انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

روشن كردن دستگاه كامپيوتر:
براي كردن كامپيوتر از دكمه روي  caseاستفاده مي كنيم. همچنين براي روشن كردن monitor از دكمه روي آن استفاده مي كنيم.

تذكر:براي خاموش كردن كامپيوتر هيچ وقت از دكمه رويcase استفاده نمي كنيم. زيرا ممكن است به قطعات و برنامه هاي دستگاه آسيب برساند. اما در مورد monitor تنها راه استفاده از دكمه آن است و هيچ ايرادي ندارد.

پس از زدن دكمه case و روشن كردن مونيتور سيستم عامل Win 98 روي حافظه اصلي بارگزاري مي شود و طي مراحل مختلف دستگاه آماده استفاده مي شود.

سيستم عامل Win 98: به برنامه هايي كه امكان استفاده از قطعات كامپيوتر را به User (كسي كه در حال استفاده از كامپيوتر مي باشد يا كاربر) مي دهند سيستم عامل گويند. Win 98 نيز يك سيستم عامل است و به ما اين امكان را ميدهد تا از كامپيوتر كه عملا از چند قطعه تشكيل شده است خدمات مورد نياز خود را بگيريم.

صفحه ويندوز:
پس از انجام كليه مراحل راه اندازي و آماده شدن دستگاه براي استفاده، صفحه ويندوز را مي بينيم كه اجزاي آن به شرح زير است:
1.    Desk top : به صفحه Win 98 دسك تاپ گويند.
2.    Icon : نشانه هاي تصويري كوچكي هستند بر روي صفحه Desk top كه هريك معرف يك Program (برنامه هاي كاربردي) يا Document (سند هاي ايجاد شده توسط برنامه ها) و يا Folder (پوشه هايي كه محل نگه داري سندها هستند) ميباشد.
3.    Task bar: نوار وظيفه ويندوز است كه معمولا در قسمت پايين دسك تاپ قرار دارد ولي گاهي ممكن است پايين نباشد كه طريقه شناختن آن وجود منوي شروع يا Start بر روي آن است.
4.    Pointer: اشاره گر Mouse كه با حركت مؤس جا به جا ميشود و جهت حركت آن دقيقا مطابق با حركت مؤس است.

Mouse: پركاربرد ترين و اصلي ترين وسيله براي انتقال دستورات كاربر به كامپيوتر در سيستم عامل ويندوز مي باشد كه داراي 2 دكمه است:
دكمه سمت چپ كه دكمه اصلي مي باشد وبراي انتخاب كردن و باز كردن آيكون ها و زدن دكمه هاي محيط ويندوز كاربرد دارد.
دكمه سمت راست براي باز كردن منوها بكار مي رود .
Click : زدن دكمه ماوس را كليك مي گويند.
Double click : دوبار سريع و بدون وقفه دكمه موس را دابل كليك گويند .
تذكر 1 : كليك در مورد هر دو دكمه موس كاربرد دارد ولي دابل كليك فقط در مورد دكمه چپ به كار مي رود .
تذكر 2 : در مورد دكمه چپ كه دكمه اصلي است كلمه چپ آورده نمي شود اما در مورد كليك راست ( براي باز كردن منوها ) كلمه راست آورده مي شود تا باكليك چپ اشتباه نشود .
تمرين :
1/ آيكن Recycle Bin را انتخاب كنيد .
2/ منوي آيكن my computer  را باز كنيد .
3/ آيكن my Document را باز كنيد .
توضيح : 1/ براي انتخاب كردن يك Icon روي شكل آن كليك مي كنيم .
2/ براي باز كردن منوي يك Icon روي شكل آن كليك راست مي كنيم .
3/ براي باز كرن يك Icon روي شكل آن دابل كليك مي كنيم .
Drag and Drop : گرفتن ، انتقال به محل مورد نظر و سپس رها كردن Icon را گويند كه به منظور جابه جا كردن Icon ها و مرتب كردن آنها به صورت دستي و... مورد استفاده قرار مي گيرد كه براي انجام اين كار روي شكل Icon مورد نظر رفته و كليك كنيد اما دكمه موس رارها نكنيد سپس با حركت دادن موس Icon را به محل دلخواه منتقل كنيد و پس از قرار گرفتن در محل مناسب دكمه موس را رها كنيد .

توجه : هنگام جابه جا كردن آيكن ها نبايد آنها را روي هم قرار داد .
مرتب كردن آيكن ها به صورت اتومات :
براي مرتب كردن Icon ها مي توان از دستوري به نام Arrange Icons استفاده كرد كه اين دستور در منوي كليك راست وجود دارد .
تذكر : محلي كه كليك راست مي كنيد بسيار مهم است به طوري كه براي دستور ذكر شده بايد در محل خالي دسك تاپ كليك راست كرد . زيرا اگر در محل هاي ديگر مثل روي آيكن ها يا نوار تسك بار يا منوي استارت كليك راست كنيد هر بار منويي متفاوت به شما خواهد داد .
گزينه Arrange Icon منويي دارد كه شامل 5 دستور به شرح زير است :
1/ by Name مرتب كردن بر اساس اسم آيكن ها
2/ by Type مرتب كردن بر اساس نوع آيكن ها
3/ by size مرتب كردن بر اساس اندازه و حجم آيكن ها
4/ by Date مرتب كردن بر اساس تاريخ ايجاد آيكن ها
5 ـ Auto Arrange اگر اين گزينه فعال شود (----- در كنار آن باشد ) آيكن ها به صورت Drag and Drop جابه جا نخواهند شد .
تذكر : 3 آيكن My computer, My document  و Recycle bin در نوع مرتب كردن همراه به همين ترتيب گفته شده پشت سرهم قرار مي گيرند زيرا آيكن هاي اصلي كامپيوتر هستند يعني وجه اشتراك بين تمام كامپيوترهايي كه سيستم عامل win 98 دارند اين سه آيكن اند ولي آيكن هاي ديگر ممكن است در بسياري از كامپيوترها باشند ولي در بسياري ديگر نباشند .

اجزاي يك پنجره :
پنجره My Document  را باز كنيد و به آن دقت كنيد خواهيد ديد كه از بخشهاي زير تشكيل شده است .

1/ Titel Bar : يا نوار عنوان كه اولين نوار در بالاترين قسمت پنجره و رنگي مي باشدو چون روي آن اسم پنجره نوشته شده است بهآن نوار عنوان يا نوار اسم گويند شامل 1 آيكن در سمت چپ و 3 دكمه در سمت راست مي باشد .
دكمه هاي سمت راست
1/ --- close : براي بستن پنجره
2/ كه خود شامل 2 دكمه است A : ---- maximize براي بزرگ كردن پنجره به اندازه دسك تاپ B : ---- Restore : براي برگرداندن اندازه پنجره به اندازه اوليه
اين دكمه هابه يكديگر تبديل مي شوند به طوري كه وقتي پنجره maximize باشد دكمه به حالت ---- Restore است و هنگاميكه پنجره به حالت Restore است دكمه در حالت ---- maximize است .
3/ ---- minimize براي به حداقل رساندن پنجره و انتقال آن روي نوار Task bar بدون بستن برنامه
تذكر : هنگامي كه پنجره اي را باز مي كنيم يك دكمه مربوط به آن روي نوار Task bar ايجاد مي شودكه وقتي پنجره در حالت عادي است دكمه حالت فرورفته و وقتي به حالت minimize  باشد دكمه به حالت برآمده است .
تذكر 2 : با كليك روي دكمه ذكر شده نيز مي توان پنجره را به حالت minimize در آورد و براي باز شدن دوباره پنجره كافيست دوباره روي دكمه مربوط به آن ( كه به حالت برآمده درآمده است ) كليك كرد تا از حالت minimize خارج شود .

جابه جا كردن يك پنجره :
براي جابه جا كردن يك پنجره كافيست روي نوار عنوان در قسمتي خالي كه شامل دكمه نباشد عمل Drag را انجام داد .
تذكر : عمل جابه جا كردن هنگامي مسير است كه پنجره به حالت Restore يا كوچك باشد و فقط بخشي از Desk Top را اشغال كرده باشد . يعني اگر پنجره به حالت minimize يا maximize باشد قابل انتقال به محلهاي ديگر نيست .

تغيير اندازه پنجره :
براي اينكار نيز بايد پنجره به حالت Restor باشد . اگر pointer موس (mouse) را روي لبه هاي پنجره قرار دهيم مثل آن بصورت فلش دو طرفه ------- در مي آيد هنگامي كه فلش به اين صورت ها بود عمل Drag را انجام مي دهيم تا اندازه پنجره به حالت دلخواه درآيد . فلش --- براي تغيير اندازه ، اندازه عمودي ---- تغيير اندازه افقي و ---- تغيير اندازه در هر دو جهت به صورت همزمان كاربرد دارد .
Icon كنترل پنجره : در گوشه سمت چپ Icon كوچكي درست مثل Icon پنجره با شده قرار دارد كه اگر روي ان كليك كنيد منويي براي شما باز مي شود كه تمام موارد ذكر شده را شامل مي شود .
تذكر : جلوي آخرين گزينه يعني x close عبارت Alt+F4 قابل مشاهده است كه اين عبارت كليد ميانبر عمل close را ذكر كرده است كه اگر از روي دكمه هاي Key Bord دكمه Alt ( در پايين هم راست و هم چپ ) و F4 ( دكمه هاي رديف بالا ) را همزمان بزنيد عمل بستن پنجره اجرا مي شود .
2/ Menu bar نوار منوها
نواري كه شامل چند منو از جمله File- Edit- view….,Help مي باشد كه با كليك روي هر منو باز مي شود و يك سري دستورات در اختيار ما مي گذارد كه براي اجراي هر دستور روي آن رفته و كليك مي كنيم .
3/ Tool Bar نوار ابزار
يكسري دستورات كه كاربرد بيشتري نسبت به بقيه دارند بصورت يك دكمه روي اين نوار واقعند كه راحت ترين طريقه شناخت آن بوسيله وجود دكمه ---- قيچي ميباشد .
4/ Adress Bar نوار آدرس
محلي كه در آن قرار داريم را مشخص ميكند و نيز ميتوان بوسيله آن به قسمت ديگر رفت به طوري كه روي فلش گوشه آن كليك كرده تا باز شود ، سپس مسيري را كه مي خواهيم در آن قرار گيريم را پيدا كرده و روي آن كليك مي كنيم و دراين صورت وارد محل جديد خواهيم شد .   
5/ status Bar نوار وضعيت
كه شامل يكسري اطلاعات مي باشد .
6/ محيط داخلي يا فضاي پنجره  محل نگهداري Icon هاي موجود در پنجره

نوار مرورگر
اگر در حالت Restor فضاي پنجره به قدر كافي بزرگ و تمام Icon هاي موجود در آن قابل مشاهده نباشد . نوار مرورگر ظاهر مي شود كه 2 نوع دارد :
1/ افقي 2/ عمودي  كه با رفتن روي دكمه آن و ارگ كردن ، همچنين كليك كردن روي دكمه هاي فلش مانند در ابتدا و انتهاي آن مي توان قسمتي از فضاي مورد نظر را كه مي خواهيم مشاهده كنيم ، بياوريم .

فعال كردن نوارها :
اگر وارد منوي View شويد نام نوارها را مي بينيد كه اگر كنار آنها علامت --- موجود باشد آن نوار فعال است و اگر نباشد با كليك روي آن مي توان نوار را فعال نمود .

برنامه هاي كاربردي win 98 :
براي ورود به برنامه هاي كاربردي win بايد از منوي start استفاده كرد براي اينكار روي منوي شروع رفته و كليك مي كنيم تا باز شود .
از منوي باز شده روي گزينه program رفته و صبر مي كنيم تا خود بخود باز شود . توجه كنيد گزينه هاي فلش دار يك زير منو دارد و احتياجي به كليك كردن نيست .
پس از باز شدن منوي program داخل آن شده و روي منوي Accessories مي رويم تا باز شود اين منو شامل چند منوي ديگر ( گزينه هاي فلش دار ) و چند برنامه است كه از ساده ترين برنامه هاي win 98 مي باشند از جمله :
Calculator ماشين حساب كه با رفتن روي آن و كليك كردن باز مي شود و هم بوسيله موس (با رفتن روي دكمه ها و كليك كردن ) و هم توسط key board و دكمه هايش قابل استفاده است .
Not pad : براي يادداشت هاي ساده و معمولي كه با استفاده از صفحه كليد و تايپ كردن قابل استفاده است .
Paint يا نقاشي كه براي طراحي و كشيدن نقاشي هاي ساده كامپيوتري قابل استفاده است كه بوسيله رنگها و ابزارهاي مختلف موجود ( هر دوي آنها توسط كليك كردن رويشان قابل استفاده اند ) مي توان طرحي مطابق با سليقه خود كشيد .
Word pad : يك برنامه ساده جهت ايجاد فايلهاي متن است .
اگر در اين برنامه دقت كنيد به يك نوار ناآشنا بر مي خوريد با نام Format Bar كه اين نوار مخصوصي براي برنامه هاي نگارشي است .
ابزار مهم اين نوار شامل قسمتهاي زير است :
اولين قسمت مربوط به تعويض خط يا Font كه نوع قلم نوشتاري را مشخص مي كند .
دومين قسمت ( حاوي اعداد ) براي تغير اندازه قلم يا Font size كاربرد دارد .
دكمه B يا Bold براي پهن كردن نوشته
دكمه I يا Italic براي مورب كردن نوشته
دكمه U يا under line براي زير خط دار كردن نوشته
دكمه ---- براي تغيير رنگ نوشته
دكمه---- براي چپ چين كردن نوشته
دكمه ----براي وسط چين كردن نوشته
دكمه ---- براي راست چين كردن نوشته
براي نوشتن يك متن كه مشخصاتش معين شده است ابتدا تغييرات ايجاد و سپس عمل تايپ را انجام مي دهيم .
توجه : براي تغيير دادن در نوشته هايي كه قبلاً نوشته شده اند و پس از نوشتن مي خواهيم تغييراتي ايجاد كنيم بايد حتماً آن را انتخاب كنيم و سپس تغييرات را ايجاد كنيم تا اجرا شود . يعني بدون انتخاب كردن تغييرات اجرا نخواهد شد .
كاربرد Key board : Back space پاك كردن _ Space Bar فاصله انداختن _ Enter رفتن به خط پايين

روشهاي انتخاب كردن يا select يك متن :
1/ درگ كردن از يكسر به سر ديگر
2/ كليك كردن در يك سر ، نگه داشتن دگمه Shift و همزمان كليك در سر ديگر
3/ رفتن به ابتداي متن ، نگهداشتن shift و همزمان حركت به سمت انتهاي متن بوسيله دكمه هاي جهتي Key board
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

  دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه