انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

كليات
عمل قالب بندي در word  به دو نوع ‹‹قالب بندي كاراكتري›› و ‹‹قالب بندي پاراگرافي تقسيم مي شود. در اين واحد كار قصد داريم هر دو نوع قالب بندي فوق را مورد بررسي قرار مي دهيم.
قالب بندي كراكتري به مجموعه اي از قالب بندي هايي گفته مي شود كه به يك يك كاراكترهاي سند قابل اعمال هستند. ‹‹قلم››، ‹‹اندازه قلم›› و ‹‹سبك قلم›› همگي نمونه هايي از قالب بندي كاراكتري هستند، چرا كه مي توانند كاراكتر به كاراكتر تغيير كنند.
اما قالب بندي هاي پراگرافي به قالب بندي هايي گفته مي شود كه براي كل پاراگراف قابل تعريف هستند، نه براي حروف تشكيل دهنده آن. براي مثال، فاصله بين سطر هاي پاراگراف، يكي از قالب بندي هاي پاراگرافي به شمار مي رود، چرا كه در كل پراگراف تنها مي تواند داراي يك مقدار واحد باشد.
1-3 قالب بندي كاراكتر
در واحد كار قبلي با نحوه تنظيم كنترل خواصي همچون ‹‹قلم›› و ‹‹اندازه قلم›› و سبك هاي ‹‹ضخيم››، ‹‹مورب›› و ‹‹زير خط دار›› آشنا شديد. موارد فوق همگي از انواع قالب بندي هاي كاراكتري به شمار مي روند. در اين قسمت شما را با چند نمونه ديگر از قالب بندي هاي كاراكتري آشنا خواهيم كرد.
همانطور كه قبلا هم گفته شد، براي اعمال قالب بندي هاي كاراكتري لازم است بخش مورد نظر ‹‹از يك كاراكتر تا كا سند›› را انتخاب كنيد و سپس با به كارگيري يكي از سه روش كلي زير، قالب بندي مورد نظر را برگزينيد؛
    به كارگيري دكمه هاي نوار ابزار formatting  : دكه هاي مختلف نوار ابزار formatting  (شكل 2-3 ) امكان اعمال انواع قالب بندي هاي كاراكتري و پاراگرافي را در اختيار شما قرار مي دهد.
    استفاده از گزينه font  واقع در منوي format  : اين كار موجب ظهور كادر محاوره اي موسوم به font  مي شود كه از طريق سه زبانه به نام هاي font ، character spacing  و text Effects  امكان اعمال انواع قالب بندي هاي كاراكتري را فراهم مي كند.
    فشار دادن كليدهاي تركيبي ميانبر: بسياري از قالب بندي هاي كاراكتري و پاراگرافي از طريق كليدهاي تركيبي ميانبر نيز قابل انجام هستند.
1-1-3 اعمال جلوه هاي ويژه به كاراكترها
جلوه هاي ويژه مختلفي را مي توانيد از طريق ناحيه Effects  واقع در كادر محاوره اي (شكل 1-3 ) به منتهاي انتخاب شده اعمال كنيد.
شكل 1-3

در زير به شرح برخي از جلوه هاي ويژه مذكور مي پردازيم:
    جلوه strikethrough: انتخاب اين گزينه موجب ظهور يك خط افقي روي متن مورد نظر مي شود.
    جلوه Double strikethrugh  : انتخاب اين جلوه به يك متن موجب ظهور دو خط افقي نزديك به هم روي متن مزبور مي شود.
    جلوه superscript : انتخاب اين جلوه به يك متن موجب قرارگيري متن مزبور در ترازي بالاتر از تراز معمول و با سايز كوچك تر مي شود.
    جلوه subscript : انتخاب اين جلوه به يك متن موجب قرارگيري متن مزبور در ترازي پايين تر از تراز معمول و با سايزي كوچكتر مي شود.
    جلوه shafow  : اعمال اين جلوه به متن موجب ظهور نوعي سايه در كنار حروف آن مي شود.
    جلوه هاي All caps,small caps ,Engrave, Emboss, Outline  و Hidden  : با انتخاب هر يك از اين جلوه ها در كادر محاوره اي font ، مي توانيد پيش نمايش متن خود را در ناحيه previw  مشاهده كرده و تاثير انتخاب فونت مزبور بر متن را مشاهده كنيد.
2-1-3 فاصله بين حروف
براي تغيير فاصله بين حروف تشكيل دهنده يك متن، از مراحل زير پيروي كنيد:
1- متن مورد نظر را انتخاب كرده و روي گزينه font  از منوي format  كليك كنيد، به اين ترتيب، كادر محاوره font  نمايان خواهد شد.
2- روي زبانه character spacing  از كادر محاوره font  كليك كنيد (شكل 2-3 ).
شكل 2-3

3- در صورتي كه مايليد فاصله حروف متن انتخاب شده را با مقياس معيني افزايش يا كاهش دهيد، از گزينه scalاستفاده كنيد. انتخاب مقدار بيش از 100% موجب افزايش فاصله بين حرف ها و انتخاب مقدار كمتر از 100% موجب كاهش فاصله مزبور مي شود.
4- همچنين مي توانيد با انتخاب گزينه condensed  از ليست spacing  و به دنبال آن اطلاق يك مقدار معين در كادر By  فاصله حروف را كاهش داده و متن انتخاب شده را متراكم تر كنيد. در عين حال انتخاب گزينه Expanded  از ليست spacing  و وارد كردن مقدار عددي در كادر By  منجر به افزايش فاصله حروف مي شود.
5- پس از اعمال تنظيمات مورد نظر در زبانه مزبود، روي دكمه ok  كليك كنيد. ملاحظه خواهيد كرد كه فاصله بين حروف متن انتخاب شده به صورت تنظيم شده نمايش خواهد يافت.
3-1-3 كليدهاي ميانبر براي انجام قالب بندي هاي كاراكتري
براي برخي قالب بندي هاي كاراكتري پراستفاده در محيط word  ، كليدهاي ميانبري در نظر گرفته شده است. براي به كار گرفتن هر يك از كليدهاي ميانبر مزبور، كافي است متن مورد نظر را انتخاب كرده و كليد ميانبر مورد نظر را فشار دهيد. در عين حال كليدهاي ميانبر ديگري نيز براي اعمال قالب بندي هاي پاراگرافي در محيط word  در مظر گرفته شده اند كه در ادامه همين بحش به تشريح نحوه استفاده از آنها خواهيم پرداخت. جدول 1-3 به تشريح برخي از كليدهاي ميانبر مورد استفاده براي قالب بندي كاراكتري مي پردازيم.
جدول 1-3
كليد ميانبر    فرمان مربوطه
Ctrl+B    فرمان Bold  (ضخيم) را فعال مي كند.
Ctrl+I    فرمانItalic  (مورب) را فعال مي كند.
Ctrl+U    فرمان Underline  (زيرخط دار) را فعال مي كند.
Ctrl+D    كادر محاوره اي font  را باز مي كند.
Ctrl+]    سايز فونت متن انتخاب شده را به صورت يك واحد يك واحد افزايش مي دهد.
Ctrl+[    سايز فونت متن انتخاب شده را به صورت يك واحد يك واحد كاهش مي دهد.
Ctrl+shift+=    متن انتخاب شده را superscript  (نمايي) مي كند كه فشردن مجدد آن موجب بازگشت متن supersript  شده به حالت Normal  مي شود.
Ctrl+=    متن انتخاب شده را subscript  (انديسي) مي كند كه فشردن مجدد آن موجب بازگشت متن subscript  شده به حالت Normal  مي شود.
Ctrl+shift+f    گزينه font  واقع در نوار ابزار formatting  را فعال مي كند.
Ctrl+shift+p    گزينه size واقع در نوار ابزار formatting  را فعال مي كند.
Ctrl+shift+s    گزينه styleواقع در نوار ابزار formatting  را فعال مي كند.


4-1-3 نواز ابزار formatting  (قالب بندي)
بسياري از فرمان هاي مربوط به قالب بندي كاراكتري و پاراگرافي، علاوه بر اين كه از طريق منوها و (بعضا) كليدهاي ميانبر قابل اعمال هستند، از طريق نوار ابزاري موسم به formatting نيز قابل دسترسي مي باشند. به طور كلي، بسياري از پراستفاده ترين فرمان هاي مربوط به قالب بندي متن ها و پاگراف ها در نوار ابزار formatting  پيش بيني شده اند.
شكل 3-3 نوار ابزار formatting  را در محيط word  همراه با نام هر يك از دكمه هاي تشكيل دهنده آن نمايش مي دهد:
شكل 3-3

مثال1 : به كارگيري روش هاي مختلف جهت قالب بندي كاراكتري
در اين مثال ابتدا يك سند جديد ايجاد كرده و معادله جبري زير را در آن وارد خواهيم كرد. سپس رنگ حروف فرمول را به آبي تغيير داده و فاصله حروف آن را به اندازه 1 افزايش خواهيم داد؛ در پايان نيز سند را ذخيره خواهيم كرد.             1 Y=3x2 –2x +
به اين منظور لازم است مراحل زير را دنبال كنيد:
1-با فشار دادن كليد تركيبي ctrl+n  يك سند جديد و خالي ايجاد كنيد.
2-با فشار دان كليد تركيبي ctrl+shift  سمت چپ صفحه كليد، مكان نما را به سمت چپ اولين سطر منتفل كنيد.
3-در صورت لزوم با فشار دادن كليد تركيبي Alt+shift ، حالت مكان نما را به تايپ لاتين تغيير دهيد.
4-چهار كاراكتر اول فرمول (y=3x  ) را تايپ كنيد.
5-با توجه به اين كه كاراكتر پنجم فرمول بالاتر از تراز عادي ساير كاراكترها قرار دارد، كليد تركيبي shift, ctrl  و = را براي اعمال جلوه superscript  فشار دهيد به اين ترتيب مكان نما قدري بالاتر رفته و كوچكتر خواهد شد.
6-عدد 2  را تايپ كنيد.
7-براي بازگرداندن مكان نما به وضعيت عادي، دوباره همان كليد تركيبي مرحله 5 را فشار دهيد.
8-پنج كاراكتر بعدي فرمول بعدي را تايپ كنيد. اكنون فرمول مورد نظر تكميل شده است.
9-اشاره گر را از ابتدا تا انتهاي فرمول درگ كنيد تا به طور كامل انتخاب شود.
10-روي پيكان مجاور دكمه font color  واقع در نوار ابزار formatting  (شكل 5-3 ) كليك كنيد .
11-رنگ آبي (Bule ) را برگزينيد.
12-گزينه format → font  را انتخاب كنيد.
13-روي زبانه character spacing ، كليك كنيد.
14-در كادر مقابل گزينه  spacing ،گزينه Expanded  را برگزينيد.
15-اطمينان حاصل كنيد كه عبارت pt 1 داخل كادر By  واقع در روبه روي گزينه spacing درج است.
16-روي دكمه ok  كليك كنيد. خواهيد ديد كه فاصله حروف فرمول شما قدري افزايش يافته است.
17-سند را تحت نام Example 31.doc  در پوشه my Documents  ذخيره كنيد.
تمرين 1 : سند جاري ايجاد كرده و مراحل زير را در آن انجام دهيد:
الف) شعر زير را داخل آن تايپ كنيد (بين هر و. مصرع، يك يا دو بار كليد Tab  را فشار دهيد).
بشنو از ني چون حكايت مي كند                از جدايي ها شكايت مي كند
از نيستان تا مرا ببريده اند                           از نفير مرد و زن ناليده اند
سينه خواهم شرحه شرحه از فراق               تا بگويم شرح درد اشتياق

ب) قلم sina  با اندازه 10 را به سه بيت اعمال كنيد.
ج) جلوه هاي ويژه ouline,shadow  و Engreve  را به ترتيب به بيتهاي اول تا سوم اعمال كنيد.
د) فاصله بين حروف اولين مصرع از دومين بيت را 9/0 نقطه افزايش دهيد.
ه) فاصله بين حوف اولين مصرع از سومين بيت را 6/0 نقطه كاهش دهيد.
و) در صورت لزوم، كليد Tab  را باز هم بين دو مصرع بيت هاي دوم و سوم فشار دهيد تا محتواي سند شما مانند شكل 4-3 شود.
بشنو از ني چون حكايت مي كند                از جدايي ها شكايت مي كند
از نيستان تا مرا ببريده اند                           از نفير مرد و زن ناليده اند
سينه خواهم شرحه شرحه از فراق               تا بگويم شرح درد اشتياق

ز) سند را تحت نام Example 31.doc  در پوشه my Documents  ذخيره كنيد.
2-3 قالب بندي پراگراف ها
همان گونه در قسمت ‹‹كليات›› اين واحد كار نيز ذكر شد، قالب بندي پاراگرافي ماهيتا داراي تفاوت هايي نسبت به قالب بندي كاراكتري است. با توجه به اين كه قالب بندي پاراگرافي به كل يك پاراگراف اعمال مي شود، نه به بخشي از آن، براي اعمال آنها له پاراگراف هاي سند كافي است مكان نما را داخل پاراگراف مورد نظر قرار داده و فرمان مورد نظر را اعمال كنيد. با اين ترتيب، نيازي به انتخاب متن پاراگراف نخواهد بود، مگر اين كه نخواهيد يك قالب بندي مورد نظر خاص را به بيش از يك پاراگراف اعمال كنيد، كه در غير اين صورت لازم است پاراگراف هاي مورد نظر را برگزينيد.
1-2-3 ترازبندي پاراگراف
منظور از ترازبندي يك پاراگراف، چگونگي تراز شدن ابتدا و انتهاي سطرهاي پاراگراف نسبت به حاشيه هاي چپ و راست صفحه است. نرم افزار word  امكان اعمال يكي از چهار حالت ترازبندي ‹‹چپ چين›› ، ‹‹راست چين›› ، ‹‹وسط چين›› ، ‹‹تراز از دو طرف›› را به پاراگراف هاي سند فراهم مي كند. شكل 5-3 چهار پاراگراف نمونه را با چهار حالت مخكتلف ترازبندي نشان مي دهد.








انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه