انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

 
پیشگفتار
نرم‌افزار جاسوسی هر نوع فناوری یا برنامه‌ روی کامپیوتر شماست که اطلاعات را بطور پنهانی جمع‌آوری می‌کند. این دیتا سپس به تبلیغ‌کنندگان یا به سایر گروه‌های علاقه‌مند فروخته می‌شود. نوع اطلاعاتی که از کامپیوتر شما جمع‌آوری می‌شود متفاوت است. بعضی نرم‌افزارهای جاسوسی فقط اطلاعات سیستمی شما را ردیابی می‌کنند – مانند نوع اتصال شما به اینترنت و سیستم‌عامل کامپیوترتان
چند شركت بزرگ نرم‌افزاري جهان كه براي مبارزه با نرم‌افزارهاي جاسوسي مخرب، انجمني موسوم به «انجمن ضد ويروس» تشكيل داده‌اند، به منظور ساماندهي و تعيين مسيري مشخص براي مبارزه عليه طراحان اين نرم‌ افزارها تعريف دقيقي از نرم‌افزار جاسوسي ارايه داده‌اند.

اين انجمن كه از سه ماه پيش فعاليت خود را آغاز كرده ‌است، خواهان تعريف دقيق نرم‌افزار جاسوسي و متمايز شدن اين نرم‌افزار از ساير نرم‌افزارهاست تا شركت‌هاي توليدكننده‌ي نرم‌افزارهاي امنيتي با آسودگي بيشتري مبارزه با اين قبيل برنامه‌هاي مخرب را آغاز كنند.

اين نرم افزارها باعث باز شدن پيايي پنجره‌هاي تبليغاتي، تغيير دايمي برخي مشخصه‌هاي مرورگرهاي اينترنتي (به ويژه Internet Explorer) از جمله آدرس صفحه‌ي اصلي، كند شدن سرعت عملكرد كامپيوتر، ربوده شدن كلمات عبور و اسم رمزهاي مورد استفاده كاربران و عدم عملكرد برخي قابليت‌هاي سيستم‌ عامل ويندوز مي‌شوند.
از جمله اعضاي حاضر در «انجمن ضد ويروس» مي‌توان به شركت مايكروسافت، شركت‌هاي توليدكننده نرم‌افزارهاي ضد ويروس: سيمانتك، Computer Associates و مك كافي و چند موسسه بين‌المللي و تحقيقاتي ديگر اشاره كرد.

     مقدمه
            نتايج يك تحقيق نشان مى دهد، هراس از نرم افزارهاى جاسوسى سبب شده است بيش از نود درصد از كاربران آمريكايى رفتار خود در اينترنت را تغيير دهند. پژوهش محققان پروژه «پيو اينترنت و زندگى آمريكايى» نشان مى دهد خطرات كمين كرده در شبكه جهانى اطلاعات مردم را وا مى دارد كه مرورگر خود را تغيير دهند و از برنامه هاى مبادله فايل و برخى وب سايت ها پرهيز كنند. نتايج تحقيق مذكور حاكى است كه خطر از دست دادن اطلاعات شخصى، نفوذ خالقان ويروس به مرورگر يا دريافت بى پايان آگهى هاى جهنده (pop-up ads) نقش بسزايى در اين تغيير رفتار ايفا مى كنند. نظرسنجى پژوهشگران حاكى است كه بيش از ۸۰ درصد رايانه هاى شخصى به نرم افزارهاى جاسوسى يا تجسس افزارها آلوده هستند. بدخيم ترين برنامه هاى تجسس افزار در رايانه هاى شخصى به كمين مى نشينند و اطلاعات محرمانه نظير رمز ورود و جزئيات پيوستن به سايت ها را دستبرد مى زنند.
تجسس افزارها و آگهى افزارها اغلب همراه برنامه هاى مبادله و تسهيم فايل يا فايل هاى رسانه اى كه مردم از اينترنت دريافت مى كنند، منتقل مى شوند. برخى وب سايت ها نيز از منفذهاى مرورگر اينترنت اكسپلورر شركت مايكروسافت براى نصب تجسس افزار روى رايانه بازديدكنندگان سوءاستفاده مى كنند. سوزانا فاكس نويسنده ارشد گزارش موسسه «پيو اينترنت» مى گويد كه خطرات اين نرم افزارها سبب شده است، مردم بيش از هر تهديد ديگر اينترنت نگران رفتارهاى خود در شبكه جهانى اطلاعات باشند. وى مى افزايد: «مردم كمتر حس ماجراجويى در اينترنت را دارند و كمتر احساس آزادى مى كنند كه هر كارى دوست دارند در اينترنت انجام دهند.»اين تحقيق نشان مى دهد ۹۱ درصد مردم دست كم يك مورد از رفتار خود در اينترنت را به خاطر هراس از تجسس افزار تغيير داده اند، هر چند فقط ۴۱ درصد گفتند كه قربانى اين برنامه ها شده اند.محققان مى گويند كاربران اينترنت داراى پهناى باند زياد و كسانى كه به سايت هاى هرزه نگارى سر مى زنند يا بازى هاى اينترنتى انجام مى دهند، بيشتر در دام بلا مى افتند. خانم فاكس مى گويد كه اين خطرات مردم را ناگزير كرده است از برخى فعاليت هاى خود در اينترنت دست بكشند. پژوهش موسسه پيو اينترنت نشانگر اين است كه ۴۸ درصد پرسش شوندگان از ترس آلودگى به تجسس افزار از مراجعه به برخى سايت ها منصرف شده اند. همچنين ۲۵ درصد كاربران از نرم افزارهاى مبادله فايل دست كشيده اند، زيرا اغلب به آگهى افزار آلوده مى شود. همچنين روشن شده است كه ۱۸درصد كاربران شروع به استفاده از مرورگرى ديگر مانند Firefox كرده اند تا از مشكلات امنيتى آميخته با اينترنت اكسپلورر مصون بمانند. مايكروسافت اخيراً يك نرم افزار ضدتجسس افزار در اختيار كاربران قرار گذاشت تا بتوانند برنامه هاى دردسرساز را شناسايى و حذف كنند. شركت «وبروت» متخصص نرم افزار ضدتجسس افزار تخمين مى زند كه ۸۸ درصد رايانه هاى شخصى آلوده به برنامه هاى جاسوسى هستند و اكثر دستگاه ها بسيارى از گونه هاى اين نرم افزارها را در خود جا داده اند. تحقيق مذكور نشان داد كه اگرچه بسيارى از مردم رفتار خود در اينترنت را تغيير داده اند، اما ۲۰ درصد رايانه هاى آلوده خود را پاكسازى نمى كنند. بسيارى از مردم از برنامه هاى رايگان ضدتجسس افزار نظير Adware و Spybot براى پاكسازى رايانه هاى خود استفاده مى كنند.    
          نرم‌افزار جاسوسی Spyware چیست؟                                             
 
حتما تاحالا برایتان پیش آمده است که در حال کار با اینترنت ناگهان پنجره‌های مختلف زیادی بدون میل شما باز می‌شوند که اصطلاحا popup windows نام دارند و وقت زیادی را باید برای بستن آنها صرف کنید. اگر در آن موقع کم‌حوصله باشید سریعا از کوره در میر‌وید! این مطلب به شما کمک می‌کند که متوجه شوید این پنجره‌های مزاحم از کجا می‌آیند. نرم‌افزار جاسوسی هر نوع فناوری یا برنامه‌ روی کامپیوتر شماست که اطلاعات را بطور پنهانی جمع‌آوری می‌کند. این دیتا سپس به تبلیغ‌کنندگان یا به سایر گروه‌های علاقه‌مند فروخته می‌شود. نوع اطلاعاتی که از کامپیوتر شما جمع‌آوری می‌شود متفاوت است. بعضی نرم‌افزارهای جاسوسی فقط اطلاعات سیستمی شما را ردیابی می‌کنند – مانند نوع اتصال شما به اینترنت و سیستم‌عامل کامپیوترتان . بقیه نرم‌افزارهای جاسوسی اطلاعات فردی را جمع‌آوری می‌کنند ـ مانند ردگیری عادات و علائق شما در هنگام کار با اینترنت و یا گاهی بدتر، با فایلهای شخصی شما سروکار دارند. نرم‌افزار جاسوسی بدون رضایت و اجازه کاربر نصب می‌گردد. (چنانچه به یک شرکت اجازه جمع‌آوری دیتا را بدهید، دیگر نام این عمل جاسوسی نیست، بنابراین همیشه قبل از اجازه دادن، موارد افشای دیتا بصورت آنلاین را با دقت بخوانید). بعضی افراد به جاسوسی عمومی که گرایشات اینترنتی و نرم‌افزاری را ردگیری می‌کند تا جاییکه اطلاعات مشخصه فردی را شامل نشود، اعتراضی ندارند. اما بقیه به هر نوع دیتایی که بدون اجازه از کامپیوترشان برداشته می‌شود، معترض هستند. بهرحال، نرم‌افزار یا ابزاری که این اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند، نرم‌افزار جاسوسی نامیده می‌شود.   
نصب نرم‌افزار جاسوسی – اسپای وایر روی کامپیوتر      
نصب نرم‌افزار جاسوسی روی کامپیوتر شما می‌تواند با مشاهده یک وب‌سایت، دیدن یک ایمیل به فرمت HTML یا با کلیک‌کردن یک پنجره بازشونده (pop-up) آغاز شود. روند دانلود به شما اطلاع داده نمی‌شود، بنابراین شما از اینکه کامپیوترتان پذیرای یک نرم‌افزار جاسوسی شده است، بی‌اطلاع خواهید ماند.  

 تولد نرم‌افزارهای جاسوسی Spyware
قبل از ظهور نرم‌افزارهای جاسوسی تبلیغ اینترنتی از طریق قرار دادن bannerهایی بود که در صفحات وب قابل مشاهده بود (البته هنوز هم وجود دارند)، و کاربران با کلیک کردن روی آنها از اطلاعات یا خدمات ارائه‌شده به دلخواه آگاهی می‌یافتند. اما بتدریج کاربران از این نحو تبلیغ خسته شده‌بودند و به این ترتیب تبلیغ‌کنندگان در حال ورشکستگی بودند، زیرا میزان درآمد آنها متناسب با میزان کلیک از طرف بازدیدکنندگان بر روی تبلیغاتی بود که بر روی وب‌سایت خود قرار می‌دادند. تبلیغ‌کنندگان دریافتند که اگر همچنان می‌خواهند از طریق اینترنت درآمد داشته باشند، مجبور به تغییر تاکتیکهایشان هستند. بسیاری از آنها دریافت خود را بر اساس میزان واقعی فروش قرار دادند. بقیه به راههای جدید تبلیغ فکر کردند. آنها به روشی تازه رسیدند که به آنها اجازه تبلیغ محصولات را بدون داشتن وب‌سایت یا سرویس‌دهنده می‌داد و به این ترتیب نرم‌افزارهای جاسوسی پدید آمدند. در ابتدا نرم‌افزار جاسوسی در دل برنامه‌های رایگان قرار می‌گرفت، اما بعده‌ها به حقه‌های کثیف‌تری! رو آوردند و آن استفاده از سوءاستفاده‌های هکری برای نصب نرم‌افزار جاسوسی روی کامپیوترهاست. اگر از سیستم‌های عامل رایج استفاده می‌کنید شانس شما برای داشتن نرم‌افزار جاسوسی روی سیستم‌تان بیشتر است. براحتی می‌توان ادعا کرد که بسیاری از کاربران خانگی بر روی کامپیوتر خود جاسوس! دارند.   
    
انواع نرم افزارهای جاسوسی Spyware
همانطور که گفته شد، نرم افزار جاسوسی هر نوع نرم افزاری است که اطلاعات را از یک کامپیوتر بدون آگاهی کاربر بدست میاورد. انواع زیادی از این نوع نرم افزارها در اینترنت فعال هستند اما میتوان آنها را به دو گروه عمده تقسیم کرد:  
 نرم‌افزار جاسوسی خانگی (Domestic Spyware)
نرم‌افزاری است که معمولا توسط صاحبان کامپیوترها بمنظور آگاهی یافتن از تاثیرات اینترنت برروی شبکه های کامپیوتری خودشان، خریداری و نصب می گردد. مدیران از این نرم افزار برای آگاهی از فعالیتهای آنلاین کارمندان استفاده می کنند. بعضی افراد نیز برای اطلاع از فعالیتهای سایر اعضاء خانواده استفاده می کنند (مانند مشاهده محتویات اتاقهای گفتگو توسط والدینی که کودکانشان در آنها شرکت می کنند) یک شخص ثالث نیز می تواند نرم‌افزار جاسوسی را بدون آگاهی صاحب کامپیوتر نصب کند. مجریان قانون از نرم افزارهای جاسوسی برای آگاهی یافتن از فعالیت مجرمانی استفاده میکنند که این مجرمان خود از همین نرم افزارهای جاسوسی برای حصول اطل (Commercial اعات از کامپیوترهااست
 نرم افزار جاسوسی تجاری Spyware)
این نرم‌افزار که بعنوان adware نیز شناخته می‌شود، نرم‌افزاری است که شرکتها برای تعقیب فعالیتهای وبگردی کاربران اینترنت استفاده می کنند. این شرکتها اغلب اطلاعات حاصل را به بازاریابان می فروشند و آنها کاربران را با تبلیغات خاص مورد هدف قرار می‌دهند - منظور تبلیغاتی است که با علائق کاربر مطابقت دارد و به احتمال زیاد برای وی جذاب است. بدست آوردن اطلاعات به این سادگی موجب خوشحالی تبلیغ‌کنندگان می‌شود. سابقا، بازاریابان برای فهمیدن علائق افراد باید آنها را از طریق برگزاری مسابقات یا موارد مشابه تطمیع می کردند. آن روشهای کسب اطلاعات شخصی هنوز وجود دارد، اما در آن روشها قدرت خواندن و اطلاع از سرنوشت اطلاعات شخصی و پذیرفتن یا نپذیرفتن آنها توسط افراد وجود دارد. بهرحال، اطلاع از سلیقه‌های شما بصورت پنهانی با استفاده از نرم افزارهای جاسوسی بسیار آسانتر است و تصویر بسیار کاملتری به صنعت بازایابی ارائه می کند. در کل می توان ادعا کرد که نرم افزارهای جاسوسی همه جا هستند.  

 انواع و اهداف نرم‌افزارهای جاسوسی مختلف
نرم‌افزار جاسوسی هرچه نباشد، حداقل یک عامل آزاردهنده است که سرعت کامپیوتر را کم می‌کند، هارددیسک سیستم را بی‌جهت پر می‌کند و کامپیوتر شما را به هدفی برای تبلیغ‌کنندگان تبدیل می‌کند. فراتر از آگاهی از اطلاعات خصوصی شما، نرم‌افزار جاسوسی می‌تواند بعنوان ابزاری برای جرائمی مانند تقلب در شناسایی مورد استفاده قرار گیرد. در ادامه لیستی از انواع مختلف نرم‌افزارهای جاسوسی و هدفشان ارائه می‌شود.   
*ثبت‌کنندگان نشانی‌های وب و صفحات نمایش
 ثبت‌کنندگان نشانی‌های وب، وب‌سایتها و صفحات دیده‌شده را ردیابی می‌کنند. ثبت‌کنندگان صفحه‌نمایش می‌توانند یک تصویر سیاه‌وسفید کوچک (برای کم‌کردن حجم تصویر) از صفحه پیش‌روی شما در هر زمان بگیرند و این تصاویر را بدون اطلاع شما ذخیره یا ارسال کنند. این روشها برای جاسوسی‌های خانگی متداول هستند.   
*ثبت‌کنند‌گان چت و ایمیل
 این ثبت‌کنندگان یک کپی متنی از تمام ایمیلهای واردشونده و خارج‌شونده و چتها تهیه می‌کنند. یک جاسوس‌ خانگی به کرات از این روش استفاده می‌کند.   

*ثبت‌کنندگان کلید و کلمات عبور
 هنگامی که شما مشغول کار با کامپیوتر هستید، یک نفر بالای سر شما ایستاده است و اعمال شما را نظارت می‌کند! ثبت‌کننده کلمه عبور این کار را می‌کند یعنی کلمات عبور تایپ‌شده را ردگیری می‌کند. اما ثبت‌کننده کلید تمام آنچه را که تایپ می‌شود، ثبت می‌کند.  
 *حشرات وبی!
حشرات وبی بعنوان جاسوسان تبلیغ‌کننده یا نرم‌افزارهای تبلیغ شناخته می‌شوند. هنگامی که شما چنین نرم‌افزاری روی کامپیوتر خود دارید، بعد از انجام بعضی کارها، مانند تایپ کردن عباراتی در یک موتور جستجو، پنجره‌های بازشونده تبلیغاتی خاصی را مرتبط با عناوین مورد جستجو دریافت می‌کنید. این تبلیغات حتی گاهی می‌توانند زمانی که به اینترنت متصل نیستید، بر روی صفحه شما ظاهر شوند. اگر بطور پیوسته زیربار صفحات تبلیغاتی قراردارید، احتمالا یک حشره وبی بر روی کامپیوتر شما نصب شده است.  
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه