انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

مقدمه :
کورل دراو از جمله نرم افزارها ي قدرتمند گرافيکي است .امکاناتي مانند ساخت طرح هاي برداري،تبديل طرح هاي برداري به نوع بيت مپ ،جلوه هاي ويژه مختلف مثل نور پردازي و شفافيت و سايه اندازي ،طراحي آرم شرکت ، طراحي جلد کتاب ،طراحي صفحات وب ،جلوه هاي مختلف روي متن و صدور فرمت هاي مختلف گرافيکي مانند Gif,Jpej,Eps,….  گوشه اي از توانايي هاي بي شمار اين نرم افزار است .
فصل1 : گشت و گذار در محيط Corel draw 11
Corel يک نرم افزار گرافيکي و طراحي است . به کمک آن مي توانيد مواردي از قبيل طرح روي جلد کتاب ،طراحي آرم شرکت ، طراحي کارت ويزيت ، کارت بستال و .... را به زيبايي انجام دهيد. و به طور کلي يک نرم افزار شيء گرا يا موضوع گرا مي باشد به اين معني که هر چيزي که در اين برنامه خلق مي کنيد يا به عنوان تصوير وارد مي کنيد يک شي محسوب مي گردد و هر شي داراي خواصي مانند رنگ ، اندازه نوع قلم ، جلوه هاي اطراف شيء و جلوه هاي پر کردن داخل شيءو ... مي باشد . بنابر اين شکلها ، متن، سايه، نور و جلوه هاي مختلف هر کدام از نگاه کورل نوعي شيء محسوب مي شوند .
1-1داستان تصاوير Bit map   و Vector
فايلها ي گرافيکي و تصاوير ديجيتال اصولا داراي اين دو نوع هستند . که قبل از هر کاري بايد اين دو مفهوم را به خوبي درک کنيد چون اين دو نوع تصوير از نظر ساختار طراحي و خصوصيات خود بايکديگر تفاوت دارند .
1-1-1تصاوير برداري (Vector)
که اين تصاوير بر اساس يک سري فورمول هاي رياضي ساخته مي شوند . ويژ گي اين تصاوير اين اس ت که اگر ازخيلي دور يا خيلي نزديک به آنها نگاه کنيد با کيفيت و وضوح يکسان نمايش مي يابند و نکته ديگرسايز تصاوير است که که با کوچک و بزرگ شدن ابعاد فيزيکي سايز اين فايل تغيير نمي کند و ثابت است و اين يک مزيت خوب براي طرح هاي وکتور است . که بيشتر در کورل استفاده ميشوند .


2-1-1تصاوير بيتي (Bit map)
اين تصاوير از نقاط دور يا نزديک متفاوت و با کيفيتهاي مختلف به نظر مي رسند . که از تعدادي نقاط نوراني کوچک موسوم به پيکسل ساخته شده اندکه با رنگ هاي مختلف وروشنايي متفاوت در کنار هم قرار گرفته اند و تصاويري را به وجود آورده اند که در صورت تحت بزرگنمايي قرار گرفتن پيکسل ها بزرگتر مي شوند و به صورت مربع – مربع نشان داده مي شوند و کيفيت مشاهده پايين مي آيد . به عبارتي وقتي از فاصله نزديک تصوير را مشاهده مي کنيد درجه وضوح آن کاهش ميابد .و بيشتر در فتو شاپ استفاده دارند .
2-1اصطلاحات و تعاريف مقدماتي
خب ! حالا نوبت به چند اصطلاح و تعريف گرافيکي ميرسد که در اين پروژ ه زياد استفاده شده اند که قبل از کار با کورل بايد با اينها آشنا شويد .
•    موضوع يا شيء (Object ): هر چيزي که شما در محيط کورل خلق مي کنيد با تصويري که وارد مي کنيد ، يک موضوع يا شيء محسوب مي گردد .
•    مسير (Path) : خطوط دور يک موضوع که در واقع لبه هاي آن موضوع محسوب مي گردند به نام مسير معروف هستند که مي توانند باز يا بسته باشند .
•    گره (Node) : روي مسير يک موضوع تعدادي گره قرار مي گيرد . که کاربرد گره ها براي تغيير شکل و دگر ديسي يک موضوع است . به اين معني که گره ها به صورت مربع هاي کوچک بر روي مسير قرار دارند و مي توان آنها را با نقاط کنترلي دو طرف جا به جا کرد . مثلا مي توان با جابجايي گره هاي يک دايره آن را به شکل قلب تبديل کرد .
•    دستگيره ها (Handles) : 8 مربع کوچک سياه رنگ هستند که در اطراف موضوعي قرار مي گيرند و بيانگر اين هستند که آن موضوع در حالت انتخاب شده قرار دارد که ميتوان به اين
طريق موضوعي را تغيير سايز ،ارتفاع و عرض داد .
•    خصوصيات  Properties)) :  به خصوصيات يک موضوع اطلاق مي شود . مثلا در مورد يک شکل ، نوع آن رنگ و نوع خطوط آن،رنگ خطوط پر کننده داخل آن و ... هر کدام جزء خصوصيات آن شيء محسوب مي شوند .
•    خطوط محيطي (Out lines) : خطوط دور موضوع هستند که در واقع معرف مسير هستند . خطوط محيطي مي توانند به صورت مرئي ،نامرئي ،خط ممتد يا رنگي باشند .
•    پر کردن يکنواخت (Uniform fill) : خاصيتي است که اجازه مي دهد داخل موضوعي را از رنگ خاصي پر کنيم البته به طور يکدست .
•    پر کردن مخزني (Founttail Fill) : پر کردن غير يکنواخت و تدريجي داخل يک موضوع را مي گوييم .
3-1معرفي عناصر مختلف صفحه اصلي کورل دراو
•    نوار عنوان (Title Bar ( : در اين نوار که در بالاترين قسمت صفحه و در بالاي منوها قرار گرفته است نام برنامه و نام سند يا فايل جاري نمايش داده مي شود .
•    نوار منو (  MENU  Bar) : در بالاي صفحه منوها file, Edit, View  و ..... قرار دارند که امکان دسترسي به فرامين و کادر هاي محاوره اي را فراهم مي کنند .
•    نوار ابزار استاندارد ( Standard toolbars) : در اين نوار ابزارها و آيکن هايي مربوط به فرامين New, Open, Save , Cut , Copy, Print  و ..... قرار دارند .
 
•    نوار مشخصه يا خصوصيت (Property Bar) : اين نوار در حالت پيش فرض ( منظور حالتي که هيچ موضوع يا شکلي انتخاب نشده است در اين نوار دو ابزار portrait و Land scape  وجود دارد . در حالت portrait ابعاد 9/215براي عرض صفحه ترسيم و 4/279 ميليمتر را براي ارتفاع صفحه ترسيم تنظيم مي کند پس صفحه حالت عمودي خواهد داشت و دکمه ي landscape بر عکس  حالت قبل خواهد بود .
 
    
 
•    پنجره ترسيم (پنجره سند ) : پنجره بزرگ و سفيدي است که داخل محيط اصلي برنامه کورل قرار دارد . در هر جاي اين پنجره مي توانيد اشيائ مختلف را رسم يا ويرايش کنيد .
•    صفحه ترسيم (صفحه سند ) :   اين صفحه داخل  پنجره ترسيم قرار دارد که اصطلاحا صفحه سند گفته مي شود و اندازه اين صفحه را بعد و قبل از تنظيمات مي توان تغيير داد . موضوع مهم اين است که موضوعات و اشيائ خارج صفحه قابل نمايش در چاپ نيستند .
•    خط کش ها (Rulers) : دو خط کش عمودي و افقي در بالا و چپ پنجره ترسيم قرار دارند که واحد پيش فرض اين خط کش ها بر حسب ميليمتر است اما مي توانيد آن را عوض کنيد .
 

•    جعبه ابزار ( Tool Box) : اين نوار، ابزار هاي مختلفي را براي ترسيم ،ويرايش موضوعات ، انتخاب ،رنگ آميزي در اختيار شما قرار مي دهد که به طور پيش فرض در حاشيه سمت چپ محيط برنامه قرار داردولي مي توان آن را با درگ کردن جابجا کرد .ا
 
•    نوار وضعيت (  Status Bar) : پيش فرض اين نوار در پايين صفحه قرار دارد و زماني که موضوعي را انتخاب مي کنيد اطلاعات مفيدي را در مورد آن نشان مي دهد . به عنوان نمونه زماني که بيضي را انتخاب مي کنيد نوع شکل ، خصوصيات آن مانند مرکز بيضي ، ارتفاع ، عرض يا پهنا رنگ خطوط محيطي دور شکل و رنگ داخل موضوع را نشان مي دهد .
•    پالت رنگ (Color Palette) : به طور پيش فرض در حاشيه راست صفحه قرار دارد و به کمک آن مي توان رنگ پر کردني داخل موضوع و رنگ خطوط محيطي را تنظيم کنيد . با راست کليک خطوط دور شکل و با کليک چپ داخل شکل يا مو ضوع رنگ مي شود . در پايين پالت رنگ فلش کوچکي به سمت چپ به صورت ..... وجود دارد که اگر روي آن کليک کنيد پالت رنگ بست ميابد . و با علامت  ضربدر بالاي پالت رنگ مي توان رنگ يک موضوع را حذف نمود .
براي شناور کردن پا لت رنگ  : اشاره گر ماوس را روي دو خط افقي بالاي پالت رنگ ببريد (اين دو خط در بالا ترين قسمت پا لت رنگ قرار دارند ) . ما وس را کليک و آن را به سمت وسط صفحه درگ کنيد .
اگر روي عنوان پا لت رنگ دابل کليک کنيد دوباره به وضعيت اول يعني به حاشيه سمت راست صفحه باز مي گردد .

 
پا لت رنگ
4-1فرامين منوي فايل براي کار با سندها  :
 منظور فرامين مختلفي مانندNew, Open New, From Template و .... مي باشد که براي کار با فايلهاي گرافيکي مختلف به کار مي رود .
File / new1-4-1 : اين فرمان يک سند يا فايل جديد و خالي  ايجاد مي کند . و کليد معادل اين فرمان Ctrl+ N مي باشد .
فرض کنيد يک سند جديد ايجاد کرده ايد و سند قبلي را هم نبسته ايد و مي خواهيد هر دو قابل رويت باشند کافي است از منوي Window يکي از فرامين Tile ,Tile Vertically, Cascade, Horizontally  را اجرا کنيد .
فرمان Cascade پنجره ها را به صورت" آبشاري و روي هم "  فرمان Tile Horizontally پنجره ها يا سندها را به صورت" افقي" و فرمان Tile Vertically پنجره ها و سند ها را به صورت" عمودي" مي چيند .
فرمان New Window از منوي Window با فرمان New از منوي File تفاوت دارد . فرمان نيو ويندو  تنها يک پنجره جديد ايجاد مي کند که محتواي اين پنجره جديد همان سند يا فايل قبلي است . به عبارتي اين فرمان باعث مي شود محتواي سند فعلي در دو پنجره به صورت يکسان نمايش داده شود ولي  فرمان  New از منوي فايل يک سند يا فايل جديد و خالي ايجاد مي کند و به اين ترتيب شما دو پنجره داريد که محتويات اين دو با هم متفاوت است .
File / Open1-4-2 : اين فرمان فايل يا سند موجود را در محيط کورل دراو باز مي کند تا بتوانيد آن را مشاهده ، چاپ، و ويرايش کنيد. در اين کادر منظور از File Name  ( نام فايل )، File of Type ( نوع يا فرمت و پسوند فايل )،
و فرمت فايل گرا فيکي CDR (پسوند پيش فرض کورل دراو ) ، CDT (فرمت فايل هاي الگو کورل ) ، CLK ( پسوند فايلهاي برنامه R.A.V.E Corel  ) AI و WMF و ... مي باشد اما من پيشنهاد مي کنم که فرمت هاي  CDR CDT , را با فرمان اپن باز کنيد و و فرمت هاي ديگر را با فرمان File / Import  باز کنيد .
Sort Type "مرتب سازي ليست فايل ها بر اساس يکي از ويژ گيهاي آنها مثلا بر اساس نام فايل يا تاريخ فايل" مي باشد.
 
اگر گزينه preview را علامت بزنيد باعث مي شود که يک تصوير کوچک و موقت از فايل مربوطه داخل کادر محاوره Open نمايش يابد .
File/Save1-4-3 : اين فرمان گرافيک يا تصوير موجود را در داخل فايلي ذخيره مي کند . که در جلوي save in  بايد نام فولدري که مي خواهيم فايل در آن ذخيره شود را انتخاب کنيم در جلوي file name بايد نام فايل و در جلوي file of type بايد پسوند يا فرمت فايلي که مي خواهيم  ذخيره گردد را معين کنيد . کليد معادل اين فرمان زCtrl+s مي باشد.
 پسوند پيش فرض براي کورل دراو فرمتCDR  مي باشد . ثانيا فرمان save  اگر قبلا نامي براي تصوير مورد نظر مشخص باشد به عبارت ديگر اگر نام فايل از قبل معلوم باشد آن را با همان نام قبلي ذخيره مي کند .
کادر محاوره فرمان save به صورت زير است :
Version :  اگر در ليست باز شوي اين گزينه مثلا version10  را انتخاب کنيد فايل شما طوري ذخيره مي گردد که با نگارش ده از برنامه کورل دراو سازگار باشد . و بتوانيد به را حتي آن را در نسخه ده باز کنيد . پس اين گزينه فايل شما را طوري ذخيره مي کند که با نسخه هاي قبلي کورل دراو سازگار باشد .
Thumbnail : گفتيم در کادر محاوره اي فرمان Open  هنگامي که گزينه Preveiw را علامت مي زنيد تصوير کوچکي از محتويات فايل نمايش مي يابد ، که همين گزينه است و توسط همين گزينه مي توانيد ميزان کيفيت رنگ اين تصوير کوچک را مشخص کنيد .
Web_Safe_ Filenames :
اگر مي خواهيد سند خود را براي ايجاد صفحه وب استفاده کنيد ، اين گزينه را علامت بزنيد .نام فايل شما براي انتشار در وب مشکلي نخواهد داشت .
Embed fonts using true doc (TM) : اگر مي خواهيد سند خود را بعد از ذخيره در کامپيوتري استفاده کنيد که آن کامپيوتر فونتهاي خاص اين سند را ندارد اين گزينه را علامت بزنيد . اين گزينه باعث مي شود سند شما در سيستمي که فاقد فونتهاي مورد نظر باشد قابل مشاهده و Render باشد .
Save With Embedded VBA Project : اين گزينه هنگامي استفاده مي شود که بخش يا بخش هايي از سند شما به وسيله WBA  طراحي شده است .
Advanced : کليک روي اين دکمه باعث مي شود کادر محاوره اي در اختيار شما قرار بگيرد .
Save Persentation Exchange(CMX) : اين گزينه باعث مي شود سند شما با فرمت CMX  ذخيره شود .
Use Current Thum bnail : علامت داشتن اين گزينه باعث مي شود که تصوير کوچک thum bnail براي سند شما ساخته شود و بعدا در فرمان open  به صورت پيش نمايش نشان داده شود .
Use Bit map Compression  : اين گزينه در هنگام ذخيره سازي تصاوير "طرح بيتي " از تکنيکهاي فشرده سازي استفاده مي کند در نتيجه حجم فايل کاهش مي يابد ولي از طرفي کيفيت آن نيز افت مي کند و زمان save , open آن نيز افزايش خواهد يافت .
Use Graphic Object Compression : اين گزينه باعث مي شود تا اطلاعات لازم براي موضوعات گرافيکي (يا همان اشياء برداري ) فشرده گردند .
Save Textures with the File  : اين گزينه باعث مي شود که بافت هاي اختصاصي موضوعات در موقع ذخيره فايل همراه آن ذخيره گردند در نتيجه حجم آن افزايش يابد .
Rebulid Textures When Opening The File  : اين  گزينه باعث مي شود که بافت هاي اختصاصي موضوعات هنگام باز شدن فايل باز سازي شوند ،در نتيجه اندازه فايل ذخيره شده کوچکتر مي گردد. ولي هنگام باز شدن آن زمان بيشتري صرف خواهد شد .
Save Blends and Extrudes With The File  :   باعث مي شود که اطلاعات لازم جهت جلوه هاي مخلوط(Blend) و برجستگي(dExtrud) همراه فايل ذخيره گردند در نتيجه حجم فايل افزايش يابد .
Rebuild Blends and Extrudes When opening the file  : باعث بازسازي جلوه هاي مخلوط و برجستگي مي شود در هنگام باز شدن فايل در نتيجه حجم فايل کاهش مي يابد ولي هنگام باز شدن آن زمان بيشتري صرف مي شود .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه