تجارت و الكترونيك از سال 1970 آغاز شد . براي گسترش و پذيرش تجارت الكترونيك لازم است كه پيش نيازهاي اين فناوري از جمله زير ساختار مخابراتي ، مسايل قانوني و ايمني پيام رساني مهيا شود .
مهم ترين هدف در تجارت حال چه از روشهاي بسيار پيشرفته الكترونيكي استفاده كند و از چه روشهاي سنتي و قديمي_ همانا دستيابي به پول و سود بيشتر است . طبيعتا در اين ميان ،  نقش بانكها و موسسات اقتصادي در نقل و انتقال پول بسيار حياتي است . هنگامي كه در سال 1994 اينترنت قابليتهاي تجاري خود را علاوه بر جنبه هاي علمي و تحقيقاتي به نمايش گذاشت ، موسسات تجاري و بانكها در كشورهاي پيشرفته اولين نهادهايي بودند كه تلاش جدي خود را براي استفاده هر چه بيشتر از اين جريان بكار انداختند .
محصول تلاش آنها نيز همان بانكداري الكترونيك امروز است . سپس به سرعت مشخص شد كه اينترنت بستر بسيار مناسبي براي انواع فعاليتهاي بانكداري و اقتصادي بشمار      مي رود .
بانكداري و تجارت الكترونيك هم اكنون در جهان به عنوان يك بحث بسيار تخصصي و در عين حال ، بسيار پيچيده تبديل شده است و تطبيق آن با سياستهاي تجاري و اقتصادي كشورهاي مختلف نياز به تحقيق و برنامه ريزي دقيق دارد .
در بررسي تاريخچه تجارت الكترونيك در مي يابيم كه بورسهاي اوراق بهادار نيز موسسات ديگري بودند كه به سرعت فعاليت خود را با روند پيشرفت اينترنت هماهنگ كردند و موفق شدند كه در عرض مدت كوتاهي ، با توجه به برتريهاي اينترنت در مقايسه با روشهاي قديمي ، به دليل سرعت و دقت بالا ، به موفقيتهاي بي نظيري دست يابند .
تجارت الكترونيك ، علي رغم جوان بودن در جهان شناخته شده و در سالهاي اخير رشد فزاينده و غير قابل پيش بيني داشته است . اين رشد تصاعدي حاصل استفاده از يك ابزار ، يعني اينترنت مي باشد . البته تجارت الكترونيك فقط در شاخصه ها يا كشورهاي خاصي جا افتاده و استفاده مي شود . براي مثال ، در سال 1997 صنعت جهانگردي و توريسم مسوول 20 تا 30 درصد از فروشهاي مجازي بوده .
2-1 بسترهاي لازم براي تجارت الكترونيك :
1) يك سيستم بانكي روان و دقيق
2) قوانين گمركي ، مالياتي و بانكداري الكترونيكي
3) كد تجاري محصول و ايجاد امنيت اطلاعات
4) تهيه و تدوين نظام مالي اطلاعات و نظام حقوقي اطلاع رساني ( كپي رايت )
5) محرمانه بودن اطلاعات شخصي
6) تطبيق مقررات ملي با مقررات متحدالشكل بين المللي
7) همكاري دانشگاهها ، مراكز تحقيقاتي و سازمانهاي مختلف
8) پذيرش اسناد الكترونيكي توسط قوه قضاييه
9) تامين ، صدور و بكارگيري كارت هوشمند
10) تامين خطوط ارتباطي پر سرعت و مطمئن و ايجاد بستر مخابراتي به شكل بي سيم .
3-1مدلهاي تجارت الكترونيك
تجارت الكترونيك داراي مدلهاي زير است :
1) تجارت  B2 Business to Business-B
2) تجارت C2Business to Consumer-B
3) تجارت C2Consumer to Consumer-C
4) تجارت A2Business to Administration-B
5) تجارت A2Consumer to Administration-C
6) تجارت G2Government to Government-G   
7) تجارت B2Government to Business-G
8) تجارت E- Government to Employee2G
9) تجارت P2Peer to Peer-P
1-3-1تجارت فروشنده با فروشنده
B2B اولين روش خريد و فروش معاملات الكترونيكي است و بيشترين عايدي را دارد . در اين مدل ، همه افراد و خدمات مرتبط با تجارت بين المللي از قبيل : تامين كنندگان ، خريداران ، فرستندگان دريايي كالا ، پشتيباني ، خدمات ( سرويسها ) بازرسي ، اخبار بازاريابي و كاربريهاي نرم افزار كه موجب سهولت در امور توليد و خريد و فروش مي شوند ، در يك محل گرد هم مي آيند . B2B در جايي استفاده مي شود كه بخواهيم خريد و فروش عمده را به كمك تجارت الكترونيكي انجام دهيم و خارج از حيطه خرده فروشان عمل نماييم ، چرا كه خرده فروشي در اينترنت با خطرات بسيار همراه است ، زيرا مشتريان تمايل ندارند تا همه چيز را از روي اينترنت خريداري كنند . شركت سيسكو سيستمز يكي از اولين شركتهاي بزرگي بود كه در جولاي 1996 سايت تجارت الكترونيكي خود را راه اندازي كرد . يك ماه بعد شركتهاي كامپيوتري مانند مايكروسافت و IBM نرم افزارهاي تجاري خود را كه امكان انجام فروش از طريق اينترنت را فراهم مي كرد ، به بازار عرضه كردند . به صورت طبيعي ، در B2B فروش مستقيم منبع اصلي درآمد به حساب مي آيد ، مانند وقتي كه يك فروشنده محصول خود را به يك فروشنده ديگر مستقيما مي فروشد . با وجود اين ، وب مي تواند روي فروش مستقيم تاثير بگذارد و اين قاعده را بر هم بزند .
در اين نظام جديد ، مشكلاتي نيز وجود دارد ، از جمله اينكه رو در رو نبودن مشتري و فروشنده باعث مي شود كه معامله به صورت مجازي صورت گيرد . اين مشتريان براي دريافت اطلاعات بيشتر بايد با تلفن به مركز اصلي وصل شوند ، اما هيچ تضميني براي اينكه كسي در آن سوي خط باشد ، وجود ندارد .
2-3-1تجارت فروشنده و مصرف كننده :
بيشترين سهم در انجام تجارت الكترونيكي از نوع C2B است كه به معناي خرده فروشي مي باشد . اين نوع تجارت ، با گسترش وب به سرعت افزايش پيدا كرد و اكنون به راحتي مي توان انواع و اقسام كالاها را از شبكه خريداري كرد . C2B با راه اندازي سايتهايي چون AMAZON و CDNOW آغاز شد . در تجارت الكترونيكي C2B در يك طرف معامله ، توليد كننده ( فروشنده ) محصول و در طرف ديگر ، خريدار ( مصرف كننده نهايي ) قرار دارد . اما مشكلات امنيتي شبكه تاثير منفي بر روي حجم معاملات گذاشته است و بسياري از مشتريان نسبت به دزديده شدن اطلاعات شخصي شان توسط هكرها ترسيده اند . در عين حال هنوز معاملات بسياري در اين مدل صورت مي گيرد در ايران نيز اين روش رونق دارد براي مثال مي توان شركت شهروند را مثال زد .


3-3-1تجارت مصرف كننده با مصرف كننده :
در اين مدل تجارت الكترونيكي ، مزايده ها و مناقصه هاي كالا از طريق اينترنت انجام
 مي گيرد . مدل C2C شبيه يك سمساري است . ايده اصلي اين مدل اين است كه مصرف كنندگان با يكديگر بدون واسطه به خريد و فروش بپردازند . EBAY ، بزگ ترين نمونه اوليه مدل C2C مي باشد . EBAY خود چيزي نمي فروشد و به عنوان واسطي بين خريداران و فروشندگان عمل مي كند . به عنوان مثال ، EBAY اجازه مي دهد كه فروشنده قيمت اوليه خود را در حراجي قرار دهد و سپس شركت كنندگان در حراج قبل از اتمام مدت بايد روي كالاي به حراج گذاشته شده اظهار نظر كنند . سايتهاي اينترنتي ديگر مانند AUTOBYTEL و CARSMART نمونه هايي از مدل C2C مي باشند . به دليل ناچيز بودن هزينه تبليغات در اينترنت ، استفاده از مدل C2C براي فروش كالاها مورد توجه قرار گرفته است .
4-3-1تجارت مصرف كننده با فروشنده :
در حاليكه بازار مصرف روي خط روز به روز در حال گسترش است ، بسياري از خريداران دريافته اند كه شيوه انتخاب محصول بسيار متنوع است ، چون وقتي كه مصرف كنندگان ، سايتهايي را در ارتباط با فروش محصول مورد نظر خود مي يابند ، يافتن خود محصول در آن وب گاه و به دست آوردن قيمت محصول اغلب كاري دشوار است . بنابراين ، براي راحت تر كردن امر خريد ، نياز به روشهاي جديد خريد و فروش اينترنتي است كه در آن شركتهايي مانند واسطه هايي بين مصرف كننده ها و فروشنده ها تلاش مي كنند تا خريداران را به بهترين وجهي در خريدشان كمك كنند . اساس كار آنها هم مبتني بر مدل B2C مي باشد .
5-3-1تجارت نقطه به نقطه :
مدل تجارت الكترونيكي P2P براي تسويه حساب كردن شركت كنندگان در حراج با فروشنده است كه مشهورترين آنها سرويسي است به نام PAYPAL كه در قسمت كارت هوشمند بيشتر به آن مي پردازيم . تجارت P2P در چهارچوبي كار مي كند كه افراد بتوانند مستقيما با هم پول رد و بدل كنند ودر حاليكه سهم اصلي داد و ستد پولي را نقل و انتقالات رو در رو بر عهده دارد ، فن آوري تلفن هاي همراه تعداد افراد بيشتري را در داد و ستد غير حضوري سهيم مي كند . با استفاده از سخت افزار MONDEX كه زير مجموعه MASTERCARD مي باشد ، كاربران قادرند تا نقل و انتقالات الكترونيكي پولي خود را انجام دهند و پول خود را از يك كارت اعتباري ، به كارت اهتباري ديگر انتقال نمايند . نحوه استفاده از تلفن همراه بدين صورت است كه به جاي فن آوري GSM كه استاندارد معمول ارتباطي تلفن همراه در بسياري از كشورها ، به ويژه در اروپاست ، فن آوري ديگري تحت عنوان پروتكل بكار گيري نرم افزار كاربردي از طريق تجهيزات بي سيم كه به اختصار WAP ناميده مي شود ، جايگزين مي گردد . در اين شيوه جديد ، هر تلفن همراه ازطريق مركز تلفن با يك كامپيوتر سرويسگر مرتبط مي شود و مي تواند نرم افزار مورد نياز كاربر خود را از طريق كامپيوتر سرويسگر كه خود از طريق اينترنت و يا شبكه هاي ارزش افزوده (VAN ) به مراكز تجاري و خدماتي متصل است ، ارسال و يا دريافت نمايد .
6-3-1تجارت فروشنده با اداره :
اين نوع تجارت الكترونيكي ، شامل تمامي مبادلات تجاري – مالي بين شركتها و سازمانهاي دولتي است . تامين نيازهاي دولت توسط شركتها و پرداخت عوارض مالياتها از جمله مواردي است كه مي توان در اين گروه گنجاند . تجارت A2B در حال حاضر روشي تازه قلمداد مي شود ، ولي در آينده اي نزديك ، زماني كه دولتها به ارتقاي سطح ارتباطات خود تمايل و توجه نشان دهند ، به سرعت رشد خواهد كرد .
7-3-1تجارت مصرف كننده با اداره :
مدل تجارت الكترونيكي A2C هنوز پديدار نشده است ، ولي به دنبال رشد انواع C2B وA2B ، دولتها احتمالا مبادلات الكترونيكي را به حيطه هايي همچون جمع آوري كمكهاي مردمي ، پرداخت ماليات بر در آمد و هر گونه امور تجاري ديگري كه بين دولت و مردم انجام مي شود ، گسترش خواهند داد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه