انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

براي اتصال كامپيوترهايي كه در فاصله‌اي نه‌چندان دور از يكديگر قرار دارند (مثلاً در يك اتاق، سالن، يا نهايتاً طبقات مختلف از يك ساختمان مستقر هستند)، راه‌هاي مختلفي وجود دارد كه عبارتند از:

● سيم‌كشي ديتا به صورت توكار در حين ساخت ساختمان كه امروزه بسيار متداول است. در اين روش، همان گونه كه براي برق ساختمان از قبل نقشه مي‌كشند و مثلاً جاي كليدها و پريزها را مشخص مي‌كنند، براي شبكه كامپيوتري هم نقشه‌كشي و سيم‌كشي مي‌كنند.
‌●‌ قراردادن سيم‌ها در كف اتاق و اتصال كامپيوترهايي كه در يك اتاق قرار دارند.
‌●‌ استفاده از فناوري بي‌سيم
● استفاده از سيم‌كشي برق داخل ساختمان
‌●‌ استفاده از سيم‌كشي تلفن داخل ساختمان

هر يك از اين روش‌ها مزايا و معايب خاص خود را دارند، اما براي به اشتراك گذاشتن چاپگر، فايل‌ها و اينترنت، بايد كامپيوترها را به نحو صحيح و مناسبي تنظيم و آماده كنيد و فرق نمي‌كند كدام روش را انتخاب كرده باشيد. به همين دليل، كار را از همين نقطه آغاز مي‌كنيم. از آنجا كه ويندوزهاي اكس‌پي و 98 پراستفاده‌ترين سيستم عامل‌ها در منازل و دفاتر كوچك هستند، نحوه اشتراك‌گذاري منابع در اين دو ويندوز را مورد بحث قرار مي‌دهيم، هر چند در مورد ساير ويندوزها مفاهيم تغيير نمي‌كنند.

گام‌هاي اوليه
براي راه‌اندازي شبكه در منزل خود، اين سه كار را بايد انجام دهيد:

1- انتخاب فناوري مناسب شبكه كه مورد نظر ما در اين مقاله ايترنت استاندارد است.
2- خريد و نصب سخت‌افزار مناسب اين كار، كه اصلي‌ترين آنها كارت شبكه براي هر يك از كامپيوترها و يك هاب-
سوييچ است.
3- تنظيم و آماده‌سازي سيستم‌ها به نحوي كه بتوانند همديگر را ببينند و با يكديگر صحبت كنند.
از اين سه مرحله، قدم سوم از همه مهمتر است. ويندوز اكس‌پي قسمتي به نام Network Setup Wizard دارد كه تنظيمات شبكه را براي شما انجام مي‌دهد. به غير از اين متخصصان هستند كه در ازاي دريافت دستمزد، شبكه شما را در محل راه‌مي‌اندازند. نام‌گذاري كامپيوترها، به اشتراك گذاشتن چاپگرها، فايل‌ها و اتصالات اينترنتي، اساسي‌ترين كارهايي هستند كه اين افراد براي شما انجام مي‌دهند.
 

شکل 1
(براي مشاهده تصاوير در ابعاد بزرگتر روي آنها کليک کنيد)
 

شکل 2
 

شکل 3
 

شکل 4
اما اگر با مشكلي مواجه بشويد يا تنظيمات كامپيوترتان به هم بخورد، بايد بتوانيد خودتان شبكه را تنظيم كنيد. كلاً بد نيست مفاهيم و اصول راه‌اندازي يك شبكه كامپيوتري را بدانيد تا به هنگام ضرورت خودتان دست به كار شويد. به طور كلي، كارهايي كه بايد انجام دهيد تا يك شبكه <مرده> (يعني شبكه‌اي كه اتصالات آن انجام شده و فقط منتظر تنظيمات نرم‌افزاري است) را <زنده> كنيد و به بهره‌برداري از آن بپردازيد، از اين قرار است:

‌●‌ نام‌گذاري كامپيوتر
● دادن آدرسIP  
● به اشتراك گذاشتن فايل‌ها
● به اشتراك گذاشتن چاپگر
● انجام تنظيمات امنيتي
● به اشتراك گذاشتن اتصال اينترنت
نام‌گذاري كامپيوتر
بعد از نصب سخت‌افزارهاي مورد نياز براي راه‌اندازي شبكه، نوبت به تنظيمات نرم‌افزاري آن مي‌رسد. در اولين قدم، بايد براي تك‌تك كامپيوترهاي موجود در شبكه خود اسمي منحصر به فرد و غيرتكراري تعيين كنيد. علاوه بر اسم كامپيوتر، اسم <گروه كاري> يا workgroup هم مهم است. تمام كامپيوترهاي يك شبكه كوچك بايد عضو يك گروه كاري باشند.
ويندوز اكس‌پي
براي نام‌گذاري كامپيوتر در ويندوز اكس‌پي، اين مراحل را دنبال كنيد:

1- پنجره Control Panel را باز كنيد.
2- اگر حالت نمايش آيكون‌ها به صورت كلاسيك نيست، روي لينك Classic View كليك كنيد. در اين حالت، برنامه
System را اجرا كنيد.
3- در كادر محاوره ظاهر شده، صفحه Computer Name را انتخاب كنيد. (شكل 1).
4- همان طور كه ملاحظه مي‌كنيد، كامپيوتر يك اسم كامل دارد و يك گروه كاري. روي دكمه Change كليك كنيد تا كادر محاوره بعدي ظاهر شود (شكل 2).
5- در كادر اول، اسمي را تايپ كنيد كه مي‌خواهيد به كامپيوتر اختصاص بدهيد. اين اسم هر چيزي مي‌تواند باشد، فقط نبايد تكراري شود. مثلاً اسم كامپيوتر اول را  PC1 بگذاريد.
6- در كادر دوم، اسمي را كه مي‌خواهيد به گروه كاري خود اختصاص دهيد وارد كنيد. مثلاً My Office يا My Home  يا هر چيز ديگر. حتي خود Workgroup هم بد نيست.
7- در پايان OK و دوباره OK را بزنيد. اگر ويندوز خواست ري‌استارت كند، قبول كنيد.
ويندوز 98
براي نام‌گذاري كامپيوتر در ويندوز 98، اين مراحل را دنبال كنيد:

1- با كليكِ راست روي آيكون Network Neighborhood روي دسكتاپ، گزينه Properties را انتخاب كنيد.
2- در كادر محاوره ظاهر شده، به صفحه Identification برويد (شكل 3).
3- در كادر اول، اسم كامپيوتر و در كادر دوم اسم گروه كاري مورد نظر را وارد كنيد.

بعد از تنظيم نام براي تك‌تك كامپيوترها و گذاشتن يك اسم براي گروه كاري تمام آنها، كامپيوترها را داراي هويت كرده و در يك گروه جاي داده‌ايد. حالا نوبت به دادن آدرس IP مي‌رسد.
آدرسIP  
آدرسIP، نشاني هر كامپيوتر در شبكه است. كامپيوترها از طريق اين نشاني است كه يكديگر را در شبكه پيدا مي‌كنند. در هر شبكه، آدرسIP هر كامپيوتر بايد منحصر به فرد و غير تكراري باشد. درباره IP و آدرس‌دهي از اين طريق، زياد مي‌توان صحبت كرد، اما از آنجا كه در اين مقاله قصد پرداختن به تئوري‌ها را نداريم، بلافاصله دست به كار مي‌شويم. فقط ذكر اين نكته را لازم مي‌دانيم كه آدرس IP در واقع يك شماره چهار قسمتي است. هر قسمت، عددي  از صفر تا 255 است كه با علامت نقطه از قسمت بعدي جدا مي‌شود. مثلاً 192.168.0.1 يك آدرس IP است. مفهوم ديگر subnet mask است، كه توضيح آن هم از حوصله اين مقاله خارج است. فقط اين را قبول كنيد كه در يك شبكه كوچك، subnet mask را به صورت 255.255.255.0 تعيين مي‌كنيم. در يك شبكه كوچك، براي تمام كامپيوترها سه قسمت اولِ آدرسIP را يكسان مي‌گيريم و فقط قسمت چهارم را براي هر كامپيوتر عدد متفاوتي در نظر مي‌گيريم. مثلاً در كامپيوتر اول آدرس 192.168.0.1 در كامپيوتر دوم آدرس 192.168.0.2 و به همين ترتيب در بقيه كامپيوترها قسمت چهارم آدرسIP را عدد متفاوتي مي‌دهيم.

براي دادن آدرسIP به كامپيوترها، ويندوز اكس‌پي و 98 فرق زيادي با هم ندارند. ما مراحل را براي ويندوز اكس‌پي ذكر مي‌كنيم، اما ويندوز 98 هم كمابيش به همين صورت است، منتها در ويندوز 98 براي رسيدن به كادر محاوره مربوطه، بايد روي آيكون Network Neighborhood كليك راست كنيد و گزينه Properties را بزنيد. اكنون:
 
1- از پنجره Control Panel به قسمت Network Connections  برويد.
2- آيكون Local Area Connection را پيدا و روي آن دوبار كليك كنيد.
3- در كادر محاوره ظاهر شده، گزينه (Internet Protocol TCP/IP) را انتخاب و دكمه Properties را كليك كنيد.
4- در كادر محاوره بعدي (شكل 4)، ابتدا گزينه Use the following IP address را انتخاب كنيد و سپس دو قسمت IP address و subnet mask را پر كنيد. در قسمت اول يك آدرسIP وارد كنيد، مثلاً 192.168.0.1 در قسمت دوم هم
255.255.255.0 را وارد كنيد.
5- دكمه OK و دوباره OK را بزنيد.

بعد از اين كه به همين ترتيب به بقيه كامپيوترها هم آدرسIP داديد، نوبت به share كردن فايل‌ها و فولدرها مي‌رسد. شبكه‌اي كه نتواند فايل‌هايش را با ديگران سهيم كند، زياد به درد نمي‌خورد. مثلاً مي‌توانيد مجموعه فايل‌هاي MP3 و موسيقي خود را در يكي از كامپيوترها بگذاريد و با share كردن آنها، به بقيه كامپيوترها هم اجازه دسترسي بدهيد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه