انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

كابل بندي شبكه:
در ادامه مبحث شبكه به نحوه كابل بندي شبكه مي رسيم همانطور كه مي دانيد در شبكه هاي سيمي بايد اجزاي شبكه توسط كابل ها با يكديگر مرتبط شوند اما براي كابل بندي مثلاً شبكه هاي LAN روشهاي متفاوتي هست. در بعضي شبكه ها از يك نوع كابل استفاده مي شود و در بعضي ديگر از چندين نوع كابل استفاده مي شود. آنچه مبرهن است آنستكه چگونگي كابل بندي شبكه بسته به نوع توپولوژي شبكه و پروتوكول آن متفاوت است.


 
1-    Unshieleded Twisted Pair (UTP) Cabling
در دو نوع متفاوت است: Shielded حفاظ دار Unshielded بدون حفاظ UTP از محبوبيت بيشتر و همچنين عموميت بيشتري برخوردار است. و مي توان آنرا بهترين انتخاب براي يك شبكه مثلاً مدرسه اي در نظر گرفت. كيفيت اين نوع كابل از لحاظ كيفيت مي تواند بين يك كابل بندي با كيفيت تلفني تا يك كابل بندي با سرعت زياد تغيير كند. اين كابل درون حفاظش چهار جفت سيم دارد. كه دو تا دو تا به هم پيچيده شده اند و قابل تشخيص از يكديگر هستند. هر چه اين ها به هم محكمتر پيچيده شده باشند سرعت تبادل اطلاعات در آنها بيشتر و همچنين از لحاظ قيمت هم گرانتر هستند.
EIA/TIA (Electronic Industry Associaton/Telecommunication Industry Association)
پنج نوع متفاوت از اين نوع سيم ها عرضه كرده است كه داراي استاندارد مناسبي هستند.
نوع 1 فقط جهت انتقال صدا يا سيم تلفن
نوع 2 براي localtalk و سرعت انتقال اطلاعات 4 mbps
نوع 3 ethernet براي تبادل 10 mbps
نوع 4 براي تبادل 20 مگابايت و 16 مگابايت براي token ring
نوع 5 براي تبادل 100 مگابايت از نوع fast Ethernet
براي خريد هر كدامي را كه مورد نياز شماست و توانايي پرداخت آن را داريد انتخاب كنيد. اكثراً از نوع 3 و 5 بيشتر استفاده مي شود. اين دو نوع در حداكثر 100 متر بايد استفاده شوند.
Unshielded Twisted Pair Connector
كانكتور استاندارد اين نوع RJ-45 مي باشد. يك كانكتور پلاستيكي براي شبكه به سوكت تلفن منتهي كمي بزرگتر مي باشد. RJ براي Registered Jack مي باشد.
Shielded Twisted Pair (STP) Cabling
براي محيط هاي الكتريكي استعداد خوبي دارد كه البته به دليل پوشش سنگيني كه روي اين كابل قرار دارد كمي سنگين و گاهي بزرگ به نظر مي رسد. كه بيشتر براي شبكه هاي token ring استفاده مي شود.
Coaxial Cable Connectors
بيشترين استفاده اين كانكتور با كابلهاي هم محور مي باشد كه در BNC Bayone Neill Concelman استفاده مي شود. آداپتورهاي متفاوتي براي اين نوع مي باشد. كه شامل T-connector barrel connector و terminator مي باشد. كانكتورها در شبكه ضعيف ترين قسمت ها مي باشند. كه براي بهتر شدن وضعيت كابلها و همچنين كاهش پيچش آنها از كانكتور BNC استفاده كنيد تا سيم ها در هم بپيچند.
Fiber Optic Cable
شامل يك هسته شيشه اي هست كه با لايه هاي محافظ پوشيده شده است. كاري كه اين كابلها انجام مي دهند آنست كه نور را به جاي سيگنال هاي الكتريكي منتقل مي كنند. بنابراين مشكلاتي كه گاهاً در تبادل اطلاعات از طريق الكتريسيته بوجود مي آمد مرتفع مي شوند. بنابراين بهترين جايگاه استفاده از اين فيبرها در مكانهايي است كه منابع توليد الكتريسيته فراوان است و بنابراين ديگر با مشكلي مواجه نخواهيم شد. از جمله مزيت هاي ديگري كه دارند آنستكه اين كابلها نسبت به كابلهاي هم محور و پيچ خورده در مسافت هاي طولاني كيفيت بهتري دارند. و همچنين سرعت تبادل اطلاعات نيز افزايش مي يابد. از لحاظ پهناي باند هم براي تبادل اطلاعات ويدئويي قابليت فراواني دارند. همچنين از لحاظ قيمت هم تفاوت چنداني با سيم كشي مسي ندارند. گرچه يك مقدار اين نوع كابل بندي از لحاظ نصب سخت تر است.
اين فيبرها با لايه عموماً تفلون يا PVC پوشيده مي شوند. عمومي ترين متصل كننده اين فيبرها ST Connector مي باشد. نوع جديد ديگري از اين اتصال كننده نوع SC مي باشد.
Wireless LANs
مي دانيم تمامي شبكه ها نيازي به سيم كشي ندارند چرا كه بعضي از آنها بدون سيم كار مي كنند. حتماً شبكه هاي موبايل را ديده ايد؟ اما من بيشتر در مورد شبكه هاي LAN بيسيم صحبت مي كنم كه از فركانس هاي راديويي براي ايجاد ارتباط استفاده مي كنند. هر كدام از اجزاي شبكه يك رسيور دريافت كننده و يك فرستنده دارد براي تبادل اطلاعات. براي فواصل دور ممكن است اين شبكه ها از امواج مايكرويو يا تكنولوژي تلفني يا حتي ماهواره ها استفاده كنند. البته اين شبكه ها از لحاظ سرعت به پاي شبكه هاي كابلي نمي رسند و يا حتي از لحاظ امنيتي هم در درجه پايين تري قرار دارند مخصوصاً در برابر توليد كنندگان الكتريسيته و يا وسايل الكتريكي.
شبكه هاي كامپيوتري
شبكه به دو يا چند كامپيوتر گفته مي شود كه به وسيله كابل يا خطوط تلفن بهم متصل شده و قادر به ارتباط با يكديگر و استفاده از منابع يكديگر مثل داده ها برنامه ها و يا ساير منابع سخت افزاري مثل چاپگر مي باشند تا يك دهه پيش دلايل اصلي براي اتصال كامپيوترها اين بود كه چند كامپيوتر ارزان قيمت با حداقل امكانات بتوانند از يك كامپيوتر پر قدرت مركزي خدمات دهنده به طور مشترك بهره گيرند و همه كامپيوترها بتوانند از يك چاپگر مركزي استفاده كنند و همچنين همگي از يك نسخه نرم افزار گران قيمت كه در كامپيوتر مركزي وجود داشت به طور اشتراكي بهره گيرند و لذا هدف اصلي اشتراك در منابع و صرفه جويي در هزينه ها بود.
هدف شبكه هاي كامپيوتري امروزي بيشتر به اشتراك گذاشتن اطلاعات و ايجاد امكان كار گروهي است و لذا علاوه بر صرفه جويي در هزينه در وقت نيز صرفه جويي شده و حس يگانگي گروهي را در مسير اهداف مشخص در سازمان بوجود مي آورد.
طبقه بندي شبكه ها
مي توان به طور كلي شبكه ها را به دو دسته تقسيم كرد:
1-    شبكه محلي يا LAN
شبكه محلي كه در ناحيه اي كوچك مثل ساختمان يك اداره كار مي كند و وسيله ارتباطي اين شبكه عمدتاً كابلهاي اتصال دهنده است.
2-    شبكه هاي پوشش وسيع يا WAN
شبكه هاي پوشش وسيع يا WAN كه ناحيه اي بزرگ مثل شعبه هاي يك بانك را در سطح كشور پوشش مي دهد خطوط تلفني Leased Line وسيله ارتباطي اين شبكه ها معمولاً معمولي يا خطوط و يا ارتباطات ماهواره اي مي باشد اساس كاركرد اين دو نوع شبكه يكي است و تفاوت فقط در گسترش آنها مي باشد.
موارد مورد نياز جهت ايجاد شبكه هاي كامپيوتري:
-    كامپيوتر
-    واسط انتقال سيم، كارت شبكه و مودم،‌ خطوط تلفن
-    سيستم عامل شبكه
كامپيوترهاي بكار گرفته شده در شبكه بسته به نوع كاري كه لازم است انجام دهند و همچنين بسته به نوع ارتباط و سيستم عامل شبكه متفاوت هستند به هر كامپيوتر در شبكه يك گره يا Node گفته مي شود و هر نود داراي نام و نشاني شبكه اي منحصر به فرد است كه آن را از ساير متصل به شبكه متمايز مي سازد نرم افزار شبكه براساس اطلاعات عرضه شده از طرف كار بر نحوه عملكرد هر گره را در شبكه معين مي كند و اسم شبكه را براي كمك به كاربران در تعيين هويت گره فراهم مي سازد.
هر كدام از وسايل موجود در شبكه داراي يك يا چند رابط بنام درگاه است كابلهاي شبكه به درگاههاي كارت شبكه وصل مي شوند وظيفه اصلي كابل علاوه بر فراهم ساختن اتصال هر دو گره روي شبكه انتقال داده ها در امن ترين حالت ممكن است در ارتباطات به صورت wan مثل برقراري با اينترنت از خط تلفن.
سيستم عامل شبكه
Operating System
نرم افزاري است كه به كامپيوتر امكان استفاده از منابع نرم افزاري و سخت افزاري را داده و عمليات سيستم را تحت كنترل دارد سيستم عاملهاي Dos , windows 3.1 كامپيوتر امكان استفاده از منابع خودش را مي دهد و سيستم عاملهاي Windows 95 , window NT , Netware به كامپيوتر امكان استفاده و به اشتراك گذاشتن منابع ديگر كامپيوترهاي روي شبكه را مي دهد بهر حال سيستم عامل شبكه كليه عمليات سيستم را تحت نظر داشته و كنترل مي كند.
انواع شبكه از نظر مبناي كاركرد
شبكه هاي آزاد يا همتا به همتا Peer to peer
در اين شبكه همه كامپيوترها هم ارزش بوده و از منابع يكديگر استفاده مي كنند و كنترل يكساني بر شبكه دارند در واقع در اين نوع شبكه ببيند و به آن دسترسي پيدا كند Windows NT,OS/2 و Windowd 95 هر كامپيوتر مي تواند كامپيوتر ديگري را در شبكه مثل خودش سيستم عامل اين شبكه مي تواند باشد.
مزاياي اين شبكه
-    شبكه كتكي به يك كامپيوتر نيست يعني اگر يكي از كامپيوترها از كار بيفتد يا خاموش باشد شبكه به كار خودش ادامه مي دهد.
-    استفاده از منابع هر يك از كامپيوترهاي شبكه توسط ديگر كامپيوترها امكان پذير نيست.
-    راه اندازي اين يكه ها ساده و هزينه راه اندازي و كار اين شبكه ها كم بوده و نيازي به نيروي متخصص ندارد.
-    اين شبكه ها نيازي به كامپيوتر سرويسگر ندارند.
معايب اين شبكه
-    مديريت متمركز روي شبكه وجود ندارد.
-    داده ها در شبكه پراكنده هستند و هماهنگي بين آنها دشوار مي باشد و لذا احتمال خطا بالا مي رود.
-    بدليل غير متمركز بودن اطلاعات مسائل حفاظتي نيز پيچيده تر و مشكل تر مي باشد.
شبكه هاي سرويس دهنده – سرويس گيرنده
Server base
در اين نوع شبكه يك كامپيوتر به نام سرويس دهنده تقريباً همه نيازهاي ذخيره اي كل سيستم را به عهده مي گيرد و معمولاً بايد از ساير كامپيوترهاي شبكه قدرتمند باشد و فضاي ذخيره بالاتر و سرعت بيشتري داشته باشد كامپيوترهايي كه به سرويس دهنده متصل مي شود سرويس گيرنده نام دارند.
اين كامپيوترها ايستگاههاي كاري يا گره هايي هستند كه كاربران با آنها مي توانند از خدمات و قدرت Server بهره بگيرند در اين نوع شبكه ها ارزش كامپيوترها متفاوت مي باشد.
Server ها مسئول ايمني سيستم هستند و لذا بسته به نوع سيستم عامل شبكه هر كاربر بايد يك اسم شناسايي و يك كلمه عبور داشته باشد تا بتواند به شبكه دسترسي پيدا كند.
نكته قابل توجه اين است كه در اين شبكه ها گره ها هر يك مستقلاً نياز به يك سيستم عامل از نوع Server دارند.
مزاياي اين شبكه
امنيت بالا
مديريت متمركز اطلاعات باعث پائين آمدن احتمال خطا مي شود
امكان تشكيل شبكه هاي بزرگ
معايب اين شبكه
هزينه بالا براي راه اندازي
احتياج به نيروي متخصص
احتياج به يك كامپيوتر پرقدرت مركزي كه كار ديگري را نمي تواند انجام دهد
عدم امكان استفاده از منابع ساير كامپيوترها و يا دشوار بودن اين مسئله
در صورت از كار افتادن Server كل شبكه از كار مي افتد.
قراردادهاي ارتباطي
پروتوكل مجموعه اي از قوانين است كه همه وسايل ارتباطي و گره ها از آن تبعيت مي كنند پروتوكلها فرمت زمان بندي تصحيح خطا و ترتيب اجرا را كنترل مي كنند به عبارت ديگر قرارداد ارتباطي زباني است كه كامپيوترها در شبكه توافق مي كنند كه به آن زبان صحبت كنند تا بفهمند از پروتوكلهاي معروف مي توان از TCP /IP , TPX/SPX منظور يكديگر را نام برد ممكن است در ارتباط بين شبكه هاي كامپيوتري بعضي داراي پروتوكل متفاوتي با بقيه شبكه باشند لذا در اين جا نياز به مترجم Gateway مي باشد كه ارتباط زباني بين شبكه ها را ميسر مي سازد.
 LAN    Local area Network
LAN : اجتماعي از چند كامپيوتر كه با Connection قوي به هم متصل اند و از نظر فيزيكي با هم رابطه نزديكي داشته باشند، LAN گوئيم. اگر دو كامپيوتر با modem به هم وصل باشند چون در واقع اطلاعات يكي از PC ها بايد به مخابرات برود WAN ناميده مي شود.
LAN ها به دو دسته تقسيم مي شوند كه مي توانيم با استفاده از oprating system هاي LAN , microsoft را ايجاد كنيم.
نوع اول (peer-to-peer) work-groop است كه در آن هر كامپيوتر بايد vsername و password خودش در داخل خودش تعريف شود، بعبارتي user ها مشترك نيست. اگر تعداد node ها كمتر از ده تا باشد معمولاً از اين نوع استفاده مي شود. نوع دوم Client-Server ها هستند. كامپيوترها داراي يك username هستند و همه از آن استفاده مي كنند در واقع process , Domain بقيه را هم انجام مي دهد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه