انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

شبكه اينترنت و تكنولوژي هاي وابسته
مقدمه:
طبق تعريف Internet به معني شبكه‌اي از شبكه‌ها است. به اين معني كه در شبكه اينترنت بسياري از شبكه‌هايي كه از پيش وجود داشتند و يا شبكه‌هاي جديد به يكديگر متصل شده‌اند بطوريكه كاربر مي‌تواند در داخل اين شبكه‌ها بصورت Transparent (يعني بدون آگاهي از ساختار شبكه‌ها) جستجو كرده و سرويس‌هاي لازم را دريافت نمايد.
هسته اوليه اينترنت از طريق شبكه ARPANET ايالات متحده بوجود آمد كه در ابتدا صرفاً جهت انجام محاسبات از راه دور(Remote Computing) بكار مي‌رفت. در اوايل دهه 80 ميلادي نسخه جديد و بهبوديافته آن تحت عنوان NSF NET جهت كاربردهاي دانشگاهي ارائه شد كه امكان جستجو و يافتن منابع اطلاعاتي را براي محققان فراهم مي‌كرد. مدل فعلي بكار رفته در اينترنت نسخه بهبود يافته NSF NET است كه در آن ساختار سلسله مراتبي (Hirarchical) استفاده شده است. در اين ساختار شبكه به سه بخش محلي، منطقه‌اي و back bone تقسيم مي‌شود. به اين صورت‌كه شبكه‌هاي محلي به شبكه‌هاي منطقه‌اي (فراهم‌آورنده‌هاي منطقه‌اي يا ملي سرويس (service provider) ) متصل شده و شبكه‌هاي منطقه‌اي به شبكه‌هاي منطقه‌اي ديگر و يا back bone (فراهم‌ آورنده‌هاي جهاني سرويس) متصل شده‌اند. بنابراين جهت اتصال بين شبكه‌هاي منطقه‌اي لزوماً نيازي به استفاده از back bone نيست و آنها مي‌توانند مستقيماً به يكديگر متصل شوند، اين ساختار تحت‌عنوان mesh توزيع شده (Distributed mesh) شناخته مي‌شود. شكل 1 ساختارهاي مختلف شبكه را نشان مي‌دهد. شبكه مي‌تواند بصورت متمركز، غيرمتمركز و يا mesh توزيع شده باشد كه مورد اخير در اينترنت استفاده شده است.
شكل 1 ساختارهاي مختلف شبكه الف) متمركز ب) غيرمتمركز پ) mesh توزيع شده
نحوه گردش داده‌ها در شبكه اينترنت:
اطلاعات در ساختار mesh توزيع شده بيان شده در بالا، بصورت بسته‌هاي داده در داخل شبكه به سمت مقصد رهسپار مي‌شوند و در اين ميان مسيرهاي مختلفي را طي مي‌نمايند كه اين مسيرها مي‌توانند در شبكه‌هاي گوناگوني باشند. شبكه‌ها توسط ابزارهايي تحت عنوان Router يا مسيردهنده به يكديگر متصل مي‌شوند كه مسئوليت مسيريابي بسته‌‌هاي داده و انتقال آنها به مقصد را بر عهده دارند. طبعاً به‌دليل وجود ساختار mesh توزيع شده مسيرهاي متفاوتي تا مقصد وجود دارند كه در صورت خرابي در يك مسير مي‌توان از ديگري استفاده كرد. اين شبكه نامتقارن توسط تعداد زيادي serviceprovider مستقل و خاص مانند MCI world com ، sprint و … مديريت مي‌شود. همانطوركه اشاره شد ساختار شبكه اينترنت بصورت لايه‌اي است. در لايه (سطح) بالاتر NSP هاي (network service provider) جهاني قرار دارند كه پهناي باند لازم و سرويس‌هاي مورد نيازNSPهاي ملي را فراهم مي‌نمايند. NSP هاي ملي پهناي باند لازم و سرويس‌هاي مورد نياز ISP ها (Internet service provider) را فراهم مي‌نمايند. اين ISP ها هستند كه سريس نهايي را به مشتركين و كاربران ارائه مي‌دهند. از اتصال NSP ها شبكه جهاني اينترنت ايجاد مي‌شود كه اين اتصال بصورت mesh توزيع شده است. اتصال NSP ها به ISP ها و نيز مشتركين به ISP ها بصورت متمركز (star) است. شكل 2 سلسله مراتب موجود در شبكه اينترنت را نشان مي‌دهد.
شكل 2 ـ ساختار سلسله مراتبي شبكه اينترنت
همانطوركه در شكل 2 مشاهده مي‌شود، كاربران به ISP هاي نهايي متصل مي‌شوند. اين كاربران مي‌توانند از طريق شبكه به mail server يا هر ارائه‌دهنده سرويس (كه تحت عنوان ASP (Application service provider) شناخته مي‌شوند) متصل شده و سرويس مربوطه را دريافت نمايند. در واقع شبكه اينترنت بصورت تعداد زيادي mesh توزيع شده است كه توسط Router ها به يكديگر متصل مي‌شوند. اين زيرشبكه‌ها مي‌توانند خود از طريق چندين مسير به شبكه‌هاي ديگر متصل شوند. گسترش اينترنت به معني گسترش تعداد اين زيرشبكه‌ها و اتصال آنها به يكديگر است كه در نتيجه تعداد ASPها و كاربران نهايي افزايش مي‌يابند.در اين ميان آنچه از اهميت خاصي برخوردار است، نحوه آدرس‌دهي NSF ها،ISP ها و كاربران نهايي در داخل اين شبكه است. مسلماً در هر شبكه‌اي براي دسترسي به يك node (گره) نياز به داشتن آدرس‌ آن گره است. مثلاً در شبكه تلفن، شماره تلفن در حقيقت همان آدرس node بوده كه بصورت منحصر بفرد تخصيص داده مي‌شود و بنابراين مي‌توان با اعلام شماره (آدرس) مقصد بصورت منحصر بفردي به آن متصل شد.شبكه اينترنت را مي‌توان بصورت يك شبكه TCP/ IP بزرگ در نظر گرفت كه طبعاً آدرس‌دهي آن از طريق آدرسIP صورت مي‌گيرد. آدرسIP يك عدد 4 بايتي است كه معمولاً بصورت عدد صحيح در چهاربخش بيان مي‌گردد مثلاً 256.19.2.1 نحوه تخصيص آدرس‌هاي IP مكانيزم استاندارد خاص خود را دارد. شايد خوانندگان با اصطلاحات IP valid ، IP invalid برخورد كرده باشند كه بيانگر منحصر بفرد (Global) بودن يا نبودن آدرسIP است. IP valid در واقع بيانگر آدرس جهاني است كه همچون شماره تلفن‌ از هركجاي شبكه بصورت منحصربفرد قابل دسترس است. IP invalid بيانگر آدرسي است كه در يك حوزه خاص از اين شبكه شناخته شده است و جهاني نمي‌باشد. معادل اين آدرس در شبكه تلفن، شماره تلفن‌هاي داخلي در حوزه يك PBX (privatebranchexchange) است. ساختار اين دو آدرس هيچ تفاوتي با هم ندارند و صرفاًvalid يا invalid بودن آن در تعاريفRouter هاي بين شبكه‌اي تعريف مي‌شود. نقش Router ها از اين حيث همانند دستگاه PBX در شبكه تلفن است. Router ها با توجه به تعاريف انجام شده در آنها با دريافت يك بسته و با توجه به آدرس آن در صورت نياز به مسيريابي در شبكه اينترنت، آدرس valid مربوطه را جايگزين نموده و به Router بعدي ارسال مي‌نمايند. هرRouter با توجه به آدرس بسته و جداول داخلي خود مسير بعدي را تشخيص مي‌دهد تا نهايتاً بسته به مقصد نهايي خود برسد. شكل 3 شماي كلي نحوه قرارگيري Router ها و اتصال آنها را نشان مي‌دهد.
شكل 3 ـ شماي كلي نحوه قرارگيري Router ها و اتصال آنها
حال بر روي اين ساختار ايجاد شده مي‌بايست نرم‌افزارها و سرويس‌هاي كاربردي (Application) را قرار داد. برخي از اين سرويس‌ها جهت ايجاد امنيت در شبكه و برخي به‌عنوان سرويس نهايي ارائه شده به‌كاربر تعريف مي‌شوند كه در ادامه برخي از آنها تعريف شده‌اند. مسلماً اين موارد صرفاً جهت آگاهي از ساختار تعريف سرويس در شبكه اينترنت است و موارد بسيار زياد ديگري وجود دارند كه البته روزبه‌روز هم بر تعداد آنها افزوده مي‌شود و بيان آنها مستلزم مجال ديگري است.
همسود شبكه  اي: محصول انقلاب اطلاعات
اشاره؛ ويژگي تكامل حيات انسان در طول تاريخ به طور اخص به نحو استفاده وي از محيط اطراف مربوط مي شود. در اولين دوره تكاملي، انسان از زور بازو براي بهره گيري از محيط و ادامه زندگي كمك مي گرفت. در دوره دوم در انقلاب صنعتي، ماشين به كمك انسان  آمد و حالا در دوره سوم، اين چگونگي استفاده از اطلاعات است كه وجه تمايز حيات انسان را نسبت به دوره هاي پيشين شكل مي دهد.
در مقاله اي كه در شماره اخير نشريه National Interest درج شده است و صورت تلخيص شده آن در اينجا درج شده است، نويسنده با نگاهي اجمالي به چگونگي شكل گيري واحد هاي اجتماعي انسان در طول زمان و سپس تكامل جامعه  مدني، به پيامدهاي انقلاب صنعتي و انقلاب اطلاعات مي پردازد. به اعتقاد نويسنده، در عصر اطلاعات مجموعه هايي از كشورها در كنار هم قرار خواهند گرفت كه از نظر زبان و فرهنگ مشابهت داشته باشند. وي از اين مجموعه ها به عنوان همسود شبكه اي (Network Commonwealth) نام مي برد و به تشريح آنها مي پردازد. ديدگاههاي وي از نظر تحليل روابط ميان برخي كشورها و تأثير آن بر نظام بين المللي قابل تعمق است.
در طليعه قرن بيست و يكم، كاملاً  روشن است كه كشورها زماني مرفه هستند كه جامعه مدني آنها قوي باشد. تعجب آور نيست كه بسياري كشورهاي فقير و دچار درگيري جهان آنهايي اند كه ماهيت مدني ندارند، مانند نظامهاي تماميت خواه و ديكتاتوريهاي شخصي.
جامعه مدني شبكه گسترده اي از شبكه هاست كه از شخص شروع مي شود و سپس در سطح بالاتر خانواده، سازمانهاي اجتماعي، تشكيلات شركتها را در برمي گيرد. اينها همه نهادهايي هستند كه افرادي تشكيل داده اند كه داوطلبانه گرد هم آمده اند. اين قبيل جوامع مدني (Civil) به كشورهاي مدني (Civic) بدل مي شوند. اينها كشورهايي هستند كه در آن حاكميت از سطح محلي آغاز مي شود و تدريجاً  بالا مي رود و به مسائل گسترده تر مي پردازد. كشور مدني براساس رضايت محلي و احساس مشاركت در جامعه محلي، منطقه اي و ملي شكل مي گيرد و حاكميت حكومت نه براساس اعمال مستمر زور كه بر پايه تمايل شهروندان به تبعيت از دستورهاي آن ابرام مي شود.دموكراسي و بازار آزاد آثار جامعه مدني قوي و كشور مدني قوي است، نه علل آن. در خلال قرن گذشته توجه همگان به غلط به سازوكارهايي سطحي دموكراسي جلب شده است، نه به علل ريشه اي اين پديده. روشن بود كه جامعه داراي شبكه قوي تشكلها كه ويژگي جامعه مدني است، تدريجاً  داراي ابزار بيان منافع جامعه به حكومت مي شود. نياز به ابزار مؤثر بيان باعث شكل گيري سازوكار دولتي شد كه اكنون دموكراسي مي خوانيم. بعداً، روشنفكران جوامع بدون جامعه مدني قوي (به خصوص فرانسه پيش از انقلاب) جوامع داراي جامعه مدني قوي را (به خصوص انگليس) مورد بررسي قرار دادند و كوشيدند يك ساختار نظري انتزاعي را كه جوهره آن را در برمي گرفت، استخراج كنند. آنان اين ساختار را دموكراسي خواندند، اما بعداً  بيشتر توجه خود را معطوف الگوي خود كردند، نه جوهره آنچه به آن علاقه داشتند. وقتي جامعه مدني به حد معيني از پيچيدگي مي رسد، دموكراسي ظهور مي كند. به عبارت ديگر سازوكارهاي دموكراتيك پديد آورنده جامعه مدني نيست.فهم مفاهيمي از اين دست پيامدهاي گسترده اي در جامعه امروز در بردارد. شكل گيري سريع، استقرار و امور مالي شركت ها مانند شركت هاي موجود در ناحيه سيليكن ولي [در كاليفرنيا] از ويژگي هاي ذاتي يك جامعه مدني قوي است. به احتمال زياد، نوآوري هاي ناشي از انقلاب اطلاعات - مانند اينترنت، ماهواره ارتباطاتي و كابل فيبرنوري- باعث نوآوري در ديگر انقلابهاي علم بنياد مي شود. در واقع فناوريهاي تازه كشورها و جوامع مدني را تقويت كرده است و توان رقابتي بيشتري در برابر ممالكي كه مي توان كشورهاي اقتصادي خواند، به آنها مي دهد. كشور اقتصادي ملت كشوري متمركز است كه دولت فلسفه وجودي خود را از سرپرستي انتقال مزايا بين نسلها، طبقات و مناطق مي گيرد.كشورهايي كه به طور غيرواقع بينانه به الگوهاي گذشته مي چسبند، به زودي به سرنوشت كشورهايي مانند ايتاليا دچار مي شوند كه در آن بخش قابل توجهي از توليد ناخالص داخلي (بيش از ۵۰ درصد) ثبت نمي شود و دور از نظارت دولت است. با كاهش درآمدهاي مالياتي،  دولت ناچار مي شود يا خدمات را كاهش دهد يا ماليات بيشتري از آناني كه ماليات مي دهند، بگيرد و اين آغاز يك چرخه باطل است. كاهش خدمات باعث مي شود ماليات پردازان ارزش رابطه خود را با دولت زير سؤال ببرند و افزايش نرخ ماليات عده بيشتري را به گريز از پرداخت ماليات مي كشاند. هر دو حالت توانايي دولت را براي داشتن جريان درآمدي كاهش مي دهد. كاهش درصد مؤثر توليد ناخالص داخلي كه مقامات مالياتي از آن اطلاع دارند، روند زوال كشور اقتصادي را تسريع مي كند.زوال كشور اقتصادي رخدادي آرام و تدريجي است، يعني انقلابي شكل گرفته از تصميمهاي شخصي بسيار كه وقتي با هم در نظر گرفته و دستاوردهاي فني مانند مسافرتهاي هوايي و مخابرات ماهواره اي آن را بزرگ كند، تأثيري انبوه خواهد داشت.عده اي معتقدند دسترسي به معاملات اينترنتي كه از كنترل دولت خارج است، توانايي آن را براي حفظ خود از بين مي برد. طرفداران اين ديدگاه فكري دوره اي را پيش بيني مي كنند كه اساساً  سازمان دهي اجتماعي آن دچار بي نظمي است و اشكال بازاري بر اقتصاد و ساير روابط آن غالب است. با وجودي كه بسياي از قضاياي اين استدلال قدري اعتبار دارد، نتايج آن به شدتي كه تصور مي شود، نيست. اين تغييرات احتمالاً  باعث دگرگوني ماهيت آن مي شود، نه اين كه عمر آن را به پايان برساند. انقلابهاي فناوري جاري سبب مي شود تا كشورها براي انسجام اتكاي فزاينده اي به اشكال داوطلبانه خواهند داشت. كشورهاي موفق داراي يك يا چند ويژگي ذيل هستند:
- جمعيت اندك با گستره نسبتاً  محدود جغرافياييژ
- همگني ديني يا قومي
- اقتصاد بازار بنياد با امكان شكل گيري شركتهاي شخصي
- هزينه پايين خروج
- شريك بودن در يك روايت مثبت و تأكيدي
ظهور همسود شبكه اي
در مباحث مربوط به اين دگرگوني ها دو مكتب فكري تا به حال پديد آمده است. يك ديدگاه تصويري تيره و تار از وجود يك رشته كشورهاي كوچك و جدا از هم ترسيم مي كند كه درگير مناقشه و رويارويي هستند. اين امر يادآور نظريه «جنگ همه با همه» هابز است. پيش بيني آن يعني وجود انگشت شمار سنگاپوري هاي ثروتمند و بسيار كوزووهاي فقير و جنگ زده. اين ديدگاه در آثار سياسي رابرت كاپلان(هرج و مرج آينده) و نيل استيفنسون(عصر الماس) ديده مي شود. ديدگاه ديگر را مي توان «يك جهان از طريق اينترنت» توصيف كرد(كه در آن انگليسي زبان جهاني است). روايت هاي بسيار اين ديدگاه را مي توان در نگاه بين المللي گراي هگلي- كانتي مشاهده كرد. ديدگاه ياد شده نوعي حاكميت جهاني را متصور مي بيند كه ويژگي آن يكپارچگي فزاينده در سازمان هاي فراملي منطقه اي مانند اتحاديه اروپا و نفتا، به موازات ساختارهاي تك منظوره  جهاني مانند سازمان تجارت جهاني است كه همگي به نوعي حاكميت جهاني منجر مي شود.يك ديدگاه به تعداد اندكي سنگاپور و تعداد زيادي كوزوو منجر مي شود و ديگري عصر طلايي چند فرهنگي را متصور مي بيند كه سازمان ملل و سازمان هاي وابسته بر آن نظارت مي كنند.
در بينابين واحد طبيعي قديمي يعني دولت ملت و پيش بيني دوردست تمدن جهاني، بايد يك شكل مياني قرار دهيم. يك دسته جوامع مشابه، نه يكسان، داراي تعدادي ويژگي هاي مشترك، اين واحد نوظهور تمدن شبكه اي است، يك شكل تمدني جديد كه شبكه ها ايجاد مي كنند.
تمدن شبكه اي در وهله اي در قالب همگني فرهنگي شكل مي گيرد، يعني گروه هايي از ملل كه داراي زبان، رسوم، نظام هاي حقوقي، دين و ساير ارزش هاي مشترك هستند، به خصوص ويژگي اعتماد.سرعت، ارزاني و سهولت استفاده از ارتباطات نوين به ويژه اينترنت جوامعي را كه از نظر فرهنگي مشابه هستند، به شكل يك واحد فرهنگي درمي آورد كه شاخه هاي متفاوتي دارد.يك مثال به روشن شدن موضوع كمك مي كند. در خلال سه جنگ خليج فارس، بالكان و عراق واكنش مردم و دولت در انگليس و آمريكا مورد بررسي قرار مي گرفت.
در جريان جنگ خليج فارس آمريكايي ها و انگليسي ها مباحث مربوط در كشور مقابل را از طريق رسانه هاي سنتي هم پيگيري مي كردند. در خلال بحران بالكان، آمريكايي ها توانستند مذاكرات پارلمان انگليس را در اين زمينه از تلويزيون هاي كابلي پيگيري كنند. اما در جريان جنگ عراق، گسترش اينترنت و قابليت هاي آن مانند وبلاگ، مشاهدات آني افراد را در اختيار همگان در سراسر جهان مي گذاشت. به علاوه گروه هاي طرفدار و مخالف جنگ عقايد خود را از طريق وبلاگ منتشر مي كردند. در مباحث مربوط به عراق ابتكار عمل تا حد زيادي در اختيار مردم قرار گرفت.تمام شواهد نشان مي دهد اين الگوها در آينده تشديد خواهد شد. به نظر مي رسد تمدن هاي شبكه اي گام آينده در گسترش جامعه مدني باشد كه در طول زمان از شبكه هاي محلي و منطقه اي تجاري، فكري و مدني به شبكه هاي ملي گسترش يافته است.
انقلاب صنعتي وجود ملت كشورهايي را كه در پهناي قاره ها قرار داشتند، امكان پذير كرد. انقلاب اطلاعات اين امكان را فراهم آورده است كه جوامع مدني را در ابعاد جهاني به هم متصل شوند. تمدن شبكه اي اين گونه است. هسود شبكه اي تلاشي براي يافتن معادلي ديگر براي تمدن شبكه اي است. همان گونه كه ملت قومي ماده خامي بود كه دولت ملت سنتي از آن ساخته شد، تمدن شبكه اي ماده خامي است كه همسود شبكه اي از آن ساخته مي شود.
ظهور همسود شبكه اي به عنوان شكلي مؤثر از سازمان سياسي، اجتماعي و اقتصادي منبعث از سه عامل است. نخست آن كه بنيان اقتصاد جهان در حال تغيير از توليد به اطلاعات است. دوم آن كه فضاي فيزيكي ديگر مهمترين عامل در تعيين وابستگي سياسي نيست، بلكه فضاي فرهنگي مهمترين عامل است. سوم آن كه همزمان با افزايش پيچيدگي، همكاري با ارتباط متناسب مي شود.روي هم رفته، ارتباطات جهاني به علاوه ارتباطات هوايي ارزان ريخت شناسي جديدي از فضاي سياسي ارائه كرده است. در اين محيط جديد، نزديكي فيزيكي ديگر مهمترين عامل در تجارت يا ظهور قدرت نيست. از آنجايي كه ابتدا انگليس و سپس آمريكا انقلاب صنعتي و مدرنيته سياسي را تجربه كردند، كشورهاي انگليسي زبان اغلب پيشتاز تكامل اجتماعي، سياسي و اقتصادي و نيز ايجاد جوامع مدني قوي بوده اند. از اين رو احتمال دارد كه ساختارهاي همسود شبكه اي ابتدائاً در كشورهاي انگليسي زبان ظهور كند.روابط تمدن شبكه اي به ايجاد نهادهاي مشترك انجاميده است. رابطه نظامي نزديك آمريكا و انگليس مبناي ديرينه ترين و موفق ترين ائتلاف جهان يعني سازمان پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) بوده است.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه