انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

اينترنت: يك نماي درشت

اينترنت شبكه اي گسترده و بي حد و مرز است. اين شبكه گسترده  مجموعه اي از شبكه‌هاي كوچك متعدد است كه بواسطه لينك‌هاي فعال بين كامپيوترها ايجاد مي‌شود.
اين شبكه‌ها در ابتدا پروژه‌اي بود كه وزارت دفاع آمريكا در دهه 1960 تا اوايل دهه 1970 آن را انجام داد. اين پروژه به نام " آرپانت ARPAnet" معروف شد. هدف اوليه آرپانت ايجاد ارتباط بين نظاميان ارتش آمريكا بود به نحوي كه به آساني بتوانند از بروز نقض و يا عملكرد پرسنل نظامي آگاه شوند و اقدام لازم را صورت دهند.
اين پروژه كه امروزه اينترنت خوانده مي‌شود در چهل سالي كه از عمر آن مي‌گذرد، دستخوش تحولات چشمگير شده و بر سطوح مختلفي از زندگي اجتماعي انسان ها تاثيراتي عميق برجاي گذاشته است. به عنوان مثال، در اين مدت اين فناوري با بهره‌گيري از بسياري از تكنولوژي‌هاي پيشرفته ديجيتالي، ابعاد وسيعي از صنعت و فرهنگ چاپي ما را به چالش كشيده اند. چطور زير ساخت‌هاي اينترنت كار مي‌كنند؟
 
اينترنت در حال توليد فرم هاي جديد انسان اجتماعي و عملكردهاي جديد فرهنگي و نيز متحول ساختن جهتگيري‌ها و عملكردهاي قديمي است. از داده ها تا فرهنگ سرعت اين تحول آنچنان بالا است كه اغلب بررسي كلي تحولات ناشي از آن دشوار است، درست مثل اين است كه بخواهيم از قطاري كه به سرعت در حال حركت است، عكس بگيريم.
بررسي هاي انجام شده و آمارهاي موجود نشان مي دهند كه در دهه 1990 افراد تنها از ايميل استفاده مي‌كردند، يعني از چت استفاده نمي‌كردند و در وب هم جستجو نمي‌كردند. به تعبيري آنها در عصر حجر زندگي مي‌كردند.
تغيير نوع و ميزان استفاده از اينترنت با بسياري از قيود، ارزش ها و هنجارهاي نهادينه تعارض ايجاد كرده است. تنها به عنوان نمونه مي‌توان به اين نكته اشاره كرد كه گسترش و تعميق استفاده از اينترنت بين بچه ها و نوجوانان مشاركت كننده در اين دنياي جديد و اقتدار سنتي والدين آنها تعارض ايجاد كرده است.
يكي از تحولات مهم در اينترنت تغيير كاربردهاي كاملا ابزاري (Instrumental Uses) آن به كاربردهاي بياني  (Expressive Uses) بوده است.
 
اين تحول توليد رسانه هاي جديد، توسعه روابط اجتماعي، بيان احساسات و بروز خلاقيت هاي بسياري را آسان كرده است. دانشمندان علوم اجتماعي بسيار دير متوجه ابعاد بياني نوظهور اين فناوري شدند، زيرا آنها نيز گرايشي ابزاري نسبت به كامپيوتر داشتند. اين وسيله وراي كاربرد هاي نظامي اش، اساسا در حوزه هاي كاري به كار مي‌رود. پژوهش‌هاي اوليه ايي كه در فاصله سال هاي 1975 و 1990 صورت گرفته است، تاثير چشمگير پست الكترونيكي "ايميل" بر ارتباطات كاري و غيره را كاملا نشان داده است.
پژوهشگران در اوايل دهه 1980 اين وسيله را سرد، بي هويت و فاقد حضور اجتماعي ديدند چرا كه فاقد امكان استفاده از نشانه هاي ارتباط شفاهي نظير گفتگوي رو در رو بود. امروزه مي دانيم كه فضاي مجازي به همان ميزان كه به افراد و فعاليت هاي آنان مربوط است با انتقال اطلاعات نيز در ارتباط است. اينترنت در خدمت اطلاع رساني
اصطلاح شاهراه اطلاعاتي كه بطور عمومي بكار برده شده است، مفهوم رسانه جديد را به عنوان مسيرهاي ويژه انتقال بيت‌ها (Bits) و بايت‌ها ( Bytes) را دائمي و جاوداني كرده است. مديريت داده ها: چند مفهوم
اينترنت در كنار توزيع اطلاعات – عملكردهاي توزيعي  (Distributing Functions)  به نوعي " پيانوي بزرگ"  تبديل شده است؛ ابزاري هيجاني كه راه‌هاي بسياري را براي ارتباط و انتقال پيام انسان‌ها بدون نياز به برنامه آموزشي گسترده يا سخت افزارهاي پيچيده فراهم كرده است. يك شهر زير پوشش واي مكس
برخي از اين تلاش‌ها در راستاي انتقال نسل فرهنگي كهن به رسانه‌هاي جديد و بهره برداري از امكانات جديد انجام گرفته است. سرعت بسيار تغيير و توسعه اينترنت ما را گيج كرده است.
اين تغيير و تحولات سريع و پياپي مشكلات زيادي را براي گروه خاصي از محققان ايجاد كرده است: محققاني كه مي‌خواهند نتايج تحقيقات خود را به تبعيت از علوم طبيعي تعميم دهند و نيز آن هايي كه عمدتا در پي مطالعه "تاثير" پديده‌هاي ارتباطي بر زندگي گروهي هستند. روش شناسي مطالعه فضاي مجازي
در مقابل، گروه ديگري از محققان هستند كه نسبت به اين فناوري ديدگاه‌هايي متفاوت دارند.
اينترنت؛ خوب يا بد
به عنوان نمونه شري تركل  Sherry Turkle  كامپيوتر ها را امتداد خود و يا حتي خود دوم محسوب مي‌كند و مي‌گويد: "كاربران اينترنت احساس در جريان بودن و بي زماني مي‌كنند و حالت سحر آميز تعامل با كامپيوتر، حتي زماني كه به تنهايي و بدون مخاطب انساني باشند، اين حس در جريان بودن را براي آنها  تقويت مي‌كند."
اينترنت از نگاه ويكتور ترنر Victor Terner ، مردم شناس اينطور تعريف شده است: فضايي است متفاوت از زندگي عادي و زندگي غير عادي. او اين فضا را يك فضاي آستانه اي (Space liminal) تعريف مي‌كند. اينترنت ابزاری جهان‌گرايانه، دين محتوايی جهان‌گرايانه
 لذا اين فضا يك فضاي بينابين (betwixt and between) است؛ فاقد قوانين و انتظاراتي است كه عموما بر زندگي روزانه حاكم اند، بيشتر احتمالي و نامتعين هستند. به همين دليل اين امر فضايي جديد و به لحاظ فرهنگي بدون چارچوب است. دست كم در فرم هاي نوشتاري آن غالبا هويت فردي را پنهان مي كند و مسئوليت در برابر كنش ها را كاهش مي‌دهد.
و از نظر ريچارد لانهام Richard Lanham نويسنده كتاب "واژه الكترونيك: دمكراسي، تكنولوژي و هنر"، كامپيوترهاي شخصي ابزاري اساسا نمايشي هستند كه گذشته از سرعت، انعطاف پذيري، تعامل و غناي امكانات، اين ابزاردر صورت وجود چند رسانه، كاربر را به نوعي "كارگردان" برنامه خود مي‌كند.
اين نوع ارتباط، ارتباطات اينترنتي، نظير ارسال پيام و چت بخشي از زندگي روزانه ميليون‌ها انسان خاصه نوجوانان و نيز بزرگسالان شده است.
 
ويژگي‌هاي اينترنت:
گوردون گراهام Gordon Graham استاد فلسفه و اخلاق دو خصلت بارز براي اينترنت قائل است: بين الملل گرايي (انترناسيوناليسم) و عوام گرايي (پوپوليسم). چشم‌انداز جهانی جامعه اطلاعاتی
بين الملل گرايي اينترنت صرفا عامل ارتباط ميان افراد ملل مختلف نيست، چرا كه بسياري از ابزارها و فعاليت‌هاي انساني نيز همين كاركرد را دارند. نكته اصلي در اينجاست كه جستجو در اينترنت كاملا نسبت به مرزهاي ملي بي اعتنا است. افرادي كه در فضاي مجازي يكديگر را مي يابند تا قبل از ورود به اينترنت با يكديگر غريبه هستند، اما بواسطه علائق مشترك كه هيچگونه ارتباطي به مليت آنان ندارد با يكديگر پيوندي مي‌خورند. وبلاگ؛ خانه هويت و تجسم شخصيت
 در چنين حالتي فرد در تضادي شديد با اظهارات انديشمندان "جامعه مدني"  مبني بر جامعه اي با خصوصيت پيوند دادن افراد بيگانه يا وحدت بخشيدن به آنان در قالب يك‌حكم يا حوزه سياسي قرار مي‌گيرد.
اگرچه تا كنون روابط بين الملل در دنياي ما از طريق برقراري روابط ميان دولتها اتفاق مي‌افتاده است، اكنون با وجود اينترنت فضايي در حال رشد از تماس و همكاري به وجود آمده كه دولت ها، حتي در صورت هماهنگي با يكديگر نيز، كنترل ناچيزي بر روي آن دارند جدال بر سر بيطرفي شبكه‌ايو پتانسيل اينترنت در كاهش قدرت و سلطه دولت‌ها بسيار است. دولت ديجيتال
 اينترنت به افراط گرايي اخلاقي بيش از افراط گرايي سياسي كه ذاتا ويرانگر است، دامن مي‌زند. پيامد منطقي چنين وضعيتي، توسعه گسترده استفاده از اينترنت، فرو پاشي اخلاقيات است.
 اين فرو پاشي به معناي بد كلمه "افراط گرايي" است چرا كه وسيله اي براي انتشار و ادغام تدريجي و خودساخته از نظامات اخلاقي متنوع استحيات ديني و اينترنت.
از اين رو، به احتمال زياد اين گروه هاي خاصي هستند كه از توسعه پديده اينترنت استقبال خواهند كرد.
دومين ويژگي اينترنت ، عوام گرايي يا پوپوليسم است. عوام گرايي اينترنت نه در مرتبه اي سطحي بلكه در مرتبه اي عمقي قرار دارد. در حال حاضر صلاحيتهاي خاصي براي جستجوي اطلاعات در شبكه ها و مشاركت در آنها وجود ندارد. تیپ شناسي شخصیت در فضای آنلاين
افزايش تعداد كامپيوتر ها در مدارس ، دانشگاه ها و كافه هاي اينترنتي و كاهش چشمگير هزينه ورود به اينترنت و استفاده از آن را مي توان از جمله عواملي دانست كه باعث شده اند نهادهاي كنترلي جامعه نتوانند در مقابله كردن با عوام گرايي به عنوان يك كل كار خاصي انجام دهند.
عوام گرايانه بودن، موجب جذب گروههاي افراطي به اينترنت شده است چرا كه اين پديده اجتماع نويني را در سطح بين الملل عرضه مي دارد كه در آن عوام ترين افراد نيز از امكان دسترسي نامحدود به جهان اطلاعات برخورداراند و مستقيما در شكل دهي به نظام جهان مشاركت مي كنند.
كاربران اينترنت برمبناي علائق و گزينش هاي فردي خود عمل كرده و با يكديگر هم پيمان مي شوند. چنين اقداماتي توسط هيچ كدام از مرز هاي ملي يا قدرت هاي مسلط بازرسي نمي شود و دولت ها، علي رغم برخورداري از قدرتهاي قهار ، از اعمال كنترل بر روندهاي جاري ناتوانند و تنها عاجزانه به اين وضعيت مي نگرند. ابراز وجود در زندگي الکترونیک
در اينترنت كاربران اين فرصت را مي‌يابند كه در جستجوي كساني با روحيه هاي مشابه خود باشند و تاثيرات اصلاح و تزكيه كننده فرايند هاي طبيعي را ناديده بگيرند. اين وضعيت در مسائلي نظير شبكه هاي هرزه نگاري كودكان بيشتر ديده مي شود. مرکز حمایت آنلاين از کودکان در اینترنت
پيامد منطقي چنين وضعيتي فرو پاشي اخلاقي و نه يگانگي اخلاقي است. مقصود از اين شيوه تفكر نه راه انداختن جار و جنجال، بلكه يادآوري اين موضوع است كه اينترنت ابزاري با امكانات جديد است كه بايد به درك عميقي از آن رسيد.

اينترنت و تاثيرات آن بر اقتصاد جهاني :

اقتصاد جهاني طي بيست سال اخير به دليل گسترش استفاده از رايانه و افزايش دسترسي به اينترنت به عنوان يک شبکه ارتباطات عمومي به‌شدت متحول شده است.
خبرگزاري بي‌بي‌سي در گزارشي اعلام كرد: به همان نسبت که فعاليت‌هاي بازرگاني در دهه 1950 به تلفن و در نيمه دوم قرن 19 به خط آهن وابسته بود، امروزه اين فعاليت‌ها به‌طور مستمر بر پايه توانايي‌هاي شبکه‌هاي اينترنتي صورت مي‌گيرد و اين تحولات در حالي رخ داده است که تکنولوژي و فرآيندهاي توليد صنعتي نيز انقلاب خودشان را تجربه کرده‌اند.
توماس فريدمن، در کتاب «جهان مسطح است» شرح مي‌دهد که چگونه شرکت‌هايي مانند «دل» توانسته‌اند خط عرضه خود را اداره و شيوه‌هاي طراحي و ساخت محصولات را دگرگون سازند، روشي که ساير شركت‌ها نيز آن را دنبال کرده‌اند.
بر اساس اين گزارش، هفته گذشته مطبوعات انگليس تصويري از انبارهاي فروشگاه اينترنتي آمازون در اين كشور را منتشر کردند که انباشته از ميليون‌ها بسته‌اي است که قرار است براي کريسمس به نقاط مختلف دنيا ارسال شود؛ تصويري که حکايت از چگونگي گردش اقتصاد شبکه‌اي امروز جهان دارد.
اين‌گونه تغييرات در اقتصاد اهميت دارد زيرا نحوه انجام فعاليت‌هاي بازرگاني و توليدات از بسياري جهات در زندگي روزمره ما تاثير مي‌گذارد ولي ما به‌ندرت به عمق نفوذ اين تاثيرها توجه مي‌کنيم.
در ادامه اين گزارش آمده است: بيش از 150 سال پيش، کارل مارکس و فريدريش انگلس تئوري جديد اقتصادي را ارائه کردند که مدعي بود زيرساخت اقتصادي هر جامعه‌اي، شکل ساير بخش‌هاي آن را تعيين مي‌کند.
آن‌ها بر اين عقيده بودند که ساختار سياسي، فرهنگي، خانواده، رسانه‌هاي گروهي و هر چيز ديگري که آن‌ها از آن به عنوان «رو بنا» ياد مي‌کردند، به نحوه عملکرد اقتصادي بستگي دارد و مي‌گفتند چنانچه اقتصاد تغيير کند، زندگي روزمره مردم نيز تغيير خواهد کرد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه