انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

 تكنولوژي ذخيره و بازيابي اطلاعات توسط اشعه ليزر:
تكنولژي ذخيره وبازيابي اطلاعات توسط تابش اشعه ليزر يكي از جديد ترين روشهاي ذخيره وبازيابي داده هاست.دراين روش باتابش اشعه روي سطح ديسك حفره هاي ميكروسكپي به وجود مي آيد كه وجود يا عدم وجود حفره در يك محل به منزله يك يا صفر است.ديسكهاي نوري از يك صفحه فلزي بسيار نازك و درخشان تشكيل شده است كه سطح آن با پلاستيك پوشيده شده است.
‌‌‌ديسك فشرده
صفحه هاي فشرده از سال 1985 به بازار عرضه شد و از آن تاريخ تاكنون توليد و فروش آن با شتاب حيرت انگيزي افزايش يافته است از ديسك فشرده كه به سي دي رام نيز مشهود است و ديسك نوري براي ذخيره و بازيابي حجم زياد اطلاعات استفاده ميشود. در ابتداي بهره گيري از اين ماده ، اطلاعات ثبت شده روي آن قابل تعويض و پاك شدن نبود و از نوع حافظه ثابت محسوب ميشد اما در حال حاضر ديسكهاي فشرده اي به بازار آمده است كه قابليت ضبط مجدد را دارا است. ديسك فشرده علاوه بر اطلاعات، داراي نرم افزاري است كه چگونگي استفاده از اطلاعات ثبت شده بر روي ديسك را به كامپيوتر فرمان ميدهد . براي استفاده از اين ديسكها علاوه بر كامپيوتر بايد ديسك گردان نيز داشته باشيم. ديسك فشرده يكي از پديده هاي تكنولوژي اطلاعات است كه به سرعت تكامل يافته و بخصوص در كتابخانه ها و آرشيوها كاربرد زيادي پيدا كرده است.
نظام ذخيره نوري و استفاده از تكنولوژي ليزري اين امكان را ميسر ميسازد كه بتوان مقادير زيادي اطلاعات را بدون نياز به فضاي زياد ذخيره كرد. از مزيت هاي اين نظام آن است كه نسخه هاي تكثيرشده به طريق ليزر، صرف نظر از دفعات نسخه برداري عيناً شبيه به نسخه اصلي است.
اشكال گوناگوني از نظامهاي ذخيره نوري در دسترس است. همچون ليزر ويژن ، ديسكهاي صدا، ديسكهاي فشرده با حافظه فقط خواندني و Worm[26], VCD, CDI, CDG, DVI, DVD, CD-Rom, CD-R, D-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RAM, DVD-RW, DVD-R/W, DVD-Video ... كه چند مورد از اين مواد به اختصار معرفي ميكنم.
الف. ليزر ويژن:
ديسكهاي معمولاً نقره اي رنگ با 12 اينچ ( 20 سانتي متر) قطر و 4/3 ميلي متر ضخامت و سوراخي مركزي به قطر 35 ميلي متر كه ظرفيت ذخيره سازي آن بسيار بالاست. امكان ضبط استريو و انتخاب دو زبان متفاوت به لحاظ وجود دو كانال صوتي از ويژگيهاي اين روش است.ب. ديسكهاي صدا
كه براي ضبط و پخش موسيقي متداول است. ديسكهاي نقره اي رنگ با قطر 5 اينچ كه حداكثر زمان پخش آن تقريباً يك ساعت است و نيز در اندازه كوچكتر با قطر 3 اينچ نيز وجود دارد. در اين ديسكها فقط بر روي يك طرف صفحه اطلاعات ذخيره ميشود.
ج. ديسكهاي فشرده با حافظه فقط خواندني:
اين ديسكها از نظر اندازه و ظاهر مشابه ديسكهاي صدا هستند و براي ذخيره اطلاعات و بازيابي آن از طريق كامپيوتر به كار ميرود و كاملاً ديجيتالي است. ظرفيت اين ديسك در حدود 600 مگابايت اطلاعات و معادل حدود 250 هزار صفحه متن است . ضبط توسط توليد كننده انجام ميشود و استفاده كننده نميتواند در آن تغييري ايجاد كند نوعي از اين ديسكها Worm نام دارد . از انواع ديگر ديسكها ويدئو ديسك است كه در بخش مواد ديداري توضيح داده شد. از آنجا كه دي.وي.دي. گام تكامل بعدي سي.دي رامها است و گنجايش حجم عظيم اطلاعات را دارند به توضيح مفصل اين نوع سي.دي ها ميپردازيم:
د. DVD
كه نام كوتاه و متداول ديسك ويدئويي ديجيتال و يا ديسك چندمنظوره ديجيتال مي‌باشد نسل جديد تكنولوژي ذخيره اطلاعات بر روي ديسك نوري بوده و اين تكنولوژي قابليت ذخيره يك فيلم سينمايي بر روي ديسك با كيفيت بالا و صداي عالي و يا ذخيره حجم اطلاعات كامپيوتري بيشتر از CD معمولي را دارد. دي وي.دي. گام تكامل بعدي سي.دي.رامها است و مثل آنها هستند اما اطلاعات زيادي در خود جاي ميدهند. دي.وي.دي. عنصر اصلي همگرايي تلويزيون و PC است زيرا روشي براي توزيع فيلمها با خصوصيت اضافي همچون زاويه دوربين به انتخاب كاربر و پشتيباني چندزباني است هدف تكنولوژي DVD كاربرد تنها يك استاندارد ديجيتال براي امور مختلف در بخش‌هاي لوازم صوتي و تصويري، كامپيوتر و سينما و موسيقي مي‌باشد كه در نهايت جايگزين CD صوتي، نوار ويدئو، ديسك ليزري و CD-ROM و نوارهاي بازي‌هاي ويدئويي خواهد شد.DVD از سوي كليه شركتهاي معتبر الكترونيكي و سازندگان سخت‌افزار كامپيوتري و استوديوهاي سينمايي و موسيقي پشتيباني شده و به همين دليل موفق‌ترين محصول عرضه شده در بخش الكترونيك مصرفي بوده و به طوري كه در كمتر از 4 سال حدود 150 ميليون DVD شامل DVD-ROM و DVD-VIDEO در جهان توليد و عرضه شده است كه قابل مقايسه با هيچ دستگاه الكترونيك ديگري از نظر بازاريابي و توفيق در مدت مشابه در بازار نمي‌باشد.DVD از نظر كاربرد و شكل ظاهري انواع مختلفي دارد كه مهمترين آنها DVD-VIDEO براي ضبط و پخش فيلم‌هاي سينمايي و DVD-ROM نوع اصلي براي نگهداري داده‌هاي كامپيوتري مي‌باشد. تفاوت اين فرمتها مشابه تفاوت CD صوتي و DVD-ROM مي‌باشد. از انواع ديگر:
DVD5 (يك طرفه، يك لايه) با گنجايش 7/4 گيگابايت
DVD9 (يك طرفه، دو لايه) با گنجايش 5/8 گيگابايت
DVD10 (دو طرفه، يك لايه) با گنجايش 4/9 گيگابايت
DVD18 (دو طرفه، دو لايه) با گنجايش 17 گيگابايت
امتيازات DVD به طور كلي شامل ظرفيت زياد، كيفيت بازسازي صدا و تصوير عالي و تنوع كاربرد آن در بخش‌هاي مختلف صوتي و تصويري و كامپيوتري مي‌باشد. مزاياي كلي DVD-VIDEO به طور خلاصه به شرح زير مي‌باشد:
ـ بيش از 2 ساعت ويدئو ديجيتال با كيفيت بالا بر روي يك ديسك (در ديسك مخصوص تا 8 ساعت ويدئو با كيفيت بالا و يا 30 ساعت ويدئو با كيفيت VHS)
ـ امكان وجود 8 صداي ديجيتال (براي زبانهاي مختلف) هريك شامل 8 باند
ـ امكان وجود 32 زيرنويس بر روي ديسك
ـ امكان نمايش تا 9 زاويه ديد مختلف دوربين
ـ امكان دسترسي سريع به هر نقطه از فيلم
ـ قابليت دوام خوب (بر اثر كاركرد و مرور زمان ديسك كهنه و خراب نمي‌شود)
ـ مصونيت نسبت به ميدانهاي مغناطيسي و مقاوم نسبت به حرارت
ـ امكان پخش فيلم‌هاي با صفحه عريض بر روي تلويزيون‌هاي استاندارد يا عريض (نسبت ابعاد 4 به 3 و 16 به 9)
ـ ابعاد مناسب ديسك براي نگهداري و حمل و نقل، دستگاه پخش قابل حمل و سبك و تكثير ديسك ارزان
همچنين اكثر دستگاههاي پخش مدرن DVD داراي امكانات و مزاياي زير نيز مي‌باشند:
ـ انجام عمليات ويژه هنگام پخش (اسلايد، حالتهاي تند و آهسته و مرور سريع و گام به گام)
ـ قابليت برنامه‌ريزي براي پخش مجدد هر بخش مورد علاقه
ـ خروجي صداي ديجيتال و DTS
ـ امكان پخش استانداردهاي مختلف: CD صوتي و MP3 و VIDEO CD و SUPER VCD
ـ داراي خروجي‌هاي مختلف (خروجي ويدئو ديجيتال، خروجي مؤلفه‌هاي تصوير YUV يا RGB)
ـ پخش معكوس با سرعت عادي
در تكنولوژي DVD امكان توليد تصوير ويدئويي با كيفيت بالا (تقريباً كيفيت استوديويي) و كيفيت صداي بهتر از ديسك صوتي وجود دارد و از نظر كيفيت DVD بسيار بهتر از نوار ويدئويي و در مجموع بهتر از ديسك ليزري مي‌باشد. كيفيت DVD بستگي به عوامل مختلف توليد آن دارد. با افزايش تجربه و بهبود روش‌هاي فشرده‌سازي اطلاعات و تكنولوژي‌هاي مربوطه كيفيت افزايش مي‌يابد. معمولاً DVD از نوارهاي اصلي ديجيتال استوديويي با روش MPEG-2 فشرده‌سازي و توليد مي‌شود. روش رمزدار كردن فشرده‌سازي MPEG2 به كار رفته از نوع كاهشي مي‌باشد و اطلاعات مازاد از قبيل بخش‌هايي از تصوير را كه تغيير نمي‌كند و يا اطلاعاتي را كه توسط چشم قابل تشخيص نمي‌باشد را حذف مي‌كند.كيفيت صداي DVD عالي است زيرا DVD شامل صداي ديجيتال PCM با شرايط و مشخصات بهتري نسبت به CD صوتي بوده و همچنين صداي اكثر فيلم‌هاي سينمايي بر روي DVD به روش صداي فراگير چندكاناله دالبي ديجيتال [29] مي‌باشد كه مشابه صداي فراگير ديجيتال مورد استفاده در صنعت سينما مي‌باشد. مشابه تصوير، كيفيت صدا نيز بستگي به نحوه پردازش و فشرده‌سازي اطلاعات دارد و عليرغم فشرده‌سازي بهتر از كيفيت CD صوتي مي‌باشد.
پژوهشگران کالج امپريال لندن در انگلستان سرگرم توسعه راهي تازه براي ذخيره کردن داده‌ها هستند که مي‌تواند ظرفيت اين ديسک‌ها را به 1000 گيگابايت (472 ساعت فيلم ويدئويي) برساند. دکتر پيتر توروک، استاد اين دانشگاه، اين تکنيک به نام ذخيره نوري چندگانه داده‌ها [30] يا MODS را در کنفرانس 2004 ذخيره‌سازي داده‌ ها در آسيا- اقيانوسيه در تايوان فاش ساخت. تکنيک MODS مانند دي وي دي‌ها و سي دي‌هاي امروزي بر اشعه ليزر استوار است. يک ديسک از شيارهاي بسيار باريک با حفره‌هايي که ليزر را به عنوان رشته‌اي از يکها و صفرها منعکس مي‌کند ساخته شده است. ديسک‌هاي فعلي در هر حفره يک بيت داده را ذخيره مي‌کنند اما دي وي دي‌هايي که قرار است با تکنيک  MODSساخته شود ظرفيت هر حفره 10 برابر خواهد شد.
- در حال حاضر AIT پيشرفته ترين تكنولوژي پشتيباني اطلاعات با مشخصات زير معرفي شده است:
ماندگاري اطلاعات بيش از 30 سال
طول متوسط هد حداقل 50000 ساعت ضبط اطلاعات
متوسط كاربرد تيپ بيش از 30000 ساعت باز
شركت الكترونيكي ژاپني ، سوني و توپان پرينتينگ، ديسك نوري جديدي را ساخته اند كه اساسا از كاغذ ساخته شده است و آنها ادعا مي كنند كه اين ديسك جديد با نسل بعدي DVD ها سازگار است.
به گزارش بخش خبر سايت IRITN.com ، به نقل از رويترز ، در خبر هايي كه اواخر روز پنجشنبه منتشر شد ، آمده است كه اين دو شركت اعلام كرده اند : ديسك جديد شامل 51 درصد كاغذ است و قيمت آن نيز پايين است . اين ديسك ها به خاطر اينكه بر اساس فن آوري اشعه آبي DVD ساخته شده اند ، قادر به ذخيره كردن 5 برابر اطلاعات يك ديسك معمولي هستند.
انتظار مي رود تا چند سال ديگر نمايشگر هاي DVD كه با اشعه آبي كار مي كنند جايگزين نسل قديم نمايش گر ها كه با اشعه قرمز كار مي كنند ، بشوند.
رايترها
امروزه رايترها، به عنوان يكي از امكانات ضروري بر روي كامپيوترهاي شخصي تبديل شده است. با استفاده از رايترها مي توان در مدت زمان چند دقيقه اطلاعات متفاوتي نظير داده، تصاوير و موزيك هاي دلخواه را بسادگي بر روي يك CD ارزان قيمت (CD-R) ذخيره نمود. قابليت پاك كردن اطلاعات، نوشتن مجدد بر روي CD هائي با قابليت (CD-RW) را تا بيش از يك هزار مرتبه فراهم مي نمايد. با استفاده از درايوهاي فوق، امكان انجام عمليات سه گانه خواندن، نوشتن و پاك كردن بر روي CDهاي متفاوت (CD-RW) فراهم مي گردد. با توجه به اينكه تقريبا اكثر كاربران احتياج اساسي به اين قطعه را بر روي سيستم خود احساس مي كنند بر آن شديم تا شرحي اجمالي براي آشنايي با اين قطعه به شما خوانندگان ارائه بدهيم.
رايتر
تكنولوژي ساخت رايترها در طي ساليان اخير، رشد و متناسب با آن سرعت درايوهاي فوق، افزايش يافته است. كاهش مدت زمان نوشتن اطلاعات بر روي يك CD، مهمترين دستاورد تكنولوژي فوق در ساليان اخير است. سرعت نوشتن در رايترهاي موجود نسبت به مدل هاي پيشين افزايش چشم گيري داشته است. بررسي تفاوت سرعت نوشتن در مدل هاي موجود، صحت گفته فوق را تائيد مي نمايد. مثلاً تفاوت سرعت نوشتن يك درايو بيست و چهار سرعته ( X24) با يك درايو چهل و هشت سرعته (X48) بر روي يك CD-R ،كمتر از دو دقيقه و نيم مي باشد. همچنين تفاوت سرعت بين درايوهاي X 48 و X 52 ، به كمتر از چندين ثانيه بيشتر نمي رسد. در زمان انتخاب يك رايتر مي بايست به نكات متعددي توجه گردد. نوع كارخانه سازنده، سرعت خواندن، نوشتن، پاك كردن، اينترفيس درايو و توانايي نرم افزار ارائه شده، از جمله مواردي مي باشند كه در زمان انتخاب يك رايتر مي بايست مورد توجه قرار گيرد.


ويژگي هاي مهم
از مهمترين ويژگي هاي مرتبط با رايترها، مي توان به موارد زير اشاره نمود:
¤ سرعت نوشتن CD-R: بهبود و افزايش سرعت نوشتن اطلاعات بر روي CD. همواره يكي از اهداف مهم توليدكنندگان رايتر بوده است. رايترها از مقدار X كه نمايانگر سرعت خواندن و نوشتن است، استفاده مي نمايند (X1 معادل KB 150 اطلاعات در هر ثانيه است). سرعت اعلام شده توسط توليدكنندگان ، نشاندهنده حداكثر سرعت نوشتن و يا خواندن اطلاعات از ديسك بوده و بيانگر سرعت متوسط آنان (Burn Speed) نمي باشد- (سرعت فوق، معمولاً X4 تا X6 كمتر از سرعت اعلام شده است). حداكثر سرعت اين نوع درايوها در حال حاضر، X52 مي باشد. اكثر كارشناسان اين صنعت اعتقاد دارند كه با توجه به محدوديت هاي تكنولوژي موجود، سرعت X52 آخرين سرعت قابل ارائه در اين زمينه مي باشد. به دليل اينكه با وجود تكنولوژي جديد ديسك هاي نوري (فشرده) كه به دي وي دي ها موسوم است تقريبا توليدكنندگان حداكثر توان خود را براي افزايش سرعت دي وي دي ها گذاشته اند كه حدودا 7 برابر CDها ظرفيت پذيرش و ذخيره سازي اطلاعات را دارد (.4 7 GIG)
¤ سرعت نوشتن CD-RW: يكي از تحولات مهم ساليان اخير، افزايش سرعت نوشتن به روي CD با قابليت پاك كردن اطلاعات نوع مواد مصرفي در اين نوع سي دي ها اين قابليت را دارد كه اطلاعات با استفاده از لنز رايتر پاك شود!
(CD-RW) است. افزايش سرعت از X2 به X42 مهمترين دستاورد در اين زمينه بوده ا ست. افزايش سرعت به X24 در درايوهاي فوق، به آن اندازه كه تصور مي شود. بهبود سرعت نوشتن را در عمل بدنبال نداشته است. مثلاً اگر اطلاعاتي بالغ بر يكصد مگابايت بر روي CD-RW نوشته گردد، صرفاً بين ده تا بيست ثانيه در زمان صرفه جوئي مي شود!
سرعت خواندن- CD Rom و DVD Rom : سرعت خواندن ديسك ها (CD-ROM) در سريعترين درايوهاي موجود، حداكثر X52 است. اين در حالي است كه سرعت خواندن يك دي وي دي حدود 61X بيشتر نيست ! اما مسلما حجم آن به سرعت كم دي وي دي ها برتري دارد!
اندازه بافر: بافر به مكاني در حافظه بمنظور ذخيره سازي اطلاعات موقت، اطلاق مي گردد. رايترها عموماً داراي بافري به اندازه دو مگابايت بوده كه باعث اطمينان از انتقال كامل و بدون وقفه اطلاعات به ديسك مي گردند. بديهي است هر اندازه كه ظرفيت بافر بيشتر باشد، با مشكلات كمتري از نظر سرعت انتقال اطلاعات به حافظه و برنامه مورد نظر، مواجه خواهيم بود. برخي از درايوها، بافري معادل 4 تا 8 مگابايت را پشتيباني نموده كه مقدار اندكي از آن بمنظور حفاظت درايو و از اكثر آن در جهت افزايش كارآئي استفاده مي گردد.
نرم افزار: تمامي رايترها به همراه يك و يا چندين CD-RW و نرم افزار لازم بمنظور نوشتن اطلاعات بر روي CD، ارائه مي گردند. برخي از نرم افزارهاي ارائه شده نظير Nero Burning Ahead Rom 5.5 كه به آن اختصاراًNero 5.5 گفته مي شود، داراي امكانات و قابليت هاي بيشتري نسبت به سير نرم افزارهاي موجود بوده و برخي ديگر بدليل ارائه تسهيلات لازم جهت استفاده، داراي محبوبيت بيشتري در بين كاربران مي باشند.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

   دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه