انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

 1-3- تاريخچه توسعه و تكامل يونيكستاريخچه طولاني يونيكس كه مي توان گفت بخشي از آن خوب و بخشي از آن بد مي باشد , مطالعه اي است در پشتكار و استقامت, تغييرات ناگهاني در جهت توسعه  نرم افزار, و جشن پيروزي تكنولوژي خوب بر روش برخورد هرج و مرج طلبانه اي كه بعضي اوقات صنعت كامپيوتر با محصولات خوب پيش مي گيرد .
به دهه 1960 برمي گرديم , هنگامي كه پيشرفت و توسعه كامپيوتر حوزه كاري تعداد اندكي شركتهاي پيشگام در صنعت و دانشگاههاي پيشرو بود . در  اين دوران اغلب تحقيقات  در آزمايشگاههاي  بل , ام آي تي , و جنرال الكتريك  (  توليدكننده  پيشروي  كامپيوتر  در  آن  زمان) صورت  مي گرفت  . اين  سه  كانون  تحقيقاتي  بر روي سيستم عاملي به   نام
( Multiplexed Information and Computing System) MULTICS براي كامپيوتر بزرگ GE 645 تشريك مساعي كرده بودند . MULTICS پيروزي كاملي نبود, و بنابراين با شايستگي كنار گذاشته شد ( به همين ترتيب تلاشهايي كه بر روي كامپيوترهاي GE صورت گرفت) .
در 1969, كن تامپسون محققي در آزمايشگاههاي بل و يكي از طراحان MULTICS , بازي Space Travel را براي MULTICS نوشته بود . در روزهاي اشتراك زماني, كاربران بايد براي زماني كه بر روي كامپيوتر بزرگ صرف مي كردند, هزينه مي پرداختند . احتمالا Space Travel بازي خوبي بوده است, اما بر روي كامپيوتر بزرگ GE به خوبي اجرا نمي شد و براي بازي 75 دلار هزينه در بر داشت . حتي براي يك آزمايشگاه تحقيقاتي نيز اين مقدار اسراف وحشتناكي محسوب مي شد, بنابراين كن تامپسون و همكارش دنيس ريچي بازي را باز نويسي كردند تا بر روي كامپيوتر DEC PDP-7 كه آن موقع در آزمايشگاههاي بل بدون استفاده بود, اجرا شد . اما به منظور بردن Space Travel به DEC , تامپسون بايد سيستم عامل جديدي براي آن مي نوشت و در همين نقطه بود كه يونيكس امروزي ريشه گرفت .برايان كرنيگان ديگر محقق آزمايشگاههاي بل به اين سيستم عامل, لقب (Uuniplexed Information and computing System) UNICS  را داد . سيستم عامل فوق در اين راه به عنوان يونيكس شناخته شد و به كامپيوترهاي قدرتمند تري منتقل گرديد . در سال 1972, يونيكس به طرز دقيق بر روي 10 كامپيوتر در حال اجرا بود, و در سال بعد تامپسون و ريچي, يونيكس را با زبان برنامه نويسي C بازنويسي كردند . زبان برنامه نويسي C  قابل حمل تر بود و كمك كرد كه يونيكس به سيستم عاملي تبديل شود كه مي توانست بر روي انواع متفاوتي از كامپيوترها اجرا گردد .يونيكس به عنوان يك محصول توسط سرپرست حقوقيش AT&T دچار مشكل شد, چون دولت از معرفي محصولات كامپيوتري به صورت تجاري جلوگيري مي كرد؛ اين موضوع تا پيش از تجزيه AT&T ساير بازيگران را از صحنه بازار كامپيوتر خارج سازد. به دليل تقاضا, AT&T اصلا يونيكس را به دانشگاهها, دولت و بعضي از شركتها بخشيد ( با مطالبه قيمتي اسمي به منظور پرداختن هزينه مواد اوليه ) .
يونيكس در بين سالهاي 1974 تا 1979 در واقع يك محصول تحقيقاتي بود كه در دانشگاهها به منظور مقاصد آموزشي محبوبيت يافته بود . يونيكس 2974 شباهت چنداني به يونيكس 1979 نداشت؛ در طي اين سالها برنامه هاي كمكي و ابزارهاي بسياري به يونيكس افزوده شدند و در همان زمان نيز صنعت كامپيوتر به سرعت توسعه يافت و با اين توسعه, بازار بالقوه يونيكس رشد پيدا مي كرد .
در اين زمان توسعه يونيكس به آزمايشگاههاي بل و AT&T محدود نمي شد . در سال 1974 دانشگاه بركلي كاليفرنيا كار خود را بر روي يونيكس آغاز كرد و Berkeley Software Distribution  را توليد نمود . BSD, شامل بسياري از برنامه هاي كمكي متداول مانند ويرايشگر متن vi و پوسته C بود كه مي توانيم آنها را در يونيكس امروزي پيدا كنيم . تحقيق بر روي BSD تا امروز ادامه دارد .
اما يكي از معماران BSD به نام بيل جوي, سان ميكروسيستمز را پريشان و هيجان زده نمود و در آنجا كار تحقيقات و توسعه خود را بر روي يونيكس پيشرفت داد . امروزه سان يكي از رهبران بازار ايستگاه كاري يونيكس است ( مجموعه SPARCstation اين شركت براي اغلب مردم مترادف ايستگاه كاري يونيكس مي باشد ), و SunOs تقريبا نگارش بسط يافته BSD است .
چندين شركت ديگر نيز از سان سرمشق گرفتند و نگارشهاي مخصوص به خودشان از يونيكس را توسعه دادند . AIX از آي بي ام, Ultrix از  DEC , و HP-UX از هيوات پاكارد, همگي مثالهايي از يونيكس نيمه اختصاصي مي باشند . بعضي از نگارشها, مانند Coherent از Mark Williams Company , واقعا يونيكس نيستند, بلكه اين نگارش فقط نرم افزاري است كه مانند يونيكس واقعي به فرمانهاي يونيكس پاسخ مي دهد .
در سال 1980 هنگامي كه مايكروسافت نگارش كاهش يافته اي از يونيكس به نام زنيكس را منتشر ساخت, يونيكس در دسترس كاربران ريزكامپوترها نيز قرار گرفت . شايد ميكرسافت به دليل شكل دادن اتحادي با آي بي ام مشهورتر باشد . اين اتحاد, ( Disk Operating System ) DOC ميكرسافت را به معروفترين سيستم عامل ريز كامپيوتر تبديل ساخت . مسئوايت توسعه زنيكس به عهده شركت سانتا كروز ( شركتي كه بخشي از آن در مالكيت ميكروسافت است ), گذاشته است و هم اكنون SCO UNIX  محصول مهمي در دنياي يونيكس مي باشد .
پيش از سال 1983, يونيكس وضعيت مطلوبي نداشت زيرا به طور رسمي پشتيباني نمي شد ؛ AT&T هيچ تضميني درباره آينده يونيكس نمي داد . اين وضع در سال 1983 تغيير كرد, AT&T در اين سال نگارش Unix system V Release 1 را منتشر ساخت و قول داد نرم افزاري كه براي اين نگارش ايجاد مي شود با تمام نگارششهاي آينده يونيكس از AT&T سازگار خواهد بود .
اما ساير نگارشهاي يونيكس چه شدند ؟ در فرآيند توسعه يونيكس تعدادي ناسازگاري در نگارشهاي گوناگون به وجود آمده بود كه همين امر طراحي و توسعه يكنواخت نرم افزار را تا حدي مشكل مي ساخت و مي دانيم كه هر چقدر هم سيستم عامل خوب باشد, اگر برنامه هاي كاربردي سودمندي وجود نداشته باشند, هيچ كس تصميم به خريداري و استفاده از سيستم عامل را نخواهد گرفت .
AT&T به همين دليل, اتحاد بزرگ, يعني UNIX System V Release 4 را معرفي نمود. اين جديدترين نگارش يونيكس, محبوب ترين و پراستفاده ترين فرمانهاي SunOs, BSD, UNIX System V Release 3.2 و Xenix را تركيب مي كند .
هم اكنون يونيكس در مالكيت ناول است كه يونيكس را به عنوان بخشي از خريد UNIX System Labs به دست آورد . از آنجايي كه صنعت يونيكس به منظور تعيين استانداردها پيش مي رود, يونيكس فراتر از كنترل يك شركت است . حتي ناول نيز شعبه يونيكس را به گروه صنعتي X/Open واگذار نموده است .
هنوز هم نگارشهاي متفاوتي از يونيكس در سرتاسر بازار شناور هستند . سولاريس از سان را داريم كه براي ايستگاههاي كاري سان و كامپيوترهاي شخصي مبتني بر اينتل در دسترس است . Unixware از ناول را داريم ؛ و بسياري از كاربران نيز در حال كشف قدرت يونيكس با لينوكس هستند, نگارشي با كاري مشابه يونيكس كه به صورت مجاني در دسترس قرار دارد و براي كامپيوترهاي شخصي نوشته شده است .
به عنوان يك كاربر, مدير سيستم يا طراح نرم افزار, نبايد درباره اين نگارشهاي گوناگون و اين كه آيا مشكلاتي براي شما ايجاد خواهند كرد, نگران باشيد . اين نگارشهاي مختلف در يك مورد اشتراك دارند و آن يك مورد پيروي از استانداردها مي باشد . در واقع, امروزه نمي توانيد سيستم عامل, محدودتري پيدا كنيد كه آينده اش در دست تعدادي خاص باشد .
چرا استانداردها اهميت دارند ؟ زيرا استانداردها تضمين مي كنند برنامه اي كاربردي كه براي بك نوع كامپيوتر طراحي مي شود و از استانداردها پيروي مي كند بر روي كامپيوتري از نوع ديگر نيز اجرا خواهد شد . گروههاي مختلفي در شكل دهي استانداردهاي يونيكس شركت دارند : ANSI, UNIX System Labs ( موسسه استانداردهاي ملي آمريكايي كه استانداردهاي POSIX را توسط موسسه مهندسين برق و الكترونيك, IEEE , سرپرستي مي كند ) و X/Open .


2-3- چرا يونيكس ؟
يونيكس به دلايل گوناگوني به سيستم عامل بسيار محبوبي تبديل شده است :
يونيكس قابل حمل است . چون يونيكس به زبان برنامه نويسي C  نوشته مي شود و مقيد به هيچ سخت افزار خاصي نمي باشد, تقريبا به هر نوع كامپيوتري برده شده است . كامپيوترهاي شخصي, آميگاها, مكينتاشها, ايستگاههاي كاري, كامپيوترهاي كوچك, كامپيوترهاي بزرگ, و سوپر كامپيوتر ها از هر نوعي, سيستم عامل يونيكس را اجرا مي كنند .
اين موضوع يعني نرم افزاري كه بر روي كامپيوتري نوشته مي شود , به كامپيوتر ديگري قابل انتقال است . شركتها ديگر به توليد كننده واحدي وابسته نمي باشند . آيا تا كنون عبارت فني سيستمهاي باز را شنيده ايد ؟ از ديدگاههاي مختلفي اين عبارت مترادف يونيكس مي باشد . در خريد سخت افزار و نرم افزاري كه بايستي بتواند در طرح محاسباتي شما مجتمع گردد, آزاد هستيد. بله, هميشه در هنگام آميختن انواع و معماريهاي سخت افزاري متفاوت مشكلاتي وجود خواهد داشت , اما حداقل لزومي ندارد كه تمام تجهيزات خود را از توليدكننده يا فروشنده واحدي خريداري كنيد . چنين توليدكننده اي مي تواند با سخت افزار و نرم افزار اختصاصي, شما را در موقعيت سختي قرار دهد . نمي خرد . در عوض, سيستم عاملي را انتخاب مي كنيد كه قادر به اجراي برنامه هاي كاربردي دلخواهتان باشد . يونيكس برنامه هاي كاربردي قدرتمندي را در تقريبا هر نوع نرم افزار از نشر الكترونيكي تا خوكارسازي اداري را دارا مي باشد .
•    يونيكس سيستم عاملي چندكاره مي باشد . به طور همزمان بيش از يك كاربر مي توانند از سيستم يونيكس استفاده كنند . منابع سخت افزاري با ارزش مانند چاپگرها و سرويس دهنده هاي بزرگ توسط افراد بسياري قابل استفاده مي باشند.
•     يونيكس سيستم عاملي چند وظيفه اي مي باشد . مي توانيد دو وظيفه را به طور همزمان انجام دهيد : به عنوان مثال مي توانيد در هنگامي كه پست الكترونيكي خود را مي خوانيد, در پس زمينه پرونده اي متني را قالب بندي كنيد . در حين آنكه مفهوم چند وظيفه اي احتمالا آن قدري كه براي نظريه دانان كامپيوتر اهميت دارد, براي اغلب كاربران حائز اهميت نيست, اما بعضي از اوقات عملي است كه در اختيارداشتن آن مفيد مي باشد .
•    شبكه سازي در يونيكس تعبيه شده است . امروزه يكي از بزرگترين چالشها, متصل ساختن انواع متفاوتي از كامپيوترها در سرتاسر نواحي كوچك و بزرگ مي باشد . در يونيكس, شبكه سازي در برنامه ها و برنامه هاي كمكي گوناگوني تعبيه مي شود .

3-3- سيستم عاملهاي سازگار با يونيكس
برخي از سيستم هاي عامل سازگار با يونيكس در زير معرفي شده اند :
Solaria محصول شركت Sun Microsystems
IRIX  محصول شركت Silicon Graphics
AIX  محصول شركت IBM
HP-UX  محصول شركت Hewlen Packard
SCO-UNIX محصول شركت Santa Cruz Operation.Inc
FreeBSD نسخه رايگان يونيكس محصول دانشگاه بركلي آمريكا
OpenBSD محصول دانشگاه بركلي به همراه كدهاي برنامه آن . اين سيستم عامل با شعار » تلاش براي خلق امن ترين سيستم دنيا « ارائه شده است .
•    Linux سيستم عاملي است به همراه كدهاي رايگان كه ابتدا توسط يك دانشجوي فنلاندي به نام لينوس توروالدز نوشته شد و بعدا توسط شركتهاي مختلفي ( با قيمت ناچيز) توسعه يافت . اسامي شركتهايي كه نسخه هاي لينوكس را توليد و عرضه كرده اند, عبارتند از :

Readhat    Caldera
Corel    Debian
Slackware    Storm
SuSE    YellowDog
Turbo Linux    Mandarke

•    SunOS نسخه قديمي تر يونيكس كه قبل از سولاريس توسط شركت Sun Microsystem تهيه شده بود و هنوز در برخي از محيطها استفاده مي شود .
تمام اين نسخه هاي متعدد, عظيم و جهاني از تفكر افرادي نشات گرفته اند كه سي يال پيش در شركت AT&T  و در سكوت و بدون حمايتهاي جهاني اقدام به پياده سازي يونيكس كردند . بسياري از آنها امروزه در دوران كهولت هستند و آن گذشته روشن را به دست فراموشي سپرده اند و برخي نيز در نقش پيش كسوتان و پدران معنوي هنوز در پالايش و رشد آن مي كوشند .
سيستم مديريت فايل, فراخواني روالهاي سيستمي, فرامين و برخي از گزينه هاي پيكر بندي در نسخه هاي گوناگون يونيكس به روشهاي متفاوتي پياده سازي شده اند كه اين  تفاوتها ناشي از نياز تكنولوژيك روز بوده است ؛ ولي در مجموع خطوط اصلي اين سيستم عامل توسط دو موسسه تعيين مي شود :
•    گروه توسعه يونيكس در شركت AT&T
•    گروه توسعه  يونيكس BSD  در دانشگاه بركلي
سولاريس, HP-UX از خطوط تعيين شده توسط AT&T تبعيت مي كنند در حالي كه FreeBSD , OpenBSD و لينوكس به گروه توسعه BSD گرايش دارند . سيستمهاي عامل AIX و IRIX تلفيقي از نكات برجسته خط مشي هردو گرئه هستند لذا اندكي پيچيده تر به نظر  مي رسند .

4-3- معماري يونيكس
يونيكس مانند MS-DOS و OS/2 يك سيستم عامل است : نرم افزاري كه كامپيوتر فيزيكي را كنترل و فرامين ما را تفسير مي كند .
سيستم عامل اعمال بسياري انجام مي دهد :
•    عملا برنامه را اجرا مي كند . هنگامي كه نام پرونده را در خط فرمان وارد مي كنيد, سيستم عامل با بارگذاري برنامه در حافظه كامپيوتر و اجراي آن كنترل را به دست مي گيرد . تنظيمها در سيستم عامل مي توانند در كارآيي واقعي برنامه ها اثر بگذارند .
•    تمام ورودي و خروجي را در كامپيوتر كنترل مي كند . هنگامي كه پرئنده اي را حذف مي كنيد سيستم عامل به كار خود ادامه مي دهد و ركوردي از اين پرونده را حذف مي نمايد . هنگامي كه پرونده اي را ذخيره مي كنيد, سيستم عامل تضمين مي كند كه پرونده فوق بر روي پرونده موجودي نوشته نمي شود . سيستم عامل آنچه را كه بر روي نمايشگر ( يا نمايشگرها ) نمايش مي يابد, كنترل مي كند و امكان مي دهد كه فرامين را توسط صفحه كليد يا ماوس وارد كنيد .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه