انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مختصات كارتسين (متعامد) : اين نوع دستگاه مختصات مثل دستگاه مختصاتي است كه در رياضيات پايه در آن آشنا شديم . اين مختصات در اتوكد به اين صورت است كه نقطة صفر در گوشه سمت چپ مونيتر قرار دارد و به سمت راست و سمت بالا مثبت و عدد اول در اتوكد محور مختصات X را نشان مي دهد و عدد دوم محل محور مختصات را Y نمايش مي دهد .
مختصات نسبي متعامد : گاهي لازم است مختصات يك نقطه را نسبت به مختصات ما قبل يا هر نقطة ديگري پيدا كنيم در اين صورت به صورت مجازي دستگاه مختصات كارتسين روي نقطة مورد نظر قرارگرفته و نسبت به آن دستگاه مجازي مختصات سنجيده مي شود . در اين حالت نسبت به سمت راست و نسبت به بالاي نقطه مورد نظر مختصات مثبت و نسبت به چپ و پايين نقطه مورد نظر منفي مي باشد .
مختصات قطبي (پلار) : مي توان غير از نمايش يك نقطه روي صفحه با مختصات متعامد آنرا به صورت يك فاصله از مركز مختصات مورد نظر و زاوية آن نسبت به افق نيز نمايش داد . در اين حالت فاصله از مركز مختصات مورد نظر عدد اول مي باشد روي شكل m كه هميشه مقدار آن مثبت مي باشد جهت چرخش زاوية مثبت به افق در جهت پاد ساعتگرد (مخالف ساعت) مثبت ( جهت دايرة مثلثاتي)              و جهت گردش در جهت ساعت را با منفي نمايش مي دهيم .
مختصات نسبي قطبي : مانند مختصات نسبي متعامد مي توان با انتقال مجازي دستگاه مختصات قطبي به نقطه مورد نظر باز هم مختصات قطبي را بسمت آورد جهت حركت محورهاي مختصات نيز مانند قبل مي باشد .                                          Y/          Y
Drive – Folder – File                  A(α.w)            m                           m/      m

دستورات اتوكد :
1- LINE . (l) : دستور يك خط را از نقطه اي كه كاربر مشخص مي كنيم نقطه ترسيم مي كند و تا زماني كه دستور ادامه داشته باشد نقطه مرتباً خطوط ترسيم مي شود . و از نقطه آخري به نقطه بعدي كشيده مي شود . به دو صورت اين فرمان قابل اجرا مي باشد يا انتخاب Icon مورد نظر از نوار كناري Cad كليك مي شود .        يا اينكه دستور Line يا مخفف آن  در خط Command تأيپ مي شود . نكته : توجه كنيد خط E spasebar يا Euter در برنامه Cad عملكرد يكسان دارد و شروع فرمان با آنها انجام مي شود پس از اجراي فرمان پيغامي بصورت Specify ferst point ظاهر مي شود كه اگر بخواهيم از دستگاه متعامد استفاده كنيم . اول مختصات X سپس علامت
سپس مختصات Y را وارد مي كنيم . مثلاً 1و22 اين نقطه . نقطه اوليه مي باشد و كليد Enter را    مي فشاريم .             پيام بعدي ظاهر شده next point و به اين ترتيب مي توان مختصات نقطه ي مورد نظر را بدست آوريد . نكته : چنانچه بخواهيم از مختصات نسبي متعامد استفاده كنيم . ابتدا علامت @ و سپس از آن مختصات x وy را به شكل قبل وارد كنيم . 1و22 @ منتحا اين بار سيستم نسبت به آخرين نقطه ونسبت به مختصات نقطه ي جديد ترسيم مي كند . نكته ي مهم براي استفاده از مختصات قطبي ابتدا اندازهي بردار     m مورد نظر را نوشته سپس علامت بزرگتر                 را مي كذاريم سپس از آن مقدار زاويه درجه وارد مي كنيم . ادامهي خط مورد نظر بدين صورت ترسيم خواهد شد . نكته : به دليل اينكه علامت @ نمايانگر نسبي بودن مختصات است . سپس براي استفاده از مختصات نسبي قطبي نيز از علامت @ در ابتداي عبارت استفاده مي كنيم .
   نكته : چنانچه احتياج باشد در پايان عمليات لاين Line انتخابي خط به ابتداي خط متصل گردد . مي توان با استفاده از تايپ C ابتدا و انتهاي خط را به هم وصل گردد . نكته : تايپ حرف u مخفف undo  ميتوان با اين فرمان به عقب برگشت . اين برگشت مراحل ميتواند تا نقطه ي انتهايي فرمان ادامه يابد . زماني كه كار با فرمان Line به پايان رسيد مي توان با استفاده از فشردن دكمه ي ESC يا با زدن كليك راست وانتخاب Enter از منوي ظاهر شده به فرمان پايان داد . نكته : در زير خط فرمان به عدد داراي 4 رقم اعشار ديده مي شود . عدد اول مختصات كارتسين x را نسبت به صفر صفر نشان مي دهد دو عدد ديگر به ترتيب مختصات y و z ميباشد . نكته : با كليك سمت راست حين اجراي فرمان نسبت به روي صفحه نقطه اي ظاهر ميشود كه در مورد اين صحبت شده و دو گزينه ي pan و  zooدر ادامه توضيح داده خواهد شد .
پادساعتگرد : مثبت . سيستم نسبي :                  @ m < a  , @  x , y
خلاف جهت حركت ساعت . سيستم پلار :                 m < a   ,   x , y
در آخر كلمه لازم نيست كه مختصات آخري را هم بدهيم بلكه فقط كافيست از حرف C استفاده كنيم خودش شكل را مي بندد .

مثال                                  1- @ 70 . 0      3. @ 70<180
                                2- @ 30<90       4 . C         وقتي كه خطي را مي كشيم مي توانيم با استفاده از كليك راست كه كامل Undo , Enter , close است استفاده مي كنيم يا با استفاده از دكمه . U را تايپ مي كنيم . بعد Enter مي كنيم .
دستور X Line يا Constraction Line         اين دستور نير مانند دستور Line به سه طريق قابل دسترسي است تايپ دستور X line در خط فرمان وقتي به منوي Draw و انتخاب Constraction
يا از منوي كناري Icon مربوطه                  انتخاب كرده پس از اجراي فرمان بصورت عادي نقطه اي را ابتدا انتخاب نموده سپس نقطه دوم را انتخاب مي كنيم و در امتداد پاره خط مورد نظر تا بي نهايت ترسيم خواهد شد .
 نكته : از اين دستور بصورت زير نيز مي توان استفاده كرد پس از اجراي فرمان داريم .
‌‌‌‌‌‌[ hor/ver/ang/bisect/offect]             X line spbcify ipaintor
Horizental : افقي ، عمودي Vertical و زاويه Bisect.Ang : سه بعدي .
Offect : تكرار ، عمودي ترسيم كنيم . اگر از حرف Hh و با تايپ آن حرف شما مي توانيد خط هايي در امتداد افق ترسيم كنيد با تايپ V خطهاي عمودي ترسيم كنيد . اگر از حرف A استفاده نمائيد ابتدا زاويه خط مورد نظر نسبت به افق و سپس در امتداد زاويه مورد نظر خطي ممتد رسم خواهد شد . گزينة bisect مربوط به سه بعدي است . با انتخاب گزينة offect مي توان خطوط موازي با خط هايي كه قبلاً ترسيم شده كشيد . براي اين كار ابتدا فاصله مورد نظر را وارد مي كنيم سپس خط مورد نظر را انتخاب كرده پس از آن Mouse را به سمتي از خط برده كه مي خواهيم موازي آن خط ترسيم شود . با يك كليك خط مورد نظر ترسيم مي شود .
نكته : با انتخاب هر يك از گزينه ها فرمان پايان يافته و بايد از اول فرمان اجرا شود براي اجراي مجدد فرمان مي توان Enter            را دو مرتبه فشار داد. در اتوكد با انجام اين عمل فرمان قبل هرچه كه باشد تكرار مي شود .
نكته : در منوهايي كه جلوي خط فرمان ظاهر مي شود با انتخاب حروفي كه از طرف اتوكد بزرگ نوشته شود .
مثلاً : Close مي توان كل منو را تايپ نكرد و فقط C را تايپ نمود .
پايين و چپ : منفي :
بالا و راست : مثبت :


Copy – Paste     X/
Trim
از اين فرمان براي بريدن اضافات يك خط يا يك كمان يا مسائلي از اين دست استفاده كرد . براي اجراي اين فرمان ...../ ــــ كليك كرده يا مخفف آن را tr در خط فرمان تايپ كنيد ابتدا لبه هاي برش توسط ماوس مشخص شده كه اين لبه ها محل ورود و خروج برش دهنده را مشخص مي كند بعد از زدن Enter مي توانيد خطوط زائد را مشخص نموده با ماوس روي آنرا كليك نمائيد به اين ترتيب موارد زائد حذف مي شود .
نكته 1 : چنانچه اعضاي برش خورده به استفاده مشخص شود مي توان با زدن كليك مجدداً به برش برگشت و با Undo برگرديد بعد از انتخاب برش گزينه هاي ديگر باز مي شود كه به اين Progect اين گزينه ها براي سه بعدي كاربرد دارد .
Edge : اين گزينه با فعال شدن مي توان باعث شود كه خطوط برش (لبه هاي برش) به صورت ممتد و غير ممتد كار شود در حالت ابتداي بعد از اجراي فرمان پيش فرض No       Excended مي باشد در اين حالت لبه هاي برش بدون توجه به امتداد فعال مي گردد و در امتداد اين لبه امكان برش وجود ندارد . ولي در برابر تايپ حرف E گزينه Excendedفعال مي شود و امتداد لبه هاي برش به عنوا ن لبه برش فعال مي گردد .

براي خط Xline
را تايپ كرده و براي خط افقي n راتايپ كرده و براي كشيدن خط عمودي V را تايپ مي كنيم .
Offcet
با استفاده از اين دستور مي توان موضوعات موازي و تكراري را در فاصله و جهت موازي موضوع مورد نظر ببريم براي اجراء روي آن كليك كرده يا دستور offcet يا مخفف آن را در خط فرمان تايپ كرده در ابتدا فاصله بين دو موضوع موازي را انتخاب كرده سپس موضوع را انتخاب با انتخاب سمتي كه مي خواهيم نسبت به موضوع اول كپي مي شود موضوع مورد نظر را كپي مي كنيم .
نكته1) توجه كنيد كه تنها يك Obgect را در هر دفعه مي توان انتخاب كرد .
نكته2) مي توانيد به جاي ورود دستي فاصله مورد نظر را با انتخاب يك طول فرضي با اتوكد نشان داد .
نكته3) بعد از انتخاب فاصله فرمان Offcet به شما امكان مي دهد object بعدي را انتخاب كنيد . ولي فاصله بين آنها ثابت است و همان مقدار كه در ابتدا انتخاب شد انتخاب مي كند .
نكته4) بعد از امتداد اجراي فرمان فاصله انتخاب شده در كد باقي خواهد ماند مي توان بعد از اجراي چند فرمان ديگر بازهم فاصله قبلي استفاده شود .
دستور Erase :
اين دستور براي پاك كردن Objectاضافي كه روي صفحه داريم بكار مي رود براي استفاده از آن علامت مداد پاك كن از منوي كناري را انتخاب مي كنيم و با استفاده از دستور Erase كه ساده شده آن حرف E مي باشد بعد از اجراي آن Obgect انتخاب شده را پس از اتمام كار انتخاب با زدن كليد Enter كليات صفحه پاك مي شود .
نكته : توجه كنيد كه Obgect انتخاب شده كاملاً نقطه چين باشد لذا مي توان كاملاً به طور دقيق متوجه شد كه چه چيزي از روي صفحه پاك مي شود .
دستور Move : اين دستور يعني انتقال دادن .
 اين دستور براي جابجايي يك Obgect از جايي روي صفحه به جاي ديگر استفاده مي گردد . براي استفاده روي آيكون             يا از تايپ فرمان m در خط فرمان استفاده گردد بعد از اجراي فرمان Obgect مورد نظر را انتخاب كرده Enter را بزنيد حال نقطه ابتدايي و انتهايي را مشخص نماييد شكل شما به محل مورد نظر انتقال مي يابد .
نكته : اين دستور از نظر شكل ورود ابتدا و انتقال نقاط شبيه دستور كپي مي باشد .  
Zoom       
در زمانيكه در حال كار هستيد ممكن است بخشي از نقشه از حد معمول كوچكتر باشديا اينكه نياز باشد بخشي را به صورت بزرگتر ببينيم .اين دستور به سه صورت قابل اجرا است كه ميتوان به صورت زير انجام داد .
الف- استفاده از خط فرمان :
براي استفاده از اين دستور حرف Z مخفف Zoom را در خط مبنا تايپ ميكنيم وبا انتخاب حرف W ميتوان قسمتهايي را كه موردنظر است با موس انتخاب نمود تا به اندازه لازم بزرگ شود .
با انتخاب حرف P صفحه نمايش يا صفحه طراحي به حالت قبلي باز ميگردد. با انتخاب چندباره P مرتباً ميتوان به عقب بازگشت در حقيقت اين بخش مانند Undo عمل ميكند ولي فقط روي Zoom ها بر مي گردد وتأثير مي گذارد اگر در پاسخ حرف D را انتخاب كنيم بزرگنمايي به صورت ديناميكي عوض خواهد شد . توضيح بيشتر آن در جلسات بعدي خواهد داد. و با انتخاب حرف S مي توان اشل براي بزرگنمايي در نظر گرفت (Scals ) كه بعد از انتخاب آن نسبت بزرگنمايي مشخص خواهد شد كه ميتواند از سه حالت زير باشد.  اگر بين 0و 1 باشد نقشه كوچكتر خواهد شد اگر عدد داده شده بزرگتر از 1 باشد شكل بزرگتر خواهد شد ، اگر عدد داده شده برابريك باشد اندازه نقشه تغيير نخواهد كرد  ماننداينكه اصلاً فرمان Zoom اجرا نشده است .
 با انتخاب حرفAll (A ) كليه موضوعاتي كه در نقشه هستنددر صفحه قرار خواهند گرفت . با انتخاب E كليه موضوعاتي كه در صفحه تعريف شده روي صفحه ظاهر ميشود توضيح مفصل آن در جلسه بعد گفته خواهد شد .
نكته :
تفاوت دستور Zoom All باZoom Extehts دريكي ديگر از فرمان هاي كد نهفته است ولي به صورت كلي بدانيم در صفحه كد مرز به خصوصي براي كار در نظر گرفت در اين صورت با استفاده از فرمان Zoom Extenhts هر چه كه بيرون مرز تعيين شده باشد نمايش داده نخواهد شد. برخلاف آن با استفاده از فرمان  Zoom All بدون توجه اين موارد هر چه روي صفحه است نمايش داده خواهد شد .
با استفاده از حرف C گزينه Center انتخاب ميگردد( به معني مركز) . با استفاده از آن مي توان بخش مورد نظر راوسط صفحه قرار داد . بنابراين با انتخاب نقطه Center روي هر بخش از نقشه مي توان آن را به روي وسط صفحه آورد پس از آن مي توان با دادن ارتفاع مشخص نمود كه چه مقدار از صفحه روي نمايشگر نشان داده شده است .
نكته : توجه كنيد كه شكل مورد نظر به دليل قرار گرفتن در وسط صفحه به اندازه نصف ارتفاع در بالا و پايين قرار خواهدداشت كه مجموع آن ارتفاع مورد نظر را ميسازد .

 ب ) استفاده از منوي بالا :
از سمت راست به چپ در اين منو آيكن هايي موجود است كه امكان استفاده از دستورات كد را بدون استفاده از فرمان Zoom را مي دهد اين آيكن ها اين امكان را دارد كه در حين استفاده از فرمان ديگري قابليت استفاده داشته باشد .     اين آيكن معادل گزينه Zoom,P عمل مي كند .
اين آيكن مانند معادل گزينه Zoom ودركد Zoom Windo عمل مي كند كه با عملكرد آن مي توان پنجره اي از صفحه را انتخاب كرد و آن را در صفحه نمايش داد .
اين گزينه مانند گزينه Zoom Realtime مي باشد و در منوي Zoom روي خط فرمان وجود دارد به اين ترتيب عمل ميكند كه با فعال كردن آن و با چپ كليك نمودن و حركت موس به سمت بالا وپايين صفحه بزرگ يا كوچك مي باشددر حقيقت با حركت به سمت مثبت Yهاي صفحه بزرگ شده وبا حركت با Y صفحه كوچك ميشود .
با اين علامت Zoom Pan فعال شده كه مانند حالت قبل در منوي خط فرمان Zoom وجود ندارد با فعال كردن اين دستور مي توان با گرفتن بخشي از صفحه آن را به سمتي كه شكل مورد نظر وجود دارد حركت دهيم .
ج ) استفاده از منوي كلمات : برا ي استفاده از اين منو ابتدا گزينه View وسپس گزينه Zoom را انتخاب نماييم . در مورد تمامي اين منو صحبت شده به جزء دو گزينه .
In : با انتخاب اين گزينه نسبت به مركز صفحه ، كل صفحه با اشل دو برابر بزرگتر ميشود .    
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه