انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

ماهيت وب
       بيشتر طراحان وب از نقطه نظر نگاه خود به طراحي وب مي پردازند، آنها علاقمند هستند که خودشان را با استعارات مشخص و با تبليغات فراوان نشان دهند. به هر جهت اينترنت براي شما ايجاد تجارت ونيز قابليتي براي ارتباط نزديک ارائه مي دهد .
      کاربران ميتوانند اطلاعات و محصولاتي را که در خور نيازشان ميباشد را پيدا کنند.
 اينترنت معمولي ترين رسانه واسطه اي است که کاربر را آماده ميسازد که تصميم بگيرد که چه اطلاعاتي را ميخواهد و بايد براي رسيدن به آن به کجا مراجعه کند. اين امر باعث ميشود که بر خلاف رسانه هاي انتشاري، اينترنت يک رسانه تبادلي ( دو طرفه ) تلقي شود. اکثراً رسانه ها تاثير گذار هستند و هدف آنها ايجاد علاقه کافي است تا اينکه که سرانجام بتواند تبادل مطلوب راانجام دهند.
       ماهيت خواندن يک مجله و يا ديدن برنامه هاي تلويزيون ذاتي و بالفطره نيست و معمولاً کار انفرادي است. در اصل عمل خواندن مطبوعات يا تماشاي برنامه هاي تلويزيوني بالفطره عملي تبادلي نيست و در حقيقت بين عمل خواندن يا تماشاي تلويزيون با عمل تبادل تفاوت وجود دارد. تنها تبادل انجام شده در مورد خوانندگان و بينندگان ، گرفتن اطلاعات از طريق خواندن يک کتاب يا مجله يا تماشاي برنامه تلويزيون است. ( بصورت يک طرفه) بنابراين ايجاد اطلاعات جهت رسانه هاي گروهي به راهکارهاي متفاوت تري نسبت به ايجاد اطلاعات مربوط به اينترنت نياز دارد.
       مشاهدات بي عيب اينترنت مانند ثبت رويداد بر روي مرورگر وب ،دلالت بر درخواست کاربران و واکنش سرور دارد. به عبارت ديگر انجام يک داد و ستد و تبادل مي باشد.
       بعلاوه با اين طبيعت، اينترنت نميتواند بصورت خطي عمل کند. اگر کاربر تصميم به انجام داد و ستد و تبادل داشته باشد، ابتدا بايد به سايت راهنمايي و هدايت شود، و سپس براي تجارت در سايت بماند و گردش کند و در پايان دوباره به سايت بازگرددو نيز بايد در نظر داشت که کاربر ميتواند براي انجام داد و ستد در هر لحظه به هر سايت ديگري مراجعه نمايد.ابزار ها و تکنولوژي
      سالها مذاکرات زيادي درباره اينکه چه ابزارهاي خاصي در فرايند گسترش وب استفاده ميشود، وجود داشت. به هر جهت امروزه خيلي از ابزارهاي ويرايشگر وب در رده هاي چهارم و پنجم قرار گرفتند. اين مذاکرات بيشتر پيرامون آن بود که طراحان وب از کدام ابزارها استفاده کنند نه اينکه صرفاً بخواهند از ابزاري خاص استفاده کنند. بطور ايده آل ترکيب کدهاي دستي و WYSIWYG بهترين گزينه از نقطه نظر توسعه امروزي است. انجام اين عمل ساده زمان زيادي براي توسعه يک سايت HTML با کد نويسي را ميگيرد. احتياجات به روز رساني اطلاعات مستلزم آن است که بين صفحه وب و يک سايت محلي اتحاد و پيوستگي ايجاد شود. امروزه WYSIWYG از استاندارد خارج شده است. و از Dream Wearer , Front Page استفاده ميشود. در آينده ميتوانيد تشکيلات خود را به آخرين درجه پيشرفت برسانيدو همواره با زمان جلو رويد.
اين ابزارهاي قدرتمند که در صنعت نيز قابل رقابت هستند در دوره CIW ارائه خواهند شد. اين ابزارها با هم هماهنگي خاصي دارند.

رسانه هاي واسط
        طراحان وب بايد در مورد ديگر تفاوتهاو مشکلاتي که در طراحي وب در مقايسه با رسانه هاي ديگر بخصوص چاپ پيش مي آيد آگاه شوند. در ابتداي زمان طراحي وب ،بسياري از سايتها بصورت HTML ساده و بصورت بروشورولي با خاصيت وب توزيع ميشدند و اين شيوه باعث شد که کمپانيها خيلي سريع اطلاعات خود را بر روي وب ارسال کنند . بعلاوه وب به عنوان قلمرو جديد بود که نه سنديتي براي آن وجود داشت و نه اطلاعات معتبري براي تائيد اعتبار آن بود. بيشتر کمپاني ها خيلي زود آموختند که ارسال بروشور بر روي وب موثر تر از استفاده از رسانه هاي ديگر نيست. به طور کلي در يک جمله مي توان گفت صفت چاپ خاصيت خطي دارديعني از يک خط به خط ديگر و از يک صفحه به صفحه ديگر. .....ولي وب يک رسانه خطي نيست و به همين سبب خواص متفاوت تري دارد و هنگامي که در داد وستد از آن به عنوان يک قالب خطي استفاده شود خواص متفاوتي از خود بروز ميدهد. بيشترين ويژگي متفاوت وب در برقراري ارتباط دو طرفه با کاربران ميباشد. صنعت چاپ نميتواند مشاهدات کاربران را بصورت فرم تخصصي در آورد. ودر يک جمله ديگرميتوان گفت رسانه وب ميتواند امکانات ارتباط دو طرفه را به بهترين صورت انجام دهد و براي کاربر فرم شخصي ايجاد کند. و اين پديده يک ارتباط مستقيم بين تجار و کاربران(خريداران) را برقرار مي کند .در طي اين دوره شما از ابزارهاي زيادي در توسعه صفحات وب بهره خواهيد گرفت اما توجه داشته باشيد که هدف از اين دوره کامل کردن مهارت شما در تمامي اين زمينه ها بصورت حرفه اي نيست بلکه هدف از اين دوره آگاهي شما از امکاناتي است که هر کدام از اين ابزارها به شما ميدهند و اين شما هستيد که در نهايت تصميم گيرنده اصلي خواهيد بود که کدام ابزار فوايد بيشتري براي نظام مند شدن مقاصدتان دارد.

کاربران وب و نکاتي در طراحي سايت
        کيفيت مندرجات سايت شما و نمايش آن از عوامل موفقيتهاي اصلي سايت هستند . يکي از بزرگترين اشتباهاتي که شما در ساخت و توليد و نمايش مندرجات روي وب داريد دخالت دادن استانداردها ، تمرين ها و تعهدات رسانه هاي ديگر مثل چاپ ميباشد . وب رسانه متفاوت تري از بقيه رسانه هاي موجود است و بنابراين استانداردهاي متفاوت تري براي توسعه آن نسبت به بقيه رسانه هامثل چاپ و ويدئو و ساير رسانه هاي سنتي وجود دارد . اين فصل به شما خلاصه اي از بيشتر ملزوماتي که شما نياز داريد براي توسعه کار آن آنها را در نظر بگيريد ارائه ميدهد .
       حدس مي زنيد که چه مقدار از متن صفحه وب شما به طور واقعي توسط کاربر خوانده مي شود ؟ تمام آن ؟ بيشتر آن ؟ حقيقت آن است که کابران اغلب هيچ مقداري از آن را نمي خوانند . به دنبال اين جمله بايد گفت که در حدود 80% از مردم فقط در مندرجات سايت پويش مي کنند و به دنبال نکات و عبارات کليدي مي گردند . به طور متوسط 25 % کاربراي در خواندن روي مانيتور نسبت به خواندن از روي چاپ آهسته تر عمل مي کنند . بنابراين ،اين واقعيت چگونه بر ساختار صفحه شما اثر مي گذارد ؟ به عنوان يک طرح شما بايد صفحه اي ايجاد کنيد که کاربران بتوانند سريع آن را کاوش کرده و اطلاعات مطالبه کرده را پيدا کنند .
بخاطر آوريد که يکي از تناقضات در طراحي وب اين است که تصور کنيد که وب فرم ديگري از رسانه چاپ است . هنگامي که طرح يک صفحه با مندرجات مشابه به يک مجله و يا بروشور ايجاد مي کنيد کاربران به طور مسلم به سايت ديگري خواهد رفت چراکه شما در نظر نگرفتيد که ماهيت مطالب بر روي وب بايد با ديگر رسانه ها به خصوص چاپ متفاوت باشد.هنگامي که کاربران به سايت شما مي رسند اولين حسي که درآنها ايجاد مي شود از اهميت زيادي برخوردار است.مثلا ممکن است سايت وب شما که به قصد تجارت ايجاد شده است فقط يک پنجره داشته باشد ولي به هر حال اگر به نظر مشتري غير جذاب باشد شما مشتري خود را به رقيب خود واگذار کرديد. بنابراين اگر بدانيد که بازديد کنندگان فقط سايت شما را مرور مي کنند متوجه خواهيد شد که چرا نبايد کاربران را مجبور به خواندن مطالبي کنيد که براي آنها جالب نيست . کاربران را راضي نگه داريد و آنچه را که مي خواهند به آنها عطا کنيد، حتما آنها به سايت شما باز خواهند گشت .(قابل ذکر است قواعد بازار يابي در سايتهاي تجاري متفاوت تر از دنياي واقعي مي باشد)
       کاربران نمي خواهند که صفحات در هم و نا مربوط را ببينند و از طرفي محتويات و مندرجات سايت نيز ضروري است پس با اين وجود ساختار و انتشار آن هر دو با هم از اهميت برخوردار هستند .
معمولا کاربران سايت شما را براي اطلاعات ويژه اي که در مورد جستجو و يا خريد و ... مي خواهند بازديد مي کنند .
         هر چقدر اين عمل براي آنها آسانتر باشد، کارشان را راحت و سريعتر انجام ميدهند. کاربران وب فقط علاقه مند به آنچه که مي خواهند بيابند هستند . کساني که در کارهاي تجارت خرده و جزئي هستند اعتقاد بر اين دارند که مشتري ها خود خواه هستند ، ولي آنها مي دانند که پرداخت صورتحساب است که درهاي تجارت را باز نگه مي دارد و اگر شما اين نکته را درک کنيد صفحه اي بوجود خواهيد آورد که ساختار آن اهداف تجاري کاربران را تامين کند .
        سايتي نظير سايت www.cnn.com را در نظر بگيريد . به محض ورود به سايت سريعا مي توانيد مرور کلي از کل سايت داشته باشيد و يا به عبارت ديگر شما مي توانيد کل سايت را با نگاه از يک عبارت به عبارت بعدي مرور کنيد و آنچه را که بخواهيد خيلي سريع بدست آوريد . بنابراين تمايل به ديدن مجدد سايت راداريد .سايت فوق از نمونه سايتهاي موفق در جهان مي باشد.

واقعيت در طراحي
يک طراح وب بايد براي فن آوري جديد و اينکه چگونه از ابزارهادر طراحي استفاده کند آماده باشد و معمولا طراحان جديدترين سخت افزارها و نرم افزارها را به کار مي گيرند . به هر جهت اين انگيزه ايجاد مي شود که شما بايد صفحات دو طرفه ديناميکي ايجاد کنيد که نرم افزارهاي جديد و قديم را حمايت کنند . اکثريت استفاده کنندگان وب به جستجوي طراحي عالي وپيشرفته نيستند ولي استثنائاتي هميشه در اين قواعد وجود دارند . به هر جهت يک راهنماي خوب در هنگام طراحي وجود دارد که به قرار زير است :

1- بيشتر کاربران از مانيتورهاي 17 Inch يا کمتر استفاده مي کنند .
2- بيشتر کاربران با تنظيم تفکيک پذيري 480*640 کار مي کنند .
3- بيشتر کاربران داراي مودم هاي با سرعت 56k هستند .
4- اغلب کاربران مرورگرهاي ورژن 4 به پايين دارند .
5- تعداد کمي از مردم زمان زيادي را براي بارگذاري فايلها صرف مي کنند.
همواره در طراحي وب نکات کلي بالا را در نظر داشته باشيد

ساختار متناسب براي صفحه
      طرح اصلي روزنامه مورد علاقه خود را در نظر بگيريد . در صفحه روي جلد خبر اصلي وجود دارد و بعلاوه متون حاشيه اي هم در آن قرار دارد که خبر هاي ديگر روزنامه در آن ليست شده است . اين قضيه به چه نحوي در خواندن شما تاثير مي گذارد ؟اين طرح کلي شما را وادار به خواندن يک خبر در روي صفحه اول نمي کند.اگر خلاصه يک خبر که درستي آن را دنبال ميکنيد ببينيددر آن شماره صفحه اي وجود دارد که از طريق آن ميتوانيد وترد کل داستان شويد. يعني با يک اتصال شما را به کل ميرساند.
اين ساختار اغلب با ساختار يک هرم مقايسه مي شود که در نمودار شکل زير ترسيم شده است . در اين مدل در ابتدا خلاصه داستان براي شما ارائه مي شود سپس اتصال براي ماخذ و جزئيات آن براي کساني که علاقه مند هستند قرار داده مي شود .
     وب ايده آل ترين رسانه براي اين نوع انتشار است .

 
       با استفاده از ابر اتصالات مي توانيد کاربران خود را به شرح موضوعات در داستانها ، اخبار و محصولات و سرويسهايي که داريد هدايت کنيد و نيز مي توانيد پيش تاريخ و اطلاعات مبسوط و زمان و منابعي را که روزنامه ها به دليل فقدان جا نمي توانند ايجاد کنند را بوجود آوريد . اگر کاربران بخواهند اطلاعات را به طور کامل بخوانند ميتوانند به سمت جهت تعيين شده هدايت شوند . به عبارت ديگر ميتوانند براي پيگيري قضيه حرکت کنند.

المانهاي طرح بندي يک صفحه
      قبل از شروع به ساختن صفحه يک ديد کلي و ساختار کلي از سايت را در نظر بگيريد . شما بايد المانهاي صفحه و نيز چگونگي فعل و انفعالاتي که آنها با هم دارند را بدانيد . از نقطه نگاه بصري بايد المانهاي انتخابي را در داخل سايت ايجاد کنيد که اين المانها عبارتند از طرح ، رنگ ، نوع قلم ، تصاوير و چند رسانه اي ها و ... طرح صفحه منوط به آن است که طراح بتواند اطلاعات خود را به کاربر نشان دهد اين نوع قالب بندي بايد براي درک آسان تر اطلاعات باشد مثل اسناد و گزارشها . اين نوع ساختار به دسته بندي و ساده کردن ، ويرايش و توزيع و پخش اطلاعات کمک مي کند به عنوان يک طراح وب بايد ساختار خود را توسعه دهيد ودر اين مرحله تجربيات کاربران مي تواند براي شما بسيار مفيد واقع شود.موارد يكه در هنگام طراحي يک صفحه باید در نظر گرفته شود :

1- Frameset اجازه مي دهد که صفحات چند گانه شما بصورت واحد ظاهر شود .
2- Margin کنترل مي کند که مطالب چگونه و با چه فاصله اي از کادر مانيتور شروع شوند.
3- Border براي Frame ها و جداول HTML استفاده مي شود.
4- رنگ ايجاد يک احساس گيرا و کلي از ساختار سايت و باعث ازدياد توانايي خواندن ميشود .
5- Space جدا کردن المانهاي صفحه
6- Navigation براي کنترل کاربران براي حرکت در سايت
7- Rule مندرجات صفحه را به قسمتهاي جداگانه و وابسته قسمت مي کند.
8- White Space باعث کم تر کردن بي نظمي المانهاي صفحه مي گردد.
9- Table توزيع المانهاي صفحه در جاهاي مختلف صفحه و شکل دادن اطلاعات در ستونهاي مخفي
10- Lists به طراح اجازه مي دهد تا اقلام را سازماندهي کنيم.
11- Paragraph گروهي از کاراکترهاي متني در صفحه مي باشد.
12- Heading level ايجاد سايزهاي گوناگون از متن و طراحي و سازماندهي آن .
13- Image مورد استفاده در ايجاد جاذبه ابعادي ، اطلاعات ، Navigation

       تعيين کنيد که سايت شما کداميک از اين عوامل را در بر دارد و شما را در روند توسعه ياري مي دهد و اگر به اين عوامل پرداخته نشود به تدريج منابع و نيرو ها و زمان خود را از دست خواهيد داد.

طرح معمول صفحه :

        وب سايتها از قالبهاي اصلي و پايه براي نمايش اجزاء صفحه استفاده مي کنند . شما مي توانيد اين قالبهاي معمول را از خيلي از سايتها ايده بگيريد . براي مثال المان Navigator معمولا در قسمت چپ بالاي صفحه نمايش نشان داده مي شود و رنگ اين المان اغلب کمي متفاوت تر از رنگ بقيه صفحه است همچنين المان Navigation مي تواند در پائين يک صفحه نيز قرار گيرد .
       متن سياه بر روي زمينه سفيد و نيز قرار گرفتن تبليغات کمپاني در بالاترين گوشه سمت چپ صفحه نمايش نيز از قالبهاي متداول مي باشد که اغلب بکار برده مي شود .اين قالبها و نيز قالبهاي ديگربراي تشخيص اينکه از کدام قالب بايد استفاده شود در عمل مي تواند کمک کند.کاربران هنگامي که سايت شما را بازديد مي کنند مي دانند که چه توقعي از آن دارند . در اينجا نمي خواهم بگويم که کاربران بايد مندرجات و محصولات سايت شما را بدانند . ولي بايد اساس و اصول استفاده از سايت شما را بداند و اين اصل شامل کاربردهاي مختلف Navigation و متون و عکسها مي باشد . طرح سايت شما مي تواند با جايگزين شدن Navigation در قسمتهاي مختلف رده بندي شود ونيز نوع قالبندي به طور زيادي وابسته به محتويات و مندرجاتي است که داخل سايت شما قرار مي گيرد .

سرعت و سايز صفحات(اسکرول کردن)
        کاربران خواهان سرعت زياد هستند . شما اين خواسته آنها رامي توانيد با طراحي صفحاتي با سايزهاي محدود فايلها مي توانيد تامين کنيد . با 10 ثانيه مکث در سايت، کاربران از سايت شما بريده خواهد شد و توجه آنها به سايت را از دست خواهيد و اين نکته بدان معني است که طراح وب بايد از عکسهاي مقرون به صرفه استفاده کند و انتخاب فايل ها بايدبا دقت زيادي همراه باشد . بهينه سازي عکسها عامل مهمي در بارگذاري سريعتر آنهااست که بعدا به جزئيات آن مي پردازيم .
        جدول زير ماکسيمم سايز صفحه اي که براي واکنش درخواست ارتباطات با سرعتهاي گوناگون مجاز است .
    زمان واکنش 1 ثانیه     زمان واکنش 10 ثانیه
modem    2Kb    34Kb
ISDN    8Kb    150Kb
Tl    100Kb    2mb


       سايز صفحه به معناي سايز تمام فايلها و المانهاي بکار برده شده در صفحه شامل فايلهاي HTML و تمامي عناصر تعبيه شده ( jpg , gif ) مي باشد .
        توجه داشته باشيد که 1 ثانيه عکس العمل به کاربران اين اجازه را مي دهد که آنها حس کنند که به طور آزاد و راحت در ميان اطلاعات جابه جا مي شوند ولي زمان 10 ثانيه نيازدارد که به توجه کاربر به سايت پرداخته شود . در اواسط سال 1997 مطالعات نشان مي داد که متوسط سايز يک صفحه وب 44 کيلو بايت است يعني طبق جدول 5 برابر بيشتر از زمان معمول واکنش براي کاربراني که از ISDN استفاده مي کنند . بنابراين براي بيشتر کاربراني که از پهناي باند متوسط استفاده مي کنند سرعت بارگذاري بسيار کم خواهد بود . همچنين توجه داشته باشيد که 44 kb ، 30 درصد بيشتر از بزرگترين حد سايز براي کاربران استفاده کننده از مودم خواهد بود .
دانستن چنين مطالعاتي شما را به سمت توسعه وب متمايل مي کند تا جايي که کامپيوترها و ارتباطات آنها با يکديگر سريع تر شود . خيلي از وب سايتهايي که منتشر شده صفحات کوچکي هستند که از عکسهاي کم مصرف در آن استفاده شده است .

طراحي با دقت و توجه در کيفيت نمايش
      توصيه مي شود که براي طراحي از درجه تفکيک 640*480 استفاده کنيد تا جايي که بدانيد کاربر از Resolution ديگري استفاده مي کند . با طراحي با اين Resolution اطمينان داريد که کاربران براي ديدن تمام صفحه شما از Scroll استفاده مي کنند . براي پرهيز از ايجاد اسکرول افقي صفحه را از 600 pix پهن تر نکنيد و به خاطر داشته باشيد که کاربران فقط سايت شما را مرور مي کنند و حاضر نيستند که براي ديدن تمام صفحه شما از اسکرول استفاده کنند . کيفيت استاندارد و اصلي 640*480 مي باشد که بيشتر در عمل به کار مي رود هنگامي که شما با تفکيک 640*480 طراحي مي کنيد اين عدد اثر بيشتري نسبت به درجات تفکيکهاي بالاتر دارد . شکلهاي زير يک وب سايت را در انواع Resolution ها نشان مي دهد . با وجود اينکه هنوز همه از مانيتورهاي 640*480 استفاده مي کنند اما در سالهاي اخير Resolution هاي بيشتري بوجود آمده اند و شما ممکن است که بخواهيد تکنولوژي برتر را بدون رها کردن کاربران و با سخت افزار قديمي براي آنها تامين کنيد. يک راه انجام اين عمل طراحي است که بتواند سازگاري خوبي با کاربران داشته باشد . در صورت استفاده از Resolution زياد کاربران تصميم به بزرگتر کردن پنجره مي کنند .
      سايتهاي www.altavista.com و www.amazon.com و www.cnet.com مثالهاي خوبي در این زمینه هستند .

رنگ
      المانهاي رنگي نقش مهمي را در اصول و نظام ارائه يک سايت دارند . سبک و روش و فرهنگ و آداب شرکتها با ارائه رنگ در سايت و چگونگي هماهنگي و ترکيب آنها با يکديگر به تصوير کشيده مي شود .به عنوان مثال يک وب سايت با رنگ بندي قوي مثل قرمز و صورتي و زرد و سبز ، برداشت هنري جذابي از ماهيت هاي صنعتي و فرهنگي مثل حالتي از يک نرم افزاري با تکنولوژي بالا يا يک واحد گرافيکي به بيننده ارائه مي دهد . و از نقطه نظر يک سايت با رنگهاي ملايم تري مثل سفيد و آبي روشن و يا خاکستري براي محافظه کاري و براي ارگانهاي سنتي مثل بانک و يا شرکتهاي سرمايه گذاري به کار برده مي شود .
      يکي از مسائلي که در توسعه و پيشرفت طراحي سايت با آن مواجه ميشويد اين است که چگونه احساسها را در هنگام انتخاب رنگ براي وب سايت شرکت خود منتقل کنيد. کدام رنگها بيشتر مکمل هستند چند رنگ به معرض نمايش گذاشته مي شود ؟ آياشما از خطوط پايه افقي و عمودي استفاده مي کنيد ؟ آيا سايت شماداراي اشکال هندسي مثل چند ضلعي و مربع مي باشد ؟ اين سئوال و نيز بقيه سئوالات بايد براي بهترين مدل به تصوير کشيدن عکس در يک کمپاني براي کار بران مطرح شود .

نمايش رنگ :
يک مانيتور کامپيوتر شامل هزاران المان است که پيکسل ناميده مي شود . هر پيکسل فقط يک رنگ را در يک زمان نشان مي دهد . هنگامي که به يک عکس نگاه مي کنيد شما صدها يا هزاران پيکسل مي بينيد که هر کدام يک رنگ ويژه دارد و ترکيب آنها باعث ايجاد تصويري مي شود که شما مي بينيد . رنگهايي که وقتي با يکديگر ترکيب مي شوند رنگ سفيد را مي سازند به عنوان يک رنگ افزودني تلقي مي گردند . اصل اين رنگ شامل رنگهاي قرمز و سبز و آبي است که RGB ناميده مي شود . مانيتور کامپوتر رنگهاي افزودني را نشان مي دهد . اضافه کردن رنگهاي بيشتري به اين ترکيب در سيستم RGB باعث جابه جايي رنگ به سمت رنگ سفيد مي شود .

قالبهاي رنگ :
رنگها با دو قالب عددي استاندارد شده اند :
1- درجات قرمز و سبز و آبي (RGB)
2- هگزا دسيمال

      يک طراح براي انجام يک طراحي وب دقيق بايد منحصرا از کدهاي هگزا دسيمال استفاده کند . ولي به هر جهت براي بحث در مورد اهداف خود هر دو مورد را در نظر مي گيريم .سيستم RGB و هگزا دسيمال يا هر دو ( با هر رنگي که در محدوده ديد و بينايي قرار دارند و با خواص گوناگون با يکديگر ترکيب مي شوند معرفي مي شوند) . قالبهاي اين رنگها توانايي نمايش 16772216 رنگ را دارد .
RGB :

      مقدار RGB در مبناي 10 در رنج عددي 0 تا 255 مي باشد . در سيستم مبناي 10 از ارقام بين 0 تا 9 استفاده مي شود . وقتي رقم 1 در دسترس قرار مي گيرد مقدار از 0 به 1 افزايش مي يابد و همينطور بالا مي رود . با استفاده از قانون RGB رنگ سفيد به شرح زير تعيين مي شود :
R = 255 , G = 255 , B= 255
       بنابراين مقدار RGB براي رنگ سفيد B=255 ، G=255 ، R=255 که (نمايش ماکسيمم درجه قرمز و سبز و آبي است ) مي باشد .
     

     مقدار درجه RGB براي رنگ سبز به اينگونه است :
R = 0 , G = 255 , B= 0
    بنابراين مقدار RGB براي رنگ سبز 0 و 255 مي باشد که نمايش 0% براي قرمز و آبي و بيشترين درصد براي رنگ سبز است . شما مي توانيد رنگ سبز را با کدهاي HTML به قرار زير دنبال کنيد :
< Body bgcolor=" 0,255,0 " >
        المانهاي رنگي نقش مهمي را در اصول و نظام ارائه يک سايت دارند . سبک و روش و فرهنگ و آداب شرکتها با ارائه رنگ در سايت و چگونگي هماهنگي و ترکيب آنها با يکديگر به تصوير کشيده مي شود .
به عنوان مثال يک وب سايت با رنگ بندي قوي مثل قرمز و صورتي و زرد و سبز ، برداشت هنري جذابي از ماهيت هاي صنعتي و فرهنگي مثل حالتي از يک نرم افزاري با تکنولوژي بالا يا يک واحد گرافيکي به بيننده ارائه مي دهد  و از نقطه نظر يک سايت با رنگهاي ملايم تري مثل سفيد و آبي روشن و يا خاکستري براي محافظه کاري و براي ارگانهاي سنتي مثل بانک و يا شرکتهاي سرمايه گذاري به کار برده مي شود .
يکي از مسائلي که در توسعه و پيشرفت طراحي سايت با آن مواجه ميشويد اين است که چگونه احساسها را در هنگام انتخاب رنگ براي وب سايت شرکت خود منتقل کنيد. کدام رنگها بيشتر مکمل هستند چند رنگ به معرض نمايش گذاشته مي شود ؟ آياشما از خطوط پايه افقي و عمودي استفاده مي کنيد ؟ آيا سايت شماداراي اشکال هندسي مثل چند ضلعي و مربع مي باشد ؟ اين سئوال و نيز بقيه سئوالات بايد براي بهترين مدل به تصوير کشيدن عکس در يک کمپاني براي کار بران مطرح شود .
تذکر
       براي کامل کردن سيستم رنگهاي RGB و درجات هگزا دسيمال ميتوانيد سايت http://www.lynda.com/hexb.html مراجعه کنيداين سايت توسط Lynda Weinman از مرکز هنري Ojai Digital ايجاد شده است .

ارقام هگزا دسيمال :

درجات ارقام هگزا دسيمال دربازه بين 00 تا FF بصورت زير است :
(1,2,3,4,5,6,7,8,9,A,B,C,D,E,F)
عدد در مبناي 10 با همان مقدار به مبناي 16 تبديل شده و نمايش داده مي شود . مقدار 00 هيچ درصدي را نمايش نمي دهد و مقدار FF بيشترين درصد مقدار رنگ را نمايش مي دهد .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 

انجام پایان نامه | دانلود مقاله

سفارش پایان نامه