انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

بانكهاي اطلاعاتي به دو دسته تقسيم بندي مي شوند كه عبارتند از:
1) Desktop     Access-paradox, foxpro-Dbase
2) client/server       sql-oracl/
مدل Desktop براي كامپيوتهاي single پيش بيني شده است. به اين شكل كه براي يك مجموعه كوچك كه با حجم زيادي از اطلاعات روبرو نيست مي تواند نياز ما را برطرف كند.
بانكهايي مانند Access شاخص ترين عضو خانواده Desktop به حساب مي آيد. در اين نوع از بانكهاي اطلاعاتي، بانك اطلاعاتي ساخته شده بر روي يك hard قرار گرفته و براي ديگران قابل دسترسي مي‌باشد. اگر بخواهيم براي كاربران مختلف كه در اين سيستم كار مي‌كنند محدوديت هاي دسترسي تعريف كنيم با مشكل مواجه خواهيم شد چرا كه گزينه هاي امنيتي در آن نسبت به مدل client/server بسيار بسيار ضعيف مي باشد. البته در صورتيكه يك محيط شبكه داشته باشيم مي توانيم فايل ساخته شده Access خود را در داخل فايل server قرار دهيم و client ها به آن دسترسي داشته باشيم.اگر بخواهيم از اين بانك كه نگهدارنده اطلاعات كارگزيني كارمندان و اطلاعات حقوق و دستمزد آنها باشد. گزارشي به شكل زير تهيه كنيم ليست كليه كارمندان را نمايش دهيد كه در دپارتمان 1 مشغول كار هستند و مي خواهيم جمع حقوق كارمندان اين بخش را مشخص كند.
حداكثر سرعت در شكبه  
اين مشكلات مي تواند از زواياي مختلف بوجود بيايد:
1- تمام پردازش ها در داخل client  انجام مي شود.
2- در اين حالت نيازمند سخت افزار قوي براي client ها و وجود يك خطوط ارتباطي پرسرعت.
3- از آنجايي كه هارد server قابل دسترس براي كليه client ها مي باشد امنيت اطلاعات server از بين خواهد رفت.
4- اگر در اين مدل نياز به up date كردن برخي از ركوردها داشته باشيم بعد از آنكه ركوردها به client آمدند و تعدادي از آنها up date شدند بايد بر روي هارد server ذخيره گردد.
اگر در حين انجام عمل save سيستم با قطع برق مواجه گردد و يا خطوط ارتباطي قطع شوند برخي از ركوردها در فايل بانك در server ، up date شده و برخي ديگر بدون تغيير باقي خواهد ماند. هيچ راهي براي شناسايي اينكه كدام يك تغيير يافته اند وجود ندارد و نمي توان وضعيت بانك را به حالت اوليه آن برگرداند.Select  sum (Salary) From Employees
Where Dep=1
در قالب نوع client/server يكپارچگي اطلاعات تضمين مي شود به اين شكل كه در هنگام عمل up date چنانچه برق قطع شود با روشن شدن مجدد server بررسي مي شود كه آيا مراحل قبلي با موفقيت به پايان رسيده است يا خير.
براي حفظ يكپارچگي، اطلاعات sql server قبل از ثبت قطعي اطلاعات كليه اعمال را در فايل log خود انجام مي دهد.
Sql server داراي دو نوع فايل مي باشد:
فايل داده با پسوند Mdf .                       1) Date file
فايل تراكنش با پسوند Ldf .                   2) log file   
فايل هاي تراكنش Transaction log file
زمانيكه سيستم روشن مي شود ابتدا log file مورد ارزيابي قرار مي گيرد. اگر در فايل log با دستور commit مواجه شود يعني كليه اعمال قبلي به شكل كامل انجام شده اند و آماده اند براي آنكه بر روي date file نوشته شوند. در اين حالت log file بر روي data file ثبت خواهد شد.
اگر با دستور commit  مواجه نشود عمل roll Back اتفاق مي افتد حال مي توانيم با اين شرايط وضعيت سيستم را به شرايط قبلي بازگردانيم. تمام حالتهاي انجام شده به وضعيت سابق بر ميگردد و بانك ثبات خود را حفظ خواهد كرد يكپارچه باقي مي ماند.
انواع sql هاي قابل نصب:
1) sql server enterprise
روي ويندوز 2000 و 2003 نصب مي شود يعني روي ويندوزهاي 32 بيتي و 64 بيتي قابل نصب هست.
بهترين خاصيت آن امكان داخلي آن clustering مي باشد يعني 4 يا 8 كامپيوتر را مي توان بهم وصل كرد.
4- نحوه


ويرايش استاندارد 2) Standard Edition
روي ويندوز 2000 و 2003 نصب مي شود و تفاوتش با sql اولي اين است كه امكان clustering را ندارد.
Sql 2000 service pack 3a
Win 2000 service pack 4
Win 2003 service pack 1
3) sql server personal edition
روي ويندوز xp نصب مي شود.
Spl server , client tools


روي ويندوز CE كامپيوترهاي جيبي (packet pc) نصب مي شود.
نصب sql :
بعد از نصب sql server و فعال شدن service manager به سراغ interprise manager مي رويم تا بتوانيم به كمك آن به table ها دسترسي يابيم. اگر اثري از sql نصب شده در sql server group وجود نداشت بر روي آن right click كرده گزينه new registration را انتخاب مي كنيم. با اين كار sql server شناسايي خواهد شد. سپس آن را باز كرده و ليست data base ها از folder data base كليه بانكهاي موجود را مشاهده خواهيم كرد. حال بانكهاي tempdb-msdb-model-master به عنوان بانكهاي سيستيم و pubs , northwind مشاهده مي شود كه اين دو data base (بانك) نمونه‌هايي هستند كه ماكروسافت آنها را براي آشنايي بهتر ترويج كرده است.
براي غير فعال كردن بانكهاي سيستمي وtable هاي سيستمي كه در هر بانكي (data base هاي) وجود دارند مي توانند بر روي نام data base ، كليك راست كرده و گزينه edit sql server registration را انتخاب كنيم و در اين پنجره گزينه show system … را غير فعال كنيم تا هيچ يك از موارد سيستمي به نمايش در نيايد.
 از اين بانكهاي سيستمي sql بانك master اصلي ترين بانك sql مي باشد اين بانك در پشت صحنه كليه عمليات sql را مديريت مي‌نمايد و هر نوع آسيب به اين data base باعث از كارافتادن sql خواهد شد.
بانك model db بانكي است كه از روي آن تمام data base هاي جديد ساخته مي شود و در واقع طرح و الگويي جهت ساير data base هاست.
بانك temp db به ما كمك مي كند كه بر روي انجام عمليات موقت از اين بانك اطلاعاتي استفاده نماييم زمانيكه مطمئن به انجام قطعي عمليات نيستيم مي توانيم از بانك temp db استفاده كنيم هر بار sql فعال مي شود temp db خالي خواهد شد.
Msdb بانكي است كه وظيفه انجام كارهايي را كه تحت عنوان job شناخته مي شوند را بر عهده دارد. اين بانك با سرويس sql server agent كار مي كند.
نكته:
اگر sql در حالت stop  باشد يعني sql سرويس دهي نمي كند و اگر در حالت pause  باشد باعث مي شود كه هر كسي كه قبلاً وارد سيستم شده و در حال كار با sql است بينام خطا دريافت نكرده ولي فرد جديد نمي تواند وارد سيستم شده و كاري انجام دهد.
Stop يعني توقف بطور كامل و sql سرويس دهي مي كند ولي pause يعني توقف لحظه اي.
اگر بخواهيم به هر دليلي به عنوان admin بخواهيم تغييري در sql بدهيم بايد sql را از حالت multi user خارج كرده و به حالت single user درآوريم و براي اجراي مجدد start را مي زنيم و سرويس دهي sql ديگران قرار مي گيرد.
توسط interpriser ابزارهاي مديريتي خواهيم داشت.
روي sql server كليك مي كنيم و آن را باز مي كنيم.
Sql server\ service manager \ interprise manager \ registration \ wizard\ register sql server wizard
اگر اسم sql را نديديم بايد آن را ثبت كنيم. مثلاً pcl
Right click \ new sql server registration
Right click \ edit … \ registed sql server properties  
Sql هايي كه سيستمي بودند پنهان شدند.
نكته:
اگر master آسيب ببيند ديگر sql كار نمي كند.
نحوه ايجاد data base :
بر روي data bases ، كليك راست كرده گزينه new data base را انتخاب مي كنيم. اسم data base را وارد مي كنيم.
در قسمت collation name براي انتخاب زبان code page مي باشد. اگر در هنگام نصب گزينه collation به درستي تنظيم شده باشد در اين جا بر روي انتخاب server default تنظيم خود را قرار مي دهيم. در غير اينصورت مي توانيم از موارد موجود Arabic CS-AI براي زبان فارسي انتخاب نمائيم.
اگر data base اي را حذف كنيم ديگر آن data base قابل برگشت نيست.
مثال:
اسم كامل فيزيكي Employces-Data.MDF
با حجم 1mG بر روي hard ساخته مي شود.
تحقيق:
Group file چيست؟ براي چه فايل ها را دسته بندي مي كنيم؟ آيا مي‌تواند مقداري غير از primary بگيرد؟
دسته:
فقط اولين فايل داده ساخته شده پسوند MDF دارد و فايل دوم به بعد NDF پوندش مي باشد.
در قسمت properties يك قسمت automatic … وجود دارد كه اگر تيك نداشته باشد گزينه هاي آن غير فعال خواهد بود و اگر تيك داشته باشد مي توان حجم و موارد ديگر را به دلخواه تغيير داد.
براي مثال                 باشد    اگر
                                        
بعد از پر شدن   ،   مگ   مگ اضافه مي شود.
نامحدود unrestricted
محدود restricted
در  قسمت maximum file size مي توان محدوديت قرارداد مي توان محدوديت قرار دارد.
قسمت transaction فايل ساخته شده با پسوند LDF است.
تحقيق:
در اين قسمت log file (با پسوند LDF) چرا group file ندارد؟
در زمان ساخت data base در tab دوم فايل data را تنظيم مي كنيم و در tab سوم فايل log را تنظيم مي كنيم. در قسمت پايين مي توانيم نحوه رشد فايل log file , data را مشخص سازيم.
نحوه رشد مي تواند برحسب mB يا percent (درصد) باشد. در قسمت restricted حجم نهايي فايل مشخص مي شود. اگر unrestricted انتخاب شود براي حجم فايل محدوديتي قائل نخواهيم شد.
هر بانك اطلاعاتي داراي يك log file است كه محل نگهداري آن همان محل فايل data مي باشد. log file تاريخچه تغييرات اطلاعاتي است كه در سيستم روي مي دهد. هر data اي كه بخواهيم تعويض شود در log file نوشته مي شود هر عمل حذف data و يا تغيير data باعث مي‌شود در log file ذخيره گردد بطور كلي log file همواره در حالت بزرگ شدن مي باشد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه