انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

ايجاد تغيير و تخريب در برنامه‎هاي كامپيوتري
اين نوع فعاليت عبارت است از دستيابي به سيستم‎ها و برنامهغةاي كامپيوتري با استفاده از ويروس، كرم، يا بمب‎هاي منطقي.ايجاد خسارت از طريق پاك كردن، صدمه زدن، مخدوش نمودن يا موقوف‎سازي داده‎ها يا برنامه‎هاي كامپيوتري انجام مي‎شود.
تخريب داده‎ها گاه نتيجة حملة فيزيكي به تأسيسات كامپيوتري است. اين‎گونه اعمال معمولاً از طريق روشهاي كامپيوتري و تكنيكي صورت مي‎گيرد (مثلاً به وسيلة‌ ويروس‎هاي كامپيوتري يا بمب‎هاي منطقي زماني) برنامه‎هاي ويرويسي به تكثير و برنامه‎هاي فايل مي‎پردازد و تخريب زيادي را به همراه دارد.  در ادامه به توضيح مختصري راجع به ويروس‎ها، كرمها و بمبهاي منطقي مي‎پردازيم:
ويروس
ويروس نوعي كد برنامه است كه خود را به برنامه‎‎هاي مجاز چسبانده به ديگر برنامه‎هاي كامپيوتر منتقل مي‎شوند. ويروس مي‎تواند از طريق يك قطعه مجاز نرم‎افزاري كه به ويروس آلوده شده به سيستم كامپيوتر وارد مي‎شود.
كرم
كرم نيز به طريق ويروس ايجاد مي‎شوند تا با نفوذ در برنامه‎هاي داده‎پردازي مجاز، داده‎ها را تغيير داده يا نابود سازد اما تفاوت كرم با ويروس اين است كه كرم تكثير نمي‎شود. به عنوان مثال در پزشكي، كرم را مي‎تو.ان به غدة خوش خيم و ويروس را به غدة بدخيم تشبيه كرد. با استفاده از برنامة تخريبي كرم مي‎توان به كامپيوتر يك بانك دستور داد كه وجوه موجود در بانك را به طور دائم به يك حساب غيرمجاز منتقل كند.
بمب منطقي
 بمب منطقي را بمب ساعتي نيز مي‎گويند، يكي از روشهايي كه به كمك آن مي‎توان دست به سابوتاژ كامپيوتري زد، بمب منطقي است. برخلاف ويروس و كرم، كشف بمب منطقي پيش از انفجار آن كار بسيار سختي است و بمب منطقي از سيار ترفندهاي كامپيوتري خسارت بيشتري را به همراه دارد.
سابوتاژ كامپيوتري و اخاذي كامپيوتري
كليه عمليات كامپيوتري كه به منظور تختل ساختن عملكرد عادي سيستم، به حساب مي‎آيد سابوتاژ كامپيوتري مي‎گويند.  سابوتاژ كامپيوتري وسيله‎اي است براي تحصيل مزاياي اقتصادي بيشستر نسبت به رقيبان. سابوتاژ براي پيش‎برد فعاليتهاي غيرقانوني تروريست‎ها و يا براي سرقت داده‎ها و برنامه‎ها به منظور اخاذي نيز به كار گرفته مي‎شود.
در جرم سابوتاژ كامپيوتري، اختلال و جلوگيري از عملكرد سيستم كامپيوتري ملاك است. عناصر متشكله جرم سابوتاژ كامپيوتري عبارت است از:
1- ابزار و راهها
2- هدف
كميتة تخصصي شوراي اروپا در تعريف سابوتاژ كامپيوتري مي‎گويد: سابوتاژ عبارت است از «وارد كردن، تغيير، محو يا موقوف‎سازي داده‎ها يا برنامه‎هاي كامپيوتري يا مداخله در سيستم‎هاي كامپيوتري با قصد اخلال و جلوگيري از عملكرد كامپيوتر».
نفوذ كامپيوتري (اخلال‎گران)
اين دسترسي‎هاي غيرمجاز به كامپيوتر و سيستمهاي كامپيوتري داراي انگيزه‎هاي گوناگوني است كه اهم آنها كنجكاوي، تفريح و تفنن است و براي بهره‎برداري مالي انجام نمي‎گيرد.
از نظر گروه سني بيشتر اخلال‎گران ‎(Hackers) جوان و در ردة سني 15 تا 24 سال هستند.
با فن‎آوري‎هاي جديد همچون اينترنت اين افراد داراي زمين بازي مجازي به وسعت دنيا شده‎اندو فقط از طريق اتصال به اينترنت مي‎توانند با ساير اخلالگران در آن سوي دنيا ارتباط برقار كنند .
امروه عمل نفوذيابي ‎(Hacking) جرم تلقي مي‎شود ولي با اين حال اخلالگران در حال افزايش بوده و داراي بولتن، انتشارات و برنامه‎هاي آمادة اجرا هستند و از طريق اينترنت به معرفي آثار و برنامه‎هاي خود مي‎پردازند.
خطر اخلالگران به حدي گسترده است كه آنها را قادر نموده به سيستمهاي كامپيوتري سازمانهاي بزرگ دست يابند.
سيستمهاي مخابراتي مدرن نيز همچون ساير سيستمهاي كامپيوتري در معرض سوء استفاده از طريق دستيابي از راه دور قرار گرفه‎اند. اخلالگران با دستيابي به يك سيستم مخابراتي مي‎توانند به تمامي شبكة ارتباطي يك شهر يا يك كشور نفوذ كرده و از آن سوء استفاده كنند.
استراق سمع غيرمجاز
 استراق سمع اطلاعات، از جمله جرايم كامپيوتري است كه موجب گشته در اكثر كشورها حمايت از مكالمات تلفني و شفاهي مدنظر باشد. بنا به تعريفي كه ارائه شده، استراق سمع عبارت است از:‌ استراق سمع يا قطع، كه بدون حق و توسط ابزارهاي تكنيكي بر روي ارتباطات، وارده يا خارجه انام مي‎شود، اين عمل به كمك يك سيستم يا شبكة كامپيوتري انجام مي‎شود.
نمونه‎گيري و تكثير غيرمجاز برنامه‎هاي كامپيوتري
از آنجايي كه براي توليد برنامه‎هاي كامپيوتري هزينه و وقت بسيار زيادي صرف مي‎شود، تكثير و استفاده غيرمجاز از آن زيان اقتصادي قابل ملاحظه‎اي براي صاحبان آنها به همراه دارد. اين جرم از زمرة جرايم مالي است و شباهت زيادي به جرائم كلاسيك ديگر در اين خصوص دارد. اين نوع سرقت، شامل كپي و استفاده غيرمجاز از برنامه‎هاي كامپيوتري است و اغلب بدان «سرقت نرم‎افزار» يا «ربايش نرم‎افزار» مي‎گويند. در سالهاي اخير سرقت نرم‎افزار وسعت يافته و حجم وسيعي از تخلفات را به همراه دارد.
شوراي اروپا براي تعريف اين نوع جرم مي‎گويد: «تكثير، توزيع يا انتشار همگاني و بدون داشتن مجوز حق، يك برنامه كامپيوتري كه تحت حمايت قانون است.»
پورنوگرافي كامپيوتري
هرگونه نوشته، فيلم، تصوير مربوط به امور جنسي كه فاقد ارزش ادبي، هنري، سياسي و علمي است، پورنوگرافي گويند و اعمال مجرمانه پورنوگرافي يعني اينكه شخصي ابزار سمعي و بصري، وسايل و تصاوير و همچنين عكسهاي هرزه را بفروشد، پخش كند يا در معرض نمايش بگذارد.
 اين نوع اعمال مجرمانه با توسعه و پيشرفت كامپيوتر و اينترنت از لحاظ گستردگي وسعت در زمينة پخش و توزيع، در نوع خود بي‎نظير است.
براي مثال مي‎توان صندوقهاي پستي، آدرسهاي الكترونيكي  و سايتهاي در اينترنت اشاره كرد. به تليغ، پخش و عرضة تصاوير «پورنو» مي‏‎پردازند.
نوع ديگر اين جرايم، آزار و اذيب خبري در محل كار است، بدين ترتيب كه مجرمان با دستكاري كامپيوتري متصل به اينترنت، بزه ديده را مجبور به تماشاي تصاوير پورنوگرافي مي‎كنند و يا با توزيع موضوعات پورنوگرافي جنسي آنها را رنج مي‎دهند.
بزه‎ديدگان موضوع جرم در پورنوگرافي جنسي غالباً كودكان و نوجوانان دختر و پسر و يا زنان مي‎باشند كه ردة سني آنها از 7 سال شروع مي‎شود.
جرايم چندرسانه‎اي ‎(Multi Media)
«چند رسانه‎اي» در فرهنگ اصطلاحات كامپيوتري ميكروسافت ناميده مي‎شود و عبارتست از: «ت ركيب صوت، تصوير، انيميشن و فيلم» و در دنياي كامپيوترها، «مولتي مديا» زيرگروهي از فوق رسانه است كه عناصر چند رسانه‎اي و فوق متني را با هم تركيب كرده و اطلاعات را با هم ارتباط مي‎دهد.
جرم چند رسانه‎اي كه با جرائم نسل سوم كامپيوتر و اينترنت وابسته است، ‌تنها در محيط مجازي يا همان سايبر سپيس  قابل تحقق است. جرم چند رسانه‎اي شامل هرگونه اقدام ممنوعه و غيراخلاقي در ارتباط با سوء استفاده از تكنولوژي ارتباطات و رسانه است. مرتكبان ناشناس در فضاي ناشناخته دست به اعمال خود مي‎زنند.
ويژگي جرم چند رسانه‎اي جرائم چندرسانه‎اي اين است كه اين پديده، ناقض يا از بين برندة برخي منافع قانوني است.
برخلاف جرم كامپيوتري كلاسيك، علامت هيچ خسارت قابل ملاحظه‎اي به منافع اقتصادي وارد نمي‎كند. در اين نوع جرم، آنچه مطرح است، قبح رفتار است. براي مثال توزيع اطلاعات با محتواي غيرقانوني عدم سودمندي اجتماعي را به هم راه دارد.
ارتباط ساده با شبكة بين‎المللي اينترنت نشان مي‎دهد كه اين‎گونه جرائم احتياج به هيچ دانش خاصي ندارد. معمولاً جرم چند رسانه‎اي از جرايم مطبوعاتي متمايز از فعاليت مجرمان اخلالگر است.
ويژگي اين جرم نامحدود و نامشخص بودن بزه‎ديدگان است زيرا كه جزء‌ در موارد استثنايي، مرتكب افراد خاصي را هدف قرار نمي‎دهد (مثلاً در توزيع موارد پورنوگرافي جنسي) بنابراين جرم چند رسانه‎اي نشان‎دهندة يك مجرميت بدون بزه‎ديد مشخص است و اين ويژگي باعث شده است كه تعداد كمي از موارد جرم چند رسانه‎اي گزارش شود.
ويژگي ديگر جرم چند رسانه‎اي، خصومت فراملي بودن آن است. هيچ شكل ديگر از جرائم چند رسانه‎اي نيست كه تا اين حد مستقل از محل ارتكاب باشد. زيرا وجود تسهيلات نامحدود شبكة ديجيتال و وقوع در محيط مجازي، مرتكب را قادر مي‎سازد كه فعاليتهايش را بدون ارتباط با يك محل معين و مشخص انجام دهد. مرتكبين در بيشتر موارد حتي نمي‎داند كه اطلاعات به كجا ارسال مي‎شود و يا از كجا مي‎آيد. لذا با بسط و گسترش اين‎گونه جرائم خطر جدي براي مجموعه جامعة‌ بين‎المللي به حساب مي‎آيد.
جرائم ديجيتال در محيط سايبر سپيس
در اواسط دهة 90 ميلادي نسل جديدي از تكنولوژي كامپيوتري تجلي پيدا نمود. در اين دوره كامپيوترها در يك روند تكاملي، به ديگر سيستمهاي كامپيوتري كه قابليت ارتباط به سيستم‎ها و شبكه‎هاي بين‎المللي را پيدا كرده‎اند،‌تبديل شدند.
كامپيوترها به كمك شبكه‎ها روز به روز ارتباط گسترده‎تري پيدا كرده و از طريق مخابرات و ماهواره ، قدرت دريافت هرگونه انتقال، صدور علائم، تصاوير، صداها، نوشته‎ها و نشانه‎ها را پيدا كرده است لذا با توجه به اين قابليت شگرف تكنولوژي ارتباطاتي، تحول عظيم در دنياي ارتباطات و عصر تكنولوژي اطلاعات ‎(IT) بوجود آمده از شاخصه‎هاي اين فن‎آوري جديد، شكل‎گيري ارتباط بين افراد و ملل دنيا در يك فضاي مجازي است.
در محيط سايبر افراد با هويتهاي غيرواقعي و تنها براساس تخيلات شخصي در محيط رسانه‎اي اينترنت حاضر مي‎شوند و خود را در هر قالب و با هر عنواني معرفي كرده و با ديگران ارتباط برقرار مي‎كنند. امروز در هر نقطه‎اي از دنيا با هر عنوان و شغلي و سليقه‎اي مي‎توان در قالب يك شخص ظاهر شده و دوست‎يابي كنيد، تبادل افكار نماييد و يا حتي به معاملات تجاري كلان دست بزنيد. حضور پررنگ و بي‎شمار افراد مختلف و از قشرهاي گوناگون جامعه در شبكه‎هاي بين‎المللي (اينترنت) باعث شده است انواع جديدي از جرايم كامپيوتري وارد فرهنگ حقوق جزاء شود.
براي مثال مي‎توان به تطهير نامشروع پول كامپيوتري  پورنوگرافي كودكان، خريد و فروش مواد مخدر  اشاره نمود. در ادامه اين گفتار به تعريف «محيط سايبر»، «اجزاء مشخصات فضاي سايبر» و ‎«انواع جرائم در محيط سايبر» مي‎پردازيم.
الف- تعريف و مفهوم «محيط سايبر» و «سايبر سپيس»
از لحاظ لغوي در فرهنگهاي مختلف ‎«Cyber» به معني ‎- مجازي و غيرملموس و مترادف لغت انگليسي ‎Virtual است.
از لحاظ تعريف سايبر سپيس به چند نمونه از تعاريف در سطح بين‎المللي اشاره مي‎كنيم.
1- «سايبر سپيس» مجموعة به هم پيوستة موجودات زنده از طريق كامپيوتر و ارتباطات راه دور است بدون در نظر گرفتن جغرافياي عيني.
2- سايبر سپيس اثر فضا و اجتماعي است كه توسط كامپيوتر، شبكه‎هاي كامپيوتري و كاربران شكل گرفته است.
به عبارت ديگر يك دنياي مجازي است كه كاربران اينترنت وقتي ‎Online هستند موجوديت پيدا مي‎كنند.
3- «‌سايبر سپيس» يك توهم و تصور باطل است كه انسانها در خلق آن توافق كرده‎اند.
4- «سايبر سپيس» جايي است كه شما هنگامي كه با تلفن صحبت مي‎كنيد هستيد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

  دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه