انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مانیتور (MONITOR) :
یکی از مهمترین اجزای اصلی یک سیستم کامپیوتر شخصی مونیتور آن می باشد. جدا از جنبه های تکنیکی یک مانیتور، رعایت شدن استانداردهای مطابق با سلامتی انسان برای تولید یک مانیتو از طرف شرکت سازنده آن، بسیار در انتخاب و خرید یک صفحه نمایش می تواند موثر باشد که این فاکتور آخر عموما در معرض نادیده گرفته شدن قرار دارد. در این مقاله شما فاکتورهای مهم در انتخاب یک مانیتور را یاد خواهید گرفت.
1- سایز قابل نمایش در مانیتور و اندازه عمق مانیتور: جالب است بدانید که مانیتورهایی که در بازار به نامهای 15 اینچ و یا 17 اینچ به فروش می رسند به واقع فضای قابل نمایش آنها به این مقدار نیست. این فضا به طور دقیق و تکنیکی، در حدود 13.8 تا 16 اینچ متغیر خواهد بود. بنابراین هنگامی که اقدام به خرید یک مانیتور می 15 اینچ می کنید روی بروشور و یا کارتن آن را با دقت بخوانید تا متوجه شوید که فضای قابل نمایش آن چقدر است. بعضی شرکتهای سازنده فضای قابل نمایش مانیتورشان بیشتر از سایر تولید کنندگان است که به این امر حتما توجه کنید. نکته ای دیگر عمق یک مانیتور می باشد که از صفحه نمایش آن تا پشتش چقدر جا را اشغال می کند. بعضی مانیتورها دارای عمق بسیار زیادی می باشند و جای زیادی را روی میز شما می گیرند بنابراین اگر پشت میز کامپیوتر شما رو به دیوار باشد و فضای آن محدود حتما باید این عامل را هم در نظر بگیرید.
2- نوع تیوب مانیتور: در این رده دارای سه مانیتور می باشیم. اول مانیتورهای سنتی و قدیمی که صفحه جلویی محدب و درونی محدب دارند. دومین سری مانیتورهایی هستند که دارای صفحه صاف می باشند (flat) اما دارای انحنای درونی هستند. این مانیتورها از نظر قیمت گرانتر از مانیتورهای سری اول می باشند و مسلما کاملا تخت نیستند. اما مانیتورهای رده سوم دارای صفحه بیرونی تخت و همچنین صفحه داخلی تخت هستند. این دسته همان مانیتورهایی هستند که گاها به نام سوپر فلت در بازار یافت می شوند و به مراتب گران تر از دو نوع دیگر آن می باشند.
- وضوح صفحه نمایش و میزان بازسازی تصویر Resolution and Refresh rate)3: ( اینکه مانیتور شما حداکثر تا چه وضوح تصویری را پشتیبانی می کند بسیار مهم می باشد. به عنوان مثال بسیاری از مانیتورهای 15 اینچ در بازار وضوح تصویری بیشتر از 768*1024 را پشتیبانی نمی کنند. بنابراین در هنگام خرید یک مانیتور حتما دقت بفرمایید که تا چه وضوح تصویری را پشتیبانی می کند. هرچه وضوح تصویر بالاتر باشد به نفع شما خواهد بود چرا که در اینده نیازی به خرید یک مانیتور جدید فقط برای افزایش یک رده وضوح تصویر نخواهید داشت. وضوح تصویر بالا یکی از الزامات گرافیست ها و فتوشاپ کار ها می باشد.
عامل بعدی میزان بازسازی تصویر می باشد. به عنوان یک قانون بسیار مهم یادتان باشد که هرگونه بازسازی کمتر از 70 هرتز برای چشم انسان خطرناک و آسیب دهنده می باشد. برای همین حتما دقت کنید که سرعت بازسازی تصویر در مانیتور شما حداقل 70 هرتز می باشد. نکته بسیار مهم آنکه در بسیاری از مانیتورها در یک محدوده از وضوح تصویر دارای سرعت بازسازی مناسب و در محدوده دیگر، دارای سرعت بازسازی نا مناسب می باشند. به عنوان مثال در مشخصات یک مانیتور آمده است که در رزولوشن( وضوح تصویر) 768*1024 میزان بازسازی تصویر 85 هرتز می باشد. از آنجا که می دانیم حداقل بازسازی تصویر می بایست 70 هرتز باشد پس 85 هرتز بسیار عالی به نظر می رسد و آسیبی به چشم ما نمی رساند. اما همین مانیتور در رزولوشن 1024*1280 دارای بازسازی تصویر 66 هرتز می باشد. بنابراین عاقلانه تر آنست که یا این مانیتور را خریداری نکنیم یا اینکه بدانیم در صورت خرید، کار جالبی نخواهد بود که وضوح تصویر خود را بر روی 1280 قرار دهیم چرا که در این وضوح تصویر مانیتور با سرعت 66 هرتز بازسازی می شود و امکان آسیب دیدن به چشم بسیار بالاست.
4- پورت USB و داشتن اسپیکر: بعضی مانیتورهای موجود در بازار دارای اسپیکر همراه ( در داخل خود مانیتور این اسپیکرها تعبیه شده است) می باشند. بدیهیست که این مانیتورها گرانتر از مانیتورهای بدون اسپیکر می باشند و از مزیت های آن می توان به کمتر جا گرفتن مانیتور مربوطه بر روی میز شما اشاره کرد! مساله دیگر آنکه بعضی مانیتورها خود دارای یک پورت USB می باشند! به عنوان مثال می توان دوربین دیجیتال خود را مستقیما به این مانتیورها وصل کرده و عکسهای خود را در آن مشاهده کنید. قیمت این نمونه از مانیتورها هم به مرابت گران تر از مانیتورهای معمولیست. هر چند توصیه من آنست که چناچه زیاد این قابلیت برایتان مهم نیست و می توانید از پورت USB پشت کیستان که بر روی مادربورد تعبیه شده استفاده کنید، هیچ گاه اقدام به خرید اینگونه مانیتورها نکنید چرا که واقعا قیمتشان گران است! هرچند که در آینده نزدیک فرض بر آن خواهد بود که مانیتورهای تولیدی همگی دارای چنین پورتی باشند!
آشنايي با LCD
اگر از کاربران رايانه باشيد، احتمالا اسمهايي از قبيل مانيتور فلت و LCD ها را شنيده ايد. لغتهايي که امروزه به قدري باب شده اند که حتي کودکان 5و 6ساله هم که گاهي آنها را به زبان مي آورند.
آيا صفحه هاي فلت ، LCDو پلاسمايي يکي هستند يا معاني جدايي دارند و ما از روي ناآگاهي آنها را به جاي هم به کار مي بريم؟
 واقعيت اين است که اينها معاني متفاوتي هستند که برحسب اشتباه از آنها به صورت جايگزين استفاده مي کيم. احتمالا هر روزه از وسايل متفاوتي استفاده مي کنيم که شامل LCDها هستند.
رايانه هاي لپ تاپ ، برخي مانتيورها، ساعتهاي ديجيتالي ، اجاقهاي مايکروويو، دستگاه پخش سي دي و دستگاه هاي الکترونيکي فراوان ديگر شامل LCD ها هستند. براي تشخيص LCD بودن يک صفحه کافي است ، براي چند ثانيه انگشت خود را روي آن صفحه قرار دهيد و حرکت امواج را در ناحيه اطراف دستتان مشاهده کنيد.
البته اين کار به هيچ عنوان توصيه نمي شود. چرا که در درازمدت به مانيتور شما آسيب مي رساند. LCD يا Liquid Crystal Display به دليل مزيت هايي از قبيل نازک بودن ، وضوح بيشتر و مصرف برق کمتر متداول شده اند.
LCDها يا کريستال هاي مايع اولين بار در سال 1988از سوي يک گياه شناس اتريشي به نام فردريک رينيتز کشف شد. او مشاهده کرد زماني که يک ماده شبيه کلستريل را ذوب مي کند، اين مايع که در ابتدا تيره بوده و با بالا رفتن حرارت ، رنگ آن روشن مي شود پس از خنک کردن ، مايع قبل از تبلور نهايي به رنگ آبي تبديل مي شود.
از ساخت آزمايشي اولين LCDدر سال 1986، مدت 18سال مي گذرد. از آن هنگام سازندگان LCDها آن را به لحاظ تکنولوژيکي توسعه دادند و LCDها را از لحاظ تکنيکي به سطح بالايي رساندند و روند رو به رشد فناوري ساخت اين وسيله همچنان رو به فزوني است.
کريستال هاي مايع بسته به چگونگي تحريک و نحوه آرايش مولکول ها به گروه هاي مختلفي تقسيم مي شوند. اين نوع کريستال ها نسبت به تغيير دما و در بعضي موارد فشار واکنش نشان مي دهند و جهت گيري مولکولها در آنها از الگوي خاصي پيروي مي کند که اغلب يک منشا خارجي جهت دهنده دارد.
از شواهد برمي آيد که کريستال هاي مايع به حالت مايع نزديک تر هستند تا جامد. آنها مقادير متوسطي از گرما را دريافت مي کنند تا يک ماده مناسب را از يک حالت جامد به کريستال مايع تبديل کنند و فقط مقدار بيشتري گرما را براي تبديل همان کريستال مايع به حالت مايع واقعي دريافت مي کنند.
به خاطر اين که کريستال هاي مايع به درجه حرارت بسيار حساس هستند، انتخاب مناسبي براي کاربرد در دماسنج ها هستند. از اينجا دلايل وضوح صفحه مانيتور کامپيوتر لپ تاپ در يک هواي سرد يا در خلال يک روز داغ در کنار ساحل روشن مي شود. يک LCD وسيله اي است که از 4 الگو يا واقعيت فيزيکي بهره مي گيرد:
اول اين که نور مي تواند قطبيده شود، دوم اين که کريستال هاي مايع مي توانند منتقل شوند و نور قطبيده شده را تغيير دهند. سوم اين که ساختار کريستال هاي مايع مي توانند از سوي جريان الکتريکي تغيير يابند و آخرين مورد اين که مواد شفافي موجودند که قادرند جريان الکتريسيته را هدايت کنند.


سيستم LCD
دو نوع LCD در رايانه وجود دارد ؛ ماتريس غيرفعال passive matrix و ماتريس فعال LCD
.active matrixهاي ماتريس غيرفعال از يک شبکه ساده ، براي تامين شارژ پيکسل هاي موجود روي نمايشگر استفاده مي کنند. ايجاد شبکه درواقع يک مرحله پردازش است که با دو لايه شفاف آغاز مي شود.
به يکي از اين لايه ها ستون ها و به ديگري رديف هايي واگذار مي شود که از مواد هادي و شفاف ساخته مي شوند که معمولا از جنس اکسيد قلع هستند. ستونها و رديفها به مدارهاي مجتمع (IC ها) مرتبط مي شوند و زماني که شارژ از ستون يا سطر خارج شود، اين مدارها، کنترل خواهد شد.
مواد کريستال مايع مابين دو لايه شفاف قرار خواهد گرفت ، يک فيلم قطبيده به بخش خارجي از هر يک از اين لايه اضافه مي شود. سادگي سيستم ماتريس غيرفعال جالب است اما نواقصي نيز به همراه دارد، از جمله زمان پاسخ کوتاه و کنترل ولتاژ بدون دقت.
راحت ترين راه براي مشاهده زمان پاسخ کوتاه در يک LCDماتريس غيرفعال اين است که نشانگر ماوس را بسرعت از سمت صفحه نمايش به سمت ديگر حرکت دهيد. درحالتي که اين حرکت انجام مي شود به حالت سايه هايي که در پي نشانگر ظاهر مي شود، توجه کنيد.
کنترل ولتاژ با عدم دقت از توانايي ماتريس غيرفعال جلوگيري مي کند و در يک زمان تنها بر يک پيکسل تاثير مي گذارد. زماني که ولتاژ براي از هم باز کردن يک پيکس به کار گرفته مي شود، پيکس هاي اطراف آن نيز تا حدي از هم باز مي شود که باعث مي شود تصاوير تار به نظر آيد و کنتراست خود را از دست بدهد.
LCDهاي ماتريس فعال به TFTها وابسته هستند. اساسا TFTها ترانزيستورها و خازن هاي کوچک سوئيچ شونده هستند. آنها در يک ماتريس و روي يک لايه شفاف مرتب مي شوند. براي آدرس دهي يک پيکسل ، رديف مناسب سوييچ مي شود و سپس شارژ به ستون اصلي ارسال مي شود. خازن قادر به نگهداري شارژ تا به دوره تازه سازي بعدي است.
اگر دقيقا مقدار ولتاژي که براي يک کريستال تامين مي شود، کنترل گردد، خواهيد توانست آن را از هم باز کنيد. بيشتر نمايشگرهاي امروزي در هر پيکسل 256سطح روشنايي پيشنهاد مي کنند. فناوري LCDها بسرعت در حال رشد است.
اندازه نمايشگر محدود به مشکلات کنترل کيفيت مي شود که به سازنده هاي آنها برمي گردد. بتازگي شرکت اپل بزرگترين مانيتور LCDجهان را دراندازه 30اينچي به بازار عرضه کرد که کيفيت تصويري بسيار بالا دارد.
پس براي داشتن وضوح و کيفيت قابل توجه ،بايد بهاي زيادي بپردازيم.
تفاوت مانيتورهاي پلاسما و LCD در چيست؟
 نمايشگرهاي  پلاسما تا به حال به قدر كافي پيشرفته نشده اند كه بتوانند به عنوان مانيتور رايانه به طور گسترده استفاده شوند. اما LCD مدتهاست همراه انواع گوناگون رايانه عرضه مي شود. با اين حال LCD ها نتوانسته اند جاي CRT ها (مانيتورهاي معمولي ) را بگيرند، چرا كه از نظر كيفيت تصوير، در حال حاضر رقيبي براي CRT وجود ندارد. با اين كه ظاهر LCD ها وPDPها ( مانيتورهاي پلاسمايي) بسيار به هم شبيه است، اما سيستم كار آنها كاملاٌ متفاوت است. در LCD ها مبناي كار كريستال مايع است. در اين سيستم 2 صفحه قطبي در ابتدا و انتهاي مسير نور با اختلاف زاويه 90 درجه قرار دارند. به همين دليل، در وضعيت عادي، نوري از ميان اين 2 صفحه عبور نمي كند، اما كريستال مايعي كه ميان اين 2 صفحه قرار دارد، در صورت تحريك الكتريكي، وضعيتي به خود مي گيرد كه موجب مي شود جهت قطبي بودن نور وارد شده تغيير كند و بتواند با زاويه برابر با آخرين صفحه قطبي از آن عبور كند. نور عبور كرده با تحريك لايه فسفر رنگي موجب پديد آمدن يك نقطه روي صفحه نمايش مي شود كه مجموع اين نقاط، تصويري كامل به وجود مي آورند، اما در سيستم پلاسما براي شكل گيري پيكسل، يك حباب بسيار كوچك گاز وجود دارد كه با گاز بي اثر گزنون يا رادون پر شده است. محتويات اين كپسول هاي كوچك با تحريك الكتريكي شروع به آزاد كردن فوتون مي كند، اما اين فوتون ها هنوز براي ما قابل رويت نيستند و در اصل ، نور ماوراي بنفش هستند. اين نور نيز با برخورد به ذرات فسفر ايجاد نور مرئي مي كند.
در مجموع، مي بينيد كه شيوه كار LCD ها وPDPها متفاوت است و نقطه مشترك آنها سيستم آدرس دهي ماتريسي است. البته از نظرشكل ظاهري ، شباهت ميان آنها بيشتر است. هر دو باريك و براي چشم كم ضرر هستند.انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه