انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

 چكيده:

   امروزه که اینترنت نقش به سزایی  در تبادل  اطلاعات  دارد و همه در فکر کسب اخرین اطلاعات می باشند ما نیزباید سعی کنیم  ازعلوم به روزحداکثراستفاده  رانماییم. یکی از این علم ها , سیستم عامل  Linux  است  که  متاسفانه  دانشجویان کامپیوتر کمتر با ان سروکار دارند. از این رو بر ان شدیم تا  اطلاعاتی هر چند اندک از این سیستم عامل که نسخه ای از          Unix است ارائه دهیم.
   در این تحقیق ابتدا   Linux معرفی شده است . این سیستم عامل  با تنظیم قسمتهای اصلی برنامه توسط  یک دانشجو و تکمیل ان توسط علاقه مندان  دیگر در اینترنت برای اولین بار متولد شد.و سپس به علت در اختیار گرفتن عمومی و رایگان خیلی زود گسترش پیدا کرد. به طوریکه میتوان گفت امروزه این سیستم عامل با ویندوز رقابت می کند . کد منبع Linux بر خلاف ویندوز در اختیار همگانی است و ما می توانیم بفهمیم که در زیر این سیستم عامل چه میگذرد. همچنین خواص دیگری مثل پایداری, امنیت , تنوع در انتخاب و شرکت عمومی در گسترش  را  داراست  و از این رو  به ان  لقب "  زیباترین دستاورد همکاری  جمعی بشر" داده اند . ما در این تحقیق با انواع نسخه های      Linux    اشنا می شویم  و اطلاعاتی نیز در ارتباط  با  Linux و نصب ان  کسب می کنیم  و در فصلی دیگر نکات  و ترفندهایی در مورد Linux و امنیت ان اختصاص داده شده است.
    امیدواریم دانشجویان گرامی با  مطالعه  این تحقیق برای کسب  اطلاعات بیشتر در مورد Linux علاقه مند شوند.

        مقدمه :

     اهميت شبكه هاي رايانه اي  بر كسی  پوشيده  نيست. در دنياي امروز را يانه  به عنوان يك وسيله مجرد به تنهايي نمي تواند  به  طور كامل مفيد واقع  شو د و  بازدهي
كاملي داشته باشد. آنچه به رايانه اهميتي  فراتر ازسابق مي بخشد نقش آن در ارتباطات وانتقال درياي عظيمي از اطلاعات گوناكون است.
     هرچه زمان مي گذرد حجم اطلاعاتي كه انسان با آن  سروكاردارد بيشتر مي شود
شبكه هاي  رايانه اي امروزي  فصل نوبتي درانفورماتيك  گشوده  ونزديك است مفهوم دهكده جهاني تحقق بخشيد.
Red Hat Linux       که  در ابتدا  فقط به منظور ارائه  خدمات شبکه به کار می رفت، امروزه  توسط شرکت ها، افراد و سازمان های  دولتی  جهت کاهش  هزینه ها، افزایش کارایی انجام کار، مورد استفاده قرارمی گیرد.
     ده ها  میلیون  نفر  د ر سرتاسر  جهان  در  محل کار و منزل از این سیستم عامل استفاده  می کنند  لینوکس را بهشت  برنامه  نویسان می نامن د و به ان لقب  زیباترین دستاوردهمکاری جمعی بشر را داده اند.
نکاتی  بی‌پایان برای یادگیری در لینوکس وجود دارد. این سیستم‌عامل سالها به  راحتی شما را مشغول  خواهد کرد  و می‌توانید  مطمئن  باشید پس از آن بازهم مطالب جدیدی برای یادگیری وجود خواهند داشت

فصل اول
آشنايي با لينوكس


   تاریخچه Linux

         در سال 1991، یکی از دا نشجویان  دانشگاه  هلسینکی  به نام  Linux Tornados
که  از سیستم عامل  موجود ناراضی بود به فکر افتاد که از سیستم عامل برای کارهای خود استفاده کند.  Unix یک  سیستم  عامل  قدرتمند محسوب می شد، ولی قیمت آ ن گرا ن بود.  بنابراین Tornados به فکر نوشتن نسخه ای از  Unix برای خود افتاد.این  کار ساده بود. وی پس ا زتنظیم قسمت های اصلی  برنامه ، ا ز طریق  ا ینترنت  مجموعه ای  ا ز برنامه- نویسان با استعداد تشکیل  داد و افراد این مجموعه به  کمک  هم سیستم عامل یا هسته ای به وجود آوردند که ا مروزه به Linux موسوم است.
    یکی از مهمترین تصمیماتی که Tornados در شروع  کار گرفت،  توزیع و اشتراک -گذاری  رایگان  کد هسته لینوکس برای  افرادی  بود  که مایل  بودند در  توسعه  این سیستم عامل سهیم  باشند. امروزه  نیز لینوکس به  صورت  رایگان  و عمد تا  ا ز طریق  اینترنت توزیع می شود.
    کدهای منبع آ زاد  (open source) برای عموم ساخته می شوند و هر فردی می تواند در ساخت  و توسعه  آ ن، بدون زیر پا گذاشتن  قانون و تملک انحصاری آ ن شرکت  داشته باشد. هر فردی  می تواند  کد منبع  را مطابق میل خود، حتی برای سرگرمی ، تغییر داده و نسخه ای ا ز آن را منتشر سازد. ولی آنچه  که  افرا د نمی توانند  تغییر دهند، جلوگیری ا ز هر شخص دیگر برای استفاده، تغییر و توزیع آ ن  نسخه  از نرم افزا ر  است که شما آن را تغییر داده اید. اعمال این محدودیت  که  نمی تواند به  طور انحصاری به شخص  یا شرکتی تعلق داشته باشد باعث پیشرفت های حیرت انگیزی در این صنعت گردید.
   در اوا یل  بهار 1994، اولین  نسخه  واقعی لینوکس  (نسخه 1.0) برای  ا ستفاده  عموم عرضه  گردید.حتی  در آن زمان، این سیستم عامل، یک سیستم عامل خوب محسوب می شد و از ویژگی های  رایگانی  که  در سیستم  عامل های  دیگر به قیمت  صدها دلار به فروش می رسید برخوردار بود.


چرا Linux ؟

       لینوکس یک نرم افزار رایگان  قابل  دسترس می باشد. کد منبع لینوکس که قلب و روح سیستم عامل  محسوب  می شود  نیز در دسترس عموم   می باشد .سازمان  ((FSF Free Free Software Foundation  در ساخت  و تهیه  بیشتر  نرم افزار های کمکی جهت سهولت بخشیدن به کار و استفاده با لینوکس همکاری می کند.
    شرکت .Red Hat, Inc سیستم عامل پایه لینوکس را با نرم افزار های دیگر(که ساخته شرکتهای دیگر و یا خود می باشند) ادغام می کند و یک بسته نرم -افزاری ارايه می دهد که گاهی اوقات ارزش آن بیش  از کلیه  نسخه های ارائه شده است. این مجموعه  را flavor یا  distribution لینوکس می نامند. لينوكس  به خودي خود رايگان  بوده و هست . كاري كه شرکت هایی  مثل   Red Hat انجام  می دهند ،  كامپايل كردن  بخش ها  و نرم افزارهاي مختلف  و ارائه  آن بصورت يك  فرمت قابل توزيع همانند ساير سيستم عاملها است، تا مردم عادي نيز بتوانند از آن استفاده كنند. همچنین با رابطهاي گرافيكي كاربر مانند  GNOME، توزيع هاي  لينوكس در بين  مردم  بسيار گسترش  يافته است .امروزه در  دنیایی متکی  بر فناوری اطلاعات  زندگی  می‌کنیم  و به خطر افتادن جریان اطلاعات در هر لحظه منجر به بروز خسارت‌های جبران  ناپذیری خواهد شد . بر این اساس امنیت در بین سیستم های عامل از اهمیت زیادی برخوردار است .لینوکس در این زمینه بسیار قدرتمند است.
    لینوکس از ابتدا برای محیط‌های  شبکه‌ای و چند کاربره طراحی شده است  و همین باعث رعایت مسائل امنیتی در ان شده است.


کاربرد های Linux

    از  Red Hat Linu  می توان  به عنوان  یک  ابزار میز کار ,  یک سرور  شبکه  و دروازه اینترنت، یک دیواره اتشین (Firewall) ، پایگاه یک سیستم از پیش تعبیه شده (مانند یک VCR هوشمند یا یک ربات ) و یا حتی به  صورت  یک  سوپر کامپیوتر چند پردازنده ای استفاده کرد.
    ابزار های  پر مصرف میز کار :  در  Red Hat  نرم افزار های  دیگر مانند مجموعه برنامه های  Open Office  برای  سهولت  کار کاربران  قرار داده شده است .  مجموعه برنامه های   Open Office شامل  یک واژه پرداز کامل ، صفحه های  گسترده ،  برنامه نمایش محتویات ،  یک برنامه  رسم گرافیک  و ابزارهای  ساخت  صفحات  وب  می باشد. با نصب  Red Hat Linux،  مجموعه   Open Office نصب شده و نشانه های مربوط به  برنامه های  ان برای سهولت  دستیابی به انها در نوار منو قرار داده می شوند.
    مطالب  مربوط  به  چند  رسانه ای ها:   Red Hat Linux برای  استفاده  شما ابزار- های  متعدد چند  رسانه ای را  در یک  بسته قرار داده است . به  کمک این  بسته  می توان موسیقی  پخش  کرده و به منابع چند رسانه ای مانند ایستگاه های رادیو یی در اینترنت گوش داد. در لینوکس میتوان عکس و دیگر اقلام را از دوربین و دستگاه پخش MP3 به کامپیوتر منتقل کرد.
    خدمات شبکه ای : Red Hat Linux به عنوان سرورمبتنی بر شبکه نیز به کارمیرود. محبوبیت اولیه  Linux  مدیون ارائه  خدمات  وب و اشتراک گذاری پرونده ها و چاپگر به طور کامل است.


فصل دوم
ویندوز یا لینوکس


  تفاوت لينوكس با ويندوز
    لینوکس  به  خودی  خود ، یک هسته (Kernel) است.هسته، بخش اصلی سیستم ‌عامل را تشکیل  می‌ ده د که  کار آ ن کنترل  داده‌ها ، مدیریت حافظه،  سخت‌افزار، ورود و خروج داده‌  و تمامی موارداصلی سیستم‌عامل می ‌باشد.همانطورکه گفته شد،  لینوکس به خودی خود سیستم‌عامل  به شمار نميرود،  بلکه با  ا ستفاده از ابزارهایی که پروژه  بازمتن  (Open Source)  گنو (GNU)  برای آن  تولید کرده است ،  تبدیل  به یک سیستم ‌عامل  کامل می‌شود ( به همین دلیل است که  لینوکس را معمولا
گنو / لینوکس  یا  GNU/Linux می‌نامند )  و  با  اضافه کردن  سایر نرم‌افزارهای  بازمتن به آن ، می ‌توان از آن درموارد متعددی مانند سرویس ‌دهنده‌ها ، ایستگاه‌ های  کاری  ، کامپیوترهای رو‌میزی  ، ابر رایانه‌ها ،  ابزارهای  صنعتی  و  پزشکی  که  دارای سیستم‌های درونه‌ای   (Embedded) می‌باشند و... استفاده کرد.
     از نظر فنی ، لینوکس  را  می‌توان  نمونه  بازمتن  سیستم‌عامل  یونیکس  نامید.   که کاملا  با آن  سازگار است  .  بنابراین  لینوکس را  می ‌توان  نواده  سیستم ‌عامل پرسابقه و مستحکم یونیکس دانست که البته خواص خوب آنرا نیز به ارث برده است.
لینوکس : سیستم‌عامل آزاد
    لینوکس یک سیستم عامل آزاد و بازمتن است. کد منبع آن  در اختیار همگان قرار دارد وهمه می‌توانند درکدهای آن تغییر ایجاد کرده و بنا به نیازشان استفاده کنند. آزاد و د ردسترس  بودن  کدهای  منبع  سبب  می‌شود  تا  بتوانید  از طرز کارکرد  دقیق سیستم‌عامل مطلع شوید . شما لینوکس را می‌توانید  به  هر  تعداد  کپی  کرده  و  بین دوستانتان پخش کنید.در سمت مقابل، ویندوز یک سیستم‌عامل اختصاصی است که کد منبع  آن سری نگهداشته  شده است و برای همگان در دسترس نیست. شما نمی‌توانید بفهمید که واقعا  در  زیر  سیستم ‌عامل   ویندوزتان  چه  می‌گذرد ؟  آیا  یک  برنامه جاسوسی  در  آن  پنهان  نشده  است ؟ بعید نیست. سیستم عامل ویندوز رایگان نبوده و تحت  حمایت قانون کپی ‌رایت قرار دارد لینوکس را به هواپیمایی تشبیه کرده‌اند که هر قسمت  ازانرا درجایی ساخته‌اند. لینوکس  واقعا  محصول کشور خاصی  نیست .                             تعداد زیادی ازمردم  در  سرتاسر جهان در حال کار بر روی آن و توسعه آن هستند. تعداد برنامه نویسانی که  روی بخش‌های مختلف سیستم‌عامل لینوکس کار می‌کنند، به حدود ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد، درحالی که تعداد کل برنامه‌نویسان مایکروسافت کمتر از ۱۰۰۰۰ نفر است.همین، تفاوت  کیفیت کاررا مشخص می‌کند. شما با سیستم‌عامل لینوکس آزاد  هستید . لازم  ندارید تا از نرم‌افزارهای اختصاصی استفاده کنید و تحت انقیاد آنها در آیید.
لینوکس : سرعت، قدرت ، پايداري  
    همانطور که گفته شد، لینوکس نواده سیستم‌عامل یونیکس است. بنابراین ساختارکلی این  سیستم ‌عامل  کاملا با ویندوز متفاوت است . این به این معنی است  که  مثلا  شما نخواهید توانست  برنامه‌هایی  که  در ویندوز دارید ،  روی لینوکس اجرا نمایید ( البته راه‌هایی وجود دارد – شبیه سازها - ولی در حالت عادی خیر). یکی از خواص اصلی سیستم ‌عامل‌های   خانواده  یونیکس ،  پایداری  و استقامت بسیار بالای  آنهاست . این سیستم‌عامل‌ها به این راحتی‌ها خراب نشده  و به ندرت نیاز به بوت  مجدد پیدا می‌کنند. لینوکس‌هایی وجوددارند که شمامی‌توانید سالها    بدون    نیاز به بوت ، از آنها استفاده نمایید. در سمت مقابل ، حتی جدیدترین  و پایدارترین سیستم‌های ویندوز به اندازه یک موی لینوکس پایدارنیستند. برای بکارگیری سیستم‌های ویندوزبه عنوان سرویس دهنده به حافظه وپردازنده‌های قویتری نیاز دارید و مطمئن باشیداگرهرهفته آنرا بوت نکنید، از کار خواهد افتاد!
   معمولا  سیستم‌عامل  لینوکس  به راحتی خراب  نمی‌شود و برعکس  ویندوز مجبور نیستید تا آنراهر چندماه یکبار مجددا نصب کنید. حتی برخی از انواع لینوکس به نصب « یکبار برای تمامی عمر»  مشهور هستند . اینگونه  سیستم‌ها را می‌توانید حین کار و حتی بدون بوت، به نسخه‌های جدیدتر ارتقا دهید.
لینوکس : امنیت
    امروزه در دنیایی  متکی بر فناوری اطلاعات زندگی می‌کنیم که هر لحظه به خطر افتادن جریان اطلاعات منجر به بروز خسارت‌های تجاری جبران ناپذیری خواهد شد. امروزه  همه  به  دنبال  یک  سکوی  (Platform) امن‌تر  برای اجرای  برنامه ‌های کاربردی وسروی‌دهنده‌ها هستند. لینوکس حرف‌های زیادی برای گفتن در سمت امنیت دارد. بسیاری ازقابلیت‌های امنیتی که در ویندوز وجود ندارند و یا فقط با اضافه کردن نرم‌افزارهای  اضافی  قابل  دسترسی می‌باشند ، بطور درونی و پیش‌گزیده در لینوکس پیاده سازی شده‌اند .  لینوکس از ابتدا برای محیط‌های  شبکه‌ای  و چند کاربره طراحی شده است   و همین  باعث رعایت  مسائل امنیتی  از ابتدا در ان شده است، درحالی که ویندوز اینگونه نبوده و در حال  حاضر نیز از نظر امنیتی دارای نقاط ضعف فراوانی است . مثلا  یک  برنامه مخرب  با استفاده  از همین  ضعف‌های  امنیتی  می‌تواند  کل سیستم‌عامل  را نابود کند ،  ولی در صورتی که مورد مشابهی درلینوکس وجود داشته باشد،  حداکثر به  دایرکتوری  خانگی  کاربر اجرا کننده  آسیب  خواهد رسید ،  نه کل سیستم‌عامل.
    اینطور نیست که  لینوکس فاقد هر گونه اشکال امنیتی باشد، خیر، ولی باز بودن کد منبع  آن  باعث  می‌شود  تا  بسیاری از اشکالات  امنیتی  پیش از ایجاد خسارت و در مراحل توسعه و برنامه نویسی برنامه بر ملا شده و رفع شوند. درصورتی که اشکالی نیز در برنامه‌های منتشر شده یافت شود، به دلیل موجود بودن کد منبع سریعا برطرف می‌گردد. در صورتی  که در سیستم عامل ویندوز شما باید منتظر مایکروسافت بمانید. سیستم‌عامل ویندوزدارای اشکالات امنیتی بسیاری است که براحتی هم کشف نمی‌شوند و هنگامی  کشف  می‌شوند  که  خسارات  جبران ناپذیری  در اثر حمله  از  طریق آن ضعف‌های امنیتی رخ دهد که امثال آنرا شاهد هستیم.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه