انجام پایان نامه

درخواست همکاری انجام پایان نامه  بانک مقالات رایگان انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

|

اطلاعیه مهم
سایت مشاوران تهران باتوجه به تصویب قانون مبارزه با تقلب علمی، از تاریخ ۳۰ ام مرداد ماه سال ۹۶ تمام فعالیتهای خود را به صورت کامل پایان داده است و دیگر هیچ گونه فعالیتی در زمینه پایان نامه، مقاله، ترجمه، چاپ کتاب و حتی تدریس خصوصی و آموزش نرم افزار ندارد، لذا خواهشمند هستیم تحت هیچ شرایطی درخواستی برای انجام امور مشروحه نداشته باشید و همچنین تمام مشتریانی که قبل از این تاریخ کار خود را بما سپردند فقط میتوانند توسط ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
جهت کنسل نمودن کار و عودت هزینه حداکثر تا آخر شهریور سال ۹۶ با ما درارتباط باشند بدیهی است بعد از این تاریخ هیچ ایمیلی پاسخ داده نخواهد شد و همچنین در تاریخ ۹۶/۰۵/۳۰ محل موسسه تخلیه و تمامی خطوط ثابت و همراه واگذار شده است.
با احترام مشاوران تهران

 پایان نامه 

پایان نامه‏ کامپیوتر

انجام پایان نامه‏ ارشد کامپیوتر

در اين گزارش نگاهي داريم بر استفاده از Thin Client كه در آن چگونگي به كار گيري Thin Client, معماري آن, مزايا و محدوديتهاي موجود را  مورد بررسي قرار مي دهيم.
در اين گزارش همچنين تحليلي ساده از مقايسه هزينه ها در استفاده از Thin Client در مقابل رايانه هاي معمولي انجام گرديده است.
با توجه به اينكه استفاده از ترمينال سرويس, در هر صورت همراه با كاهش هزينه ها خواهد بود, در اين گزارش استفاده از Thin Client مورد توجه مي باشد و نه رايانه هاي شخصي.
مقدمه
به كارگيري Thin Client چگونه است؟
مدل استفاده از Thin Client بر مبناي قرار دادن نرم افزارهاي كاربردي نصب شده براي يك سرور مركزي (ترمينال سرور) كه اين نرم افزارها در حال ارائه خدمات به يك يا چند سرويس گيرنده هستند.
در اين حالت كليه ي پردازش ها بر روي سرور مركزي انجام مي گيرد و دستگاه سرويس گيرنده تنها به صورت يك ترمينال عمل كرده و اطلاعات مربوط به صفحه كليد وماوس را به سرويس دهنده ارسال و اطلاعات مربوط به صفحه نمايش را از آن در يافت مي كند.

شكل I  نماي خارجي TC                شكل II نماي خارجي TC

معماري
محيط Thin Client
در محيط Thin Client , دستگاه سرويس گيرنده فقط با ترمينال سرور ارتباط دارد. ترمينال سرويس به عنوان يك واسطه ميان سرويس گيرنده و سرويس دهنده هاي ديگر فعاليت مي كند.تمامي پردازش هاي مربوط به نرم افزار هاي كاربردي توسط ترمينال سرور انجام مي گيرد و تنها اطلاعات مربوط به صفحه نمايش و چاپگر به دستگاه گيرنده ارسال مي شود.
دستگاه سرويس گيرنده عمل مربوط به هماهنگي تصاوير دريافتي و همچنين ارسال اطلاعات صفحه كليد و ماوس را به ترمينال سرويس دهنده عهده دار مي باشد.
در اين روش پهناي باند شبكه بين Thin Client و ترمينال سرويس, خيلي مهم نخواهد بود از اينرو اين روش راه حل مناسبي است, جهت استفاده در سازمانهايي كه داراي شعب و دفاتر رادور مي باشند. پهناي باند بين سرويس دهنده ها بايد از بازدهي بالايي برخوردار باشد.
محيط را يانه هاي معمولي
در محيط رايانه هاي معمولي , دستگاه سرويس گيرنده كليه پردازشهاي مربوط به نرم افزارهاي كاربردي , مديريت صفحه نمايش و همچنين ارتباط مستقيم با تمامي سرويس دهنده ها را به عهده دارد. در اين روش رايانه هاي معمولي نيازمند پهناي باند بيشتري بين خود و سرويس دهنده ها مي باشند.با توجه به اينكه بين سرويس دهنده ها هنوز هم نياز به پهناي باند بالايي است.
شكل III ساختار TC                    شكل IV ساختار كامپيوتر شخصي


بستر شبكه
در محيط TC  بستر شبكه يكي از عوامل حياتي است.شبكه مورد استفاده بايستي قابل اطمينان و پايا باشد.در محيط رايانه هاي شخصي, با قطع ارتباط شبكه اين رايانه ها تا حدودي قادر به ادامه فعاليت مي باشند.
در صورتيكه TC به طور كامل وابسته به شبكه مي باشد و به هنگام قطع ارتباط, كليه فعاليت هاي در انجام باز خواهد ايستاد.براي انتخاب نوع سيستم شبكه بايستي موارد زير را در نظر داشت:
•    تعداد نرم افزار هايي كه به طور همزمان اجرا خواهند شد
•    نوع قرارداد ارتباطي مورد استفاده
•    پايا بودن, بازدهي و قابليت اطمينان موارد ارتباط
ترمينال سرور
در محيط TC مسئوليت اصلي به عهده ترمينال سرويس مي باشد. كليه پردازشهاي مربوط به نرم افزار كاربردي توسط اين سرويس با استفاده از منابع موجود انجام مي گيرد. تعداد پردازنده ها , ميزان حافظه ,فضاي ديسك سخت مورد نياز سرور با توجه به سه فاكتور زير اتعيين مي شود:
•    تعداد نرم افزار هايي كه به طور همزمان اجرا خواهند شد
•    نوع و نحوه عملكرد نرم افزار تعريف شده
•    ميزان پهناي باند قابل دسترسي
قرار دادها
ترمينال سرويس مايكروسافت دو نوع قرار داد ارتباطي را پشتيباني مي نمايد:
    قرارداد RDP كه توسط مايكروسافت تهيه شده است.
    قرار داد ارتباطي ICA كه متعلق به Citrix  مي باشد.
قرار داد ICA در مقايسه با RDP  داراي قابليت و امكانات بيشتري مي باشد, مانند پشتيباني از ارسال صوت, تقسيم كار داخلي, امكان تعريف نرم افزارهاي كاربردي و تحت وب. همچنين در استفاده از اين قرارداد امكان به كار گيري ابزارهاي همراه آن براي مديريت بهتر فعاليتها وجود دارد.
تعريف نرم افزارهاي كاربردي
پس از نصب نرم افزارهاي كاربردي بر روي ترمينال سرور, به منظور قابل دسترس قرار دادن اين نرم افزارها براي سرويس گيرنده هاي ترمينالي بايستي مراحلي انجام پذيرد. كه در اين حالت سرويس گيرنده ها قادرند به صفحه اصلي ترمينال سرور و يا نرم افزار كاربردي كه برايشان فراهم شده است دسترسي يابند.
بايد توجه داشت كه در قرار داد RPD تنها امكان دسترسي به صفحه اصلي وجود دارد. تعيين چگونگي تعريف و دسترسي نرم افزارها به نوع طراحي و همچنين هزينه در نظر گرفته شده براي كل طرح بستگي دارد.
دستگاه Thin Client
يك دستگاه واقعي Thin Client شامل تعداد محدود قطعات قابل انتقال مي باشد. به طور معمول اين دستگاه داراي يك پردازنده , يك رابط شبكه و مقدار كمي حافظه مي باشد. اين نوع تجهيزات از صوت و اتصال مستقيم چاپگر پشتيباني مي نمايند و همراه با صفحه نمايش , صفحه كليد و ماوس مي باشند. اين نوع اسباب داراي فلاپي درايو, ديسك سخت و يا سي دي درايو نمي باشند. از اينرو به آنها ”Thin”  گفته مي شود.
اما اين روزها شاهد ارائه انواع گوناگوني از ترمينالهاي تحت ويندوز مي باشيم كه بعضي از آنها داراي فلاپي درايو, سي دي درايو و همچنين داراي ديسك سخت داخلي نيز هستند.انجام پایان نامه

انجام پایان نامه کامپیوتر، انجام پایان نامه ارشد کامپیوتر، انجام پایان نامه، پایان نامه

برای دیدن ادامه مطلب از لینک زیر استفاده نمایید

 دانلود مقاله | انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه