انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

 مقدمه:                                                                        
جوامع پيشرفته صنعتي در حال گذار از مرحله صنعتي به فرا صنعتي كه اصطلاحاً جامعه اطلاعاتي (Information Society) خوانده مي شود هستند . همانطوري كه انرژي عامل اصلي انتقال از مرحله كشاورزي به صنعتي بود ، اطلاعات عامل اصلي انتقال به جامعه اطلاعاتي است . بر اثر انقلاب صنعتي حجم كاري لازم براي كشاورزي به كمتر از 3% ميزان قبلي كاهش يافت و با انقلاب اطلاعاتي حجم ، نوع ، سرعت و برد فعاليتها به ويژه در جوامع پيشرفته صنعتي در كليه زمينه ها (اعم از علمي ، فرهنگي ، صنعتي ، كشاورزي و غيره) در حال تغييرات اساسي است .شبكه جهاني اينترنت كه اغاز آن به حدود 30 سال قبل باز مي گردد ، با تحولات اساسي و رشد بي نظيري كه در ظرف دهه گذشته پيدا كرده در حال حاضر به عنوان يكي از مهمترين ابزار براي انتقال به جامعه اطلاعاتي مطرح است . اينترنت يكي از اركان اصلي بزرگراه اطلاعاتي I-WAY (Information Super Highway)     مي باشد كه در آن كليه شبكه هاي كامپيوتر ، تلفن ، ويدئو ، كنفرانس ، تلفن موبايل و غيره به هم متصل شده و با هم به تبادل اطلاعات خواهند پرداخت . بزرگراه اطلاعاتي (I-way)، زيربناي اصلي جامعه اطلاعاتي در قرن بيست و يكم خواهد بود . در اين نوشتار ، ابتدا مفهوم اينترنت و تاريچه رشد و تكامل آن بطور اجمالي مرور گرديده ، سپس وضعيت فعلي اين شبكه در جهان و محدوديتها و امكانات اينترنت مورد بحث قرار گرفته و نهايتا بحثي در مورد كاربرد اينترنت در تجارت (كه اصطلاحاً تجارت الكترونيك خوانده مي شود) و كاربرد آن در امور فرهنگي ارائه مي گردد .
مفهوم شبكه كامپيوتري:
شبكه كامپيوتري (Computer Network) عبارتست از دو يا چند كامپيوتركه از طريق خطوط تلفن ، كابل و يا به روشهاي ديگر بهم متصل هستند . متصل كردن كامپيوترها از طريق شبكه امكان تبادل اطلاعاتي ميان كامپيوترهاي متصل به شبكه و نيز استفاده مشترك از سخت افزار را براي استفاده كنندگان بوجود مي آورد .به عنوان مثال اگر در يك سازمان 10 كامپيوتر و تنها يك پرينتر و يا يك مودم براي اتصال به اينترنت وجود داشته باشد ، شبكه كامپيوتري ، امكان استفاده از پرينتر يا مودم مزبور را براي كليه كامپيوترهاي موجود بر روي شبكه بوجود مي آورد . در شبكه هاي كامپيوتري معمولا يك يا چند كامپيوتر نقش سرويس دهنده يا كارگزار (Server) را برعهده داشته و به ارائه خدمات به ساير كامپيوترهاي موجود بر روي شبكه موسوم به مشتري (Client) كه يا خود نيز به نوعي كارگزار هستند و يا آنكه توسط كاربران نهايي مورد استفاده قرار مي گيرند مي پردازند استفاده كنندگان از كامپيوتر بر روي شبكه مي توانند با هم به تبادل اطلاعات (پيغام و يا فايل) بپردازند و يا از منابع اطلاعاتي موجود بر روي شبكه مستقيما استفاده نمايند . سازمانهاي كوچكتر از شبكه هاي محلي موسوم به LAN (Local Area Network) و سازمانهاي بزرگتر از شبكه هاي گسترده موسوم به WAN (Wide Area Network) براي اتصال آنها به كامپيوترهاي فروشندگان خدمات ، مواد اوليه و قطعات ، كامپيوترهاي مشتريان و غيره استفاده مي كنند .
مفهوم اينترنت:
كلمه اينترنت مخفف (Interconnected Networks) و به معني شبكه هاي به هم مرتبط است . اينترنت سيستمي براي توزيع و تبادل اطلاعات (اعم از پيغام ، صدا ، تصوير ، فايل وغيره) در سطح جهان است كه بر اساس آخرين آمار موجود در حال حاضر 226 كشور به آن متصل هستند .
تاريخچه اينترنت:
هدف از ايجاد اينترنت كه در سال 1965 توسط وزارت آمريكا انجام شد ، در ابتدا ايجاد شبكه كامپيوتري قوي براي اتصال كامپيوترهاي حساس در مراكز نظامي كشورهاي عضو ناتو (NATO) بود تا به اين ترتيب در صورت حمله موشكي شوروي به تجهيزات كامپيوتري آنها در يك نقطه ، بدليل متمركز بودن فعاليتهاي كامپيوتري ساير كامپيوترهايي كه بر روي شبكه قرار داشتند بتوانند به كار خود ادامه دهند . فلسفه تشكيل اينترنت مبين وجود عدم تمركز شديد در ساختار اين شبكه (كه يكي از مهمترين برتريهاي اينترنت است) مي باشد . با چنين ساختاري كامپيوترهاي موجود بر روي شبكه هاي بهم متصل قادر خواهند بود حتي در صورت از كار افتادن يك يا چند شبكه كماكان به كار خود و نيز ارتباط با يكديگر (از طريق مسيرهاي ديگر بر روي شبكه) ادامه دهند . در آغاز ، پروژه اي با عنوان ARPANET از سوي وزارت دفاع آمريكا تعريف شد كه بر اساس آن تا سال 1969 ، سوپر كامپيوترهاي موجود در چهار دانشگاه مهم آمريكا (دانشگاه كاليفرنيا در لوس آنجلس - UCLA ، استانفورد- Stanford ، يوتا – UTAH و دانشگاه كاليفرنيا در سانتاباربارا – UCSB ) توسط يك شبكه به هم متصل شدند . تا سال 1985 تعداد مراكزي كه از طريق اينترنت به هم متصل بودند به 170 مركز علمي ، صنعتي ، دولتي و نظامي افزايش يافت .
با مشخص شدن مزاياي فوق العاده اي كه از طريق شبكه كردن كامپيوترها بدست آمده بود ، بنياد علوم ملي آمريكا (NSE) در اوايل دهه هشتاد مبادرت به ايجاد شبكه اي جهت اتصال سوپر كامپيوترهاي اين مركز (با توان انتقال بالاي اطلاعات) نمود . انگيزه اصلي از اين كار اين بود كه بتوانند امكان استفاده از سوپر كامپيوترها را براي محققين در سطح آمريكا فراهم كنند زيرا به اين نتيجه رسيده بودند كه نه مي توانند محققين را به سايتهاي سوپر كامپيوتر منتقل كنند و نه مي توان در هر دانشگاه يا مركز تحقيقاتي يك سوپر كامپيوتر قرار داد . به اين ترتيب اينترنت كه با هدف نظامي ايجاد شده بود وارد مرحله دوم عمر خود يعني مرحله آكادميك گرديد و تسهيلات فوق العاده اي را براي انجام تحقيقات در اختيار مراكز علمي و تحقيقاتي قرار داد . در اوايل سال 1995 اتصال به اينترنت جزء اركان اساسي براي انجام تحقيقات علمي شده بود . ايجاد و توسعه سريع شبكه اينترنت امكان مبادلعه سريع پيامهاي الكترونيكي  (E-mail) و فايلهاي كامپيوتري را براي محققين فراهم كرد بطوري كه E-mail بزودي بار اصلي ترافيك شبكه را به خود اختصاص داد . بتدريج با افزايش قابليتهاي جديد به اينترنت و توسعه مراكز متصل به اين شبكه ، اينترنت وارد مرحله سوم حيات خود يعني مرحله تجاري گرديد . در مورد اين مرحله كه مقدمه رشد و توسعه انفجاري اينترنت در جهان است ، در ادامه بيشتر بحث خواهيم كرد .
 وضعيت فعلي اينترنت:
همزمان شدن توسعه اينترنت با ابداع و توسعه كامپيوترهاي شخصي (PC) ، تحول و توسعه شبكه هاي مخابراتي ، توسعه استفاده از ماهواره ها براي مقاصد تجاري (كه پس از انفجار فضاپيماي چلنجر و ورود قدرتمند اروپا به اين صحنه شتاب بيشتري پيدا كرد) ، ساختار غير متمركز اين شبكه و نيز زمينه كاربرد بسيار وسيع آن در كليه زمينه ها منجر به رشد انفجاري استفاده از اين شبكه گرديده است . در سال 1969 تنها چهار كامپيوتر بر روي شبكه اينترنت قرار داشت . اين رقم در حال حاضر به حدود 56 ميليون كامپيوتر HOST (كامپيوترهايي كه نقش ارائه دهنده خدمات يا Server بر روي شبكه اينترنت را ايفا مي كنند) افزايش يافته است . روند توسعه اينترنت در ظرف دهه گذشته را مي توان با روند رشد كامپيوترهاي شخصي (PC) در اوايل دهه هفتاد مقايسه كرد ، البته توسعه اينترنت بسيار سريعتر و اهميت و تأثير آن بر جوامع بمراتب بيشتر بوده است .
چگونگي ارتباط كامپيوترها در اينترنت:
شبكه هاي كامپيوتري بر اساس تكنولوژي موسوم به Packet Switching عمل مي نمايند كه براي اولين بار قريب چهل سال قبل توسط محققين در دانشگاه MIT معرفي گرديد . اين تكنولوژي اساسا با تكنولوژي مورد استفاده در سيستمهاي تلفني موسوم به Circuit Switching متفاوت است . در اين سيستم ، اطلاعاتي كه بايد منتقل شوند (اعم از نامه ، فايل و غيره) ابتدا به قطعات كوچكي به نام Packet تقسيم مي شوند . هر Packetمانند يك نامه معمولي حاوي اطلاعات مربوط به مبدأ و مقصد خود مي باشد . Packet ها پس از ارسال براي رسيدن به مقصد از كامپيوترها و شبكه هاي مختلفي در طول مسير عبور مي كنند و چنانچه بخشي از Packet هاي مربوط به يك پيام در مسير به هر دليلي گم شوند مجددا ارسال ميگردند تا زماني كه كامپيوتر مقصد وصول كليه Packet  ها را اعلام نمايد . سپس اين Packet  ها در كامپيوترمقصد مجددا سر هم شده و پيام م يا فايل مورد نظر را در اختيار گيرنده قرار مي دهند . شبكه هاي كامپيوتري با استفاده از پروتكل هاي مشخص به هم متصل مي شوند . پروتكل (Protocol) قرار داد فني از پيش تعريف شده اي است كه كامپيوترها براي صحبت كردن با يكديگر از آن استفاده مي كنند (مانند زبان كه براي مكالمه بين انسانها بكار مي رود) . در طول زمان ، پروتكل هاي متفاوتي براي اتصال شبكه هاي كامپيوتري بهم ايجاد گرديده ولي بتدريج با روشن شدن منافع زياد متصل كردن شبكه هاي كامپيوتري استانداردهايي براي اين پروتكلها تعريف و تدوين گرديد تا ايجاد ارتباط ميان تعداد بيشتري از شبكه ها را ممكن سازد . همانطوري كه وجود يك زبان استاندارد امكان ارتباط انسانهاي بيشتري را فراهم مي كند ، وجود پروتكل استاندارد نيز امكان ارتباط كامپيوترهاي بيشتر را ميسر مي سازد . براي درك بهتر از مفهوم پروتكل و نحوه عملكرد آن دو نفر را در نظر بگيريد كه مي خواهند از طريق كامپيوتر با هم تماس برقرار كرده و به مبادله خبر و فايل بپردازند . براي اينكار اين دو نفر احتياج دارند كه بر روي معناي سيگنالهاي مختلف به توافق برسند به نحوي كه هر يك از كامپيوترها در صورت دريافت سيگنال مشخصي تعبير معيني از آن بنمايد . اين يك پروتكل است كه بين دو كامپيوتر فوق ايجاد شده است . اين دو نفر مي توانند پروتكل خود را به فرد ثالثي اعلام نمايند . فرد مزبور در صورت تمايل ميتوانند با استفاده از نرم افزاري كه پروتكل بر روي آن قرار دارد به شبكه كامپيوتري دو نفره فوق متصل شود و با دو نفر قبلي به تبادل پيام و فايل بپردازد . هر چند استفاده از اين پروتكل براي شخص ثالث اجباري نيست ولي عدم استفاده از آن موجب محروم ماندن وي از امكانات شبكه كوچك فوق مشود . با استفاده از پروتكلهاي مناسب انواع كامپيوترها( PC ،Mainframe  ، Supercomputer و غيره) با سيستم عاملهاي مختلف را مي توان بهم وصل كرد . مجموعه پروتكلهاي مورد استفاده در اينترنت TCP/ IP نام دارند . پروتكل TCP (Transmission Control Protocol) پيامها را به رشته اي از Packet ها در مبدأ تبديل و مجددا آنها را در مقصد سر هم سوار مي كند و پيام مورد نظر را در اختيار گيرنده قرار مي دهد . پروتكل IP (Internet Protocol) وظيفه آدرس دهي را بر عهده داشته و كامپيوترها و يا شبكه هاي كامپيوتري كه پيام براي رسيدن به مقصد بايد از آنها عبور نمايد را مشخص مي نمايد . كامپيوترهاي مبدأ و مقصد و نيز كامپيوترهاي درطول مسير مي توانن از نظر سخت افزاري و نرم افزاري كاملا با هم متفاوت بوده و از استاندارد هاي مختلفي (از فبيل Ethernet ، X25 و غيره) استفاده نمايند . هر چند امروزه كليه شبكه هاي متصل به اينترنت از مجموعه پروتكلهاي موسوم به TCP/IP براي انتقال اطلاعات استفاده مي كنند لكن براي كاربردهاي (application) گوناگون شبكه پروتكلهاي مختلفي مانند FTP ، POP ، SMTP مورد استفاده قرار مي گيرند براي شبكه هايي كه مايل به اتصال به شبكه اينترنت به منظور بهره گيري از امكانات بي شمار اين شبكه هستند استفاده از پروتكل هاي اينترنت يك الزام فني است نه يك الزام سياسي و يا اجتماعي .
 مالكيت اينترنت:
هر چند شبكه اينترنت توسط دولت آمريكا ايجاد و مراحل اصلي رشد و تكامل خود را در كشور صط نموده ولي با توجه به اينكه اينترنت (به لحاظ فلسفه اصلي تشكيل آن يعني ايجاد عدم تمركز در استفاده از تجهيزات كامپيوتري) شبكه اي متمركز نبوده بلكه مجموعه ايست از دهها هزار شبكه مستقل ولي مرتبط با هم ، هيچگونه كنترل مركزي بر روي آن وجود ندارد . اين مورد مشابه شبكه هاي تلفني متصل بهم در سراسر جهان است . هر كشور شبكه هاي تلفني مربوط به خود را دارد كه به شبكه هاي تلفني ساير كشورها متصل است . هر كشوري تنها مالك و مدير شبكه هاي تلفني داخلي خود بوده و كنترل مركزي از سوي هيچ دولت و يا سازماني بر روي كل شبكه هاي تلفني جهان وجود ندارند . البته سازمانهايي به منظور نظم دهي و استاندارد سازي جهت استفاده از اينترنت تشكيل شده و فعاليت مي نمايند . اين سازمانها قدرت اجرايي براي اعمال استانداردهاي خود را ندارند و استفاده كنندگان از اينترنت نيز الزامي به تبعيت از استانداردهاي سازمانهاي مزبور ندارند و ليكن از آنجا كه عدم استفاده از اين استانداردها موجب محروم شدن از امكانات زيادي از جمله ايجاد ارتباطات با شبكه هاي ساير كشورها و نيز عدم استفاده از امكانات فراوان اينترنت خواهد شد سازمانها و شركتها داوطلبانه از استانداردهاي مزبور براي ايجاد ارتباط با اينترنت استفاده مي نمايند . همچنين مراكزي براي توسعه اينترنت در داخل كشورها با حمايت و مديريت دولتهاي مربوطه بوجود آمده است . به عنوان مثال خطوط انتقال سريع براي اتصال سايتهاي كامپيوتري در داخل آمريكا (موسوم به NSF Backbone) با حمايت دولت ايجاد شده و از آنجا كه بار عمده ترافيك اينترنت در اين كشور از اين شبكه عبور مي كند ، امروزه شبكه مزبور اصطاحا شاهراه اصلي اطلاعات (Internrt Backbone) آمريكا خوانده مي شود ولي ترافيك اينترنت ملزم به عبور از اين شبكه نبوده و كامپيوترها در نقاط مختلف مي توانند از مسيرهاي ديگر بر روي اينترنت با هم به تبادل اطلاعات بپردازد . پس از آمريكا ، اروپا و چين شبكه هاي اصلي خود موسوم به EBone و Chinapack را ايجاد كردند و به دنبال آنها كشورهاي ديگر نيز با درك اهميت و ضرورت وجود Backbone در كشورشان در اين زمينه اقدامات موثري را به عمل آورده اند . هر چند شبكه هاي Backbone به دليل نياز به سرعت بالا و عدم تأخير در ارسال اطلاعات با فيبر نوري (Fiber  Optic) ساخته مي شوند لكن كشورهايي مانند مكزيك (كه به دليل عضويت در پيمان NAFTA مجبور بودند پا به پاي كانادا و آمريكا اينترنت را در كشور خود توسعه دهند با استفاده از ماهواره با كره زمين موسوم به Propagation  Delay در ارتباطات به تنهائي راه حل مناسبي براي Backbone نيست) مبادرت به اين كار نمودند . در ايران تا كنون عليرغم اهميت اين موضوع و گذشت زمان زياد هنوز شاهراه اصلي اينترنت(Internet  Backbone) براي كشور ايجاد نشده است .
 شركتهاي فراهم كننده خدمات اينترنت (ISP):
اينترنت تجاري معمولاً از طريق شركتهاي موسوم به ISP (Internet  Service  Provider) در اختيار متقاضيان قرار مي گيرد . شركتهاي ISP داراي سطوح متفاوتي هستند . در بالاترين سطح ، اين شركتها كاربران را مستقيماً به Backbone شبكه اينترنت متصل مي كنند . شركتهاي ISP در سطوح پائين تر از طريق شركتهاي ISP فوق به شبكه اينترنت متصل مي شوند . به دليل محدوديتهاي موجود در شبكه اينترنت در اوائل كار استفاده تجاري از Backbone شبكه مجاز نبود و سياستي موسوم بهAUP (Acceptable ) بر شبكه اعمال مي شد . با ورود اينترنت به مرحله تجاري در سال 1995 و رشد روزافزون استفاده از اين شبكه در كارهاي تجاري ، در كشورهاي پيشرفته صنعتي شركتهاي ISP شبكه هاي ارتباطي پر سرعت موسوم بهCIX (Commercial Internet Exchange) را بين خود ايجاد كردند تا ترافيك بين آنها بدون مواجه شدن با محدوديتهاي AUP از شبكه CIX عبور كند . در بسياري از كشورهاي آسيايي منجمله ايران اقدام جدي در اين زمينه به عمل نيامده و حتي پست الكترونيكي ارسالي از يك ISP به ISP ديگري در داخل كشور ابتدا به اروپاو يا آمريكا ارسال و سپس به مقصد مزبور بازگردانده مي گردد كه اين امر باعث افزايش هزينه ، كاهش سرعت و امنيت در مبادلات مي گردد .
 محدوديتهاي اينترنت:
اضافه شدن امكانات صوتي ، تصويري ، ويدئو و غيره كه نياز به انتقال حجم بسيار بالايي از اطلاعات دارند و نيز افزايش فوق العاده استفاده كنندگان از اينترنت و نيز ارائه كنندگان خدمات بر روي اينترنت (بويژه براي مقاصد تجاري) موجب شده كه خطوط ارتباطي كه زماني بخوبي پاسخگو بودند نتوانند با كارآيي مناسب (بويژه در ساعات پر ترافيك) كار نمايند . به عنوان مثال حتي در كانادا و آمريكا در بعضي موارد براي ديدن يك وب سايت ممكن است به بيش از يك دقيقه زمان نياز باشد (در ساعات شلوغي يا Peak) . امكانات Video Conferencing كه در مواردي مانند مذاكرات تجاري و غيره استفاده مي شوند و فيلم (Video) بر روي اينترنت كه شديدا به خطوط سريع احتياج دارند نيز در حال حاضر بطور كاملاً دلخواه در همه زمانها قابل استفاده نيستند . امكانات ديگر مثل صدا و تصوير كه الان خوب هستند با توجه به افزايش سريع ترافيك شبكه بزودي با مشكل مواجه خواهند شد وبه همين دليل است كه در كشورهاي پيشرفته صنعتي برنامه هاي جدي جهت تقويت خطوط مخابراتي مرتبا در حال تعريف و اجراست . براي مقابله با اين مشكل پنهاي باند (سرعت تبادل اطلاعات) كه در ابتدا كار يعني دهه 60 حدود Kbps6/9 (معادل 9600 بيت در ثانيه) بود بر روي  Backbone شبكه در حال حاضر به Gbps 5/2 (گيگابيت در ثانيه) رسيده (250000 برابر) و شبكه هاي با سرعت زير Mbps 5/1 (T-I) اجازه اتصال به Backbone شبكه اينترنت را ندارند .دستيابي به سرعت خارق العاده بالاي يك گيگا بيت در ثانيه ، امكان استفاده از انواع امكاناتMulti Media (صدا ، تصوير ، animation ، Video conferencing و غيره) در سطح وسيع را فراهم خواهد كرد . البته در حال حاضر هم با سرعتهاي موجود تمام اين امكانات وجود دارد ولي بعضاً بدليل بار ترافيكي ، بويژه در ساعات پر ترافيك (Peak) ، سرعت دسترسي كاهش مي يابد .
جدول زير نحوه پيشرفت بسيار سريع در افزايش پهناي باند بر روي Backbone شبكه اينترنت آمريكا را نشان مي دهد . افزايش پهناي باند به معني ايجاد امكان تبادل اطلاعات بيشتر و سريعتر و نيز امكان استفاده از قابليتها جديد (امكانات مالتي ميديا ، ويدئو كنفرانسها وغيره) با كيفيت و سرعت بهتر است . همچنين با پنهاي باند سوپر كامپيوترها مي تواند با سرعت بيشتري با هم ارتباط برقرار كرده و برنامه ها را اجرا نمايند .

                          
                     پهناي باند                                                         سال
 
                     KBPS  6 /9                                                      1969
                        KBPS 56                                                      1985
               MBPS(T-1) 5/1                                                      1987
              MBPS(T-3)   45                                                      1989
MBPS(OC-48)  2500  -155                                           2000-1995
       
 امكانات اينترنت:
امكانات اينترنت كه زماني منحصر به E-mail و Telnet بود مرتباً در حال افزايش است . امكانات جديد(مانندReal  Video و Real Audio) پنهاي باند و سرعت بيشتري را بر روي شبكه مي طلبند و از طرف ديگر با افزايش پهناي باند امكانات جديدتري ايجاد و معرفي مي شوند . ايت سيكل در ظرف چند سال گذشته مرتباً در حال تكرار بوده است .


انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه