انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

حقايق، بايد ها و نبايدهاي شبکه هاي بي سيم (Wi-Fi)
 شبکه هاي بي سيم (Wireless) يکي از تکنولوژي هاي جذابي هستند که توانسته اند توجه بسياري را بسوي خود جلب نمايند و عده اي را نيز مسحور خود نموده اند.  هرچند اين تکنولوژي جذابيت و موارد کاربرد بالايي دارد ولي مهمترين مرحله که تعيين کننده ميزان رضايت از آن را بدنبال خواهد داشت ارزيابي نياز ها و توقعات و مقايسه آن با امکانات و قابليت هاي اين تکنولوژي است. ناديده گرفتن حقايق، امکانات فني و موارد کاربرد اين تکنولوژي نتيجه اي جز شکست و  ...


عدم رضايت نخواهد داشت. نکاتي که در اينجا به آنها اشاره ميکنم مجموعه دانسته هايي است که ميتواند در انتخاب و يا عدم انتخاب شبکه بي سيم و بکارگيري موثر و مفيد آن به شما کند.
شخصاً با افراد و سازمان ها متعددي برخورد داشته ام که در بکارگيري شبکه هاي بي سيم دچار شکست شده اند فقط به اين دليل که صرفاً مسحور جدابيت کلمه Wireless گرديده اند بدون اينکه ارزيابي و شناختي نسبت به واقعيات و موارد کاربرد آن داشته باشند لذا فکر کردم جمع آوري برخي دانستني ها، بايدها و نبايد ها که شرکت هاي ارائه کننده تجهيزات بي سيم کمتر آن را به مشتري منتقل ميکنند ميتواند آگاه بخش و موثر در تصميم گيري درست باشد.
آنچه در اين نوشته به آن توجه شده با اين فرض صورت گرفته که هدف از بکارگيري تکنولوژي Wireless جهت راه اندازي شبکه LAN بصورت بي سيم است و شامل سناريو هاي ارتباطات       Point-to-Point نمي شود.
•    در هر شبکه بي سيم Access Point ها نقش سرويس دهنده و کارت هاي شبکه بي سيم که ميتواند بصورت PCI، PCMCIA و USB باشند کاربران سيستم را تشکيل ميدهد.
•    غالب تجهيزات بي سيم که براي برپايي شبکه LAN مورد استفاده قرار ميگيرند مبتني بر استاندارد 802.11 از نوع ديد مستقيم هستند و گيرنده و فرستنده بايد ديد مستقيم به يکديگر داشته باشند.
•    فاصله کاربر از Access Point، تعداد ديوارها، جنس ديوارها و نوع مصالح ساختماني و مبلمان داخلي تاثير گذار بر سرعت و برد شبکه دارد.
•    بالاترين سرعت قابل دسترس مطابق استانداردهاي 802.11a و 802.11g معادل 54Mbps ميباشد و سرعت هاي بالاتر از مکانيزم هاي نرم افزاري و شرايط خاص استفاده ميکنند.
•    سرعتي که اين تجهيزات مدعي آن هستند بر خلاف پيش فرض فکري بسياري بصورت Half-Duplex است که براي مقايسه ظرفيت شبکه هاي بي سيم با شبکه هاي Ethernet بايد رقم ارائه شده تجهيزات بي سيم را بر عدد دو تقسيم نمود.
•    در شبکه بي سيم Access Point دستگاهي است که ميتوان آن را معادل هاب در شبکه Ethernet دانست و مانند هاب پهناي باند آن بصورت Shared در اختيار کاربران قرار ميگيرد.
•    با توجه به اطلاعات بالا ميتوان نتيجه گرفت که يک Access Point منطبق بر 802.11g داراي پهناي باند اشتراکي و Half-Duplex برابر 54 Mbps ميباشد که ميتوان گفت برابر 25Mbps بصورت Full-Duplex خواهد بود. از آنجايي که اين پهناي باند اشتراکي ميباشد چنانچه 5 کاربر از اين Access Point بخواهند استفاده کنند هرکدام پهناي باندي برابر 5Mbps خواهند داشت مگر آنکه آنقدر خوش شانس باشند که در هر لحظه فقط يکي از اين کاربران نياز به دسترسي به منابع شبکه اي داشته باشد تا بتواند بتنهايي از 25Mbps استفاده نمايد. پس محاسبه تعداد Access Pointهاي مورد نياز رابطه مستقيم با تعداد کاربران هميشه Online و ميزان مصرف آنها دارد.
•    کاربران شبکه هاي بي سيم بيشترين رضايت را زماني خواهند داشت که عمده کاربري آن جهت دسترسي به اينترنت و منابع اينترنتي باشد که برخورداي از 100Kbps هم براي کاربران کفايت خواهد کرد.
•    در هيچ کجا شما نميتوانيد يک خط نوشته پيدا کنيد که شبکه هاي WLAN را جايگزيني براي شبکه هاي Ethernet معرفي کرده باشد! شبکه هاي WLAN يک راه حل هستند براي مواقعي که امکان کابل کشي و استفاده از شبکه Ethernet امکانپذير نيست و يا اولويت با Mobility و يا حفظ زيبايي محيط است. سالن هاي کنفرانس، انبارها، محيط هاي کارخانه اي، کارگاه هاي عمراني و محيط هاي نمايشگاهي بهترين نمونه ها براي استفاده موثر از شبکه هاي WLAN ميباشند.
•    و اما قابل توجه دوستان امنيتي! راه اندازي يک شبکه بي سيم بسيار راحت و سريع امکانپذير است وليکن به همين سادگي و سرعت نيز امکان رخنه در آن وجود دارد. روش هاي مختلفي جهت امن سازي اين شبکه هاي توسعه داده شده که با صرف کمي وقت ميتوان يکي از اين روش ها را بکار برد تا از سوء استفاده و يا صدمه جلوگيري شود.
•    با توجه محدود بودن پهناي باند شبکه هاي بي سيم کد هاي مخرب مخصوصاً کرم هاي اينترنتي (Worm) بسادگي ميتوانند در صورت ورود به شبکه Access Point را بدليل بار مضاعف مختل کنند. حتماً در شبکه هاي بي سيم هر چند کوچک از وجود برنامه هاي آنتي ويروس و بروز بودن آنها اطمينان حاصل کنيد. بسيار اوقات حرکت Wormها باعث از کار افتادگي Access
•    Point و اصطلاحاً Hang کردن آن ميشود که ممکن است در برداشت اوليه خراب بودن Access Point منبع مشکل تشخيص داده شود.
باز يادآور ميشوم شبکه هاي بي سيم حداقل با مشخصات فعلي يک راه حل هستند براي شرايطي که در آن امکان استفاده از Ethernet و کابل کشي وجود ندارد و نه يک جايگزين Ethernet و اگر کسي غير از اين به شما گفت ميتوانيد بصورت خيلي خاصي (Special) در صورتش نگاهي بياندازيد! بکارگيري از شبکه هاي بي سيم در کنار شبکه Ethernet براي کاربران Mobile که ممکن است هر لحظه با Laptop و يا PDA خود از گرد راه برسند و يا سالن کنفرانس و اجتماعات هموراه بسيار سودمند و رضايت بخش خواهد بود. همچنين امکاني که بصورت موقتي برپا شده اند نظير پروژه هاي عمراني و نمايشگاه ها و دفاتر استيجاري نيز در فهرست موارد کاربرد شبکه هاي بي سيم قرار دارند.
راه‌اندازي شبکه‌هاي بي‌سيم در ابتدا با ظهور استاندارد wifi802.11 و نسخه‌هاي a، b و g آن آغاز شد. استفاده از استانداردهاي ياد شده به کاربران رايانه‌هاي مختلف امکان مي‌داد تا به صورت بي‌سيم با هم ارتباط برقرار کنند و حتي به شبکه اينترنت هم متصل شوند.
اما اين روزها خبر از تدوين استاندارد جديدي براي شبکه‌هاي بي‌سيم توسط شرکت اينتل به گوش مي‌رسد. استاندارد مذکور موسوم به Wimax 802.16 نسل جديد شبکه‌هاي بي‌سيم را سازمان خواهد داد. استفاده از استاندارد ياد شده سرعت ارتباطات بي‌سيم را به نحو چشمگيري افزايش داده و حجم اطلاعات رد و بدل شده در شبکه‌هاي اطلاع‌رساني محلي را نيز بالا مي‌برد.
استفاده از Wimax فعلا براي عموم ممکن نيست، اما مدافعان هيجان زده آن در مورد مزايايش ادعاهاي
فراواني مي‌کنند؛ ارزان بودن تجهيزات مورد نياز، قابليت به کارگيري ساده، سرعت بالاي انتقال اطلاعات که به 70 مگابيت در ثانيه هم مي‌رسد و از همه مهمتر برد که شبکه بي‌سيم که معادل با 50 کيلومتر است، از جمله مزاياي Wimax نسبت به wi-fi است. بسياري از کارشناسان اين فناوري بي‌سيم را راهي مناسب و به صرفه براي انتقال اطلاعات به فواصل دور دست مي‌دانند. اين در حالي است که برد فناوري بي‌سيم wi-fi از چندين متر فراتر نمي‌رفت.
Wimax نيز مانند wi-fi بيش از يک استاندارد دارد. 2 مدل اصلي اين استاندارد به ترتيب، «بي‌سيم ثابت» 802.16REVD و «بي‌سيم نيمه‌سيار قابل کوچ» 802.16e نام دارند. استاندارد سوم به نام «بي‌سيم سيار» 802.20 به تازگي معرفي شده و انتظار مي‌رود که در آينده اي نزديک به عنوان استاندارد غالب و برتر صنايع مختلف برگزيده شود. استفاده از استاندارد به کاربران شبکه‌هاي بي‌سيم امکان مي‌دهد تا در صورت ثابت بودن در يک محل به اينترنت متصل شوند، اما 2 استاندارد 802.16e و 802.20 به افرادي که در حال جابجايي هستند امکان استفاده از امکانات مشابهي را مي‌دهد. با اين حساب انتظار مي‌رود که 2 استاندارد اخير از مقبوليت و شهرت بيشتري برخوردار شوند. مزيت ديگر استاندارد 802.16 Revd آن است که کاربران آن ضرورتا نبايد در تيررس ايستگاه‌هاي پرسرعت بي‌سيم قرار داشته باشند و به عبارت ديگر وجود موانع و عوارض طبيعي و غيرطبيعي ارتباط بي‌سيم کاربر اين استاندارد را مختل نخواهد کرد.
انتظار مي‌رود تا ظرف يکي، دو سال آينده بسياري از کامپيوترهاي لپ‌تاپ به جاي فناوري بي‌سيم wi-fi به فناوري wimax مجهز شده و از مزاياي گسترده و بخصوص برد فراوان آن بهره‌مند شوند.
در فناوري wimax به جاي نقاطي موسوم به Hotspot که در فناوري wi-fi به نوعي ساطع‌کننده امواج بي‌سيم برقرارکننده اتصال با اينترنت بودند، از محوطه‌هايي موسوم به «hot zones» استفاده مي‌شود که گستردگي و شعاع نفوذ بيشتري دارند. با توجه به همپوشاني اين ايستگاه‌ها، کاربران ديگر مجبور به ثابت ماندن در يک نقطه براي اتصال به شبکه نيستند و با خيالي آسوده مي‌توانند ضمن قدم زدن يا حتي مسافرت درون‌شهري از خدمات متنوع اينترنتي بهره ببرند. اين بدان معناست که شما اينترنت را هميشه در جيبتان خواهيد داشت.
مقامات شرکت اينتل اظهار اميدواري کرده‌اند که دسترسي به wimax ثابت تا پايان سال جاري و بهره‌مندي از استانداردهاي wimax بسيار تا پايان سال 2006 ميلادي امکانپذير شود.
همچنين قرار است تا کاربران رايانه‌هاي نوت‌بوک از اواخر سال آينده و مالکان رايانه‌هاي جيبي و PDA از اواخر سال 2007 بتوانند از اين فناوري منحصر به فرد بهره‌مند شوند.
در حال حاضر تعدادي از شرکت‌هاي دست‌اندرکار فناوري براي نصب امکانات مورد نياز براي استفاده از اين فناوري در حال مذاکره هستند. به عنوان مثال شرکت آلکاتل ساخت تجهيزات مبتني بر استاندارد 802.16REVD را آغاز کرده و به گفته مقامات اين شرکت با اين کار درصدد جلب نظر صاحبان مشاغل کوچک و متوسط است. انتظار مي‌رود تا تلاش‌هاي آلکاتل در اين حوزه تا اواسط سال 2006 به نتيجه برسد.
بد نيست در پايان به اين نکته هم اشاره کنيم که اقبال wimax منحصر به آمريکا نيست و در آسيا، کشورهاي سنگاپور و ژاپن به پيشتازان استفاده از اين فناوري مبدل شده‌اند.
مارکوني
1896، Guglielmo Marconi در کنار اولين دستگاه مخابراتي خود
گوليلمو مارکوني در 25 آوريل 1874 در بولوگنا (Bologna) ايتاليا متولد شد. وي دومين پسر خانواده جوزپه مارکوني و آني جيمسون که از خانواده هاي اشراف و متشخصين ايتاليا به شمار مي رفتند، بود. مادرش آني دختر آندرو جيمسون از نوادگان دافنه (Daphne) در وکسفورد (Wexford) ايرلند براي خود تاريخچه بزرگي خانوادگي داشت.
مارکوني به طور خصوصي درس خواند و تحصيلاتش را زير نظر معلمان کار کشته ايتاليايي در بولوگنا و فلورانس ادامه داد. به عنوان يک پسربچه علاقه زيادي به فيزيک و علوم الکترونيکي داشت و کارها و پژوهش هاي کساني مثل ماکسول، هرتز و....را بررسي و مطالعه ميکرد.
در سال 1895 تجربيات و فعاليتهاي آزمايشگاهي اش را در لابراتوار پدرش در پونتچيو (Pontecchio) شروع کرد جايي که اولين سيگنالها و نشانه هاي راديويي تلگراف بي سيم را در فاصله يک و نيم مايلي مخابره کرد. در سال 1896 مارکوني تجهيزات آزمايشگاهي خود را به انگليس آورد و در آنجا با سر ويليام پريس (William Preece) مهندس الکترونيک اداره پست آشنا شد و بعد از يک سال حق ثبت امتياز اولين سيستم تلگراف بي سيم را دريافت کرد و اين اختراع را به نام خود ثبت کرد.
تاسيس کمپاني مارکوني
يکي از دستگاههاي فرستنده راديويي مارکوني
او با موفقيت تمام سيستم مخابره بي سيم خود را در لندن بين ايستگاه مخابراتي ساليسبوري (Salisbury) و بريستول (Bristol) در معرض نمايش گذاشت و در ژولاي 1897 کمپاني تلگراف بي سيم و سيگنال The Wireless Telegraph & Signal را با مسووليت محدود تاسيس کرد. اين شرکت در سال 1900 به کمپاني تلگراف بي سيم مارکوني تغيير نام داد. در همان سال سيستم بي سيم خود را در حضور مقامات دولتي ايتاليا در اسپزيا (Spezia) به معرض نمايش گذاشت. اين نمايش در ايتاليا در فاصله 12 مايلي انجام شد که رکوردي چشمگير تا آنزمان بود.
در سال 1899 ارتباط تلگراف بي سيم ميان دو کشور فرانسه و انگليس برقرار شد. او ايستگاههاي بي سيم ثابتي را در نيدلز (Needles)، ايسل آو ويت ( Isle of Wight)، بورن موث (Bournemouth) و پس از آن در هاون هتل (Haven Hotel) ، پول (Poole) و دورست (Dorset) ايجاد کرد. وي همچنين در سال 1900 شماره مشهور 7777 را براي امتياز مخابرات بي سيم هم فرکانس را به نام خود ثبت کرد.
 يک فرضيه با اثبات تجربي
در دسامبر سال 1901 او توانست فرضيه امواج راديويي که تحت تاثير چرخش زمين و در مدار آن قرار نمي گرفتند را اثبات کند. او با بيان اين فرضيه اقدام به مخابره کردن اولين سيگنالهاي امواج راديويي در درياي آتلانتيک ميان پولدهو (poldhu)، کورن وال ( Cornwall) و سنت جونز (St. John's )، نيو فاوند لند (Newfoundland) به فاصله 2100 مايلي مخابره کرد.
سالهاي 1902 تا 1912 او اختراعات ديگري را به ثبت رساند. در 1902 در طول سفر دريايي خود به فيلادلفياي آمريکا تاثيرات روشنايي روز و ارتباط مستقيم آن با ارتباطات و امواج بي سيم را کشف کرد و در همان سال امتياز رد ياب مغناطيسي خود را که پس از آن تبديل به گيرنده استاندارد امواج راديويي شد ثبت نمود. اين گيرنده براي سالهاي طولاني يک الگوي استاندارد و جامع بود.
(Wireless application Protocol) WAP
WAP يک استاندارد جهاني براي ايجاد ارتباطات اينترنت و خدمات تلفني پيشرفته بر روي تلفن هاي همراه ديجيتالي، Pager ها، وسايل ديجيتالي و پايانه هاي بي سيم است، WAP يک پروتکل جهاني است و به کاربران موبايل در استفاده از وسايل بي سيم اختيار تام مي دهد که به آساني پردازش کنند و به کليه عملکردها سرويس مي دهد. همچنين با ايجاد کردن امکاناتي ساده در ارتباطات و ابزارات انتقال دهنده اطلاعات آزادي را براي کاربر ايجاد مي کند تا از اين نوآوريها و سرويس هاي لازم استفاده کند. در واقع هدف دسترسي سريع و آسان در تبادل اطلاعات و سرويس دادن به کاربران موبايل است.
WAP از ابزاراتي مانند بي سيم ديجيتالي، پيجرها، Waysradio -Two ، تلفن هاي Smart و غيره استفاده مي کند. اين پروتکل با شبکه هايي همچون MA-CPPDREFEX-FLEX-TDMA-PHS-PDC-GSM-CD و ..... کار مي کند.

از جمله اجتماعات صنعتي که هرگونه کاستي و کمبود را در انتقال اطلاعات بي سيم جبران مي کند، WAPForum است که به ارتباطات تلفن و تلفن هاي همراه ديجيتالي و پايانه هاي بي سيم سرويس     مي دهد و باعث توسعه آنها مي شود. هدف WAPForum تشويق مشتريان و آوردن آنها به بازارهاي صنعتي بي سيم است که در واقع کنترل و نظارت بر رشد بازار بي سيم و توسعه توليدات داخلي را بر عهده دارد.
WAPForum بيش از 90 درصد اين بازارها را در اختيار دارد .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه