انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

 مقدمه: کامپيوتر مجازي اصولاً به کامپيوتري گفته مي‌شود که سخت افزارهاي آن توسط نرم‌افزار شبيه‌سازي شده باشد. نرم‌افزارPC  Virtual محصول شرکت Microsoft مي‌باشد و نرم‌افزاري توانمند در زمينه، ساخت کامپيوتر مجازي مي‌باشد.
اين نرم‌افزار به شما امکان مي‌دهد تا هر تعداد کامپيوتر مجازي که مايليد بسازيد و آن‌ها را تک تک يا حتي با هم اجرا کنيد. آخرين نسخه اين نرم‌افزار در حال حاضر Virtual pc 2004 sp1 براي سيستم عاملWindows  مي‌باشد و خوشبختانه اين نرم افزار از جولاي 2006 توسط شرکت مايکروسافت به صورت رايگان ارائه مي‌شود و با مراجعه به آدرس http://www.microsoft.com/virtualpc نسخه Full اين نرم افزار را به صورت رايگان مي‌توانيد دانلود کنيد.
تاريخچه: نرم افزار Virtual pc در ابتدا توسط شرکت Connectix ساخته شد اولين نسخه اين نرم افزار براي macintish در ژوئن سال 1997   ارائه شد. 4 سال بعد در ژوئن 2001 اولين نسخه Virtual pc براي سيستم عامل windows (نسخه 0/4 ) ارائه شد. چون با گذشت زمان مشخص شد که ساخت کامپيوترهاي مجازي مورد توجه سازمان‌هاست، مايکروسافت در فوريه 2003 تصميم گرفت تا Virtual pc و يک محصول جديد به نام Virtual Server که مکمل Virtual pc است را از شرکت Connectix خريداري کند و بدين‌وسيله Virtual pc به  Virtual pc  Microsoftتغيير نام داد در حال حاضر مايکروسافت در حال کار برروي 2007 Virtual pc   براي ويندوز Vista است و از تاريخ 11 اکتبر 2006  (19 مهر 1385) اقدام به ارائه نسخه Beta اين نرم افزار کرده است. مايکروسافت به طور رسمي اعلام کرد که نسخه 2007
 Virtual pc براي ويندوز Vista را نيز به طور رايگان در سال 2007  عرضه خواهد کرد.
نکته: بايد توجه داشت که نرم افزار Virtual pc، کامپيوترهاي مجازي از نوع Pc مي‌سازد و نمي‌توانيم کامپيوترهاي مجازي از نوع Apple macintosh را با استفاده از اين نرم‌افزار بسازيم .
نيازهاي سخت افزاري
براي نصب و اجراي Virtual PC 2004 SP1 بايد سيستم شما داراي حداقل مشخصات زير باشد:
- پردازنده: Pentiumlll, Pentiumll, Duron, Athlon يا  Pentium4
- سرعت پردازنده: حداقل 400MHA (1GHz توصيه مي‌شود)
- RAM : به سيستم عاملي که قرار است که درکامپيوتر مجازي نصب شود بستگي دارد.
- فضاي مورد نياز هارديسک: به سيستم‌ عاملي که قرار است در کامپيوتر مجازي نصب شود بستگي دارد.
- سيستم عامل: Windows XP/2000
نکته1: اگر سيستم شما اين حداقل را پشتيباني نمي‌کند (به خصوص در مورد سيستم عامل، مثلاً ممکن است بخواهيد از ويندوز 98 استفاده کنيد) مي توانيد از نسخ‌هاي قديمي‌تري از اين نرم‌افزار که با سيستم شما همخواني کافي داشته باشد، استفاده کنيد.
نکته 2: هرچند مستنداتي که مايکروسافت راجع به اين نرم‌افزار منتشر کرده، سيستم عامل ويندوز Server 2003 را جزو سيستم عامل‌هاي پشتيباني شده قرار نداده است اما آزمايش‌هايي که روي اين نرم‌افزار، در محيط اين سيستم عامل انجام داديم نشان داد که اين نرم‌افزار به همان خوبي که در ويندوز XP Pro کار مي‌کند در ويندوز Server 2003 هم کار مي‌کند.
آشنايي با چند اصطلاح:
- OS: مخفف عبارت Operating System به معني سيستم عامل مي‌باشد.
- Host OS: يا همان سيستم عامل ميزبان، به سيستم عاملي گفته مي‌شود که نرم‌افزار Virtual PC را در آن نصب و اجرا مي‌کنيد.
- Virtual Machine: همان طور که گفته شد نرم‌افزار Virtual PC قادر است تا تعداد نامحدودي از کامپيوترهاي مجازي را توليد و راه‌اندازي کند. به هريک از اين کامپيوترهاي مجازي يک Virtual Machine گفته مي‌شود.
- Console: يک واحد کنترلي که کاربر از طريق آن با کامپيوتر ارتباط برقرارمي‌کند. Virtual PC Console در واقع واحد کنترل نرم افزار Virtual Machine است که به ما اجازه مي‌دهد تا تمام اعمال کنترلي را برروي Virtual Machine انجام دهيم.
- Capture: اين کلمه در اصطلاح براي حالتي به کار مي‌رود که يک برنامه يا پردازش، کنترل يک وسيله ورودي را به دست مي‌گيرد. در اين حالت جريان داده‌هاي ورودي به آن نرم افزار خاص ارسال مي‌شود.
- Physicl: اين کلمه، در اصطلاح براي قطعاتي که به طور فيزيکي به کامپيوتر شما متصل شده باشند به کار مي‌رود. اين کلمه به عنوان متضادي براي کلمه Virtual به معني مجازي استفاده مي‌شود، مثلاً وقتي مي‌گوييم Physical Memory منظورمان مقدار حافظه RAM مي‌باشد که در اسلات‌هاي مادربورد نصب شده است و وقتي مي‌گوييم در اسلات‌هاي مادربورد نصب شده است و وقتي مي‌گوييم Virtual Memory منظور آن مقدار حافظه اي است که ويندوز با استفاده از هاردديسک براي جبران کمبود فضاي RAM شبيه سازي کرده است.
- NAT: سرنام عبارت Network Address Translation مي‌باشد و به فرايند تبديل IP‌هاي اينترنت و بالعکس گفته مي‌شود. اين روند سبب مي‌شود که بتوان تعداد زيادي از نشاني‌ها را بدون تمام کردن نشاني‌هاي IP اينترنت (که تعدادشان هم محدود است) در شبکه‌هاي خصوصي و اينترنت‌ها به کار برد.
Intranet: به يک شبکه درون سازماني، اينترنت گفته مي‌شود.
ساخت يک کامپيوتر مجازي در Virtual PC 2004:
در اولين اجرا به طور دقيق‌تر تا زماني که هيچ Virtual Machine در Virtual PC Console وجود ندارد)، علاوه بر Virtual PC Console يک پنجره با عنوان New Virtual Machine Wizard به شما نشان داده خواهد شد که کمک مي‌کند تا ماشين مجازي خود را بسازيد. بر روي دکمه Next کليک کنيد. در اين صفحه 3 گزينه وجود دارد که در زير آن‌ها را بررسي خواهيم کرد.
- Create a Virtual …: براي ساخت يک Virtual Machine که تنظيمات آن را خودتان مرحله به مرحله انتخاب مي‌کنيد از اين گزينه استفاده کنيد.
- Use default to create …: براي ساخت يک Machine Virtual که تنظيمات آن توسط نرم افزار Virtual PC انتخاب مي‌شود از اين گزينه استفاده کنيد.
- Add an existing virtual: براي اضافه کردن يک Machine Virtual که ازقبل ساخته شده است مي‌توانيد از اين گزينه استفاده کنيد.
نکته 3: پسوند نام فايل‌هاي Virtual Machine به نام vmc مي‌باشد که سرنام عبارت Virtual Machine Configuration است.
چون فرض ما بر اين است که براي بار اول مي‌باشد که با Virtual PC کار مي‌کنيد لذا گزينه‌ي اول را انتخاب مي‌کنيم (انتخاب گزينه‌ي دوم فقط مراحل کار را ساده تر مي‌کند). با کليک بر روي دکمه Next يک پنجره ديگر نشان داده خواهد شد.
يک نام براي Virtual Machine خود وارد کنيد. اين نام در ليست کامپيوترهاي مجازي در Virtual PC Console نشان داده خواهد شد. اگر مي‌خواهيد Virtual Machine خود را در آدرس خاصي ذخيره کنيد از دکمه Browsel استفاده کنيد. در غير اين‌صورت Virtual Machine  شما پوشه My Documents قرار دارد ساخته مي‌شود. با کليک بر روي دکمه Next پنجره Operating System را مشاهده خواهيد کرد. سيستم‌ عاملي که قصد داريد تا درون اين Virtual Machine نصب کنيد (Guest OS) را از ليست پايين رونده Operating system انتخاب کنيد.
اين کار به Virtual PC کمک مي کند تا بهترين گزينه‌ها را براي آن سيستم‌ عامل به شما توصيه کند (مثلاً ميزان RAM) که به شما توصيه مي‌شود. به سيستم‌عاملي که در اين مرحله انتخاب مي‌کنيد. بستگي دارد.) اگر سيستم عامل شما در اين ليست آورده نشده، يکي از سيستم عامل‌ها را که بيشترين شباهت را به سيستم عامل شما دارد انتخاب کنيد. اگر هم مطمئن نيستيد، مي‌توانيد Other را انتخاب نماييد. با کليک بر روي کلمه Next صفحه‌اي شما نشان داده مي‌شود. همان‌طور که مشاهده مي‌کنيد چون ما در مرحله‌ي قبل Windows را به عنوان سيستم عامل انتخاب کرديم در مقابل عبارت Recommended RAM، عدد 128 MB نوشته شده است. اگر مي‌خواهيد از همين مقدار RAM استفاده کنيد گزينه Using the recommended RAM را انتخاب کنيد در غير اين صورت Adjusting the RAM را انتخاب کنيد و مقدار RAM را در فيلدي که ظاهر مي‌شود وارد کنيد يا Slider را براي تغيير مقدار RAM تغيير دهيد.
دکمه Next را کليک کنيد با اين کار پنجره‌اي به شما نشان داده خواهد شد. همان طور که کامپيوترهاي واقعي به هارد ديسک نياز دارند کامپيوترهاي مجازي هم به هارد ديسک نياز دارند. هارد ديسک کامپيوتر مجازي يک فايل است که Virtual PC به جاي هارد ديسک از آن استفاده مي‌کند. پسوند نام اين فايل vhd مي‌باشد که سرنام عبارت Virtual Hard Disk است. در اين پنجره مي‌توانيد با استفاده از گزينه An existing virtual hard disk از يک فايل vhd که قبلاً ايجاد کرده‌ايد (يا از يکي از دوستانتان گرفته‌ايد) به عنوان هارد ديسک براي ماشين مجازي خود استفاده کنيد يا با استفاده از گزينه A new virtual hard disk يک فايل هارد مجازي براي ماشين خود ايجاد کنيد. چون فرض ما بر اين است که براي بار اول مي‌باشد که با PC Virtual کار مي‌کنيد لذا A new virtual hard disk را انتخاب مي‌کنيم. ابتدا بر روي دکمه Next کليک کنيد. پنجره‌اي به شما نشان داده خواهد شد. اگر مي‌خواهيد فايل هاردديسک مجازي خود را در آدرس معيني قرار دهيد روي دکمه Browse …  کليک کنيد. اگر به آدرس پيش فرض دست نزنيد، فايل هارد ديسک مجازي در همان آدرسي که فايل vmc ماشين مجازي خود را ساخته‌ايد ايجاد مي‌شود «اگر هم فقط نام فايل هارد ديسک را بدون مشخص کردن آدرس تايپ کنيد‌ آن فايل در my Documents ساخته مي‌شود:
برروي دکمه Next کليک کنيد تا پنجرهCompleting the New Virtual Machine Wizard به شما نشان داده شود. در اين پنجره نام ماشين مجازي، مقدار حافظه‌اي که به آن اختصاص داده‌ايد و نام فايل هارد ديسک مجازي به شما نشان داده خواهد شد. روي دکمه finish تا ويزارد New Virtual Machine بسته شده، ماشين مجازي شما ساخته شود و در New Virtual Machine بسته شده، ماشين مجازي شما ساخته شود و در Virtual به نمايش درآيد.
نکته 4: چون از حالا به بعد يک ماشين مجازي در PC Console Virtual داريد با اجراي Virtual PC ديگر ويزارد New Virtual Machine به طور خودکار به شما نشان داده نخواهد شد. براي ساخت ماشين‌هاي مجازي بيشتر، در Virtual PC Console روي دکمه New… کليک کنيد يا از منوي File گزينه New Virtual Machine Wizard را انتخاب کنيد.
حذف کردن يک کامپيوتر مجازي:
اگر مايليد يک Virtual Machine را از ليست ماشين‌هاي مجازي موجود در Virtual PC Console حذف کنيد، ماشين‌هاي مجازي مورد نظر را در اين ليست انتخاب کرده و به يکي از روش‌هاي زير Remove را برگزينيد:
1- دکمه Remove‌را کليک کنيد.
2- از منوي Action گزينه Remove را انتخاب کنيد.
3- بر روي ماشين مجازي مورد نظر کليک راست کرده و از منوي ظاهر شده Remove را انتخاب کنيد.
به شما يک پيغام داده مي‌شود مبني بر اين که حذف کردن يک ماشين مجازي از ليست باعث نمي‌شود که فايل vmc آن ماشين مجازي يا فايل vhd مربوط به هارد آن ماشين مجازي حذف شوند. بر روي Yes کليک کنيد تا ماشين مجازي شما از ليست حذف شود.
 
کار با Virtual Machineها:
بايد ماشين مجازي خود را استارت کرده و عمليات پارتيشن بندي، فرمت و نصب سيستم عامل را روي آن انجام دهيد. براي استارت کردن يک ماشين ماجازي با کليک کردن بر روي آن در ليست ماشين‌هاي مجازي موجود در Virtual Pc Console، يک پنجره جديد باز مي‌شود و ماشين مجازي شما شروع به کار مي‌کند ( اين پنجره در واقع نقش مانيتور کامپيوتر مجازي شما را دارد.) اگر هيچ اشکالي پيش نيايد بايد مراحل بوت شدن سيستم را ببينيد و در نهايت پيغامي مبني بر اين که هيچ سيستم عاملي در کامپيوتر شما نصب نشده است، به نمايش در خواهد آمد.
نکته 5: به جاي استفاده از دکمه Start مي‌توانيد:
- روي ماشين مجازي مورد نظر، دابل کليک کنيد.
- روي ماشين مجازي مورد نظر، کليک راست کرده و Start را انتخاب کنيد.
- ماشين مجازي مورد نظر را انتخاب کرده و از منوي Start, Action را انتخاب کنيد.
نکته 6: اگر زماني که مي‌خواهيد ماشين مجازي خود را استارت کنيد پيغام خطايي دريافت کرديد، مشکل اين است که سيستم عامل شما نمي‌تواند به اندازه کافي حافظه در اختيار ماشين مجازي شما قرار دهد. براي رفع اين مشکل دو راه حل وجود دارد.
1- برنامه‌هايي موجود در حافظه را از حافظه خارج کنيد تا سيستم عامل بتواند به اندازه کافي حافظه RAM به ماشين مجازي شما اختصاص دهد مثلاً مي‌توانيد Antivirus خود را از حافظه خارج کنيد.)
2- اگريادتان باشد موقع ساختن ماشين مجازي مقدار RAM ماشين مجازي را خودمان انتخاب کرديم بنابراين راه حل دوم اين است که اين مقدارحافظه را کاهش دهيد. ماشين مجازي مورد نظر را از ليست ماشين‌هاي مجازي موجود در Virtual PC Console انتخاب کنيد و دکمه Settings را کليک کنيد. ماشين‌ مجازي مورد نظر را از ليست ماشين‌هاي مجازي موجود در Virtual PC Console انتخاب کنيد و دکمه Settings را کليک کنيد. پنجره‌اي با عنوان Settings for… ظاهر مي‌شود. در قاب سمت چپ اين پنجره روي Memory کليک کنيد. (128MB مقابل کلمه Memory نوشته شده باشد). در قاب سمت راست مقدار RAM مورد نظر را در فيلد RAM تايپ کنيد يا اين که Slider را تغيير دهيد (مثلاً مقدار RAM را روي 64MB بگذاريد).
اگر دوباره موقع استارت کردن ماشين مجازي با اين مشکل مواجه شديد، باز هم مقدار RAM را کمتر کنيد يا اين که برنامه هاي بيشتري را از حافظه خارج کنيد.
همان طور که در بالاي پنجره ماشين مجازي مي توانيد ببينيد هر ماشين مجازي براي خود يک نوار منو دارد که شامل منوهايي براي کار با ماشين مجازي مي‌باشد. مي‌خواهيم اين منوها را با هم بررسي کنيم.
منوي Action
1- Full-Screen Mode : اگر مي‌خواهيد پنجره ماشين مجازي خود را به حالت تمام صفحه در بياوريد اين گزينه را انتخاب کنيد يا اين که Alt سمت راست را همراه Enter فشار دهيد. در پيغام ظاهر شده روي کليد Continue
2- Ctrl + Alt + Del: به دلايل پيچيده فني که به معماري ويندوز XP بر مي‌گردد اگر Ctrl + Alt + Del را فشار دهيد اين ترکيب کليدها توسط Host OS شما Capture مي‌شود. اين گزينه براي رفع اين مشکل تدارک ديده شده است. با انتخاب اين گزينه ترکيب کليدهاي Ctrl + Alt + Del به ماشين مجازي شما فرستاده مي‌شود. کليد ترکيبي معادل آن هم Alt سمت راست به همراه Del مي‌باشد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه