انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مطالبي در مورد مونتاژ و عيب يابي قطعات سيستم:

مادربودر: ارتباط بين قطعات كامپيوتري را انجام مي دهد.داراي دونوع AT و ATX‌ مي باشد كه AT‌ ها به صورت مربع شكل هستند.ATX‌ ها مستطيل مي‌باشند. Serial ports براي اتصال Mouse و Port‌ هاي موس و صفحه كليد از نوع PS2 و پورت USB  كه برروي مادربورد وصل مي باشد.محل نصب CPU‌ در بعضي مادربوردها به صورت Socket مي باشند كه از 370 به بالا وجود دارد و در بعض ها به شكل Slot 1 مي باشند.Slot هاي PCI براي نصب كارتهاي PCI‌( صوت،مودم و…)و اسلات AGP‌ براي نصب كارت گرافيكي و اسلات sesi.بانكهاي PAM‌كه دو پايه يا چهار تا هستند.Bios و باتري آن كه براي نگهداري محتويات Bois و Click سيستم مي باشد.تعدادي سوييچ ( jumper) براي تنظيم مادربورد و Port‌ هاي IED‌ براي وصل هارد و Rome و CD و غيره مي باشد.
Cpu: Cpu‌ مغز كامپيوتر است وبسته به نوع و شركت سازنده اشكالي مختلفي دارند.برروي cpu‌ سرعت آن،ولتاژ برحسب وات،شماره سريال ساخت و فركانس BUS‌ آنها نيز نوشته نشده است.Cpu هاي پنتيوم  IIو III‌ داراي Cash از 128 تا 256 درون خود مي باشند.قطعه داتلبورد براي نصب Cpu بر روي آن Main هاي از نوع Slot 1 مي باشد.
RAM: مهمترين نوع حافظه در كامپيوتر مي باشد وتمام نرم افزارها از طريق فرم قابل اجرا هستند.حافظه هاي ديگر نظير هارد،فلاپي و CD‌ براي ذخيره اطلاعات مي باشند.RAM ها انواع گوناگون دارند مثلاً يكي از آنها داراي 128 MB و 133 MH2g  و از نوع SD-168 pin مي باشد.رمهاي DDR نسبت به SD‌ جديدتر بوده و از سرعت بالاتري برخوردارند.
SOUND: پورتهايي در پشت كارت صوت وجوددارد.پورت خروجي صدا (Lineout)، پورت ورودي صدا (Mic)، ورودي ديگري صدا Linein مي باشد كه Stereo مي باشد و پورت ديگري براي اتصال به Joystick مي باشد(Game) بعضي كارتها داراي آمپيلي فاير هستند كه صدا را تقويت مي كند.
VGA: كار اصلي كارت گرافيك تبديل اطلاعات ديجيتال واقع در حافظه به پالسهاي قابل نمايش در Monitor مي باشد.تفاوت آنها در حداكثر قدرت تفكيك يا قدرت resglation آنهاست.كارتهيا ساده 768×164 نقطه در صفحه نمايش مي دهند.كارتهاي جديدتري 1536×2048 نقطه يا بيشتر را نمايش مي‌دهند. كارتهاي گرافيكي امروزي 16 ميليون رنگ يا trueglir هستند.اسلات AGP كه براي كارت گرافيك در نظر گرفته شده است قابليت بهتري براي دسترسي به حافظه را ايجاد مي كند.كارت گرافيكي Allin wouder‌ امكان ضبط تصاوير و وصل به آنتن را دارا مي باشند.
Hard: براي ذخيره اطلاعات در كامپيوتر از HDD‌ استفاده مي شود.ظرفيت هاردها با يك برچسب بر روي آنها مشخص مي شود.داراي يك كانكتور IDE‌ مي باشد كه به Main متصل مي شود ويك كانكتور هم براي اتصال برق استفاده مي شود و جامپرها براي تنظيم در حالت Moster وslave مي باشند.
Flopy: در پشت Floppy Drive دو كانكتور وجوددارد كه يكي براي كابل برق مي باشد و ديگري كانكتور FDD‌ مي باشد. با بازكردن سويچ كوچكي كه روي ديسكت وجود دارد از عمل نوشتن مي توان جلوگيري كرد.
CD-Drive: CD داراي دو نوع مي باشد CD-R كه فقط يك بار قابليت نوشتن را دارند وCD-RW كه تا چندبار قابليت نوشتن و كپي كردن اطلاعات را دارند.CD-ROM به سرعت خواندن آنها مي باشد.                  
 
البته سرعت حقيقي بسته به نوع CD و سرعت سيستم بستگي دارد.در جلوي CD-Rom سوكتي وجود دارد كه براي شدن صداي CD‌هاي Audio از طريق هدفن مي باشد.يك سوراخ كوچك نيز روي آن وجود دارد كه براي خروج اضطراري CD‌ مي باشد.
اگر در هنگام روشن كردن سيستم يك بوق ممتد ضعيف و قوي شنيده شود نشان دهندة‌اين است كه كارت گرافيكي به درستي در جاي خود نصب شده است. و اگر يك بوق ممتد با چندبار قطع و وصل شنيده شود نشان دهند اين است كه كانكتور مانيتور را به كارت گرافيكي درست وصل نكرده ايم.اگر بوق منظم و منقطع شنيده شود مشكل از RAM سيستم مي باشد.شايد رم درست جانرفته باشد يا با Main سازگار نباشد و شايد هم RAM خراب باشد.
بعضي اوقات ممكن است باتري Main ضعيف شود و پيغام cmos  checksum error نمايش داده شود.بايد در اين وضعيت باتري را تعويض كرد.حال اگر زماني رمزي را كه روي سيستم گذاشته شده است را فراموش كرديم مي توان با برداشتن باتري رمز را پاك كرد و يا از طريق برداشتن جامپري كه براي اين منظور روي main وجود دارد اين كار را انجام داد.
گاهي در هنگام روشن كردن سيستم،RAM به طور كامل شمارش نمي شود و پيني Meaory  testtails  مواجه مي شويم پس RAM داراي مشكل است.اگر در مواردي در داخل ويندوز هنگام كار با نرم افزارهاي سنگيني با مشكلي مواجه شديم و از سلامت نرم افزار و ويندوز Main و CPU مطمئن باشيم مي توان مشكلي را از RAM و كم آوردن آن دانست.فن و هيت سينگ را كه فن روي آن سوار است را به مادربورد وصل مي كنيم.چيپ UIMM يا چيپ RAM را نيز بايد نصب كرد و Dvice‌هاي ديگري را نيز نصب خواهيم كرد.براي نمونه اسمبل كردن يك سيستم III  با مادربورد P3V 133 را در زير نظر مي گيريم.
ابتدا مادربورد را داخل Case‌ قرار مي دهيم.براي قراردادن cpu روي main يك slot‌ طراحي شده است.اين نصب را براي يك پنتيوم III در نظر مي گيريم.slot هاي sesi براي مودم ها و كارتهاي صوتي و كارتهاي ديگر مي باشد كه قديمي هستند و اكنون كارايي ندارند.slot هاي سفيد رنگ و كوچك از sesi ها كه بالاتر از آنها قراردارند،slit‌هاي PCI هستند.اين slot‌ها نسل جديدتري از slot‌ها هستند و براي قطعاتي كه به سرعت بالاتري نياز دارند طراحي شده اند.معمولاً مودمها و كارتهاي مربوط به گرافيك طراحي شده است.يك چيپ روي main قراردارد كه Bios نام دارد و برنامه هايي كه در اين چيپ ذخيره مي شوند عمليات اساسي كامپيوتر و نحوه ارتباط اجزاء مختلف را در پايين ترين سطح آن به عهده دارد،مانند تنظيم ساعت و تاريخ سيستم،شناسايي هارد راديو،پورتهاي ورودي و خروجي ،فلاپي درايو،RAM,CD-Rom وساير سژقطعات سخت افزاري و همچنين ايجاد password به عهدة چيپ Bios‌ است.اين چيپ درگوشه سمت راست پاييني اين مادربورد قراردارد.كانكتورهايت هارد،درايوهاي DVD-Rom,CD-Rom و فلاپي در قسمت بالا سمت راست قراردارد.پورتهاي اتصال Dimm (RAM) نيز كنار آنها قراردارد و چهارتا مي باشند.اسلات CPU نيز در روي main‌و پشت پورتهاي Serial و ps2 مي باشد.پورت موازي يا Paralel براي نصب چاپگر مي باشد.دو پورت USB‌ نيز وجود دارد كه براي دستگاههاي USB‌ به كار مي رود.مثل دوربين هاي ديجيتال،اسكنرها و دستگاههاي ديگري كه به كامپيوتر وصل مي شوند.Keyboard‌و Mouse را به كانكتورهاي Ps2‌وصل مي كنيم.سوراخ هاي روي بورد را با سوراخ هاي روي Case‌تنظيم كرده و پيچ ها را مي بنديم.پيچ هاي برنجي ايستاده را ابتدا روي سيني Case‌بسته و بعد بورد را روي آنها قرار مي دهيم و پيچ ها را مي بنديم.
حال سراغ CD-Rom مي رويم و آنرا در يكي از محفظه هاي در نظر گرفته شده قرار مي دهيم.البته ابتدا بايد صفحه جلوي اين محفظه را در آوريم.حال درايو را از جلوي case به داخل مي بريم.هارد را نيز مثل CD-Rom در داخل محفظه خودش قرارداده و پيچ هاي آنها را مي بنديم.فلاپي درايو را نيز در محل مخصوص خود كه دريچه اي كه در جلوي case‌ دارد قرار مي دهيم.جامپر CD-Rom را در حالت slave‌ قرار مي دهيم.يك كابل براي صدا از كارت صوت به CD-Rom و قسمت مربوطه اش وصل مي شود،به CD-Rom و طرق ديگر به main وصل مي شود.كابل برق نيز از يك طرف وصل مي شود كانكتور ديگر كابل IDE‌ را به هارد اتصال مي دهيم.كابل كوچك برق را براي فلاپي درايو در نظر گرفته و سپس كابل FDD‌ را به فلاپي درايو و main وصل مي كنيم.توجه شود كه جامپر هارد درايو بايد به حالت Moster باشد كابل IDE‌ كه بايد به بورد وصل شود به كانكتور Primary يا IDE‌ يك وصل مي شود.كانكتور برق به جاي مربوطه خود روي بورد وصل مي شود.كانكتور برق از سمت منبع تغذيه به بورد مي آيد.اگر مادربورد را استفاده مي كنيد كه جامپرهايي دارد،پس بايد با استفاده از دفترچه مادربورد جامپرها را تنظيم كرد.قبيل از روشن كردن كامپيوتر بايد اين نكته را توجه داشت كه بايد جامپرها را با استفاده از پردازنده اي كه قراراست استفاده شود تنظيم كرد.در غير اينصورت ممكن است پردازنده آسيب ديده يا كارايي لازم را نداشته باشد.
براي اندازه گيري درجه حرارت cpu مي توان از يك سنسور استفاده كرد كه روي پايه هيت سينك با استفاده از نوار چسب مي چسبانيم و سر ديگر آنرا به كانكتور مربوط وصل مي كنيم.اگر حرارت زياد شود سيستم را مطلع مي سازيم و عمل خنك كردن را كنترل مي نمايد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه