انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

معرفي وب
هيچ چيز در دهة 90 به اندازة وب جهاني (Wird Wide Web) ، ارتباطات را تغيير نداده است. وب كه از ايده اي در مورد سازماندهي اطلاعات غير خطي ريشه گرفته، تا به امروز چنان رشد كرده است كه به عنوان سيستم ارتباطي كه دهها ميليون نفر در سراسر جهان از آن استفاده مي كنند، شناخته مي شود. در واقع شكي وجود ندارد كه هم اكنون وب راهي براي دريافت اطلاعات، ارتباطات و تداخل كلي روي اينترنت است.
به همين ترتيب نرم افزاري كه براي مشاهده اطلاعات وب (مرورگر يا Browser وب) به كار مي رود، به چنان اهميتي رسيده است كه شركت هاي بزرگ نرم افزاري، كليدي ترين بخش توليدات خود را به آن اختصاص داده اند.
همة اين مسائل چگونه رخ داد؟ وب از كجا آمد و چرا به نظر مي رسد كه قسمت مهمي از تكنولوژي را تسخير خواهد؟ آيا وب خصوصيتي دارد كه به  آن مي كند جلوتر از زمان حركت كند؟ آيا وب روزي به كلي نابود خواهد شد؟ ايا سرنوشت آن، اين است كه آيندگان، آنرا در موزه هاي خود نگهداري نمايند؟
شايد صد سال ديگر، جواب تمام اين سوالات روشن شده باشد!
تاريخچه وب
برخي مي گويند كه وب از يك رؤيا شروع شد. بعضي ديگر معتقدند كه ساختمان و بافت اصلي آن چيز جديدي نيست و انسانها قرن هاست كه به شيوة كنوني وب با يكديگر ارتباط برقرار كرده اند.
پايه هاي تكنيكي سيستمي كه امروز به نام وب مي شناسيم، در سوئيس بنا نهاده شد. در ماه مارس سال 1989، تيم برنزلي، محقق مركز تحقيقات هسته اي اروپا (CERN)، آزمايشگاه اروپايي ذرات فيزيكي ژنوا، سوئيس، يك سيستم ابرمتن ارائه داد، كه قادر بود اطلاعات را به طور مناسبي در اختيار دانشمنداني كه در حال مطالعه روي فيزيك پرانرژي بودند، قرار دهد. برنزلي قبلا در زمينه آرايش و تنظيم متن و ارتباطات فعاليت كرده بود. او قبلا در سال 1980 سيستم ابرمتني بنام Equire ابداع كرده بود. 0اگرچه در آن زمان، از اصطلاح ابرمتن كه تدنلسون براي اينگونه متنها وضع كرده بود اطلاعي نداشت). مدل پيشنهادي برنزلي در سال 1989 «ابرمتن و CERN» نان داشت. در اواخر سال 1990، مدل اوليه وب روي يك كامپيوتر NEXT به اجرا درآمد و رابطي كه روي اين سيستم براي كاربران استفاده مي شد، WWW نام گرفت. از اين پس بود كه تمام اجزاء وب شكل گرفتند.
در مارس 1991 رابط WWW در يك شبكة كوچك مورد استفاده قرار گرفت و از ماه مي همان سال، روي ايستگاههاي مركزي CERN قرار داده شد. تا پايان آن سال، گروه CERN همه جا به صحبت پيرامون سيستم خود پرداختند. و در 19 اوت سال 1991 اعلام كردند كه فايلهاي موجود در گروه خبري alt.hypertext(USENET) در دسترس همه جا قرار دارد.
پاية وب HTML، ابر متن (HyperText) مي باشد. تد نلسون اولين كسي بود كه واژة ابر متن را اختراع كرد. وي آنرا براي توصيف متوني به كار برد كه در آنها لازم نبود همانند ساختار سنتي نوشتار، همه كلمات به دنبال هم و در يك صفحه آورده شوند. او ابرمتن را براي ايجاد سيستمي به نام Xanadu ابداع نمود، كه بنا بود در آن بين نوشته هاي ادبي و حقوق مؤلفين آنها ارتباطي برقرار شود كه بوسيله آن به طور اتوماتيك، حق مؤلف از خواننده آنها دريافت شود.
ابعاد تكنيكي وب
تا وقتي كه ابعاد تكنيكي و عملي وب روشن نشود، جايگاه آن به عنوان يكي از مهمترين وسائل ارتباطي و اطلاع رساني درك نخواهد شد. رشد سريع و توسعه تكنيكي وب، آنقدر آنرا معروف كرد كه باعث اشتباهاتي در درك مردم از آن شد. خيلي ها فكر مي كنند كه وب همان اينترنت است. اما بايد گفت كه وب سيستم كاملاً متفاوتي از اينترنت مي باشد. چرا كه اولاً وب يك شبكه يا مجموعه اي از شبكه هاي به هم پيوسته نيست و ژانياً نرم افزاري كه وب برروي آن سوار مي شود، مي تواند به گونه اي طراحي شود كه برروي انواع مختلف شبكه ها و يا حتي روي يك كامپيوتر جدا از شبكه استفاده گردد.
در اينجا تعريف ساده اي از وب ارائه مي شود:
وب جهاني (Worde Wide Web يا WWW) يك سيستم اطلاعاتي و ارتباطي بر پايه ابر متنها، برروي شبكه كامپيوتري اينترنت مي باشد كه بر اساس مدل سرويسگر/سرويسگر عمل مي كند. سرويسگر (مرور يا Browser( وب مي توان به اطلاعات چند پروتكلي و اطلاعات ابررسانه اي (گاه به كمك نرم افزار هيا ياريگر)، با استفاده از يك سيستم آدرس دهي مخصوصي دسترسي پيدا كند.
چون مطالب وب به وسيله ابرمتنها به هم متصل مي شوند، اطلاعات آن لازم نيست كه بصورت خطي مرتب شده باشد. در اصطلاح رياضي، وب يك گراف جهت دار است كه راسهاي آن (گره ها) را صفحات وب و يالهاي آن را پيوندهاي مربوط به ابرمتنها تشكيل مي دهد.
در واقع صفحات وب حاوي لنگرهائي بصورت نقاطي ويژه مي باشند كه كاربر مي تواند با انتخاب آنها به صفحات جديدي هدايت شود.
شكل 1-1 اساس سازماندهي ابرمتنها را مشخص مي نمايد. پيوندهاي روي صفحات وب، كه در شكل با پيكانهاي جهت دار مشخص شده اند يك لنگر را در يك صفحه حاوي ابرمتنها، به يك صفحة ديگر از متنها، و يا مكان ديگري در همان صفحه اوليه متصل مي نمايند.
همچنين اين پيوندها مي توانند يك صفحه از ابرمتنها را به سرويسگرهاي ديگري روي اينترنت مانند گوفر، FTP و تل نت وصل نمايند. بعلاوه اين پيوندها مي توانند صفحات مزبور را به مطالب چند رسانه اي يعني صوت، تصوير و فيلم ارتباط دهند. اين لنگرها، همانوطر كه گفته شد، در مرورگر وب به صورت نقاط ويژه اي نمايش داده يم شوند كه معمولاً متنهايي با رنگ متفاوت و داراي خطي در زيرشان مي باشد و كاربر مي تواند با انتخاب اين نقاط ويژه، كه اكثراً با استفاده از كليك موس برروي آنها صورت مي گيرد، به صفحاتي هدايت شود كه اين لنگرها به آنها متصلند.
همانگونه كه قبلاً تدنلسون توضيح داده بود، ابر متن، متني است كه مي تواند بصورت خطي نباشد. بريا درك بهتر مفهوم متون خطي و غير خطي، يك كتاب را در نظر بگيريد. تمام مطالب كتاب، با يك نظم مشخص و واحد و يك ترتيب خاص، بطور متوالي و به اصطلراح به صورت خطي، از ابتدا تا انتهاي كتاب نوشته شده اند. ممكن است شما هنگام مطالعه كتاب به يك كلمه يا اصطلاح برخورد كنيد كه مفهوم آنرا بدرستي نمي دانيد. همچنين ممكن است مفهوم آن كلمه يا اصطلاح در جاي ديگري در همان كتاب و يا يك كتاب ديگر توضيح داده باشد. تنها كمكي كه نويسنده كتاب مي تواند در اين زمينه براي شما انجام دهد، اين است كه آدرسي كه آن مطالب در آنجا توضيح داده شده است را ذكر نمايد تا شما راحت تر آنرا بيابيد. حال اين شما هستيدذ كه بايد كتاب را به منظور يافتن آن مطلب ورق بزنيد، آنرا مطالعه نموده و سپس بخ جاي اول برگشته و بقيه كتاب را بخوانيد.
اكنون تصور كنيد كه پيوندهايي وجود داشت كه كلمه يا اصطلاح مورد نظر را مستقيماً به توضيح آن متصل مي كرد. بدين ترتيب شما به سرعت و به راحتي مي توانستيد به سمت توضيح آن مطلب هدايت شويد. اين دقيقاً همان چيزي است كه در متنهاي غير خطي ديده مي شود. يعني مطالب اينگونه متنها پشت سر هم و بر روي يكح خط قرار نگرفته اند. بلكه بصورت شاخه به شاخه و منشعب آرايش شده اند.
همانطور كه توضيح داده شد، صفحات وب حاوي لنگرهائي مي باشد كه كاربر، با انتخاب آنها مي تواند به صفحات جديد هدايت شود. به اين ترتيب، مطالب وب به صورت غيرخطي سازمان يافته اند.
خصوصيت مهم ديگري كه ابر متنهاي وب دارند، محدود نبودن آنهاست. بدين معني كه چون صفحات وب مي توانند به صفحات ديگري كه بوسيله نمايندگان ديگر تهيه شده اند و برروي سرويسگرهاي ديگر قرار دارند، متصل شوند، لذا به سرويسگر و يا ايستگاه وب منحصري محدود نمي شوند. در واقع، معمولاً صفحات وب، به صفحات زياد ديري برروي اينترنت متصلند و نويسندگان، با اين كار، كيفيت عرضه مطالب خود را بالا مي برند. دوبارهتذكر مكي دهيم كه گرچه اكثراً وب در ارتباز با اينترنت شناخته مي شود، اما نرم افزارهاي وب را مي توان روي شبكه هاي محلي يا اينترانت و يا حيت روي يك كامپيوتر منفرد قرار داد. بطور مشابهي، هر كاري كه به عنوان وب تهي شده باشد، مي تواند مقصدي براي يك لنگر از يك صفحه ديگر باشد.
صفحات ابر متن وب، با ساتفاده از زبان علامتگذاري ابرمتن (HTML) كه گسترشي از SGML مي باشد، طراحي مي شوند. SGML يك استاندارد بين المللي (ISO 8879) مي باشد كه بريا پردازش اطلاعات متني بكار مي رود.
فلسفه وجودي SGML اين است كه به گونه اي اطلاعات را آرايش كند كه سييتم هاي ديگر چاپ برنامه هاي ديگر، به راحتي بتوانند از آن استفاده نمايند.
HTML كه بوسيلة SGML تعريف مي شود، يك زبان علامت گذاري لغات و متون كه روش به نمايش درآمدن آنها را تعيين مي كند نه شكل دقيق ظاهر شدن آنها را.
WWW به عنوان يك سيستم اطلاعاتي و ارتباطي
بوسيله وب مي توان هم اطلاعات را منتشر كرد و هم اطلاعات را دريافت نمود. مورد دوم (دريافت اطلاعات از كاربران) توسط پرسشنامه هايي انجام مي شود كه بوسيله HTML ساخته مي شوند.
لذا وب فقط سيستمي براي پخش يكطرفه اطلاعات (مانند راديو و تلوزيون) نمي باشد، بلكه توانائي ايجاد ارتباط متقابل با كاربران را نيز دارا است.
با استفاده از برنامه CGI در كنار پرسشنامه ها، مي توان به كاربران اجازه داد تا ساختار ابرمتنها را دستكاري كرده يا تغير دهند.
چون وب توانايي پخش اطلاعات را دارا مي باشد، مشابه هر سيستم پخش كننده اطلاعات، مي تواند هر تعداد از مخاطبان را داشته باشد؛ از يك فرد واحد گرفته (هنگاميكه برروي يك كامپيوتر منفرد سوار شده باشد)، تا يك گروه (وقتيكه روي يك شبكه محلي قرار گرفته باشد) تا كل مخاطبان وب جهاني (وقتي روي اينترنت باشد).
WWW و استفاده از آن از طريق شبكه اينترنت
گرچه نرم افزارهاي وب نيازي به قرارگيري روي اينترنت ندارند و مي توانند روي يك رايانة منفرد و يا يك اينترانت محلي هم قرار بگيرند، معمول ترين شكل استفاده از طريف شبكة اينترنت است. اينترنت يك شبكة منفرد نيست بلكه مجموعه اي از شبكه ها است به يكديگر متصل شده اند. اين اتصال بر اساس يك سري پروتمكل ها (ضوابط) كه به نام TCP/IP شناخته شده اند، برقرار مي باشد. بر اساس اين ضوابط، اطلاعات به صورت بسته هاي كوچكتري درآمده و سپس رد وبدل مي شوند.
بايد گفت كه سيستم اينترنت به گونه اي طراحي شده است كه اگر قسمتي از آن از كار بيفتد، اطلاعات (بسته ها) بتوانند از طريق راههاي ديگر (البته در صورت وجود) منتقل شوند. به اين ترتيب هيچ ضرورتي وجود ندارند كه بسته هيا اطلاعاتي همگي از يك مسير انتقال يابند.
به شكل 3-1 توجه كنيد. همانگونه كه در شكل مشخص شده، يك مجموعه اطلاعات مي تواند به بسته هاي كوچكتذ و مجزا از هم تقسيم شده و از طريق اينترنت ارسال شود. اين بسته ها ممكن است از طريق راههاي متفاوتي به سمت مقصد هدايت شوند. هنگاميكه به مقصد رسيدند، دوباره بر اساس اطلاعاتي كه در آنها كدگذاري شده است، در كنار هم و ر محل مناسب قرار مي گيرند و به اين ترتيب اطلاعات بازسازي مي شود.
اگر يك بسته اطلاعاتي در طول راه مفقود شده و يا خراب گرد ، درخواستي براي ارسال مجدد آن صادر شده و آن بسته مجدداً فرستاده خواهد شد.
گرچه پروتكل TCP/IP براي مدتهاي زيادي اينترنت را تغذيه كرده است، اما به تازگي برروي يك پروتكل جديد بنام IPNG كار مي شود.
نام رسمي IPNG، IPV6 است در حاليكه نسخه كنوني (1996) پروتكل اينترنت، IPV4 مي باشد. انتظار مي رود كه IPNG، با حل مشكلاتي كه در رابطه با IPV4 وجود دارد، بتواند تا مدتهاي مديدي اينترنت را پشتيباني نمايد. يكي از مشكلاتي كه با IPV4 وجود دارد اين است كه فضائي براي نامگذاري كامپيوترهيا روي اينترنت درنظر گرفته شده به سرعت در حال پر شدن است. اين در حاليست كه IPNG، اجازه آدرس دهي بسيار بيشتري را خواهد داد.
وب بر اساس مدل سرويسگر / سرويسگير عمل مي كند.
مدل سرويسگر / سرويسگر در سيتم شبكه هاي كامپيوتري شامل سه جزء است: سرويسگر، سرويسگير و شبكه. سرويسگير در واقع يك نرم افزار كه برروي كامپيوتر كاربر اجرا مي شود و سرويسگر نرم افزاري مي باشد كه برروي كامپيوتري كه عمل تعذيه اطلاعاتي را به عهده دارد اجرا مي شود.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه