انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

     قیمت اینترنت ایران 16000 برابر کره است
يك شركت ارائه دهنده اينترنت (ISP) در مالزي اعلام كرد كه به كاربران خود پهناي باند با خطوط پرسرعت ٢٢٤ مگابيت بر ثانيه را با قيمت تنها ٥٨/١ دلار در ماه (حدود هزار و ٥٠٠ تومان) عرضه مي كند.اين ISP براي اجراي پروژه اين فناوري كه BPL نام دارد، ١٤ ميليون دلار هزينه كرده و قرار است ٤٠٠ هزار مسجد و ٦٠ ميليون كاربر را در سراسر مالزي به خطوط پرسرعت اين پهناي باند مجهز كند. با اجراي اين پروژه مالزي اولين كشوري خواهد بود كه به بيشترين تعداد كاربر اين خدمات را عرضه مي كند.هم اكنون گوگل در تگزاس به حدود ٢ ميليون كاربر پهناي باند با اين سرعت را ارائه مي كند؛ در سال ٢٠٠٧ نيز پروژه Corinex BPL محصول IBM در آمريكا اينترنت با سرعت ٢٢٤ مگابيت بر ثانيه را در اختيار حدود ١٥ ميليون كاربر گذاشت.يك محاسبه ساده رياضي درباره اينترنت پرسرعت مالزي با ايران بيانگر اين اعداد است:
سرعت اينترنت پرسرعت مالزي: ٢٢٤ مگابيت ضرب در ١٠٢٤ كيلوبيت= ٢٢٩٣٧٦ كيلو بيت
سرعت اينترنت پرسرعت ايران: ١٢٨ كيلوبيت
نسبت اينترنت پرسرعت مالزي به ايران: ١٧٩٢ برابر
قيمت اينترنت پرسرعت ايران: هر ١٢٨ كيلوبيت در ثانيه به طور متوسط ١٥٠٠٠ تومان
قيمت اينترنت پرسرعت مالزي: هر ٢٢٩٣٧٦ كيلوبيت در ثانيه معادل ١٥٠٠ تومان
مقايسه قيمت اينترنت پرسرعت مالزي نسبت به ايران: حدود ٩ ريال در هر ١٢٨ كيلوبيت در ثانيه
به اين ترتيب مي توان نتيجه گرفت قيمت اينترنت پرسرعت ايران حداقل ١٦ هزار برابر اينترنت پرسرعت مالزي است!

؛مقايسه ايران و كره جنوبي
؛چند وقت پيش خبري در روزنامه خراسان منتشر شد مبني بر اين كه سرعت اينترنت رايگان كره جنوبي حدود ٥٠٠ برابر اينترنت پولي در ايران است. پيش از آن نيز خبر ديگري در رسانه ها منتشر شد مبني بر اين كه يك پيرزن سوئدي ركورد اتصال به اينترنت را با سرعت ٤٠ گيگابيت در ثانيه شكست!چنين اخباري براي كاربران ايراني، كه تعداد آن ها ١٨ ميليون نفر است و به تنهايي ٥٣ درصد كاربران اينترنت خاورميانه را تشكيل مي دهند، تا حدي عجيب و حتي مثل رويا و آرزو است. چرا كه اغلب اين كاربران با خطوط دايل آپ و با سرعت كمتر از ٥٦ كيلو بيت در ثانيه به اينترنت متصل مي شوند و تصور مي كنند اينترنت يعني همين! سرعت قانوني اينترنت (درست مثل سرعت مجاز در خيابان ها!) مطابق بخشنامه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات ١٢٨ كيلوبيت در ثانيه براي كاربران خانگي است و بيشتر از آن براي سلامتشان ضرر دارد؛ مطابق آمار رسمي در سال ٢٠٠٧ تنها ٤٦٥ هزار و ١٠٠ نفر معادل ٧ دهم درصد از كاربران ايراني به اين نوع از اينترنت كذايي پرسرعت دسترسي داشته اند، در حالي كه قرار بود اين رقم در سال مذكور به ٩٠٠ هزار پورت فعال برسد. همچنين براساس برنامه چهارم توسعه قرار است تا پايان سال ٨٨ (پايان اين برنامه) تعداد پورت هاي فعال ADSL به ١٥ ميليون پورت برسد. براين اساس ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در ايران فقط ٠١/٠ درصد است. البته تعريف اينترنت پرسرعت نيز در ايران و جهان متفاوت است، چرا كه حتي سرعت خطوط ADSL در دنيا تا ٢ مگابيت در ثانيه است!

؛كيفيت اينترنت ايراني
؛كشورهاي توسعه يافته اي مانند فرانسه، اينترنت را با سرعت ٣٠ و سوئد با سرعت ١٠٠ مگابيت بر ثانيه، در اختيار كليه كاربران خانگي قرار داده اند! همچنين طبق برنامه اي كه در سنگاپور تدوين شده، قرار است تا سال ٢٠١٠ به هر كاربر خانگي يك گيگابيت در ثانيه پهناي باند اختصاص يابد. تازه اين ها فقط آمارهاي روي كاغذ است. قطعي هاي اينترنت و اختلالات كيفي آن در ايران خود حديث مفصلي است به طوري كه ١٩٠ بار قطعي در برخي مسيرهاي شبكه ملي فيبر نوري طي يك سال در مجموع ٧٠ هزار دقيقه قطعي در شبكه زيرساخت ايجاد كرد كه عملا امكان برقراري ارتباط در شبكه بين المللي و بين شهري كشور را به ميزان ٩٥٧ ميليون و ٦٥٠ هزار كانال/ دقيقه از شركت ارتباطات زير ساخت سلب كرد.

؛قيمت ٥٠ برابري
؛مقايسه قيمت اينترنت در ايران با ديگر كشورها نيز بيان كننده تفاوت هاي اساسي در اين زمينه است. در حالي كه در ايران قيمت اينترنت با سرعت ١٢٨ كيلو بيت در ثانيه بين ١٠ تا ٢٠ هزار تومان در ماه هزينه دارد، در كشور مالزي قيمت اينترنت باسرعت ٢٢٤ مگابيت در ثانيه فقط حدود هزار و ٥٠٠ تومان در ماه تعيين شده است. گزارش ها حاكي از آن است كه به عنوان مثال قيمت يك سرويس ٢٥٦ كيلوبيتي در ايران تقريبا ٢ برابر امارات، ٣ برابر مصر و ١٢ برابر تركيه است! در قيمت هاي خرده فروشي، هزينه پهناي باند در ايران تا بيش از ٥٠ برابر قيمت جهاني مي رسد. جالب اينجاست كه خبرگزاري عرب نيوز نيز خبر داد كه از اين پس تمام ساكنان شهر رياض مي توانند به صورت رايگان و از طريق خطوط Wi-Fi به اينترنت متصل شوند. طرح گسترش خطوط Wi-Fi از مدتي قبل در عربستان آغاز شده است و اكنون مقامات دولتي اين كشور مي كوشند هرچه سريع تر ديگر شهرهاي خود را به اين امكانات مجهز كنند.

؛اينترنت رايگان به دانشگاه ها نرسيد
؛صحبت از اينترنت رايگان در ايران، بيشتر به يك لطيفه شبيه است؛ در اين راستا حتي دستور صريح رئيس جمهور مبني بر ارائه اينترنت رايگان به دانشگاه ها در مهر ماه سال ١٣٨٦ تاكنون اجرا نشده و ٢ وزارت خانه علوم، تحقيقات و فناوري و ارتباطات و فناوري اطلاعات هنوز نتوانسته اند چنين طرحي را به مرحله اجرا درآورند. همه اين ها در حالي صورت مي گيرد كه قرار است ايران در افق ١٤٠٤ به مقام اول علمي و فناوري منطقه آسياي جنوب غربي دست پيدا كند.جالب است بدانيد، در مركز تهران و درست در بخشي از حاشيه خيابان انقلاب كه قرار بود يكي از واحدهاي دانشگاه جامع علمي- كاربردي از اينترنت پرسرعت استفاده كند، مشخص شد هيچ شركتي در اين منطقه پوشش اينترنت ADSL ندارد. وقتي وضعيت تهران اين چنين است، مي توان وضعيت ديگر نقاط كشور را حدس زد.
؛بينش آنالوگ
؛به نظر مي رسد مشكل اصلي درخصوص حركت لاك پشتي اينترنت پرسرعت در ايران نه مشكلات فني كه نحوه نگرش و بينش مديران فناوري اطلاعات در كشور باشد؛ به عنوان مثال محمد سليماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات ايران معتقد است: «كاهش پهناي باند براي مشتريان خانگي مشكلي ايجاد نمي كند، چرا كه با بررسي هاي انجام شده كاربران خانگي نيازي به بيشتر از اين رقم ندارند.» هيچ كارشناس يا خبرنگاري از جناب وزير سوال نكرده كه چنين نتيجه گيري صريحي بر مبناي كدام كار تحقيقاتي و پژوهشي صورت گرفته است و محدوديت زماني اين تصميم كجا خواهد بود؟ آيا تا ابد كاربران خانگي ايران نيازي به بيشتر از اين رقم نخواهند داشت و اين سوال كه كاربران خانگي مالزي (كه يك كشور اسلامي و در حال توسعه شبيه ايران نيز مي باشد) چه نيازي به اينترنت ٢٢٤ مگابيت بر ثانيه دارند كه قرار است با قيمت هزار و ٥٠٠ تومان در ماه به آن ها واگذار شود؟
؛راهكار كاهش هزينه اينترنت پرسرعت
؛به گفته علي مولوي، كارشناس فناوري اطلاعات، هزينه اينترنت در كشور ما نسبت به ميزان درآمد سرانه اشخاص بالاست و همين امر موجب جلوگيري از گسترش اين سرويس در ايران شده است؛ از اين رو در رابطه با ميزان دسترسي به اينترنت، رتبه مناسبي در جهان نداريم.اما مهم ترين دليل قيمت بالاي اين سرويس در ايران را مي توان گران بودن پهناي باند مورد نياز ISPها دانست كه از طريق شركت فناوري اطلاعات يا ICPها تامين مي شود. در قيمت هاي خرده فروشي، هزينه پهناي باند تا بيش از ٥٠ برابر قيمت جهاني است. البته نبايد منكر هزينه هاي انتقال پهناي باند به داخل كشور و تقسيم آن در كل كشور شد، اما با توجه به قيمت هاي كشورهاي ديگر، به نظر نمي رسد سطح هزينه ها در اين حد بالا باشد!در صورتي كه دولت قصد دارد ميزان دسترسي به اينترنت در كشور را بالا ببرد، شايد ساده ترين راه حل، كاهش هزينه هاي پهناي باند باشد؛ چرا كه در حال حاضر شركت فناوري اطلاعات به عنوان بزرگ ترين فراهم كننده پهناي باند كشور، يك شركت كاملا دولتي است. شايد بتوان به سادگي با تعيين حاشيه سود ٢٠ درصد براي اين شركت، قيمت پهناي باند اينترنتي را تا حد زيادي كاهش داد! مسئله مهم ديگري كه در هزينه نهايي اينترنت براي كاربر نهايي تاثيرگذار است، هزينه بالاي پخش مي باشد. در حال حاضر بيشتر از ٤٠ درصد هزينه اينترنت به جيب عاملان پخش مي رود كه رقم بسيار بالايي است. با راه اندازي سرويس IN در تهران به عنوان بزرگ ترين بازار مشتركان اينترنتي، اميد مي رفت كه دست واسطه ها از اين بازار كوتاه و قيمت اينترنت كاسته شود؛ اما متاسفانه شركت مخابرات استان تهران، جاي واسطه ها را گرفت و حدود ٣٠ درصد از هزينه هاي دريافتي را بابت ارائه سرويس هوشمند از ISPها دريافت مي كند! در حال حاضر قيمت يك ساعت اينترنت پرسرعت از طريق شبكه هوشمند، ساعتي ٣٠٠ تومان است كه از اين ميزان به ازاي هر ساعت ٩٠ تومان براي استفاده از سرويس هوشمند هزينه مي شود.جالب اينجاست كه ارائه اين سرويس، هزينه ثابتي براي شركت مخابرات دارد و به نظر نمي رسد هزينه آن با قيمت خدمات ارائه شده تغييري داشته باشد! به هر شكل در صورتي كه مديران وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، عزم جدي براي كاهش قيمت اينترنت در ايران دارند، بايد در وهله اول نظام تعرفه اي سرويس هاي ارائه شده توسط شركت هاي زيرمجموعه را كنترل و تعديل كنند و اندكي از سودهاي سرشار اين شركت ها بكاهند.

قیمت اینترنت در ایران 12 برابر تركیه است
سپیده سمائی: «حضور بخش دولتی در عرصه‌های مختلف توزیع و عرضه اینترنت موجبات ایجاد یك بازار ناسالم و غیررقابتی را در عرصه‌های توزیع و عرضه اینترنت فراهم كرده است.»
روز 15 دیماه سال‌جاری مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی طی اطلاعیه‌ای وجود انحصار دولتی در بخش اینترنت را موجب اجحاف به مصرف‌كنندگان نهایی و مغایر با سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی دانست.
این اطلاعیه در پی بررسی ساختار و تعرفه‌های توزیع اینترنت از سوی دفتر مطالعات ارتباطات و فناوری‌های نوین این مركز صادر شده‌‌؛ مطالعاتی كه نشان می‌دهد وجود انحصار دولتی در بازار تأمین پهنای باند كشور و همچنین مداخله بخش دولتی و رقابت با بخش خصوصی در توزیع و عرضه پهنای باند و وجود رگولاتور در بدنه بخش دولتی موجب اجحاف به مصرف‌كنندگان نهایی اینترنت و بخش خصوصی می‌شود.
بنا بر اعلام این مركز، سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیرندگان كشور باید با درك صحیح از بازار اینترنت موجود كشور و همچنین كیفیت نامناسب دسترسی كاربران به اینترنت، در جهت حذف این انحصار، رانت‌های دولتی را حذف كنند و با ایجاد یك بستر حقوقی مناسب بخش دولتی را از امور اجرایی و بازرگانی (خرید و فروش) پهنای باند منع كرده، جایگاه و شان دولت را به‌عنوان سیاست‌گذار، قانون‌گذار و ناظر بر حسن اجرای مقررات حفظ كنند و در عین حال به بخش خصوصی در جهت حضور در یك بازار رقابتی سالم كمك كنند.

فقط اگر چنین اتفاقی روی دهد می‌توان امیدوار بود كه وجود چنین بازار رقابتی كامل و سالمی موجب كاهش قیمت‌ها و بهبود كیفیت خدمات بخش خصوصی شود.
این گزارش درحالی منتشر شده است كه در حال حاضر بسیاری از كارشناسان قیمت و كیفیت اینترنت در ایران را مناسب ارزیابی نمی‌كنند.
با پهنای باند گران، اینترنت ارزان نمی‌شود
«از این پس تمام ساکنان شهر ریاض می‌توانند به‌صورت رایگان و از طریق خطوط Wi-Fi به‌اینترنت متصل شوند.»
خبرگزاری عرب‌نیوز چندی پیش در حالی این خبر را اعلام كرد كه طرح گسترش خطوط Wi-Fi از مدتی قبل در این كشور آغاز شده است و اكنون مقامات دولتی این کشور می‌کوشند هرچه سریع‌تر دیگر شهر‌های خود را به این امکانات مجهز کنند.
ارائه اینترنت رایگان البته موضوعی است كه با وجود طرح در ابتدای كار دولت نهم، اكنون به فراموشی سپرده شده است، اما ارائه اینترنت با سرعت و كیفیت بالا و همچنین قیمت مناسب، كمترین انتظاری است كه كاربران از سیاست‌گذاران این حوزه دارند.
انتظاری كه حتی با وجود اعلام كاهش تعرفه 30 درصدی پهنای باند در ابتدای سال‌جاری راه به جایی نبرده و این كاهش در قیمت نهایی اینترنت برای كاربران اینترنت تأثیری نداشته است چراكه شركت‌های اینترنتی معتقدند از آنجایی‌كه قیمت تمام شده اینترنت فقط به هزینه پهنای باند مربوط نمی‌شود، نمی‌توانند به میزان تخفیفی كه مخابرات در قیمت پهنای باند آن‌ها قائل می‌شود قیمت تمام شده‌ خود را كاهش دهند.
۶‌ درصد تجمیع عوارض دارایی، مالیات، هزینه مكان، هزینه پرسنل و... از جمله هزینه‌هایی است كه در قیمت نهایی اینترنت مؤثر است.
از سوی دیگر به اعتقاد برخی كارشناسان با وجود كاهش تعرفه پهنای باند در سال‌های اخیر، این قیمت در كشور ما همچنان چندین برابر كشور‌های دیگر است و از تأثیر آن بر قیمت اینترنت نمی‌توان بی‌تفاوت گذشت: « قیمت جهانی پهنای باند برای هر مگ تقریبا 300 یورو یعنی حدود 400 هزار تومان است در حالی كه در كشور ما این قیمت تقریبا 900 هزار تومان است.»
مدیر یك شركت اینترنتی با بیان این مطلب، ادامه می‌دهد: این مسئله باعث شده تا علاوه بر قیمت بالای كارت‌های اینترنت و سامانه دایل‌آپ، اینترنت پرسرعت هم در كشور ما از قیمت بالایی برخوردار باشد، چراكه پهنای باند مورد نیاز ISP ‌ها از طریق شرکت فناوری اطلاعات و یا ICPها تامین می‌شود و در قیمتهای خرده فروشی، هزینه پهنای باند تا بیش از 50 برابر قیمت جهانی می‌رسد.
هزینه‌های انتقال پهنای باند به داخل کشور و تقسیم آن در کل کشور توجیهی برای قیمت پهنای باند است و  نمی‌توان منكر این هزینه‌ها بود  اما  با توجه به قیمتهای کشورهای دیگر به‌نظر نمی‌رسد سطح چنین هزینه‌هایی در این حد بالا باشد.
با یك جست‌وجوی كوتاه در سایت‌های اینترنتی می‌توان به قیمت‌ اینترنت پر‌سرعت (ADSL) در كشور‌های اطراف دست یافت.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه