انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

انواع فايل از نظر نوع اطلاعات
داده ها ممكن است در فايل به دو صورت ذخيره شوند:1ـ اسكي يامتن(text) 2ـ بانيري(binary)
اين دو روش ذخيره شدن داده ها در موارد زير با يكديگر تفاوت دارند:
1ـ تعيين انتهاي خط
2ـ تعيين انتهاي فايل
3ـ نحوه ذخيره شدن اعداد بر روي ديسك
در فايل متني اعداد به صورت رشته أي از كاراكتر ذخيره مي شوند ولي در فايل بانيري اعداد به همان صورتي كه در حافظه قرار مي گيرند بر روي ديسك ذخيره مي گردند.
در فايل متني، كاراكتري كه پايان خط را مشخص مي كند در حين ذخيره شدن بر روي ديسك بايد به كاراكترهاي CR/LF بايد به كاراكترها تعيين كننده پايان خط تبديل شوند و بديهي است كه اين تبديلات مستلزم صرف وقت است. لذا دسترسي به اطلاعات موجود در فايلهاي متني كندتر از فايلهاي بانيري است. اختلاف ديگر فايلهاي متني و بانيري در تشخيص انتهاي فايل است. در مورد روش ذخيره فايل ها طول فايل توسط سيستم نگهداري مي شود و انتهاي فايل با توجه به اين طول مشخص مي گردد در حالت متني كاراكتر 1A ( در مبناي 16) و با 26( در مبناي 10) مشخص كننده انتهاي فايل است( اين كاراكتر با فشار دادن كليدCTRL به همراه كليدZ توليد مي‌شود.) در حين خواندن داده ها فايل ها متني وقتي كنترل به اين كاراكتر ها رسيد، بيانگر اين است كه داده هاي موجود در فايل تمام شده اند. در فايل بانيري ممكن است عدد 1A (در مبناي 16) و يا 26(در مبناي 10) جزئي از اطلاعات بوده بيانگر انتهاي فايل نباشد. لذا نحوه تشخيص انتهاي فايل در فايل بانيري با فايل متني متفاوت است.

سازمان فايل
منظور از سازمان فايل اين است كه اطلاعات در فايل چگونه ذخيره مي شوند و سپس به چه روشهايي مورد بازيابي قرار مي گيرند. به عبارت ديگر قانون حاكم بر نحوه ذخيره و بازيابي داده ها را در فايل، سازمان فايل گويند.
در اين فصل به دو سازمان فايل پرداخته مي شود:
1ـ سازمان فايل ترتيبي(scquenital)
2ـ سازمان فايل تصادفي(random)
در سازمان فايل ترتيبي، ركوردها بهمان ترتيبي كه از ورودي خوانده مي شوند در فايل قرار مي گيرند و در هنگام بازيابي به همان ترتيب كه در فايل ذخيره شده اند مورد
بررسي قرار مي گيرند.
فايل هاي ترتيبي معمولاً داراي يك فيلد كليد هستند( فيلد كليد، فيلدي است كه به عنوان شاخص ركورد مورد استفاده قرار مي گيرد.) و بر اساس آن مرتب مي باشند. در سازمان فايل تصادفي، به هر ركورد يك شماره اختصاص مي يابد لذا اگر فايل داراي n ركورد باشد ركوردها 1 تاn شماره گذاري خواهند شد. وقتي كه ركوردي در فايلي با سازمان تصادفي قرار گرفت محل آن توسط يك الگوريتم پيدا كننده آدرس كه با فيلد كليد ارتباط دارد مشخص مي شود. در اين صورت دو ركورد با فيلد كليد مساوي، نمي توانند در فايل تصادفي وجود داشته باشند. در سازمان فايل تصادفي مستقيماً مي توان به ر ركورد دلخواه دسترسي پيدا كرد.( بدون اينكه ركوردهاي قبل خوانده شوند.)

باز كردن فايل
هر فايل قبل از اينكه بتواند مورد استفاده قرار گيرد بايد باز شود. مواردي كه در حين باز كردن فايل مشخص مي شود عبارتند از:
1ـ نام فايل
2ـ نوع فايل از نظر ذخيره اطلاعات متني يا بانيري
3ـ نوع فايل از نظر ورودي ـ خروجي( آيا فايل فقط به عنوان ورودي است. آيا فقط خروجي يا هر دو)
يك فايل ممكن است طوري باز شد كه فقط عمل نوشتن اطلاعات بر روي آن مجاز باشد. به چنين فايلي، فايل خروجي گفته مي شود. اگر فايل طوري باز گردد كه فقط عمل خواندن اطلاعات از آن امكان پذير باشد به چنين فايلي، فايل ورودي گفته مي شود. اگر فايل طوري باز شود كه هم عمل نوشتن اطلاعات بر روي آن مجاز باشد و هم عمل خواندن اطلاعات از آن، به چنين فايلي ورودي ـ خروجي گفته مي شود. اگر فايلي قبلاً وجود داشته باشد و به عنوان خروجي باز گردد اطلاعات قبلي آن از بين مي رود. براي باز كردن فايل از تابع fopen() استفاده مي گردد. اين تابع كه در فايل stdio.h قرار دارد به صورت زير به كار مي رود:
FILE* fopen(char *filename,*mode)
در اين الگوfilename به رشته أي اشاره مي كند كه حاوي نام فايل و محل تشكيل يا وجود آن است. نام فايل داده از قانون نام گذاري فايل برنامه تبعيت مي كند و شامل دو قسمت نام و پسوند است. بهتر است پسوند فايل داده،dat انتخاب گردد. محل تشكيل يا وجود فايل مي تواند شامل نام درايو و يا مسير موجود روي ديسك باشد.mode مشخص مي كند كه فايل چگونه بايد باز شود( ورودي و يا خروجي و يا ورودي ـ خروجي) مقاديري كه مي تواند به جاي mode در تابعfopen( ) قرار گيرند. همراه با مفاهيم آنها در جدول زير:
mode    مفهوم
r(r t)    فايلي از نوع Text را به عنوان ورودي باز مي كند.
w(wt)    فايلي از نوع Text را به عنوان خروجي باز مي كند.
a(at)     فايلي را طوري باز مي كند كه بتوان اطلاعاتي را به انتهاي آن اضافه نمود
(rb)    فايلي از نوع بانيري را به عنوان ورودي باز مي كند.
wb    فايلي از نوع بانيري را به عنوان خروجي باز مي كند.
ab    فايل موجود از نوع بانيري را طوري باز مي كند كه بتوان اطلاعات را به انتهاي آن اضافه نمود.
r+(r+t)    فايل موجود از نوع Text را به عنوان ورودي و خروجي باز مي كند.
w+(w+t)    فايلي از نوع Text را به عنوان ورودي و خروجي باز مي كند.
a+(a+t)    فايل موجود از نوع Text را به عنوان ورودي و خروجي باز مي كند.
r+b     فايل موجود از نوع بانيري را به عنوان و خروجي باز مي كند.
w+b    فايل از نوع بانيري را به عنوان ورودي و خروجي باز مي كند.
a+b    فايل از نوع بانيري را به عنوان ورودي و خروجي باز مي كند.
براي باز كردن فايل بايد يك اشاره گر از نوع فايل تعريف گردد تا به فايلي كه توسط تابع fopen باز مي شود اشاره نمايد. اگر فايل به دلايلي باز نشود اين اشاره گر برابر با null خواهد بود. به عنوان مثال دستورات زير را در نظر بگيريد:
(1)    FILE*fp
(2)    ---
دستور 1، متغير fp را از نوع اشاره گر فايل تعريف مي كند و دستور 2، فايلي به نام text را بر روي درايو A ايجاد مينمايد.( زيرا حالت “w” ، فايل را به صورت خروجي باز مي كند.)FILE ماكرويي در فايل stdio.h است. براي تشخيص اينكه آيا فايل با موفقيت باز شده است يا خير مي توان اشاره گر فايل را   Null مقايسه كرد.(Null ماكرويي است كه در فايل stdio.h تعريف شده است و با حروف بزرگ به كار مي‌رود) اگر اشاره گر فايل برابر با Null باشد بدين معني است كه فايل باز شده است:
if((fp=fopen(“A:test”,”w”))==Null{
print f(“can not open file \n”);
exit(0);
}
بستن فايل
پس از اينكه برنامه نويس كارش را با فايل تمام كرد بايد آن را ببندد. بستن فايل توسط تابع fclose( ) انجام مي شود كه داراي الگوي زير است:
int fclose(FILE * fp)
در الگوي فوق،fp به فايلي اشاره مي كند كه بايد توسط fclose ( ) بسته شود. به عنوان مثال، دستورfclose (p) فايلي را كه p به آن اشاره مي كند مي بندد. اگر چندين فايل به طور همزمان در برنامه باز باشند مي توان آنها را با تابعfcloseall( ) بست.


انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه