انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

ريجستري چيست؟
در واقع ريجستري را مي‌توان به عنوان بانك اطلاعاتي معرفي كرد كه براي نگهداري تنظيمات و گزينه‌هاي نسخه‌هاي 32بيتي ويندوز همچون ويندوز 98,95, ME و NT/2000 مورد استفاده قرار مي‌گيرد ........
در واقع ريجستري را مي‌توان به عنوان بانك اطلاعاتي معرفي كرد كه براي نگهداري تنظيمات و گزينه‌هاي نسخه‌هاي 32بيتي ويندوز همچون ويندوز 98,95, ME و NT/2000 مورد استفاده قرار مي‌گيرد و شامل اطلاعات و تنظيماتي است كه براي تمام قطعات سخت‌افزاري, نرم‌افزاري, كاربران و تنظيمات مربوط به خود سيستم مورد استفاده قرار مي‌گيرد. هر زمان كه كاربري تغييري در تنظيمات مربوط به Control Panel يا System Policies, Associations Flie ايجاد كند و يا برنامه نرم‌افزاري جديدي را نصب كند, اين تغييرات در رجيستري ويندوز ثبت شده و باقي مي‌مانند.
فايل‌هاي فيزيكي كه رجيستري را تشكيل مي‌دهند بسته به نسخه ويندوز شما در محل و مكان خاصي نگهداري مي‌شوند, در ويندوز 95 و 98 به صورت دو فايل مخفي در پوشه ويندوز قرار دارند و با نام‌هاي USER.DAT و SYSTEM.DAT شناخته مي‌شوند. در نسخه ME‌علاوه بر اين دو فايل, فايل ديگري نيز به نام CLASSES.DAT به آنها اضافه شده است. در حالي كه در نسخه‌هاي NT/2000‌ويندوز فايل‌ها در آدرس %SystemRoot%/System32/Config‌قرار گرفته‌اند. اين فايل‌ها را نمي‌توان به صورت مستقيم ويرايش كرد و براي انجام چنين كاري نياز به ابزار رايجي كه با نام ويرايشگر رجيستري شناخته مي‌شود مي‌باشد.
در رجيستري برخلاف ساير برنامه‌هاي موجود در ويندوز, خبري از پنجره‌ها و منوهاي زيباي گرافيكي نيست اما با استفاده از آن مي‌توان به قدرتي دست يافت كه اين قابليت‌ها در هيچ روش ديگري وجود ندارد.
آيا تا به حال فكر كرده‌ايد كه اگر درايو كارت گرافيك خود را عوض كنيد, ويندوز در مرتبه بعدي شروع به كار خود از كجا بداند كه به جاي درايوري كه خودش در هنگام نصب تعيين كرده است, بايداز اين درايور جديد استفاده كند. به عبارت ديگر چگونه سيستم عامل پارامترها و گزينه‌هاي مختلفي را كه انتخاب كرده‌ايد يا براي سيستم‌تان مناسب است, به خاطر مي‌سپارد.
اين راز قدرتمند در رجيستري سيستم نهفته است. رجيستري انبار مركزي است كه ويندوز از آن براي ذخيره همه چيزهاي مربوط به پيكربندي سيستم استفاده مي‌كند. از آنجا كه هرنوع تغيير غيراصولي در آن سبب از كار افتادن برنامه‌ها و حتي خود سيستم عامل مي‌شود و همچنين ساختاربندي اطلاعات در آن به نحو پيچيده‌اي است كه ممكن است هر كاربر تازه كاري را دچار سردرگمي كند كه نتيجه آن نيز تنها اختلال در برنامه‌ها خواهد بود, به شما توصيه مي‌كنم قبل از شروع به انجام تغييرات, سعي در افزايش مهارت‌ها و اطلاعات عمومي خود نماييد.
 البته دسترسي به برنامه Editor آن به سادگي دسترسي به برنامه‌هاي ديگر نيست. در واقع مي‌توان آن را به عنوان يكي از برنامه‌هاي پشت پرده ويندوز دانست كه شامل پارامترهاي سخت‌افزاري, مشخصات اجسام مختلف, پارامترهاي مربوط به خود سيستم‌عامل و نيز پارامترهاي برنامه‌هاي كاربردي مي‌شود.
در اين سري از مباحث سعي مي‌كنيم تا شما را با كليات رجيستري آشنا كرده, سپس در قسمت‌هاي مختلف و دسته‌بندي شده نكات مفيدو كليدي كه مي‌توان در رجيستري اعمال كرد را مطرح مي‌كنيم.
براي اجراي اين برنامه مي‌توانيد دستور Regeditرا در كادر Run‌منوي Start وارد كنيد. اما از آنجا كه با هر نوع تغيير در رجيستري ممكن است تنظيمات سيستم عامل شما دچار مشكل شود بهتر است قبل از هر كار اقدام به تهيه نسخه پشتيبان از اين برنامه كنيد.
ايل User.datبراي ذخيره اطلاعات کاربر طراحي شده است و در آن فايل اطلاعات زير ذخيره مي شوند :
1-کاغذ ديواري ، الگوي رنگ ، گزينه ها ي ماوس، گزينه هاي Accesibility و ديگر پارامترهايي که در پنجره Control Panel تعيين مي شوند .
2- نمادهاي روي Desktop
3- پوشه ها ، ميانبر هاي موجود در منو
4- پيکر بندي تعريف شده براي پنجره Windows explorer
5- پارامترهاي تعيين شده براي Accessories ويندوز
6- اتصالات شبکه و کلمات رمز
هر زمان که از ويندوز خارج مي شويد سيستم کپي پشتيبان جديدي از فايل User.dat را ايجاد مي کند . اين کپي پشتيبان نيز از نوع پنهان ، سيستمي و فقط خواندني است و نام آن User.DA0 مي باشد . اگر به هر دليلي فايل User.dat خراب شده و يا از بين برود سيستم از اين فايل استفاده مي کند .
فايل System.dat نيز براي نگهدار ي اطلاعات سيستم طراحي شده است . اين فايل نيزاطلاعات زير را در خود نگه مي دارد .
1- گروههاي مختلف سخت افزار هاي شناسايي شده توسط ويندوز
2- دستگاه هاي مختلف متصل شده به کامپيوتر
3- منابع مورد استفاده در هر دستگاه
4- اطلاعات Plug&play بدست آمده از بايوس و يا دستگاههاي Plug&Play
5- درايورهايي که درمود حفاظت شده کار مي کنند و در زمان شروع به کار ويندوز بارگذاري مي شوند.
6- پارامترهاي داخلي ويندوز
7- پارامترهاي برخي از برنامه هاي کاربردي 32 بيتي
پاكسازي رجيستري
حتما تا به حال پس از نصب و يا حذف برنامه هاي مختلف بر روي سيستم خود با مشکل سرعت پائين بارگذاري ويندوز مواجه شده ايد .در واقع علت اصلي باقي ماندن برخي فايلهاي مربوط به برنامه هاي حذف شده در سيستم مي باشد که در هنگام حذف بطور کامل پاک نمي شوند. و اين امر سبب افزايش بي دليل حجم رجيستري مي شود . اين وظيفه بر عهده كنترل كننده رجيستري است که در واقع آن را پاكسازي مي كند .
کاربران ويندوز 95 مي توانند بر روي دكمه Start و سپس گزينه Run كليك کرده، عبارت regclean را تايپ کنند و سپس دكمه Enter را فشار دهند .
در نسخه هاي بعدي غير از ويندوز Xp ، از برنامه هاي ديگري براي اين کار استفاده مي شود و ديگر خبري از Regclean نيست .دو برنامه از اين دست با نام هاي Regclean و EasyCleaner مي باشند که مي توانيد آنها را از طريق شبکه اينترنت دريافت کنيد .
البته برنامه هاي ديگري نيز همچون Norton System Works و يا Ontrack System Suite نيز وجود دارند که مي توانيد در ويندوز Xp نيز از آنها استفاده کنيد .
ذخيره و بازيابي رجيستري
ممکن است در مواردي اقدام به تغيير رجيستري کنيد و حتي خطايي در ظاهر نشان داده نشود ، مثلا تنظيمي را انجام مي دهيد که مجاز است ولي اين تنظيم مناسب کار شما نيست . در اين حالت در برنامه Registry Checker گزينه restore را براي بازيابي نسخه هاي قبلي فعال کنيد . البته بايد توجه داشته باشيد که فايل پشتيبان رجيستري تان قديمي نباشد . زيرا آدرس و مشخصات برنامه هايي که شما نصب مي کنيد در رجيستري ثبت مي شود و درصورت استفاده از نسخه پشتيبان قديمي تمامي اطلاعات مربوط به برنامه هاي جديد تر از بين خواهد رفت .

در اين ترفند شما مي آموزيد :

* چگونه پيغام Low Disk Space را در هنگام پر بودن ديسك حذف كنيد
* چگونه سرعت مرورگر خود را  Windows Explorer and IE بالا ببريد
* در هنگام اجراي برنامه Outlook كاري كنيد كه ديگر مسينجر  MSN Messenger ظاهر نشود
* هنگام ورود به كامپيوتر ديگر اسم آخرين نفري كه با كامپيوتر كار كرده است را نمايش ندهد
*  و آخري هم حذف نوشته راهنما ( ToolTip ) هنگامي كه برروي دكمه هاي Close , Min ,Maximaze ميرويم :
www.raminsoft.com
حذف پيغام  Low Disk Space :

ابتدا از منوي Start  گزينه Run را انتخاب كنيد سپس تايپ كنيد Regeidt بعد از باز شدن پنجره Registry Editor به شاخه زير برويد
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
خب حالا يك متغير به نام  NoLowDiskSpaceChecks  و از نوع REG_DWORD  بسازيد و اگر هم از قبل موجود بود آن را ويرايش كنيد و مقدار عددي يك ( 1 ) را به آن بدهيد . بعد از راه اندازي مجدد سيستم مشاهده خواهيد كرد كه ديگر هيچ وقت اين پيغام براي شما به نمايش در نخواهد آمد   
بالا بردن سرعت Windows Explorer  و Internet Explorer :

مطابق بالا به شاخه زير در ريجستري برويد :
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\RemoteComputer\NameSpace
در سمت رچپ در زير شاخه هاي NameSpace به دنبال شاخه زير بگرديد :
{D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}
خب حالا بعد از انتخاب اين شاخه آن را با زدن كليد delete حذف كنيد :)  
هنگام ورود به برنامه OutLook  برنامه MSN Messenger اجرا نشود :

ابتدا در ريجسرتي به شاخه زير مراجه كنيد :
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Outlook Express
يك متغير ايجاد كنيد به نام Hide Messenger از نوع REG_DWORD حال مقدار  عددي 2 را به آن بدهيد
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

  دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه