انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

پشگفتار
با تشکر از خداوند متعال که اینجانب را در به پایان رساندن این پروژه یاری کرد.
در این پروژه برای انجام بخشی از کار ها از برنامة مطلب(Matlab ) استفاده شده است. برنامة مطلب یک برنامة قوی جهت دانشجویان و محققین ریاضی و مهندسی است و بیشتر برای حل مسائل تئوری  ماتریسها و جبر خطی و آنالیز های عددی بوجود آمده است.
 در ابتدای این مقاله به معرفی برخی از دستورات مورد نیاز از برنامة مطلب برای انجام دادن این پروژه پرداخته شده است. همچنین مطالبی در مورد درگاه موازی و نحوة استفادة برنامة مطلب از این درگاه بیان شده است. پس از آن مشخصات عناصر سخت افزاری لازم برای انجام این پروژه آورده شده است و در ادامه طراحی سخت افزاری برای دو فاز:
فاز 1: فاز دریافت از pc و قراردادن در حافظة داده
فاز 2: برداشت از حافظة داده شده و نمایش برروی LCD  پرداخته شده است.
 سپس برنامه های مورد نیاز برای انجام این کار آورده شده است که هم شامل برنامه های Matlab و هم برنامه های اسمبلی 8051  بر ای انجام این پروژه است.
از آنجائیکه این پروژه هم برای نمایش عکس و هم انیمیشین کاربرد دارد در انتهای مقاله برنامهCorel R.A.V.E برای ساخت انیمیشین معرفی شده است.
 در پایان لازم است از استاد راهنما جناب آقای مهندس احمدپور که مرا در انجام این پروژه یاری کردند کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم.
پروژه:
نمایش عکس و انیمیشین برروی
GRAPHIC LCD
بسم الله الرحمن الرحیم
چکیده:
هدف از انجام این پروژه تبدیل عکس های رنگی با فرمتهای Jpeg .،bmp.، bmp .، gif .، TIF . به حالت سیاه و سفید(Black & White ) و نمایش اين تصویر برروی LCD گرافیکی(64*128 ) این پروژه از سه بخش تشکیل شده است.
 بخش اول: عمل تبدیل عکس های رنگی به سیاه و سفید که این کار توسط برنامة مطلب(Matlab ) انجام می شود.
 بخش دوم: عمل انتقال داده از pc به حافظة داده (RAM یا PROM E)
بخش سوم: عمل برداشت از حافظة داده و نمایش برروی LCD گرافیکی
بخش اول:
بر ای اینکه بتوان عکس های رنگی را به سیاه و سفید تبدیل کرد از برنامة مطلب استفاده کردیم. در این برنامه توابعی وجود دارد که براحتی عکس های رنگی را به سیاه و سفید(binary Image ) تبدیل می کند.
 بخش دوم:
در این بخش با استفاده از برنامه مطلب و پورت چاپگر موازی و طراحی سخت افزاری برای انتقال داده بصورت موازی به حافظة داده عمل انتقال داده از pc به حافظة داده انجام گرفت.
بخش سوم:
در این بخش هم  یک طراحي سخت افزاری برای برداشت داده از حافظة داده و نمایش روی LCD  انجام گرفت. در ادامه هر کدام از بخش ها را به تفصیل شرح می دهیم.
فصل اول:
 1-  مقدمه:
مطلب مانند یک ماشین محاسب با امکانات کامل است. مانند یک ماشین حساب معمولی، می تواند اعمال ریاضی ساده ای مثل: جمع، تفریق، ضرب و تقسیم را انجام دهد. مانند یک ماشین حساب مهندسی، قابلیت انجام عملی را روی اعداد مختلط، ریشه ها و توانهای مربعات لگاریتم ها و عبارات مثلثاتی مثل سینوس، کسینوس،  تانژانت را دارد. مانند یک ماشین حساب قابل برنامه ریزی شما قادر به ذخیره و بازیابی اطلاعات هستید و می توانید دستورات را ایجاد، اجرا و برای خودکار کردن عملیات محاسباتی معادلات مبهم آنها را ذخیره کنید. می توانید مقایسه های منطقی را انجام دهید و ترتیب اجرای دستورات را کنترل کنید. مطلب ابزاری کار با محاسبات ریاضی است.
مطلب یک زبان برنامه نویسی آسان برای کاربر با مشخصات بسیار پیشرفته و ساده تر از زبانهای کامپیوتری نظیر بیسیک و پاسکال و C است.
 2- نحوة نوشتن برنامه در Matlab: پس از واردشدن به برنامه از منوی File گزینةNew و سپس M-File را برگزینید. با این کار پنجره ای جهت نوشتن دستورات ظاهر می شود پس از اتمام نوشتن برنامه و ذخیره کردن آن که بصورت پیش فرض در پوشة work ذخیره می شود. با استفاده از Debuge           Run  می  توان برنامه را اجرا کرد.
Matlab با استفاده از یکسری توابع عمل تبدیل عکس های رنگی به سیاه و سفید را انجام  میدهد. به این صورت که هر عکس رنگی را ابتدا به gray scale و سپس Black & White تبدیل می کند.
 مطلب برای انجام این کار به صورت زیر عمل می کند. ابتدا فایل رنگی توسط تابع Imread خوانده می شود(  هر کدام از توابع توضیح داده می شود) و در یک متغیر آرایه ای ذخیره می شود. در مرحلة بعد با استفاده از تابع rgb2gray عمل تبدیل عکس رنگی به gray scale انجام می شود. در انتها تابع Im2bw  عمل تبدیل عکس gray scale را به Black &white  انجام می دهد.

 3- تبدیل عکس های رنگی به Binary Image
1-3-1 تابع Imread
این تابع یک تصویر را از یک فایل گرافیکی می خواند و در یک متغیر آرایه ای ذخیره می کند.
                                                        A=Imread ('filename ', fmt);
این تابع یک تصویر رنگی gray scale را از طریق مسیری که توسط رشتة file name مشخص می شود می خواند و د ر آرایة A ذخیره می کند. fmt فرمت فایل است. که می تواند .Tif .gif .bmp .jpeg باشد اگر تصویر بصورت grayscale باشد آرایه A بصورت دوبعدیی(M-by-N ) خواهد بود و اگر تصویر رنگی باشد آرایة A بصورت سه بعدی(M-by-N-by-3 ) است.
 2-3-1 تابع rgb 2 gray :
این تابع یک تصویر RGB را به gray scale تبدیل می کند.
  gray(RGB); I=rgb 2
3-3-1تابع Im 2 bw : Bw=im 2  bw(I,Level)
این تابع عمل تبدیل یک تصویر را به تصویر باینری انجام می دهد. اینکار براساس مقدار آستانه ای که در Level تعیین می شود انجام می گیرد. این تابع ابتدا تصویر RGB را به حالت gray Scale تبدیل می کند.- اگر قبلاً این کار انجام نشده باشد - سپس با استفاده از مقدار آستانه ای که در Level  تعیین می شود عمل تبدیل تصویر به یک تصویر باینری را انجام می دهد و حاصل را در یک آرایه دو بعدیBW(M-by-N) ذخیره می کند. خروجی تصویر باینری که در BW ذخیره می شود برای تمام پیکسل های تصویر ورودی که روشنایی آنها بیشتر از سطح Level است مقدار یک(white ) و برای تمام پیکسلهای ورودی که روشنایی آنها کمتر از سطح Level است مقدار صفر(black ) را در نظر می گیرد.
4-3-1 تابع Imshow : از این تابع هم برای نمایش تصویر استفاده می شود. Imshow(I);
فصل دوم: رابط موازی
با توجه به اینکه برنامه Matlab از پورت موازی به صورت یک پورت ساده استفاده می کند از این پورت برای انتقال داده از pc به حافظة داده استفاده شد.


1- پورت موازی در Matlab :
در برنامة مطلب برای استفاده از پورت موازی باید ابتدا یک شی ورودی / خروجی دیجیتال(Digital  I/O Object ) ایجاد کرد. این کار توسط تابع digitalio انجام می شود.
 2- تابع Digitalio :                       DIO=digitalio ('adaptor',ID);
این تابع یک شی ورودی/ خروجی دیجیتال را بوجود می آورد و به متغیر DIO نسبت می دهد.
 'adptor' : نام رابط است که در اینجا parallel می باشد.
 :ID مشخصة رابط را تعیین می کند.
 در یک کامپیوتر PC سه پورت موازی وجود دارد که با برچسب های LPT3,LPT2,LPT1 مشخص می شود. این سه پورت به صورت استاندارد هستند و مطلب فقط از آنها استفاده می کند. اگر پورت جدیدی به سیستم اضافه شود مطلب نمی تواند از آنها استفاده کند. درواقع LPT2  LPT1  LPT3 مشخصه های رابط موازی هستند. آدرس این پورتها بصورت 278h,378hex و 3Bch است.
 Creat a digital I/O Object for parallel port LPT 1 .
DIO=digitalio ('parallel ', 'LPT1');                                             
نکاتی که در موردdigital I/O object باید بیان کرد آن است که:
 1- وقتی این شی بوجود می آید، هیچگونه خط سخت افزاری ندارد. برای اجرایی کردن این وسیله، باید خطوط سخت افزاری به این شیء اضافه گردد که این کار توسط تابع addline انجام می شود.
2- برنامة مطلب پورت موازی را برای خود قفل نمی کند بلکه برنامه های دیگر هم نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند که این ممکن است باعث ایجاد برخورد(ConFlict ) گردد.
 پس از ساختن شی دیجیتال ورودی / خروجی (digital I/O Object) باید به آن خطوط سخت افزاری اضافه گردد. این کار توسط تابع addline انجام می شود.
 3- تابع addline : addline (obj, hwline,port,'direction');
A digital I/O object  : obj
Hw Line :The numrie IDS of the hardware lines added to the device object.                                                                                   Port : the numric IDS of the digital I/O port  
Direction : the line directions can be In or out  
دستور addline خطوط سخت افزاری که با یک شماره یا یک بازه از اعداد مشخص می شود را به پورت شی دیجیتالی که در مرحلة قبل ایجاد شد نسبت می دهد. direction هم جهت خطوط را که می تواند ورودی یا خروجی باشد مشخص می کند. همانطور که معلوم است می توان مقادیر را از یک خط ورودی خواند و یا مقادیر را در یک خط خروجی نوشت: بطورکلی پورتهای I/O دیجیتالی را می توان به 2 گروه طبقه بندی کرد:
1-  Port - configurable device :
در یک Port - configurable device  نمی توان به صورت منحصر به فرد به هر خط آدرس دهی کرد یعنی هر خط پورت نمی تواند به صورت جداگانه ورودی یا خروجی باشد. بنابراین وقتی به این نوع پورتها آدرس دهی می شود تمام خطوط یا ورودی می شوند یا خروجی. مثلاً اگر یکی از خطوط Port - configurable device  را بصورت ورودی قرار دهیم تمام خطوط پورت به صورت ورودی می گردد.
2- Line -configurable devices  :
 در Line -configurable devices  می توان به صورت منحصر به فرد به هر خط آدرس دهی کرد. یعنی هر خط پورت می تواند بصورت جداگانه ورودی یا خروجی شود یعنی از هر خط  Line -configurable می توان به صورت جداگانه خواند یا نوشت. Port 0 هميشه Line –configurable است و باقي Port  ها به صورت Port –configurable هستند .
 نکته: Line -configurable است و باقی پورتها به صورت Port - configurable device  است.
 4- خصوصیات پورت موازی:
پورت موازی دارای 8 خط داده، 4 خط  کنترل، 5 خط وضعیت، و 8 خط زمین است. در استفاده های عادی این خطوط بوسیله نرم افزار کامپیوتر و وسایل جانبی براساس پروتکل مانند Standard 1284-1994 IEEE کنترل می شود. این پروتکل ها پروسیجرهایی را برای ارسال و دریافت داده به صورت دست دهی، بازگردانده اطلاعات وضعیت و سایر موارد تعریف می کند. به هر حال مطلب از این پورت موازی بصورت یک وسیله I/O دیجیتال استفاده می کند و به هیچ پروسیجری نیاز نیست. برای دسترسی به خطوط پورت موازی بیشتر PC ها به کانکتور DB-25 مجهز هستند.
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه