انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

رسانه های انتقال داده در شبکه های کامپيوتری
بخش اول :  مفاهيم اوليه
امروزه از رسانه های متفاوتی به عنوان محيط انتقال در شبکه های کامپيوتری استفاده می شود که از آنان با نام ستون فقرات در يک شبکه ياد می شود . کابل های مسی،  فيبرنوری و شبکه های بدون کابل نمونه هائی متداول در اين زمينه می باشند.
•    کابل های مسی : از کابل های مسی تقريبا" در اکثر شبکه های محلی  استفاده می گردد . اين نوع کابل ها دارای انواع متفاوتی بوده که هر يک دارای مزايا و محدوديت های مختص به خود می باشند . انتخاب مناسب کابل، يکی از پارامترهای اساسی در زمان پياده سازی يک شبکه کامپيوتری است که بر نحوه عملکرد يک شبکه تاثير مستقيم خواهد داشت . اطلاعات در کابل های مسی با استفاده از جريان الکتريکی حمل می گردد .
•    فيبر نوری : فيبر نوری يکی از رسانه های متداول انتقال داده با ويژگی های متعددی نظير قابليت ارسال داده در مسافت های طولانی ، ارائه پهنای باند بالا ، انتقال اطلاعات نظير به نظير مورد نياز بر روی ستون فقرات شبکه های محلی  و شبکه های WAN  می باشد . با استفاده از رسانه های نوری ، از نور برای انتقال داده بر روی فيبرهای نازک شيشه ای و يا پلاستيک استفاده می گردد . فرستنده فيبر نوری ، سيگنال های الکتريکی را به سيگنال های نوری تبديل و در ادامه آنان را بر روی فيبر ارسال می نمايد . در نهايت ، دريافت کننده سيگنال های نوری آنان را به سيگنال های الکتريکی تبديل خواهد کرد .  در کابل های فيبرنوری ، الکتريسته ای وجود نداشته و شيشه استفاده شده در کابل فيبر نوری يک عايق مناسب الکتريکی است .
•    شبکه های بدون کابل : نوع و نحوه ارتباط فيزيکی عناصر موجود در يک شبکه کامپيوتری می تواند تاثير مستقيمی در نحوه اشتراک فايل ها ، عملکرد سرويس دهندگان و سرويس های ارائه شده بر روی يک شبکه را به دنبال داشته باشد . در شبکه های سنتی انعطاف لازم برای جابجائی يک کامپيوتر، محدود به ساختمان محل نصب شبکه و نوع رسانه استفاده شده برای محيط انتقال است . با معرفی شبکه های بدون کابل ، امکان ارتباط کامپيوترها در محدوده بيشتری فراهم و سناريوئی ديگر به منظور برپاسازی شبکه های کامپيوتری مطرح گرديد. انعطاف شبکه های بدون کابل يکی از مهمترين ويژگی های اين نوع شبکه ها محسوب می گردد ، گرچه همچنان اين نوع شبکه های دارای چالش هائی در زمينه امنيت و سرعت بالای انتقال داده می باشند .
کابل ها دارای مشخه های متفاوتی می باشند  که اهم آنان عبارتند از :  
•    سرعت انتقال داده : نرخ انتقال داده از طريق کابل را مشخص  می نمايد که يکی از پارامترهای بسيار مهم در شبکه های کامپيوتری است .
•    نوع انتقال داده : نحوه ارسال اطلاعات ( ديجيتال و يا آنالوگ ) را مشخص می نمايد .انتقال اطلاعات به صورت ديجيتال يا Baseband و يا آنالوگ يا Broadband  دارای تاثيری مستقيم بر نحوه ارسال اطلاعات در يک شبکه کامپيوتری است .
•    حداکثر مسافت انتقال داده : حداکثر مسافت ارسال يک سيگنال  بدون اين که تضعيف و يا دچار مشکل گردد را مشخص می نمايد .
بخش دوم :  پرسش و پاسخ
سوال يک :چرا در کابل های UTP ،زوج سيم ها بهم تابيده می شوند ؟
a.    ايجاد فضای کافی
b.    ارزان تر شدن کابل ها
c.    نازکتر شدن کابل ها
d.    کاهش نويز و مسائل مرتبط با آن   
مشاهده پاسخ :
پاسخ d
توضيحات :
کابل های UTP از چهار زوج سيم تشکيل می گردند که دو به دو به  يکديگر تابيده می شوند . هر يک از هشت رشته سيم موجود در کابل های UTP ، توسط يک روکش مناسب عايق بندی می شوند . سرعت انتقال داده در اين نوع کابل ها با توجه به کيفيت و نوع کابل 10 ، 100و 1000 مگابيت در ثانيه می باشد.
به منظور کاهش نويز و مسائل مرتبط به آن ، زوج سيم ها بهم تابيده می شوند.

________________________________________
سوال دوم : کداميک از کابل های زير به منظور اتصال يک روتر به پورت سريال کامپيوتر استفاده می شود؟
a.    يک کابل Console  
b.    يک کابل Cross-Connect  
c.    يک کابل Inverted  
d.    يک کابل Patch
مشاهده پاسخ :
مشاهده پاسخ :

پاسخ a
توضيحات :
در زمان برقراری ارتباط بين دو دستگاه ، سيگنال ارسالی توسط مبداء می بايست به درستی توسط مقصد قابل فهم و درک باشد . اين موضوع از دو بعد نرم افزاری و فيزيکی مورد توجه می باشد. سيگنال های  ارسالی می بايست با استفاده از مدارات ارتباطی که بدين منظور طراحی شده اند ، برای دريافت کننده ارسال گردند. پين های موجود در دستگاه ارسال کننده می بايست به درستی به پين های دريافت کننده ، متصل شوند. مثلا" پورت سوئيچ از طريق يک کابل straight-through به پورت کارت شبکه متصل می گردد و يا برای اتصال يک سوئيچ به يک سوئيچ ديگر از کابل های crossover استفاده می شود .
کابلی که آداپتور RJ-45 بر روی پورت سريال کامپيوتر را به پورت کنسول روتر متصل می نمايد، کابل Rollover و يا Console ناميده می شود. در چنين مواردی کامپيوترهای شخصی نيازمند استفاده از يک آداپتور RJ-45 به DB-9 و يا RJ-45 به DB-25 می باشند .

________________________________________
سوال سوم: به منظور حرکت الکترون ها در طول يک کابل به چه چيزی نياز می باشد ؟
a.    يک حلقه بسته از هادی ها
b.    يک حلقه باز از عايق ها  
c.    يک حلقه بسته از عايق ها
d.    يک حلقه باز از هادی ها
مشاهده پاسخ :
پاسخ : گزينه a
توضيحات :
به جريان برق در حلقه های بسته ، مدار گفته می شود . اين نوع مدارات می بايست از مواد رسانا تشکيل  و دارای يک منبع ولتاژ باشند . ولتاژ باعث حرکت جريان برق می گردد . در حالی که مقاومت و امپدانس عکس اين حالت عمل می نمايند .الکترون ها در يک حلقه بسته حرکت می نمايند و بالطبع در اين حلقه می بايست شرايط ارسال داده يا حرکت الکترون ها وجود داشته باشد

________________________________________
سوال چهارم :کداميک از مواد زير نيمه هادی می باشند ؟
a.    هوا  
b.    سيليکن  
c.    شيشه  
d.    طلا
مشاهده پاسخ :
پاسخ :  گزينه b
توضيحات :
مواد موجود در طبيعت را می توان با توجه به ميزان و يا قابليت هدايت الکترون ها به سه گروه عمده تقسيم  نمود :
مواد عايق به موادی اطلاق می گردد که حرکت الکترون ها در آنان بسيار مشکل و يا غيرممکن می باشد . پلاستيک ، هوا و  چوب نمونه هائی در اين زمينه می باشد .
موادی هادی(رسانا) به موادی اطلاق می گردد که حرکت الکترون ها در آنان بسادگی محقق می گردد . فلزاتی نظير مس ، نقره و طلا نمونه هائی در اين زمينه می باشد( فلزات فوق دارای الکترون هائی می باشند که به سادگی آزاد شده و رسانش ايجاد می نمايند ) .
مواد نيمه رسانا ( نيمه هادی )  به موادی اطلاق می گردد که ميزان الکتريسته انتقالی توسط آنان ، دقيقا" قابل کنترل می باشد. سيليکن و کربن نمونه هائی در اين زمينه می باشد .
سيليکن يکی از مهمترين مواد نيمه هادی است که در مواد متعددی در طبيعت يافت می شود ( نظير شن و ماسه ، شيشه ).
 

________________________________________
سوال پنجم : کداميک از عبارات زير بيانگر تفاوت بين Multi Mode و Single -Mode رسانه های FDDI می باشد ؟
a.     Multi Mode به منظور استفاده بين ساختمان های متعدد توصيه شده است.
b.    Multi Mode مسافت بيشتری نسبت به Single Mode را پوشش می دهد .
c.    Multi Mode دارای پهنای باند بيشتری نسبت به Single Mode می باشد .
d.    Multi Mode از LEDs به عنوان دستگاه های توليد کننده نور استفاده می نمايد و  اين در حالی است که در Single Mode از ليزر  بدين منظور استفاده می گردد .
مشاهده پاسخ :
پاسخ :  گزينه d
توضيحات :
 اغلب داده های ارسالی بر روی يک شبکه محلی به شکل سيگنال های الکتريکی می باشد . در لينک های فيبرنوری از نور به منظور ارسال داده استفاده می شود . بدين منظور ما به چيزی نياز داريم که الکتريسيته را به نور و در سمت گيرنده ، سيگنال نوری را مجددا" به سيگنال الکتريکی تبديل نمايد( يک Transmitter و يک Receiver ) .
بخشی از فيبر نوری که از طريق آن نور حرکت می نمايد را هسته فيبر می گويند. اشعه های نور، صرفا"  زمانی می توانند وارد هسته فيبر گردند که زاويه تابش آنان درون دهانه فيبر باشد . همچنين ، زمانی که اشعه های نور درون هسته فيبر وارد می شوند ، مسيرهای نور محدودی وجود دارد که يک اشعه می تواند مسير فيبر را طی نمايد . به اين گونه مسيرها، mode می گويند . در صورتی که قطر هسته فيبر به اندازه کافی بزرگ باشد ، مسيرهای زيادی وجود خواهد داشت که نور می تواند از طريق آنان مسير فيبر را طی نمايد . اين نوع فيبرها را فيبرهای Multimode می گويند . فيبرهای Single Mode دارای يک هسته بمراتب کوچکتر بوده که صرفا" امکان حرکت نور به يک روش ( Mode ) و يا در يک مسير درون فيبر وجود خواهد داشت .
فيبر های نوری Single Mode دارای ساختاری مشابه فيبرهای Multi Mode می باشند . مهمترين تفاوت بين فيبرهای Single Mode و Multi Mode ، امکان انتشار يک mode از نور به کمک يک هسته کوچکتر فيبرنوری توسط فيبرهای Single Mode است . قطر هسته فيبرهای نوری Single Mode بين هشت تا ده ميکرون می باشد .
در فيبرهای Single Mode از يک ليزر مادون قرمز به عنوان منبع نور استفاده می شود . در حالی که در فيبرهای Multi Mode از LEDs به عنوان دستگاه توليد کننده نور استفاده می گردد .
فيبرهای Single Mode  نسبت به فيبرهای Multi Mode پهنای باند بيشتری را ارائه داده و قادر به حمل داده در شبکه های محلی تا مسافت 3000 متر می باشند . اين در حالی است که فيبرهای Multi Mode قادر به حمل داده در مسافتی معادل حداکثر 2000 متر می باشند .
ليزرها و فيبرهای Single Mode بمراتب گرانتر از فيبرهای Multi Mode و LEDs می باشند و به همين دليل است که از فيبرهای Single Mode اغلب به منظور ارتباط داخلی بين ساختمان های متفاوت استفاده می گردد.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

  دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه