انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

آنچه که قبل از یادگیری HTML لازم است بدانید:
برای شروع کار با HTML شما به چیزهایی نیاز دارید که در لیست زیر آمده است:
1- شما ابتدا به یک کامپیوتر دارید، احتمالاً همین کامپیوتری است که با آن کار می کنید و صفحه ما را می بینی
 
2- شما به یک ویرایشگر متن نیاز دارید. در ویندوز شما می توانید از برنامه Notepad استفاده کنید. از هر نرم افزار ویرایش متن دیگری استفاده کنید اما این نکته را در نظر داشته باشید که نرم افزار WordPad که در ویندوز وجود دارد و نرم افزارهایی مانند Microsoft Office و امثال آن برای نوشتن کدهای HTML مناسب نیستند چون در هنگام ذخیره کردن متن این نرم افزارها کدهایی را به آن اضافه می کنند.
نرم افزار Notepad را می توانید از طریق منوی استارت در قسمت Accessories پیدا کنید یا از طریق فرمان Run با تایپ notepad در کادر Open و فشار دادن دکمه Enter.
 
3- شما به یک مرورگر وب به انتخاب خود نیاز دارید. می توانید از Microsoft Internet Explorer استفاده کنید که با ویندوز نصب می شود یا از Opera, Mozilla Firefox و نرم افزارهای مشابه که اغلب به صورت رایگان برای دانلود در اینترنت وجود دارند.
بهتر است برای اینکه بتوانید صفحه خود را با اینترنت اکسپلورر و نت اسکیپ امتحان کنید، از هر دو مرورگر مختلف که هر کدام بر پایهء یکی از دو مرورگر ذکر شده باشند استفاده کنید.
 
4- شما به جایی برای ذخیره کردن متن خود دارید که می تواند جایی روی هارد دیسک شما، یک فلاپی دیسک یا یک سرور باشد. البته شما برای استفاده از HTML نیاز ندارید حتماً به اینترنت متصل باشید، شما می توانید با استفاده از یک مرورگر وب در کامپیوتر خود از HTML استفاده کنید.
 
برای ذخیره کردن فایلی که با Notepad نوشته اید کافی است از منوی File گزینه Save As را انتخاب کرده و مسیری را برای ذخیره فایل انتخاب کنید و در کادر File Name در پایین پنجره Save As نام فایل را با پسوند html بنویسید. در آخر هم دکمه Save را کلیک کنید.


در اینجا می خواهیم به ساختار شناسه ها یا همان تگها (tag) در HTML بپردازیم. یک تگ همیشه با علامت کوچکتر ریاضی یعنی این علامت > آغاز می شود و با علامت بزرگتر < به پایان می رسد. مثلاً تگی که باعث ایجاد زیرخط کلمات می شود اینطور نوشته می شود: <U> این علامت را قبل از متنی که می خواهیم زیر آن خط کشیده شود قرار می دهیم. به این تگ ، تگ ابتدایی (Opening tag) می گویند، که عملیاتی را که شما می خواهید آغاز کنید شروع می کند. به منظور پایان دادن به زیرخط باید از یک تگ پایانی استفاده کنید. یک تگ پایانی با این علامت شروع می شود: />  بقیه تگ مانند تگ ابتدایی می باشد. برای درک بهتر این مطلب به مثال زیر توجه کنید:
Tags and their position
اگر بخواهید متن بالا را با زیرخط در مرورگر خود ببینید باید آنرا مطابق خط روبرو در ویرایشگر متن خود بنویسید:
 
<U>Tags and their position</U>
نتیجه را به این صورت می بینید:
Tags and their position
همه تگها به یک تگ پایانی نیاز ندارند. برای مثال تگی که برای وارد کردن عکس استفاده می شود  از این قبیل تگهاست، که به این صورت می باشد:
<"img src="/myimage.gif>
البته بعداً در مورد این تگ توضیح خواهیم داد در اینجا فقط برای مثال این تگ را آوردیم. موارد دیگری هم با این وضعیت وجود دارند مثلاً:<BR> که برای رفتن به خط بعدی استفاده می شود، <HR> که برای ایجاد یک خط افقی به کار می رود و <P> که برای رفتن به پاراگراف بعدی استفاده می شود.
در ضمن نیاز نیست که حتماً تگها با حروف بزرگ نوشته شوند. مثلاً <P> همان <p> است. البته در نسخه های جدیدتر HTML توصیه می شود کدهای HTML با حروف کوچک نوشته در XHTML هم نوشتن کدها با حروف کوچک الزامی است. فضای خالی هم بین تگها تأثیری ندارد. مثلاً :
<u>         متن زیرخط دار          </u>
کد بالا همان نتیجه ای را می دهد که کد زیر دارد:
<u>متن زیرخط دار</U>
به این طریق هم اگر نوشته شود فرقی نمی کند:
<u>
متن زیرخط دار
</u>
قالب پایه ای یک فایل HTML مانند زیر است. ببینید می توانید کاری را که تگهای این کد انجام می دهند حدس بزنید؟ البته همه آنها را بعداً توضیح می دهیم.
 
<html>
<head>
<title>html قالب اصلی</title>
</head>
<body>
هر چیزی که اینجا قرار گیرد در صفحه شما قابل دیدن است
</body>
</html>
برای درک بهتر این قسمت سعی کنید تگها را به صورت جفتی در نظر بگیرید (از جایی که باز می شوند تا جایی که بسته می شوند) اولین تگ <HTML> است که علامت شروع یک متن HTML است و تگ پایانی آن <HTML/> است که همانطور که ممکن است حدس زده باشید نشانه پایان متن HTML است. هر چیزی در HTML باید بین این دو تگ قرار گیرد. مانند متن، دیگر تگها، عکسها و... چون این دو تگ نشان دهنده آغاز و پایان صفحه شما هستند.
تگ بعدی <HEAD> است. این تگ مشخص کننده بخشی است که شما باید عنوان صفحه، کلمات کلیدی، و دیگر توضیحات خود برای این صفحه را در آن قرار دهید. این بخش با <HAD/> به پایان می رسد. در مثال بالا تنها قسمت HEAD عنوان صفحه بود که با TITLE مشخص می شود.
تگ <TITLE> به شما اجازه می دهد برای صفحه خود یک عنوان برگزینید. این قسمت مورد استفاده موتورهای جستجو قرار می گیرد و همان متنی است که به هنگام مشاهده صفحه در نوار عنوان مرورگر نشان داده می شود. تا هنگامی که این تگ در قسمت BODY قرار نگیرد در متن شما نشان داده نمی شود. برای پایان دادن به تگ عنوان از این تگ استفاده می شود: <TITLE/> در مثال بالا عنوانی که برای صفحه نشان داده می شود قالب اصلی HTML است.
تگ <BODY> بخشی را آغاز می کند که در صفحه مرورگر شما به نمایش در می آید. این قسمت جایی است که ما باید کار اصلی خود را در آن انجام دهیم. برای پایان دادن به این تگ از <BODY/> استفاده می کنیم. در مثال بالا متنی که در صفحه مرورگر دیده می شود به صورت زیر است (البته در اینجا برای نوشته زیر رنگ و فونت نیز انتخاب شده که در قسمتهای بعد به آنها خواهیم پرداخت) :
هر چیزی که اینجا قرار گیرد در صفحه شما قابل دیدن است
چیزی که در اینجا می بینیم متنی است که به صورت ساده نوشته شده و در طرف چپ صفحه قرار دارد.
در درس
در این درس به کار با متنها می پردازیم. ابتدا با این تگ شروع می کنیم:
1-    <B> این تگ باعث می شود کلماتی که بین این تگ و تگ پایانی آن قرار دارند به صورت پر رنگ و بولد (Bold) دیده شوند. به مثال زیر توجه کنید:
<B>متنی که اینجا قرار بگیرد به صورت بولد نمایش داده می شود</B>
مثال بالا به صورت زیر دیده می شود:
متنی که اینجا قرار بگیرد به صورت بولد نمایش داده می شود
بیایید با تگهای دیگری ادامه دهیم:
________________________________________
2-    زیرخط (Underline):
<U>این متن با زیر خط مشاهده می شود</U>
این هم نتیجه:
این متن با زیر خط مشاهده می شود
________________________________________
3-    حروف کج (Italic):
<I>این متن به صورت مورب دیده می شود</I>
و نتیجه به این صورت است:
این متن به صورت مورب دیده می شود
________________________________________
4-    حروف خط خورده:
<STRIKE>این متن به صورت خط خورده دیده می شود</STRIKE>
متن در مرورگر به این صورت دیده می شود:
این متن به صورت خط خورده دیده می شود
________________________________________
5-    وسط چین:
<CENTER>این متن در وسط خط نوشته می شود</CENTER>
نتیجه کد:
این متن در وسط خط نوشته می شود
________________________________________
شما می توانید بیشتر از یک فرمان را برای یک متن اجرا کنید. مثلاً وقتی که می خواهید متنی به صورت پر رنگ و کج نوشته شود. برای این کار هر دو تگ ابتدایی را برای متن در ابتدای آن و تگهای پایانی را در جایی که می خواهیم پایان پر رنگی و کجی متن باشد قرار می دهیم.
با این مثال توجه کنید:
<B><I>این متن به صورت کج و پر رنگ دیده می شود</I></B>
نتیجه هم به این صورت دیده می شود:
این متن به صورت کج و پر رنگ دیده می شود
آیا ترتیب قرار گرفتن تگهای پایانی مهم است؟ در پاسخ باید گفت در مثال بالا خیر، اما مواردی وجود دارد که ترتیب قرار گرفتن تگها مهم است مثلاً قرار گرفتن تگ پایانی <HTML/> قبل از <BODY/> اشتباه است. شما با تمرین و تجربه می توانید این نکته را فرا بگیرید. شما می توانید برای جلو گیر از اشتباه HTML را به صورت زیر بنویسید:
<B>
       <I>
            این متن به صورت پر رنگ و کج دیده می شود
        </I>
</B>
اما این روش خسته کننده است. در اینجا مهم نیست تگها به چه صورت باز و بسته شوند. اما نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که متنها تحت تأثیر تگهایی که قبل از آنها باز شدهاند و بسته نشده اند قرار می گیرند. تأثیر یک تگ تمام می شود وقتی که تگ بسته شود.
مثال زیر را در نظر داشته باشید:
<B><I><U>این متن پر رنگ، کج و دارای زیرخط است</B></I></U>
این نتیجه را به ما می دهد:
این متن پر رنگ، کج و دارای زیرخط است
اما این یکی:
<B><I><U>این متن پر رنگ، کج و دارای</B></I>زیرخط است</U>
این نتیجه را به ما می دهد:
این متن پر رنگ، کج و دارایزیرخط است
همان طور که دیدید متن بولد و ایتالیک زودتر از متن زیرخط دار به پایان رسید و این به این دلیل است که تگهای پایانی بولد (<B/>)و ایتالیک (<I/>) زود تر نوشته شدند و انتهای متن فقط توسط تگ زیرخط (<U/>) تحت تأثیر قرار دارد.
متنها به صورت پیش فرض در سمت چپ صفحه به نمایش در می آیند. اما با استفاده از <CENTER> می توان آنها را در وسط صفحه به نمایش در آورد. این تگ را هم می توان با دیگر تگها ترکیب کرد و نتایج جابی گرفت. به مثال زیر توجه کنید:
<CENTER><B><I>به این مثال توجه کنید</I></B></CENTER>در این قسمت از درس به سراغ کار با فونتها و اندازه آنها می رویم.
اندازه فونت را می توان با دستور زیر تعیین کرد:
<FONT SIZE="x">متنی که می خواهیم اندازه آنرا تعیین کنیم</FONT>
به جای «x» عددی با علامت منفی یا مثبت قرار می گیرد. وقتی که می خواهیم یک متن بزرگتر دیده شود از علامت مثبت و زمانی که می خواهیم متن کوچکتر شود از علامت منفی استفاده می کنیم. به مثال زیر توجه کنید:
<FONT SIZE="+2">این متن بزرگتر دیده می شود</FONT>
این هم نتیجه تغییر سایز فونت:
این متن بزرگتر دیده می شود
برای کوچکتر کردن متن نیز به همین صورت عمل می کنیم:
<FONT SIZE="-2">این متن کوچکتر دیده می شود</FONT>
این هم متن کوچک شده:
این متن کوچکتر دیده می شود
این هم تعدادی مثال برای درک بهتر مطالب:
<FONT SIZE="+4">این متن با اندازه 4 نوشته شده است</FONT>
این متن با اندازه 4 نوشته شده است
<FONT SIZE="+3">این متن با اندازه 3 نوشته شده است</FONT>
این متن با اندازه 3 نوشته شده است
<FONT SIZE="+2">این متن با اندازه 2 نوشته شده است</FONT>
این متن با اندازه 2 نوشته شده است
<FONT SIZE="+1">این متن با اندازه 1 نوشته شده است</FONT>
این متن با اندازه 1 نوشته شده است
<FONT SIZE="-1">این متن با اندازه 1- نوشته شده است</FONT>
این متن با اندازه 1- نوشته شده است
<FONT SIZE="-2">این متن با اندازه 2- نوشته شده است</FONT>
این متن با اندازه 2- نوشته شده است
<FONT SIZE="-3">این متن با اندازه 3- نوشته شده است</FONT>
این متن با اندازه 3- نوشته شده است
برای تغییر رنگ متنها نیز می توانیم به روش زیر عمل کنیم، با این فرمان :
<FONT COLOR="زنگ مورد نظر">
می توانیم رنگ مورد نظر خود را با نام انگلیسی آن در فرمان بالا قرار دهیم یا از معادل هگزا دسیمال رنگ به جای اسم رنگ استفاده کنیم.
برای شروع با اسم رنگ شروع می کنیم:
<FONT COLOR="red">متن مورد نظر</FONT>
متن نهایی:
متن مورد نظر
حالا از معادل هگزا دسیمال رنگ قرمز به جای نام رنگ استفاده می کنیم. البته استفاده از اسم رنگها ساده تر است اما شما ممکن است بخواهید از رنگهای پیچیده تری استفاده کنید.در مورد رنگ قرمز باید به این صورت عمل کنیم:
<FONT COLOR="#FF0000">متن مورد نظر</FONT>
در اینجا نتیجه با مثال قبلی یکسان است:
متن مورد نظر
معادل هگزا دسیمال رنگها را باید با علامت # شروع کرد و بعد از این علامت شش حرف یا عدد دیگر قرار می گیرد. برای رنگ قرمز بعد از علامت # دو F و چهار صفر قرار می گیرد.
اگر می خواهید معادل هگزادسیمال رنگها را به دست آورید اینجا را کلیک کنید.
فرض کنید می خواهید رنگ و اندازه متنی را همراه با هم تغییر دهید. برای این کار می توانید از دو تگ FONT استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که هر دو را ببندید. مانند زیر:
<FONT SIZE="+2"><FONT COLOR="gold">متن بزرگ و طلایی</FONT></FONT>
متن بزرگ و طلایی
همچنین می توانید از اعلانهای SIZE و COLOR در یک تگ FONT استفاده کنید. مانند زیر:
<FONT SIZE="+2" COLOR="gold">متن بزرگ و طلایی</FONT>
 متن بزرگ و طلایی
شما می توانید رنگ فونت را در تگ BODY تعریف کنید که بعداً به آن می پردازیم.


آیا تا به حال موقعیتی پیش آمده که بخواهید بین دو کلمه فاصله بیشتری وجود داشته باشد. یا بخواهید علامت کپی رایت را نشان دهید. این کاراکتر های ویژه با استفاده از کدهای ویژه در صفحه شما قرار می گیرند. این کدهای ویژه با علامت & (امپرسند) شروع می شوند و با تعدادی حرف یا عدد ادامه پیدا می کنند و با ; (نقطه ویرگول) پایان می یابند. برای مثل زمانی که شما می خواهید بین دو کلمه فضای خالی اضافی بگذارید باید از کد ;nbsp& استفاده کنید که فضای خالی اضافه می کند. مطابق مثال زیر:
کلمه اول &nbsp; کلمه دوم
نتیجه به این صورت خواهد بود:
کلمه اول   کلمه دوم
فاصله اول بین کلمات با فشار دادن دکمه Space ایجاد می شود. مرورگر فاصله اول را تشخیص می دهد اما بعد از آن هر تعداد فاصله که باشد تفاوتی نمی کند و شما فقط یک فاصله را در مرورگر می بینید. افزودن کد ;nbsp& مرورگر را مجبور می کند تا بین دو کلمه فاصله اضافی بگذارد. شما با تکرار این کد می توانید به هر تعداد که بخواهید فاصله خالی ایجاد کنید.مانند زیر:
کلمه اول &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;کلمه دوم
نتیجه:
کلمه اول     کلمه دوم
این فرمان چهار فضای خالی اضافی بین دو کلمه ایجاد می کند. و در مجموع پنج فضای خالی داریم.
بحث بعدی ما علامت کپی رایت است. شما می توانید به همان روشی که برای فضای خالی اضافی ایجاد کردیم این علامت را نیز به وجود بیاورید. یعنی با استفاده از کد آن. کد علامت کپی رایت این است:  ;copy& به این مثال توجه کنید:
this page Copyright &copy; 2006 by me
متن نتیجه:
this page Copyright © 2007 by me
روش کار برای تمامی کاراکترهای ویژه به همین صورت است فقط کد آنها را در متن HTML قرار دهید.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه