انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

فصل اول : مقدمه
چيزهاي بسياري در مورد فوايد تشويق دانشجويان جهت كار روي مسائلي از رشته‌هاي مختلف علمي بصورت مشترك نوشته شده است و بسياري از مسائل واقعي جهان جهت دستيابي از طريق كار فردي بسيار پيچيده هستند.
مجموع درسهاي حاصل از دو گروه منظم، يكي از راههاي تسهيل تجربة      مشاركت علمي براي دانشجويان است. بخش اعتبارات فني مهندسي حتي امكان كار بر روي تيمهاي مشاركتي چندگانه را جزء يكي از يازده نتيجة برنامه‌هاي اصلي مورد نياز قرار دارند. مهندسين طراحي و كارشناسان علوم تكميلي كامپيوتر را جهت يك تجربه علمي گرد هم آورده‌اند.
در پاييز سال 2002 دانشجويان به طراحي و تكميل يك ربات بي‌سيم توپ جمع كن با كنترل تحت وب پرداختند كه قادر به دوري از برخورد به موانع مي‌باشد و توسط يك كاربر خارجي و از طريق يك سرور تحت وب كنترل مي‌شود.
در اين مقاله ما به فراهم آوردن پيش زمينه و تاريخچه‌اي از اين مجموعه واحد درسي در دانشكده «لوراس» پرداخته و به توصيف جنبه‌هاي ويژه درس و خلاصه‌اي از نتايج گزارش سال اقدام كرديم سپس تلاشهاي ارزيابي خود را كه جهت گسترش فرآيند اين مجموعه درسي مورد استفاده قرار داديم.
 
فصل دوم
سازماندهي درس:
بخش علوم كامپيوتر «دانشكده لوراس» يك تيم طراحي از دانشجويان ارشد خود را از سال 1986 جهت تكميل پروژه درخواست كرد. در سال 1997 بخش فيزيك و مهندسي دانشكده لوراس برنامه‌اي جديد تحت عنوان «الكترومكانيك» را توسعه دادند.
در تلاش جهت به مشاركت گذاشتن هر دو برنامه، كارشناسان مورد نياز علوم تكميلي كامپيوتر با مهندسين طراحي بصورت يك گروه درآوردند. از سال 1998، اين پروژه رباتهاي متحرك خودكار كه شامل اتومبيلهاي مسابقه‌اي مسيرياب، رباتهاي آتش نشان و در پروژه اين سال يك ربات بي سيم توپ جمع‌كن را شامل مي‌شود.
1-2- نقش اساتيد:
اجرا قبلي واحد درس زماني تعيين گرديد كه مراحل مناسب توسط تعيين گرديده و به شكل پروژه‌هاي كوچكتر ساخته شده و توسط گزارشات و نمايش آنان تكميل شد. يكي از فوايد اين روش نگهداري درس بصورت سازمان يافته و ارائه جدول تعيين شده بود. اما در تجزيه شخص مؤلف تيمهاي طراحي واقعي جهان چنين پروژه‌هاي كوچك معين ندارند و بايست بهترين عمليات درسي را مشخص كنند و يك دورة‌ زماني عاقلانه براي يك هدف واقعي را بعنوان يك تيم در نظر بگيرند. در تلاشي براي نسخه برداري يك تجربة ضعيفتر تعيين شده، ما جهت كاهش كارفرمايي‌هاي جزئي اساتيد، درس را بازسازي كرديم نقش ما اساساً بعنوان مدير بود و جداول و ابعاد پروژه را براي تيمهاي دانشجويي تغيير مي‌داديم.

2-2- چارچوب درس:
ما با دانشجويان ارشد در پايان ترم بهاره، كه آنها در سال سوم بودند جهت مشاركت در اهداف درس ملاقاتي داشتيم به دو تيم اجازه داده شد كه يكديگر را ملاقات كنند و اطلاعات خود را در مورد پروژه جمع آوري كنند. ما ليستي از احتياجات پروژه داشتيم ولي دانشجويان اطلاعات ارزنده‌اي روي پروژه‌هايشان داشتند و از ما درخواست ابتكار عمل و تحقيقات قبل از ملاقات را داشتند. احتياجات ما عبارتند از:
- اين پروژه بايد شامل يك بورد (صحنه زمين يا تابلو) قابل حمل، يك ميكروكنترلر HC11 پيشرفته «فردمارتين» و «لابراتور MIT» باشد. اين درخواست بدليل صحنه زمين كنوني ما و موفقيت‌هاي پيشين ما توسط آنهاست.
- پروژه بايد اجزاء طراحي مكانيكي برجسته (قابل توجهي) داشته باشد.
- بسياري از درخواستهاي امكانپذير ديگر (كه در يك ترم تكميل شدند با بودجة ما متناسب بوده در حاليكه با تواناييهاي فني گروه نيز تناسب داشته باشد و ...)
با وجود آنكه در كل ما رضايت 100% در مورد پروژه انتخابي نداريم، دانشجويان از مشاركت و مالكيت پروژه راضي هستند. در اولين ملاقات دروس سال آخر ما موضوعي را تحت عنوان «مدارك مورد نياز كاربر» مطرح كرديم كه در آن بصورت مبهم، آنچه را ربات مي‌بايست انجام دهد توصيف كرديم.
مدارك مورد نياز كاربر بصورت ناقص و مبهم بود تا زمانيكه تجربه‌هاي حرفه‌اي مؤلف، كاربران محصول و موارد مديريتي و بازيابي معمولاً اجزاء محصول و درجه دقت مورد نياز براي طراحي را مورد بررسي قرار نمي‌دهند.
سپس به تيم دانشجويان جهت تكميل و توسعه مشخصات مهندسي و نرم افزاري پروژه، 4 هفته وقت داده شد.
ما از دانشجويان خواستيم تا آنچه را كه مي‌خواستند بسازند و آنچه را كه از نظر نرم افزاري، ابعاد و جهت حافظه ذخيره سازي در بر مي‌گرفت را شرح دهند. ما دريافتيم كه توليد يك محصول (فرآورده) با ويژگيهاي قابل قبول، نياز به نظارت و راهنمايي‌هايي از طرف ما دارد. دانشجويان بدون كمك ما نتوانستند آن سطح از جزئياتي را كه ما در نظر داشتيم تهيه كنند. در طول ويژگيهاي نهايي محصول، از دانشجويان خواسته شد «نمودار گانت» را جهت پيشرفت كار پروژه تهيه و نمايش دهند. همچنين جداول پيشنهادي تكميلي پروژه، كه اين كار مشكلي براي دانشجويان است همان طور كه براي مهندسين در حال كار و تيمهاي طراحي نرم افزاري مشكل است. سپس ما ديگر جداول باقيمانده درس را بر مبناي «نمودار گانت» قرار داديم دانشجويان به ما گزارش هفتگي پيشرفت كار مي‌دادند و طراحي‌هاي ابتدايي جهت بررسي و امتياز دادن تحويل داده مي‌شود و نمودار گانت در حال پيشرفت و بهتر شدن بود. بعضي فعاليتها بيشتر از آنچه مورد انتظار بود طول مي‌كشيد يعني موارد كه حتي بعنوان جزئيات نيز مطرح نشده بود نمود پيدا مي‌كرد. دانشجويان در طول ترم بر اساس چندين گزارش رتبه‌هايي دريافت مي‌كردند ولي بيشترين مرور هفتگي به يكي از گزارشات الكترونيكي پروژه اختصاص داشت كه در زير به توصيف آن پرداختيم. در پايان ترم دانشجويان يك نمايش در محوطه دانشگاه اجرا و گزارش نهايي پروژه را فراهم آوردند. يكي از جنبه‌هاي بيشتر درس كه ما در ادامه به بحث آن مي‌پردازيم آنست كه دانشجويان فني مهندسي در مقام مقايسه يك اعتبار بيشتر از دانشجويان علوم كامپيوتري دارند (4 اعتبار در برابر 3)
بيشتر ساعات تماس براي پيشرفتهاي حرفه‌اي صورت مي‌گرفت: كاريابي، دوباره نويسي، مصاحبات و ...
 
فصل سوم
گزارش الكترونيكي پروژه:
دانشكده ما اخيراً استفاده از تخته سياههاي بزرگتر (يك سيستم مديريت الكترونيكي) را قبول كرده است و بعلاوه تمامي دانشجويان تمام وقت دانشكده لوراس يك كامپيوتر laptop در اختيار دارند.
ما يك فرم جهت گزارش فراهم كرديم كه تاريخ، زمان شروع، زمان پايان، زمان كل و اعضاي حاضر تيم را شامل مي‌شود و باقيمانده صفحة گزارش به جزئيات كاري كه طي ملاقاتها تكميل مي‌شد اختصاص دارد. هر زمانيكه اعضاي گروه يكديگر را ملاقات مي‌كردند مي‌بايست اين فرم را پر كنند.
يك دوربين ديجيتال و اسكنر نيز در دسترس قرار داديم تا دانشجويان بتوانند از عكسها و منابع مورد نياز استفاده كنند. ما درخواست كرديم تا گزارشات روزانه (به روز) و هميشه بر روي تخته سياه سايت در دسترس باشد. دستيابي به مدارك جهت مرور بسيار آسان شد ما از جزئيات تغيير روند در فرآيند كاري در گزارشات خود استفاده كرديم كه مي‌توانستيم سريعاً به آنها در زمان بحثهاي كلاسي رجوع كنيم و اگر گزارشات آماده نبود با سر گروه تيم تماس مي‌گرفتيم اين به ما اجازه مي‌داد تا با يك نفر تماس داشته باشيم نه با چندين دانشجو. سر گروهي در طول ترم چرخشي بود تا به تمامي دانشجويان تجربة سر گروهي تيمي را بدهند.
 
1-3- ارزيابي سيستم و همساني ارزيابي:
ارزيابي به چهار دسته تقسيم بندي شده بود:
- گزارشات و معرفي و نمايش زير ساختهاي پروژه 25%
- مدارك و نمايش نهايي 55%
- دفترچه گزارشات 10%
- حضور و تلاش كلاسي 10%
يك جنبه ويژه ارزيابي درس، همساني ارزيابيها مي‌باشد كه آنرا اجرا شخص مي‌ناميم. از هر دانشجو خواسته شد تا 100% موارد ميان دانشجويان را توصيف كند. 50% نمره پاياني آنان، با توجه به جمع اين فاكتورها براي هر دانشجو مي‌باشد. با وجود آنكه ما حق تنظيم رتبه‌ها را براي خودخواهي، كارهاي جداگانه و ... در نظر مي‌گيريم. بعلاوه ما روي فرم، فضايي را براي نمره دادن دانشجويان به يكديگر و توضيح آنكه چرا به كسي رتبة ضعيف يا قوي داده‌اند اختصاص داده ايم. يك كپي از فرم در بخش A نشان داده شده است.
 
فصل چهارم
پروژه 2003-2002
ربات بي سيم توپ جمع كن با كنترل تحت وب:
نخستين مسئله گفته شده براي پروژه 2003-2002:
طراحي و ساخت يك ربات كه توپ پينگ پنگ را در يك اتاق كوچك بدست مي‌آورد. در حاليكه ربات بايد بتواند در اطراف اتاق حركت كند. ربات كاملاً خودكار و غير ارادي نيست و آن بايد دريافت كندفرمانهاي صادر شده از طرف يك كاربر از طريق .www
اين فرمان‌ها از يك كامپيوتر دور و اصلي كه مسئوليت راه‌اندازي يك شبكه را دارا مي‌باشد و به كاربران اجازه مي‌دهد كه حركت يك روبات را از طريق اينترنت كنترل كنند مي‌آيد. كاربري كه اين فرمانها را صادر مي‌كند قادر خواهد بود كه فيدبك و يا نتيجه آن فرمانها را از طريق يك دور بين كه به سرور شبكه متصل است دريافت كند.
علاوه بر اين يك ليست شامل تعداد زيادي قيد و شرط در رابطه با خيلي چيزها بعنوان مثال اندازه، تعداد توپهاي كه بايد توسط روبات حمل شود، مسائل امنيتي روبات و قيود ديگري كه به نحوي انتخاب شده‌اند كه با اهداف آموزشي، و شرايط اقتصادي و بودجه متعلقه ما مطابقت داشته باشد، به دانشجويان داده شد.
همانطور كه در قسمت اول اين مقاله ذكر شد گروههاي دانشجويي، پروژه‌هاي كوچكتري كه براي كامل كردن روبات و نرم افزار مربوط به آن مورد نياز بود مطرح كرده و روي آن كار كردند. كه شامل تست كردن، انتخاب انواع مختلف و وسيعي از سنسورها، طراحي مكانيكي و مدلسازي و ساخت آن، درباره تست كردن و كاليبراسيون روبات بعد از طراحي مكانيكي مي‌باشد.
پروژه‌هاي اصلي گروه علوم كامپيوتر طراحي نرم افزار و كدگذاري براي سرور، كاربر و روبات بود. دانشجويان Apache Server Version را بعنوان سرور شبكه انتخاب كردند.
Java Runtime Environment را بعنوان نرم افزار مصرف كننده انتخاب كردند. Handy Board به زبان Interactive C برنامه ريزي شد كه يك نسخه كاملتري از C مي‌باشد و بصورت رايگان در اختيار Handy Board قرار گرفت.

1-4- طراحي سخت افزار روبات:
طراحي اين فرايند با ايده‌هاي اوليه يك گروه شروع شد. اين ايده‌هاي اوليه بر روي امكانات ارزيابي شدند و يك طرح اوليه انتخاب شد. يك ماكت ساخته و تست شد. بر روي نتايج اوليه بازسازي بسياري شد. مباحث مورد بحث زير آخرين مشخصات اين طراحي است.
سايز
اندازة خود روبات 10 اينچ مكعب و ارتفاع آن منهاي آنتنش 8 اينچ است. ماكزيمم طول آن 10 اينچ و ماكزيمم پهناي آن 25/7 اينچ است. وزن روبات بدون توپهاي پينگ پنگ 2/4 پوند است.

بدنه
به خاطر داشتن 3 چرخ اين روبات، شكل آن بصورت يك مثلث (سه گوش) در نظر گرفته شد. موتور حركتي اين روبات بر روي نوك مثلث است و دو چرخ ديگر در دو گوشة ديگر اين مثلث قرار گرفتند. بدنه آن داراي 2 سطح است كه فضايي براي روبات نگه مي‌دارد. سطح پاييني اجازه مي‌دهد كه چرخها 90 درجه بچرخند و سطح بالايي اتاقي براي قطعات ديگر روبات تهيه مي‌كند.
اين بدنه روبات ساخته شده از يك فيبر چوبي سبك.
1-1-4- راندن روبات:
شامل 5 قطعه اصلي است: 1- محل قرار گرفتن چرخها 2- خود چرخها
3- سرو موتور        4- موتور حركت    5- شفت رمزگذار
روبات يك دستور از يك كاربر دريافت مي‌كند كه به طرف جلو و يا عقب حركت كند و به سمت راست و چپ گردش كند. يك چرخ گرداننده در جلو و 2 چرخ آزاد در عقب به خاطر سادگي قرار گرفتند. اگر دو چرخ براي جلو در نظر گرفته مي‌شد كنترل آن مشكل بود.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

  دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه